Poslední komentáře

„Hitlerovo pivo“

19.3.2012zobrazeno: 271x
Autor:

Zdroj: Archiv

Se vzrůstem extrémní pravice v obou sousedních německých státech, Rakousku a Německu se na trhu objevila nabídka zboží právě pro tyto cílové konzumenty.

Nejde teď o boty, bundy, šály, kosmetickou úpravu a doplňky (tetováž), ale o  krmné dávky. Víme, že kromě klasických vepřových uzenin se zelím a knedlíky konzumují příznivci neopravice pravé německé pivo, a když zrovna neprobíhá německý Oktoberfesr, berou za vděk i italskými připomínkovými pivy.

První čewskou reklamu na Hitlerovo pivo natočil jistý Panda během třídního kursu v Riccione, kde také pivo zakoupil a pil. Ostatně, co jiného s třetinkou piva dělat.

Pivo koupil v běžném minimarketu, jakých jsou po pobřeží tisíce. Zásobují je firmy, jako je tato: stáčírna, klerá láhve etiketuje a expeduje: zde.

Pravdou ovšem zůstává, že němečtí a rakouští turisté provážejí přes hranice desítky beden, čas od času platí clo, je-li alkoholu už příliš. Německé ministerstvo spravedlnosti chtělo import zarazit, leč v rámci EU nemůže. Rakušanům příšlo vhod zadržení dvou pijáků,kteří v Grazu hajlovali, Snad tedy budou dovozy z oblasti Udine menší. První český klip předznamená zájem o toto pivo.

Jde, podle EU, o memorabilii, pokud jsou vynechány jiné, doprovodné projevy či gesta, znamenající ztotožnění konzumace s projevy tehd. tzv. vůdců. V každé době byly problémy .Československý státní tabákový podnik  například zavedl  cigarety DUX, přičemž ve 20. století byl tímto názvem titulován výhradně fašista Benito Mussollini, signatář Mnichovské dohody 1938. Hitlerbier je ryze komerční záležitost. Prý připomínková, ale nedivme se, když uvidíme mladého hocha se třemi špendlíky v klopě košile či bundy (černý,červený, bílý) pít toto pivo. Je soukmenovec jiných soukmenovců, a pití piva na veřejnosti, tudíž i Hitlerova piva, není trestné. Pokud záhy dlaně nevystřelí vzhůru k tradičnímu pozdravu…

Autor: Herbert Stavinoha


 


Diskuze k článku “„Hitlerovo pivo“”

 1. mar.se napsal:

  fuj :(

  Thumb up0Thumb down0

 2. Antonín Blažek napsal:

  Co je špatného na zlatavém moku „Hitlerovo pivo“? Po druhé světové válce mělo jen malé množství lidí zájem na potrestání válečných zločinců. Na plac před šibenice byli předhozeni ti, kteří neměli žádnou cenu pro vítězné státy. Ostatní “pomýleni” v klidu dožili v Americe, USA, Německu a jinde ve světě.
  PF 2012 přejí Mayové

  Thumb up0Thumb down0

 3. nana napsal:

  Technická: nacismus není pravice. Nacismus je socialismus, a tedy levice. Lež o pravici vymyslel Stalin, a protože byla stokrát (stomiliónkrát) opakovaná, stala se pravdou.

  http://neviditelnypes.lidovky.cz/p_spolecnost.asp?c=A110817_104148_p_spolecnost_wag

  Thumb up0Thumb down0

 4. sid napsal:

  do Itálie se jezdívává zpravidla v létě, takže je pravděpodobné, že po zakoupení a převezení za Alpy má “pivo” vlastnosti laxativní, jako Šaratice, nebo Guttalax. Takže fandové si ho vlastně za ta 2 eura 70 c. zaslouží. Problém v tom vidím, moralizovat ovšem nehodlám. Antoním (výše) má pravdu v tom, že operace Paperclip dostala ty největší zloduchy do tepla “zámořských pelechů”. Že by se tam změnili, prozřeli nebo dali na pokání, to asi nikdo nepředpokládá.

  Thumb up0Thumb down0

 5. Erich napsal:

  Pro nana. Co říkáte na Romneye. Myslíte si, že je to kvalitní kandidát na presidenta USA místo toho stávajícího?

  Thumb up0Thumb down0

 6. Natan napsal:

  Co by na to řekl sám Hitler, který byl abstinentem. To jenom naokraj. Problémem je ovšem něco jiného. V EU jsou některé státy mají velmi benevolentní přístup k fašismu ať se to skrývá pod právo na svůj názor nebo jsou fašisté glorifikováni jako bojovníci proti bolševismu nebo nositelé národních zájmů. Není nic platné, když jeden stát bude potlačovat projevy fašizmu a druhý tolerovat. V tom druhém fašismus zesílí a jako lavina se přelije i do prvního. Pak na to doplatíme všichni, nejen ti co to tolerovali.

  Thumb up0Thumb down0

 7. sid napsal:

  to nana: tak ať nemáte jenom neviditelného psa…..”JDEŠ-LI VLEVO, VYJDEŠ VPRAVO” Stalin… citace z přeložených pamětí Envera Hoxhy (Enver Hodža) Xënime për Kinën.(Úvahy o Číně). Tiranë-Praha 1983. Překlad pamětí: sid.

  Thumb up0Thumb down0

 8. fikus napsal:

  kdyz dva delaji totez neni to totez.
  ta pandova reklama na hitlerovo pivo jde cist dvema zpusoby:
  1) panda je nacek a tajne propaguje nacismus pomoci hitlerova piva
  2) panda je cerno-srandista a dela si srandu stejneho typu jako
  jsou vtipy o koncentracnich taborech.

  nekdy je to opravdu nevhodne, ale myslim, ze je obecne spravne,
  ze si clovek muze udelat srandu z cehokoliv.

  Thumb up0Thumb down0

Zanechte komentář


šest × = 54

click