Binární opce jsou jedním z finančních nástrojů, se kterým lze obchodovat a vydělávat peníze. Jejich výhodou je zejména uživatelská jednoduchost a možnost výdělků do výše několik sta procent investice.

Binárními opcemi lze obchodovat aktiva jako měnový pár, akcie, nebo komodity. Opci lze popsat jako kontrakt, který jeho majiteli dává právo, koupit nebo prodat podkladové aktivum za určitou cenu v daném období.

Princip binárních opcí spočívá v korektní předpovědi, zda cena aktiva bude za určitou dobu (minuty, hodiny, dny) výš nebo níž. Je přitom jedno, o kolik se cena pohne.

Jak jsme již uvedli, binární opce jsou lehce pochopitelné i pro začínající obchodníky. Binární opce může obchodovat téměř kdokoliv. Při obchodování řeší obchodník jedinou jednoduchou otázkou. Má předpovědět, zda až opce exspiruje, bude cena obchodovaného aktiva níž nebo výš, než je v době zahájení obchodu.

Obchodování proběhne ve většině případů rychle. Obchodník se pokusí odhadnout, zda cena poroste, nebo klesne většinou do několika minut. V případě správného odhadu představuje zisk 65 až několika set procent investice. Například při investici sto dolarů tak úspěšný obchodník vydělá nejméně rovných 65 dolarů a vrátí se mu i počáteční investice. V případě špatného předpokladu ovšem přijde o všechno. Maximální investice se v různých platformách pohybují od tisíce až po dvacet tisíc amerických dolarů.

Výhodou binárních opcí je také dobrá dostupnost. Pro obchodování není nutno instalovat do počítače software. Stačí si pouze vybrat platformu, určit částku, jakou do operace investovat, obchod odkliknout a už jen čekáte, až opce expiruje.

I binární opce mají ovšem více druhů. Základní, kterou jsme výše popsali, se jmenuje High/Low. Dalším typem je Above/Below, kde se předpokládá, zda bude cena jiná než současná cena, Touch/No Touch, kde obchodník spekuluje, zda cena dosáhne, nebo nedosáhne dané cenové úrovně před expirací opce, Boundary binární opce, kde se musí odhad strefit do, nebo mimo předem určené hranice a 60 seconds, kde se odhaduje nárůst, nebo pokles ceny aktiva za minutu.

Po rozhodnutí pro obchodování je nutno dát si záležet na výběru obchodní platformy – brokera. Při volbě brokera musí být investor opatrný. Peníze totiž svěřuje společnosti, o které toho nemá velkou šanci hodně vědět. Regulace ani licence nezaručují naprostou jistotu, že jsou peníze v bezpečí. Jako český příklad podvodních brokerů lze uvést skupinu investorů, jako Adam Bříza, Tomáš Stodola, nebo Martin Erben. Na internetu prezentují, jak rychle zbohatli pomocí binárních opcí. Na svých blogech přitom propagují podvodné brokery. Jsou navíc fiktivní.

Brokeři mohou manipulovat s cenou aktiv, nebo obchodníkovi zcela zablokovat účet. Právě častá nekalá aktivita brokerů je černou skvrnou binárních opcí. Nejlepší radou je držet se osobních zkušeností jiních obchodníků. Nejlepším důkazem serioznosti brokera je pozitivní reakce spousty lidí, kteří přes něj obchodovali.

Čím dále, tím více oblíbenou se stává třeba platforma TopOption. Broker s licencí České Národní Banky je binární platformou fungující na základě licencí EU. V nabídce má více „userfriendly“ produktů. Stejně jak pro zkušené obchodníky je tedy vhodný rovněž pro obchodníky – začátečníky.

TopOption nabízí celkově 180 aktiv a relativně vysoké výnosy. Kromě všech známých forem binárních opcí, uživatelům poskytuje také grafy trendu a odkoupení opce, volbu obchodníků, či akciový pár. Intuitivní jsou i mobilní platformy TopOption, nabízející okamžitý přístup a realizaci obchodu přímo přes internetový prohlížeč.

TOP OPTION KAŽDÉMU NOVÉMU INVESTOROVI VYPLATÍ 50% BONUS NA UVÍTANOU!

ZAREGISTROVAT SE NA TOP OPTION!

KAM DÁLE: TOP OPTION: ČESKÁ BINÁRNÍ OPCE SE ZÁRUKOU

POZOR NA INVESTIČNÍ RIZIKA: Při obchodování s binárními opcemi můžete přijít o 100% investované částky!

 

5 Komentářů

 1. Binárnik
  21.2.2015 – 2 Adar 5775 v 16:44 — Odpovědět

  Já u TopOption také obchoduju už nějakou dobu a musím říct, že asi nejlepší broker pro čechy a slováky. Někdo obchoduje u ETX, nebo Optiontime, ale na TopOption s jejich službami podle mě nemá !

  1
  0
 2. Tomáš Starec
  25.2.2015 – 6 Adar 5775 v 09:01 — Odpovědět

  TopOption je asi opravdu nejlepší broker, ale abyste mohli obchodovat potřebujete o binárních opcích vědět více informací..

  1
  0
 3. Tom
  4.3.2015 – 13 Adar 5775 v 11:37 — Odpovědět

  TopOption je špička. Pokud někdo uvažujete o binárním obchodování, doporučuji to nejdříve otestovat nanečisto na demo účtu právě u brokera TopOption. Pro otevření demo účtu je sice nutný vklad, nicméně pokud nebudete mít po otestování na demu zájem obchodovat, musí Vám broker vklad vrátit. Takže vlastně nemáte co ztratit :)

  1
  0
 4. Filip
  4.3.2015 – 13 Adar 5775 v 22:30 — Odpovědět

  Ano TopOption, je super broker. Proto taky patří mezi moje nejoblíbenější. Poslední dobou, jsem si oblíbil také brokera StockPair, který nabízí skvělé podmínky pro obchodování a v něčem je lepší ne TopOption.

  1
  0
 5. Karel
  17.4.2015 – 28 Nisan 5775 v 20:53 — Odpovědět

  Stockapir i TopOption určitě není špatná volba, ale já tedka obchoduju u eXbina – http://www.exbino.com/cs/ . Platforma je taky v češtině a výnosy na některé z opcích jsou podle me ještě větší, než u TopOption. Samozdřejme každému obchodníkovi ale vyhovuje něco jiného :)

  0
  0

Zanechat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *


Můžete používat následující HTML značky a atributy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Předchozí článek

Parazit s nárokem na třetinu sádry

Další článek

Kardinál Duka ve službách reflektorů?