Zdroj: Archiv

„V Saúdské Arábii žije něco mezi jedním a dvěma procenty světové muslimské populace. Saúdové ale ovládají devadesát procent islámských institucí ve světě. Takže v náhodně vybrané madrase, ať už na západním břehu Jordánu, v Pákistánu nebo třeba v Severní Virginii se nevyučuje umírněný, otevřený islám, ale jeho vahhábistická verze ze Saúdské Arábie,“ řekl bývalý ředitel CIA James Woolsey reportérovi Českého rozhlasu.

Woolsey také vyzval západní země, aby se již konečně osvobodily od závislosti na ropě a tedy i na muslimském světu. Podle Woolsey způsobuje závislost USA a Evropy na ropě podřazování naši politiky zájmům muslimských zemí z nichž žádna není skutečně demokratická a svobodná. Nebo-li nemůžeme prosazovat skutečnou svobodu a demokracii, když jsme závislí na islámských režimech, které právě svobodu člověka a demokracii vnímají maximálně jako způsob jak se mohou muslimské menšiny ovládané těmi nejméně tolerantními lidmi a islamisty, dostat k moci a zrušit demokracii a svobodu.

Jak informoval Český rozhlas Woolsey  řekl: „Není vůbec náhoda, že ze čtyřiceti nejméně svobodných zemí světa, tedy skutečných diktatur a autokratických monarchií, tvoří více než polovinu ropné státy. A pokud tyto země díky příjmům z ropy ještě více bohatnou, čerpají z toho pouze vládnoucí elity. A jejich režimy se stávají ještě více autoritářské.“ Je zajímavé, že převahu mezi nesvobodnými státy mají i země kde ve společnosti vládně nějak forma islámu. Woolsey dává Evropě a USA za vzor Brasilii, která se zbavuje závislosti na ropě.

Autor: Lukáš Lhoťan

1 Komentář

 1. Salman
  28.5.2012 – 7 Sivan 5772 v 11:28 — Odpovědět

  Milý Lukáš Lhoťan!
  Inak viete že Aj teraz má Vatikán nejaké problémy so svojou Bankou, vraj perie špinavé peniaze a komorník pápeža ktorý chcel tento problém vyriešiť a podať príslušné dokumenty na príslušné talianske úrady bol cirkvou namiesto pochvaly perzekuovaný. naozaj nechápem takúto morálku.
  nevravím že všetcia moslimvia sú čistí ale toto čo robí Pápež už je vrchol a on mám byť pritom najsvätejší muž na Zemi ako námestník Ježiša Krista.
  http://www.sme.sk/c/6392334/vatikan-vysetruje-zadrzaneho-papezovho-komornika.html

  0
  0

Zanechat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *


Můžete používat následující HTML značky a atributy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Předchozí článek

Židovská pýcha (Šavuot 5772)

Další článek

V Rakovníku skončily opravy bývalého židovského ghetta