Zdroj: Archiv

Když jsem ještě jako muslim, poukázal na radikalizování muslimů v českých mešitách byl jsem odbyt novináři, že jde jen o pár výstřelku a předseda Islámské nadace v Brně Muneeb Hasan Alrawi jim tvrdí, že žádná radikalizace neprobíhá.

Naopak páteční kazatele se snaží prosazovat umírněnost a podporovat integraci muslimů do české společnosti. Jak tato umírněnost vypadá se, můžete dočíst v tomto přepisu pátečního kázáni brněnské mešity z 1 listopadu 2002. Podle zápisu byl kazatelem syřan Nurudin as-Safadi a celý text kázání je uveden níže, je jen na vás posoudit jestli se takto káže umírněný islám.

Bismilláhirrahmánirrahím,

Chvála Alláhu, jen Jeho uctíváme a jen Jeho o pomoc a o vedení správnou cestou žádáme. Dosvědčuji, že není boha kromě Alláha, jediného, který nemá společníka, a dosvědčuji, že Muhammad (s.A.s.) je Jeho služebník a posel.

Připomínejme si, abychom byli co nejvíce bohabojní, abychom dodržovali modlitbu a další pilíře islámu a snažili se jít po přímé a správné cestě.

Milí bratři v islámu,

Za několika dnů uvítáme drahého štědrého hosta, měsíc Ramadán, měsíc odpuštění a milosrdenství, měsíc vykoupení z pekla, měsíc, ve kterém bude jedná noc lepší než tisíce měsíců.

Měsíc Ramadán ve kterém byl seslán korán,

Je to měsíc půstu přes den, a četba koránu a modlitba přes noc,

Měsíc ve kterém satany jsou spoutáni,

Měsíc ve kterém jsou dveře do pekla uzavřené, a do ráje otevřena.

Je to měsíc velkých bitev a vítězství a dobývání v dějinách muslimu.

Milí Bratři,

Při naších přípravách na uvítání toho to měsíce, měli bychom si připomenout a vzpomínat na důležitost této chvíli, ve kterém vítáme Ramadán.

Hodně lidí vidí, že muslimové prožívají v těchto dnech nejtěžší chvíle, a je velmi nebezpečná jelikož všechny muslimové jsou terčem nepřítele, národy i státy, vládci a poddaní.

Také hodně lidí vidí, že ne jenom muslimové jsou terčem ale i sám Islám je terčem.

Nepřátele, kteří nenávidí islám, myslí že je to vhodná chvíle ke zničení islámu a odstranit ho z života muslimu, jako víra a zákonodárství, i jako cesty lidským životem.

Nepřítel si myslí. že je to pro něho vhodná chvíle jelikož muslimové jako Umma vypadá jako mrtvola, která se nemůže ani pohnout.

Islámské národy jsou rozprášení a vypadají jako stádo ovce, které je napadl vlk, v bouřící pršící tmavé noci.

Tak vypadají národy, jsou zmatení a marně hledají cestu k obraně, a neví jak se mají zachránit sebe ani svojí čest, a svá posvátná místa.

Protože muslimové ztratili své odhodlání a rozhodování, a už se za ní rozhoduje někdo jiní.

A ne rádi připomínáme, že muslimové už nehrají žádnou roli v řešení svých problému.

Nemluvíme dnes o roli muslimů, kteří nejsou vidět při řešení Islámských problému: v Čečensku a v Kašmíru, v Súdánu, i v Bosně a Kosově.

Dnes si připomínejme dvě žhavé problémy je to situace v Palestině, která je hlavním problém všech muslimů, a situaci kolem Iráku, a co může myt za následky nad celou ummu.

Dobře víme, že celí svět se scházel jak v OSN nebo v radě bezpečnosti aby řešil problém Palestiny, ale muslimové jako kdyby nebyly, nebo kdyby jim to nezajímalo, a dívají se na to jako cizí, a žádnou roli na řešení nehrají.

Nakonec to skončilo tak že řešení palestinské otázky převzali čtyři strany tak zvaná čtverka, která se skládá z delegace, OSN, USA, Rusko, Evropská unie.

Ptáme se jak to že mezi nimi není zastoupení z Organizace islámských státu, nebo alespoň zástupci z Arabské ligy.

Nikdo nemá odpověď, a jak to vypadá že, nikdo ani ne usiluje, aby hrál v tom nějakou roli.

Jednoduše řečeno, že zájmy režimy a jejích problému je jak se udržet na svém místě a co nejdéle vládnout, i kdyby byla potom potopa.

A nikdo z nich ani nezajímá jak osvobodit Palestinu, nebo řešit jakékoliv problémy.

Milí bratří, taky připomeneme že,

Rada Bezpečností v OSN už několik týdnu řeší otázku jednoho islámského státu, a to je Irák, a taky nevidíme žádnou islámskou roli na světové politice, a ptáme se jak je to možní že více než miliarda třista milionu lidi, pětina lidstva ne mohou nic dělat než sledovat rozhovory a čekat na výsledky jednání a schůzi, a jak se budou stavět ostatní státy k tomu to problému, a jaké bylo prohlášení tohoto funkcionáře či onoho.

Je to možní že to je všechno co můžeme dělat pro řešení našich problémů.

A co vůbec nemůžeme pochopit jak to že, Ve Washingtonu a v Londýně probíhali velké demonstrace proti útoku na Irák, a na podporu Palestiny, ale v žádném Islámském  státě nic takového nebylo.

Milí Bratři,  je hodně muslimu, kteří jsou lhostejní a nezajímají je islámské problémy, a někteří vůbec nechtějí slyšet nic o tom co se děje v Palestině, a hodně dalších muslimu kteří to nechtějí ani vidět,

O to pravil pravdu jeden muslim, když řekl: ( mi  už nemůžeme pokračovat ve sledování situace v Palestině a palestinský lid nadále pokračuje v odporu proti okupantům.

A tady všem muslimům připomínáme výrok proroka Muhammada ( S ):

“ kdo se ne zajímá o problémech muslimu, není muslim „.

A taky připomeňme výrok proroka Muhammada ( S ) když řekl:

“ pět za pět:

1-       každý národ, který poruší Boží zákony, stanou se pod nadvládou nepřítele.

2-       A když ne vládnou a soudí podle Božího zákona, sešle na ní chudobu.

3-       A když se rozšíří mezi ní mi cizoložství, sešle na nich smrt.

4-       A když ošidí míry i váhu při nákupu a prodeji, dá jím špatnou úrodu.

5-       A když neplatí almužnů ( zakát ), nesešle na nich déšt.“

Milí Bratři,

Měli bychom se připravit na uvítání toho to měsíce, a jelikož je nás tu málo, a žijeme v ne Islámské společnosti, měli bychom usilovat v Ramadánu o Boží spokojenosti, Bohoslužbami a poslušností, a měli bychom vykonat prosby ( dua ) pro sebe, rodičům, příbuzným, a pro všechny muslimové.

A nezapomeňme výrok proroka Muhammada ( S ) když řekl: “ tři lidi jejichž prosba k Bohů je přijatá: spravedliví vládce, postící než ukončí půst, a ukřivděný člověk“.

A nezapomeňme, že prosba ( dua ) je zbraň v ruce muslima, tak bratří abychom to používali co nejvíce hlavně v měsíci Ramadánu.

Autor: Lukáš Lhoťan

63 Komentářů

 1. 6.11.2012 – 21 Heshvan 5773 v 22:46 — Odpovědět

  Pane Lhoťane, já fakt nevím, jestli se mám smát nebo brečet. Pokud tedy není něco “ztraceno v překladu”, což je zrovna v tomto případě samozřejmě možné, pak mi opravdu není jasné, v čem je problém. Ve výzvě, že muslimové mají být politicky aktivnější pokud jde o problémy islámských zemí? Mnohokrát už jsem slyšel prakticky totéž z křesťanských pozic.
  Ne, vážně, tohle je opravdu velmi podivný článek. Špatný, patrně strojový, překlad kázání coby důkaz… čeho?
  Opravdu žasnu, že vydavatelé Shekelu připustí zveřejňování takových ptákovin.

  0
  0
 2. Michal
  6.11.2012 – 21 Heshvan 5773 v 23:42 — Odpovědět

  A co je na tom kázání špatného? Lhoťan už vaří z vody.

  0
  0
 3. Pavel
  7.11.2012 – 22 Heshvan 5773 v 08:16 — Odpovědět

  Pane Lhoťane, říkám si, že až taková předpojatost titulku je medvědí službou. Rozumět jakýkoli aktivitě muslimů jako ohrožující mohu (co to se mnou dělá je moje věc), ale není odpovědné to psát. Jak potom odlišit skutečně zlá slova a myšlenky? Důležitý je, jak se posouvá hranice toho co je možné dělat a říkat – a myslím že předpojatost tu hranici spíš dál posunuje, než by ji strážila. Možná je naivní myšlenka, že pokud chceme aby se zdejší muslimové tolik neradikalizovali a žili více duchovně a méně politicky, je třeba o takových očekáváních mluvit a psát pravdivě. Je totiž hodně lidí, kteří se rádi přidají k tomu kdo podle médií vyjadřuje jejich nenávist ke společnosti.
  =Pavel=

  O držení a posouvání hranice hodně zajímavej článek (a uvnitř odkaz na další):

  Ota Ulč: Že by Japonsko naším kýženým vzorem?

  http://neviditelnypes.lidovky.cz/svet-ze-by-japonsko-nasim-kyzenym-vzorem-f1k-/p_zahranici.asp?c=A121028_230542_p_zahranici_wag

  0
  0
 4. danny
  7.11.2012 – 22 Heshvan 5773 v 08:40 — Odpovědět

  par drobnosti:
  je to mesiac bitiek a vitazstiev a dobyvania…
  ..vsetci moslimovia su tercom…
  …i sam Islam je tercom…
  …vhodna chvila ku zniceniu islamu..
  ..Nehovorim o ulohe moslimov..v Cecne,kasmire..Ale Palestina a (Irak),takze nie islamske staty(ako mnozstva)ale hlane Jeden.
  No a pod.

  0
  0
 5. Erich
  7.11.2012 – 22 Heshvan 5773 v 11:22 — Odpovědět

  Ad 4. Danny, i muslimové mají nějaký ten svůj Yom Kippur. Proč jim tedy vyčítat ta jejich vzpomínání.

  Vypůjčím si citát: Islamofóbie není nic jiného než dobře vyhlížející, moderní bratranec starého dobrého antisemitismu, zasévaný týmiž rozsévači kolektivní nevědomosti, využívající týchž starých předsudků, přenášející na muslimy veškerou nenávist, kdysi namířenou proti Židům.

  Danny umíte si představit, jak Vy by jste asi dopadl, kdyby jste převzal kázání starozákonních proroků a hřímal jejich, bohužel stále aktuální pravdy, totiž ty jejich příkré odsudky spolu s tresty v motlitebnách, v kostelích, synagogách a nedejbože třeba u Zdi Nářků? Tady by jste byl označen za něco nebezpečnějšího komunistů, v Eretz by jste u té zdi mohl i skončit. A já si přitom myslím, že bychom takové odvážlivce, opět odvážně “nahlas řvoucí”, potřebovali jak “prase drbání”.

  Takže v tomto kontextu mi to muslimské kázání skutečně připadá jako 4x přelitý lógr – žádané negativní emoce to u mne vyvolat nedokáže.

  My islamofobové se teď ve svém boji proti islámu utvrzujeme a povzbuzujeme taky tímto ( doporučuji vydržet pozorně až do konce ):

  Ani toto u mne nějaké negativní emoce nevyvolává, jen takové ty logické otázky, v čem všem jsou ti naši lidé vlastně namočeni?

  0
  0
 6. Miroslav Libicher
  7.11.2012 – 22 Heshvan 5773 v 11:48 — Odpovědět

  Pavel: Ota Ulč je bohužel nevýslovný hlupák(což zábavně kontrastuje s jeho nabubřelou snahou prezentovat se jako světaznalý vzdělanec) a ty jeho řeči o Japonsku jsou tak leda islamofobním mokrým snem. Japonsko samozřejmě respektuje náboženskou svobodu i pro muslimy. Kdyby to nedělalo, nemohlo by být nadále ani řazeno k demokratickým zemím, natož aby bylo bráno za nějaký vzor.

  0
  0
 7. Jaroslav Formánek
  7.11.2012 – 22 Heshvan 5773 v 12:26 — Odpovědět

  Asi vám ten militarismus a konstantní politizace absentujícího “duchovna” připadá úplně normální (ramadán je měsíc džihádu).

  To je slušný blázinec, když tomu ještě dál ochotně říkáte “náboženství”. Řada z těch výroků z kázání momentálně zabíjí a mrzačí lidi v Mali a jinde. To tu nikomu jaksi nevadí.

  0
  0
 8. 7.11.2012 – 22 Heshvan 5773 v 12:27 — Odpovědět

  Vidím, že to kázání muselo být vskutku přelomové, když tu vzpomínáme jeho desetiletého výročí…

  0
  0
 9. 7.11.2012 – 22 Heshvan 5773 v 14:33 — Odpovědět

  @KS: Díky za upozornění, to jsem přehlédl! To pak celý článek dostává úplně nový rozměr! :-D Jestli je tohle nejmilitantnější kázání v brněnské mešitě za posledních 10 let, pak myslím, že coby Brňák můžu být opravdu v klidu. Jinak si ale říkám, že za 10 let bych to přeložil lépe i já a to znám z arabštiny asi jen “salam alejkum” a “Allahu Akbar” :-)))

  0
  0
 10. danny
  7.11.2012 – 22 Heshvan 5773 v 14:41 — Odpovědět

  Erichu,presne na nelogicnost som chcel poukazat.neberiem nikomu ich,,drobnostky”(ktore som tam vypichol)ale po dvoch WW,by sme mali byt citlivejsi na akukolvek intoleranciu.Ked clovek najde Tvar,oblycej,ktoru mal pred tym ako sa narodil,tak taktiez tie emocie su poslabsie.smile.
  Ale pozor na ,,duchovnych”otcov,ktory preferuju potestas pred auctoritas.
  P.S.dominantnu moc pred vnutornou autoritou.

  0
  0
 11. Erich
  7.11.2012 – 22 Heshvan 5773 v 16:58 — Odpovědět

  Ad 10. Aha, tak to jsem Vás dobře nepochopil.

  Dany, já jen cítím, že slušní lidé by měli pěstovat přátelství, vystavěná taky na vzájemné toleranci. Snad mám dost slušnou představivost na to, abych tušil, v co by se mohla zvrtnout pěstovaná nenávist k islámu. A taky mám dost slušnou představivost na to, abych tušil, čím by naopak mohla končit bezbřehá tolerance nejenom muslimských radikálů, kteří jsou nejspíš z úplně stejného těsta jako ti naši různí-fobové.

  Neodpustím si legrandu na konec – Naše společnost by v rámci zachování demokratických ideálů a svobod měla být intolerantní vůči intoleranci.

  0
  0
 12. Jaroslav Formánek
  7.11.2012 – 22 Heshvan 5773 v 17:25 — Odpovědět

  Erich studoval asi vyšší odbornou chucpe: Tady dávno máme “pěstovanou nenávist k nacismu”, takže není jasné, co chtěl básník říct kromě toho, že je dost dezorientován.

  To jsou fakt bezmocné formulace a morbidní slovíčkaření. Erich prostě neumí klást odpor. Podle jeho receptu bychom nikdy nacismus nedostali do kolen.

  0
  0
 13. Lukáš Lhoťan
  7.11.2012 – 22 Heshvan 5773 v 21:01 — Odpovědět

  Je to jedno z mnoha, když já napíši pozor islám je nebezpečí, tak jsem xenofob, rasista a pod. když stejnou věc řekne muslim je to ok. Tyhle kázáni co budou postupně zveřejňovány jen dokresluji jak se projevuji radikalni myšlenky ktere pak kristaluzuji v upřýmných slovech Lukáše Větrovce, který již netaktizuje a nezastíra v eštině, ale vyzýva k nenávisti vůi například židům a odmítání demokracie. Minimálně to dikazuje, že BIS spí a některým lidem se radikalni islám líbí by´t nejsou ani muslimy .-)))

  0
  0
 14. 7.11.2012 – 22 Heshvan 5773 v 22:04 — Odpovědět

  Pane Lhoťane, vy říkáte, že “islám je nebezpečí”, zatímco v tom kázání zaznívá něco ve smyslu “islám je v nebezpečí”. Co je na tom tak nebezpečného a radikálního? A nejsem sám, kdo to nechápe… Mimochodem: Nepochybuju o tom, že radikální islám existuje, stejně jako existuje radikální křesťanství a spousta jiných věcí, ale jestli tohle pokládáte za nebezpečný radikalismus…

  0
  0
 15. danny
  8.11.2012 – 23 Heshvan 5773 v 06:34 — Odpovědět

  Schopnost oka plnit svoju funkciu,teda opticky vnimat okolity svet,sa paradoxne zaklada na jeho neschopnosti vnimat samo seba.Kedy vidi moje oko samo seba okrem toho,ked pozera do zrkadla?Kedy vnima nieco zo seba?Zdrave oko nevidi samo seba.Len co vnima nieco zo seba,znamena to,ze je narusena jeho funkcia.(priklad pouzity od VP.Frankla).
  Kojotove,,XY je v nebezpeci”,nemusi byt nieco radikalne a nebezpecne ale….

  0
  0
 16. Jaroslav Formánek
  8.11.2012 – 23 Heshvan 5773 v 12:19 — Odpovědět

  Kojote, nepochybujte, spíš už konečně zaregistrujte, že ho máme přímo v Brně i Praze v mešitě. Nijak se to nevymyká normálu všech evropských měst.

  0
  0
 17. dada
  8.11.2012 – 23 Heshvan 5773 v 13:22 — Odpovědět

  Já tedy když si pustím toho skřehotala z brněnské mešity (http://www.youtube.com/watch?v=cRZQS06hC-I), a k tomu případně ten Erichův odkaz, tak mi to nepřijde zas tak neškodné (to datum nahrávky taky asi o něčem vypovídá). Jestli to kázání z roku 2002 není spíš dobrou zprávou pro svět muslimů a špatnou pro nás – ve smyslu poturčenec horší turka, a jestli je to zrovna nejšťastnější forma islámu, co se uhnízdila v Brně…

  0
  0
 18. Miroslav Libicher
  8.11.2012 – 23 Heshvan 5773 v 14:07 — Odpovědět

  Jenže video, které postnul Erich ukazuje skupinku pomatenců (dohromady asi 5 lidí), jejichž vůdce byl před konverzí k islámu ortodoxním židem a teď už zase vyznává jiné náboženství… Každopádně američtí muslimové tyhle komedianty ani nepouštěli do mešit, natož aby je brali jakkoli vážně. Ostatně, když se někdo vecpe před kamery a tam zdůrazňuje (několikrát, aby to náhodou někdo nepřeslechl), že mu prý Korán nařizuje terorizovat nevěřící, tak to zní spíš jako nějaká provokace, než jako operace muslimského radikála, který někde potajmu osnuje zlé plány.

  U toho Větrovce je zase třeba myslet na to, že se jednalo o reakci na aktuální vojenské operace v Palestině (nahrávka je z roku 2008 a mluví o nechvalně známé Operaci lité olovo), nikoli generickou protižidovskou přednášku. Její obsah je sice opravdu hrozný, ale vzhledem k jejímu staří a vzhledem k faktu, že muslimsko-židovského vztahy v Česku byly do dnešního dne bezproblémové, IMHO spíš svědčí o tom, že šlo o exces.

  0
  0
 19. dada
  8.11.2012 – 23 Heshvan 5773 v 14:23 — Odpovědět

  Aha, a můžu se teda zeptat, jak se k tomu Větrovcovi staví zdejší muslimská obec, případně jestli tam nadále káže?

  0
  0
 20. 8.11.2012 – 23 Heshvan 5773 v 14:36 — Odpovědět

  No, já bych si dovolil podotknout, že v tom plamenném kázání (poslechl jsem si to) je terčem sionismus, přičemž sionismus kritizuje i část Židů, a politika různých států vč. samozřejmě státu Izrael. Osobně si myslím, že pokud kritizuji politiku kupříkladu Francie, nejsem “antifrancista” a nevyjadřuji tím nutně nenávist vůči Francouzům. Pokud mám námitky vůči politice státu Izrael (což shodou okolností mám, i když situaci nevidím ani zdaleka tak černobíle, jako autor toho kázání), nejsem tím pádem nutně antisemita (což opravdu nejsem). To jen tak na okraj.

  0
  0
 21. dada
  8.11.2012 – 23 Heshvan 5773 v 14:49 — Odpovědět

  Kojote, já jen uvažuju o tom, zda když si takové mírně řečeno plamenné kázání poslechne někdo podobně odhodlaný bránit islám, jako ti dva pobóchaní konvertité v Erichově odkazu, jestli to není poněkud nebezpečné pro jejich okolí. Svobodu kritizovat má každý, ať si kritizuje, ale nechat tohle zaznívat jako Boží poselství v mešitě a rozdmýchávat tak pochybné vášně mi přijde opravdu za hranicí bezpečnosti. Proto se ptám, jak se k někomu takovému obec postavila, zda se třeba od tohoto projevu distancovala…

  0
  0
 22. 8.11.2012 – 23 Heshvan 5773 v 15:04 — Odpovědět

  @dada: To já asi neumím posoudit. Ale politická či společenská témata na kazatelnách všeho druhu nejsou něčím z principu nepatřičným – viz třeba Mistra Jan Hus ;-)
  Na mě to dělalo dojem, že mluvčí je prostě spravedlivě rozhořčen a kvůli své náboženské optice prostě celou věc prezentuje až příliš kontrastně v intencích duality dobra a zla. Nicméně to opravdu dělá skoro každý – stačí si poslechnout projev libovolného politika či třeba diskusi na Novinkách. A konec konců to dělá naprosto do očí bijícím způsobem pan Lhoťan tady.
  To, že zrovna já jsem kupříkladu typ člověka, který cítí jako poslání problematizování zdánlivě ostrých předělů, je spíše výjimečné.

  0
  0
 23. dada
  8.11.2012 – 23 Heshvan 5773 v 15:32 — Odpovědět

  Kojote, já chápu, že s člověkem jako Vy takové kázání asi těžko co udělá, zhodnotíte je s chladným rozumem, možná si něco pomyslíte o autorovi a to je asi tak všecko. Kdybyste pobýval delší čas v nějaké (jakékoli) komunitě věřících, možná byste pochopil, jak v touze po naplňování Boží vůle, v svatém odhodlání zalíbit se Bohu, jde mnohdy rozum (i pud sebezáchovy) stranou. Mimochodem, že bych zrovna měla o pohnutkách a způsobech husitů vždy to nejlepší mínění, to se tedy rozhodně říct nedá. A přece jen vidím rozdíl v tom, jestli dotyčný sedí na politickém dýchánku, nebo s oddanou důvěřivostí naslouchá Božímu hlasu znějícímu z kazatelny. I když fanatici se najdou všude.

  0
  0
 24. Erich
  8.11.2012 – 23 Heshvan 5773 v 16:13 — Odpovědět

  Ad 23. Dado asi chápu, co máte na mysli. Pak ale budete mít jistě silné pochyby i o tomto:

  http://www.metacafe.com/watch/6998820/www_zlo_cz_jesus_camp/

  0
  0
 25. Erich
  8.11.2012 – 23 Heshvan 5773 v 16:44 — Odpovědět

  Ad 23. Dado, snad pochopíte o co my většinou jde.

  Zkuste přetrpět toto video na cca 7 minutu, pak totiž nastává ten správný nářez:

  A až se celkem oprávněně rozzuříte, tak mějte ještě krapet trpělivosti s těmi mými odkazy a přečtěte si pozorně toto:

  http://www.blisty.cz/art/34209.html

  Toť vše. Tedy, myslím, že pak pro zklidnění se, by se jistě šikl jakýkoliv Achabův výklad a to čehokoliv.

  0
  0
 26. 8.11.2012 – 23 Heshvan 5773 v 16:52 — Odpovědět

  Erich: Jo jo, Jesus Camp je proslulý hardcore ;-)
  dada: Ano, kde co může kde koho pohnout ke kde čemu. Ale pokud bychom chtěli všechny takové možnosti vyloučit, museli bychom zavést opravdu extrémní formu totalitního režimu. Pokládám za správné, že máme kázání z brněnské mešity k dispozici a můžeme si o něm povídat, ale co dál? Opravdu máme právo někomu říkat, že nemá z kazatelny volat po tom, aby se věřící více zajímali o utrpení svých spolubratří, a označit jako viníky toho utrpení stoupence nějaké ideologie (v tomto případě sionismu)? Neděje se snad totéž – a v mnohem větší míře – ze strany “islamobijců”?

  0
  0
 27. Jaroslav Formánek
  8.11.2012 – 23 Heshvan 5773 v 22:36 — Odpovědět

  Jejich “utrpení” spočívá v tom, že tu všude nevládne ten pravý islám. Což přeloženo do evropštiny znamená, že strašně trpí, že jste pořád ještě svobodný.

  Dnes už volají po obnovení otrokářství, které je 100% islámské, takže jako soucitný člověk se jim vydejte jako otrok a nás nesoucitné do toho nezatahujte.

  0
  0
 28. 9.11.2012 – 24 Heshvan 5773 v 00:50 — Odpovědět

  Pane Formánku: Klid a nohy v teple! Pokud byste si to aspoň poslechl, když to kritizujete, věděl byste, že mají na mysli Palestince.

  0
  0
 29. dada
  9.11.2012 – 24 Heshvan 5773 v 10:31 — Odpovědět

  Erichu, tak jsem si pustila ten dokument – co Vám k tomu mám říct, to jste teda kápl na tu pravou. Já znám letniční prostředí i zevnitř a dobře vím, na jaké excesy tam můžete narazit. Proto bych nikdy netvrdila, že odsud žádné nebezpečí nehrozí, i když třeba u nás nedosahujeme americké úrovně. Jsou sbory, které bych nikdy nikomu nedoporučila navštěvovat, i když tam ta destrukce většinou působí do vlastních řad a velice zaobaleně, nejde o zášť směrem ven (co tedy já znám).
  A o to mi jde – nechystám se protestovat za zavření mešity, pořád doufám, že většina muslimů, kteří u nás žijí, jsou slušní lidé. To Větrovcovo kázání ale opravdu poněkud nabouralo mou představu o fungování muslimského náboženského společenství v Brně. Takže se jen chci přesvědčit, zda to byl ojedinělý exces, zda je to standardní způsob kázání, jak se k tomu obec staví. Pak si asi minimálně pro sebe udělám obrázek, zda je to společenství z kategorie “radši se obloukem vyhnout”, případně můžu varovat další, to je asi tak všechno.
  Pokud jde o toho islámského učence, a vůbec co jsem shlédla za videjka, která se mi souběžně zobrazila, tak jen valím oči…

  0
  0
 30. Jaroslav Formánek
  9.11.2012 – 24 Heshvan 5773 v 11:13 — Odpovědět

  Dada

  Zase nic nechápete. Ten “exces” je islámský evergreen a součástí ofiko islámské eschatologie, kde jsou ještě další brutality. Zná to každý muslim, pokud jen trochu muslimuje.

  Totéž uslyšíte v každé mešitě či na al-Džazíře v kázání pro stamiliony od nejvyšší duchovní autority Qaradáwího MB, který bezpečně zaplní náměstí Tahrír v Káhiře a vysvětlí vám i islámskost “sebevražedných atentátů”.

  Takže řešit Větrovce a říkat tomu současně exces je trochu absurdní.

  0
  0
 31. dada
  9.11.2012 – 24 Heshvan 5773 v 11:26 — Odpovědět

  Ale na to se tady přece už po několikáté ptám, jestli je to exces nebo běžná praxe, zatím jsem žádnou odpověď nedostala – tedy až po Vás, já totiž nejsem žádný odborník na islám. No tak teda díky za odpověď.

  0
  0
 32. Erich
  9.11.2012 – 24 Heshvan 5773 v 12:16 — Odpovědět

  Ad 29. Dado to co píšete jsem z vašich příspěvků již dávno odvozoval, že totiž takové vzorce chování dobře znáte a taky že Vám to převelice vadí a nejenom Vám.

  K tomu Pakistánci a dalším z videí ale samozřejmě patří zárověň i ta recenze z Blistů na křesťanské bestsellery.

  Víte, mne takovéto názory připadájí zcestné a nemíním je jakkoliv obhajovat. Ale protože tohle prostředí taky trochu znám, byť jenom velice okrajově, nedokážu ukazovat prstem jen a jen na muslimy, na islám, protože jsem přesvědčen, že stejná nenávist, intolerance, touha po ovládání je i v lidech mezi námi.

  Ale je docela možné, že ten, kdo se s někým z tohoto prostředí ( teď myslím to křesťanské ) nesetkal, toto nedokáže pochopit. Prostě si myslím, na rozdíl od Lukáše, Jaroslava, Martina, Karla79, že jsme v těchto extrémech úplně stejní.

  Zárověň jsem ale přesvědčen, že v Bibli a i v Koránu je možné najít spoustu veršů, tvrdě odsuzujících chování těchto “věřících”. Vždyť záleží jen na pohnutkách, s jakými se textů chápeme a jak je vykládáme. Toto Vám musí být jasné více než mně, když porovnáte výklady biblických veršů ze sboru a téhož od Achaba.

  Nevím jestli zrovna tímhle Achaba potěším, ale jsem přesvědčen, že ve své snaze hledat dobré není sám, že totiž té achabovštině rozumí spousta kluků a holek židovskejch, křeťanskejch, muslimskejch, ateistickejch, levicovejch, středovejch, pravicovejch a doufám že i Eriši. A když už kvůli ničemu, tak jenom kvůli počtu pravděpodobnosti jsou další a další a další hledači tací. To nezmění ani sám Jaroslav Formánek. Nakonec vždyť se tu zmiňovalo deset spravedlivých.

  0
  0
 33. dada
  9.11.2012 – 24 Heshvan 5773 v 17:52 — Odpovědět

  Erichu, já jsem taky kus života chodila po světě, aniž bych měla potřebu nějak výrazně hledat Boha (i když úplný ateista jsem asi nebyla nikdy) a nemyslím si, že bych tehdy byla nějaký méně kvalitní nebo hodnotný člověk, než teď :-). Dokonce jsem hodně ráda, že jsem v církevním prostředí nevyrůstala, protože kromě všeho dobrého, co může církev nabídnout, dokáže mnohdy řádně deformovat – a není špatné mít s čím srovnávat.
  Nevím, jestli potěším zase Vás, ale já na to mám takový názor, že Pán Bůh si záměrně nechává na světě nevěřící zálohu (to je teda slovo :-), jako že se záměrně hned nezjevuje všem), protože každé společenství věřících má takovou obrovskou tendenci degenerovat a kostnatět, že je třeba neustále je oživovat a dodávat mu sebereflexi :-). Proto se mi líbí třeba to křesťanské vyjádření Božího působení jako Svatého ducha – v tom je tak krásně zachycené, že Bůh (jako vítr) nejde chytit pod krkem a zavřít do nějaké přesvaté instituce, bude se pohybovat kde chce, bez ohledu, co mu nalajnujeme ve svých teologických příručkách, dotýkat se koho chce, bez ohledu, kam si člověka zakastujeme my… Takže já vůbec nemám strach, že by dobro měli ve svém hledáčku jen ti, kteří si zrovna Boha uvědomují, mnohdy možná právě naopak…
  …a máte pravdu, těch deset spravedlivých, to dává naději.

  0
  0
 34. Jaroslav Formánek
  9.11.2012 – 24 Heshvan 5773 v 19:03 — Odpovědět

  “Jsme všichni úúúúúplně stejní”, řekli si při pohledu na Mongoly, Turky, Tatary a Huny spokojeně Evropani.

  No a proto jsme dneska tady. A budeme nadále ERICHOVSKY stejní, až obejmeme spokojeně islám, ne? Zcela racionálně, spořádaně a z “bezpečnostních důvodů”. Taky aby nedošlo k panice.

  0
  0
 35. dada
  9.11.2012 – 24 Heshvan 5773 v 22:13 — Odpovědět

  Jaroslave, zase nic nechápu. Co tedy navrhujete s těma lidma, kteří mají chuť nebo potřebu se s islámem objímat, dělat? Vyhnat je z Evropy, zakázat jim to objímání nebo jak si to představujete?

  0
  0
 36. Jaroslav Formánek
  10.11.2012 – 25 Heshvan 5773 v 08:45 — Odpovědět

  Stačí si přečíst jednotlivé ústavy evropských států a aplikovat jejich obsah.

  Jelikož si islám nárokuje i světskou moc, bude se muset registrovat jako politická strana současně s náboženskou organizací a bude muset osekat obsah svého učení podle našich ústav.

  Horký brambor bude pak na straně islámu, ne na naší. Doporučíme jim kurzy ústavního práva přímo v mešitě, aby bylo všem jasno, kde žijí.

  0
  0
 37. dada
  10.11.2012 – 25 Heshvan 5773 v 10:37 — Odpovědět

  A tohle někde v Evropě pomohlo (myslím, jestli se pak opravdu třeba změnila kvalita kázání, jestli to osekání učení nezůstalo jen na papíře)? Jsou s tím nějaké kladné zkušenosti?

  0
  0
 38. Jaroslav Formánek
  10.11.2012 – 25 Heshvan 5773 v 23:15 — Odpovědět

  Koukám, že tu jsou 2 odpůrci Ústavy, tedy extrémisti s vlastní představou nedemokratického typu vládnutí.

  Nelze připustit, aby se většinou cizinci na půdě mešity seznamovali s cizí nenávistnou politickou ideologií místo seznamování se s místními zákony… pod záminkou, že jejich prototyp vládnutí je přeci …………… “náboženství”.

  0
  0
 39. Erich
  11.11.2012 – 26 Heshvan 5773 v 08:59 — Odpovědět

  Ad 38. Jaroslave, v lecčem máš samozřejmě pravdu. Ale není to tvá pravda. Protož ty jsi fascinován jen fanatismem muslimů, jiný, možná ve svých možnostech a důsledcích nebezpečnější, přehlížíš.

  Takže znovu – zde agresivní choutky muslimů v podání pakistánského duchovního ( fanatičtí muslimové + jaderné zbraně = okamžitá agrese ???? ), Jěžíš kristus zde účinkujě v roli židobijce:

  a zde varianta téhož v křesťanském podání

  http://www.blisty.cz/art/34209.html

  Cituji:

  Vůbec to však neznamená, že tito fundamentalisté najednou mají Židy rádi: na konci doby trýzně jsou všichni židé buď zabiti, anebo se obrátí na víru v Ježíše. „Že něco takového může bez skandálu napsat důležitý republikánský aparátník,”píše Goldbergová, „na jedné straně ukazuje, že křesťanská paranoia v Americe je tak obecná, že si toho už nikdo nevšímá – mimo kosmopolitní města –, a na druhé straně, že nikdo, kdo o knihách píše (tj. ti, kteří bydlí v kosmopolitních městech) tyhle romány nečte.” (V tom má Goldbergová jistě pravdu. Poprvé jsem se o těchto románech dozvěděl právě z jejího článku v roce 2003, a v té době již vyšlo osm dílů).

  A dále:

  Armáda Antikrista snadno poráží mnohem menší armádu Bojovníků trýzně a připravuje se na konečné účtování, aby dobyla Jeruzalém, který je posledním útočiště věřících. V tom se však nebe otevírá a na bílém koni se objevuje Ježíš, jehož oči svítí jako oheň a jenž je oděn v dlouhé, oslnivě bílé roucho, na kterém je napsáno jméno: KRÁL KRÁLŮ A PÁN PÁNŮ. Pak ke všem promluvil (s. 204): „Já jsem Alfa a Omega, Začátek a Konec, ten, který byl a který přichází, vládce nade vším stvořením…”„S těmito prvními slovy,”píše LaHaye a Jenkins, „desetitisíce vojáků Armády jednoty padly na zem mrtvé tam, kde stály, jejich těla ležela roztrhána v obrovském tratolišti krve.” Ježíš však mluvil dál (s. 205): „Jsem Syn člověka, Syn Boží, Amen … Lev z pokolení Juda”, a s jeho slovy umírali další vojáci Antikrista: “…s každým slovem padli k zemi mrtvi další a další nepřátelé boha, roztrhaní na kusy. Koně panikařili a plašili se. Živí ječeli hrůzou a pobíhali jako šílení – někteří na chvíli unikli, jiní padali se slovy Pána Krista … mrtvoly vojáků Armády jednoty ležely na zemi na míle daleko.” O tři strany dále pak: “meč vycházející z jeho úst, mohutné Slovo Boží samo, krájelo vzduch, sklízeje hněv posledního soudu Všemohoucího Boha.” Po další téměř dvacet stran Ježíš stále ještě mluví a masakr nevěřících pokračuje (střídá se to s popisem blaha, které v Ježíšově přítomnosti zakoušejí věřící jako Raymond Steele). Na s. 225–226 se můžeme dočíst, jak vojáci Antikrista “explodovali tam, kde stáli. Vypadalo to, že Jeho slova sama stačí k tomu, aby se jejich krev přehřála tak, že vybuchuje a trhá jejich žíly a kůži … jejich vnitřnosti jsou chrleny do pouštního písku, a když se ostatní vojáci snaží utéci, jsou také zabiti, jejich krev teče a zvedá se v nemilosrdném jasu Kristovy slávy.”Na straně 249 zjistíme, že „ve velké armádě zavládl chaos, desetitisíce vojáků řvou hrůzou a bolestí a umírají. Jejich krev se z nich valí ve velkých vlnách, slévá se do řeky, která se rychle stává velkou bažinou.”

  Jaroslave, měl by ses vážně zajímat i o své “v srdci obřezané” spoluobčany ať víš, do čeho jdeš, co tě čeká za fušku, až porazíš ten agresivní islám.

  Text od Grega Evanese bych ti doporučoval přečíst pozorně opravdu celý, hlavně ten závěr:

  Tyto romány však poukazují na možnost ještě něčeho jiného, co je – v nejhorším scénáři – dokonce horší než totalitářské sklony. Popisy násilí, které nastává, když člověk neuposlechne výzvy k obrácení se na víru, vznáší otázku možnosti nějaké hrůzovlády, jako nastolil v době minulé Pol Pot v Kambodži. Asi to zní jako velmi krajní názor (píšu přece o Americe, zemi svobody), ale ani v Mein Kampf Adolf Hitler nikdy nenapsal, že aby byl realizován ideální stát, musí být zabity davy lidí, a nikdy nenapsal fiktivní příběh, ve kterém krev jeho nepřátel „se z nich valí ve velkých vlnách, slévá se do řeky, která se rychle rozlévá ve velkou bažinu”.

  Víš, 60 milionů takhle hutého obsahu jistě nadělá nějakou evangelizační práci, zvláště když se dostanou do rukou správně náboženský zanícených duší – viz. Jesus Camp.

  0
  0
 40. Jaroslav Formánek
  11.11.2012 – 26 Heshvan 5773 v 11:26 — Odpovědět

  Erichu,
  pořád si nerozumíme. Žádný “fanatismus muslimů” neznám ani nepojednávám. Skuteční muslimové jedou podle své příručky, k tomu žádný fanatismus není vůbec potřeba.

  Vnucuje se tu teorie flákání návodů všeho druhu za účelem omezení “fanatiků”.
  Takže český šlendrián dostane svou svatozář a měli bychom ho asi šířit jako tu nejtolerantnější světovou víru…jinak to nedokáži pojmout.

  Dík za román a údaje o inkriminovaných osobách ve vzdálených USA. Obávám se ale, že bychom měli řešit v ČR spíš české záležitosti a řešení minisegmentu českých křesťanů (máme tu čísla??) se s řešením gros nečeských muslimů nijak nevylučuje.

  V momentě, kdy začnu řešit zdejší křesťany, mi další Erich bez námahy vytkne, že neřeším muslimy. Přitom muslimové jsou absolutní novum a momentálně čekají na změnu legislativy ve svůj prospěch, taktéž registrace. Co je tedy urgentnější?

  0
  0
 41. Jaroslav Formánek
  11.11.2012 – 26 Heshvan 5773 v 11:36 — Odpovědět

  Trochu vám pomůžu, když tu quoque vůbec nezabralo.

  Nemůžete v hodině biologie poukazovat na problémy ve fyzice a v hodině fyziky poukazovat na problémy biologie. To je kontraproduktivní.

  Jsem pro vyučovat problémy křesťanství nebo židovství a vyhradit tomu zvláštní hodiny. Vzhledem k neznalosti islámu u většiny publika včetně muslimů bych to zatím nemíchal dohromady, dokud si ty znalosti nesrovnáme v hlavách. Guláš je to poslední, co (v hlavách) potřebujeme.

  0
  0
 42. dada
  11.11.2012 – 26 Heshvan 5773 v 12:00 — Odpovědět

  ad39.) Erichu, to je hotové neštěstí, jak se některé křesťanské kruhy vypořádávají s apokalyptikou… kdyby knihu Zjevení radši nikdy nedostaly do ruky! Kolikrát už jsem myslela na to, že kdyby církev měla stále takovou moc, jako v minulých stoletích, jak by hranice neustále plály, a já s největší pravděpodobností na jedné z nich…

  ad38.) Jaroslave, já mám jen trochu obavy, zda ten Váš přístup, kdy za každým muslimem hned předpokládáte nepřítele, není poněkud kontraproduktivní, jestli nenahrává právě těm militantním fanatikům. Mluvil jste o osekávání učení. Máte pravdu, že mnohé výroky Koránu jsou pro nás těžko přijatelné, ale napadlo Vás někdy, že jsou i muslimové, kteří dokážou číst Korán s kritickým myšlením (tedy si to osekání udělají sami uvnitř sebe)? A že pokud tady člověk žije několik desítek let, neutiskuje svou manželku ani nikoho v okolí, je prospěšný lidem – že to asi těžko bude nějaký zakuklený islámský fanatik, ale s největší pravděpodobností slušný a hodný člověk? A slušné lidi pozurážíme, nazveme hady, jen proto že neodpoví přesně jednoznačně podle našich představ (mimochodem ani já nevím, k jakému vyznání bych sama sebe zařadila, a kde by mě vůbec byli ochotní přijmout, svými názory jsem mezi současným křesťanstvím a židovstvím a vypískali by mě nejspíš obojí). Takže čemu to nahrává? Slušný člověk se radši stáhne a fanatik má další důvod ke křiku.

  0
  0
 43. Jaroslav Formánek
  11.11.2012 – 26 Heshvan 5773 v 17:05 — Odpovědět

  Dady systém takto fungoval 40 let v západní Evropě a výsledky jsou tristní.

  Můj a Konvičkův systém současně napomáhá “muslimům by mistake” z tohoto sytému radostně vypochodovat. Máme úspěchy, náš přístup je tedy ověřený. Je to neznalost koránu, která udržuje miliony muslimů v jakés takés víře. Zhusta odpadají, když si to načtou. Jiní pochopí ten “pravý islám”.

  Ostatně muslimy radikalizuje běžně bezútěšná nijakost Západního světa. Takže lidi, kteří si za něčím stojí a furt dokola nerelativizují, si vcelku víc váží než té rádoby tolerantní břečky se slzou v oku.

  0
  0
 44. dada
  11.11.2012 – 26 Heshvan 5773 v 21:49 — Odpovědět

  Jaroslave, a neurážení slušných lidí je nějaký můj systém, jehož výsledky jsou tristní? To jsem opět nepochopila.

  0
  0
 45. Jaroslav Formánek
  12.11.2012 – 27 Heshvan 5773 v 00:37 — Odpovědět

  Západ se choval v podstatě “jak měl”: Víra je soukromá věc každého člověka. Ámen.

  Podle učení islámu ovšem není nevěřící “nevinný”, zejména když přišel do styku s islámem a nepřijal ho, tedy není ani slušný. Takže tu máme zásadní rozpor, kdo chodí do mešity si musí neslušně myslet, že jsme neslušní. Říká to korán, říká to alláh. 3x nás označuje za zvířata atd.

  Takže naše neurážení (se či někoho) je v překladu do islámštiny tichý souhlas s tvrzením islámu.

  Tím, že projevíme nesouhlas se základní tezí islámu, budeme muset urázit ty neslušné (věřící) lidi. Nebo ne?

  0
  0
 46. dada
  12.11.2012 – 27 Heshvan 5773 v 10:18 — Odpovědět

  Já samozřejmě nemůžu vyloučit, že některý ze zdejších muslimů si o nás, kteří islám nepřijmeme za své náboženství, opravdu myslí, že jsme zvířata. Pokud něco takového začne hlásat veřejně, pak je to snad ale trestně postihnutelné, ne? Vůbec nevidím jako zbytečné, když někdo mapuje, jak to v “našich” mešitách chodí, kupříkladu ten Větrovec mi opravdu nepřijde neškodný. Ale to přece neznamená, že každého, o kom se nám zdá, že by trochu mohl zavánět islámem, přitlačíme ke zdi a podrobíme křížovému výslechu, ne? To mi připadá, jako kdybych já hodila na Antonínku pětikorunu do kasičky a už na mě čekala kárná výprava, která mě obviní, že podporuju pedofilní praktiky kněží a ať jasně celému světu sdělím, jaký mám na to názor. A osobně si myslím, že naprostá většina muslimů u nás nás nemuslimy nepovažuje za zvířata, ať si Korán píše co chce (jestli se mýlím, muslimové, ozvěte se).

  0
  0
 47. Erich
  12.11.2012 – 27 Heshvan 5773 v 12:02 — Odpovědět

  Ad 45. Jaroslave, a co nastane až se jednou třeba jen omylem začteš do Bible????

  Cituje tebe:

  Podle učení islámu ovšem není nevěřící “nevinný”, zejména když přišel do styku s islámem a nepřijal ho, tedy není ani slušný. Takže tu máme zásadní rozpor, kdo chodí do mešity si musí neslušně myslet, že jsme neslušní. Říká to korán, říká to alláh. 3x nás označuje za zvířata atd.

  Je to neznalost koránu, která udržuje miliony muslimů v jakés takés víře. Zhusta odpadají, když si to načtou. Jiní pochopí ten “pravý islám”.

  Cituji Bibli, Deuteronomium 13:

  7 Kdyby tě tvůj bratr, syn tvé matky, nebo tvůj syn nebo tvá dcera nebo tvá vlastní žena nebo tvůj nejmilejší přítel potají ponoukal: „Pojďme sloužit jiným bohům,“ které jsi neznal ty ani tvoji otcové,
  8 některým z bohů těch národů, které jsou kolem vás, ať blízko tebe nebo daleko od tebe, od jednoho konce země až k druhému konci země,
  9 nepřivolíš mu a neuposlechneš ho, nebudeš ho litovat ani s ním mít soucit ani ho krýt.

  10 Musíš ho zabít. Nejprve se proti němu pozdvihne tvoje ruka, aby ho usmrtila, potom ruce všeho lidu.
  11 Budeš ho kamenovat, dokud nezemře, protože tě usiloval odvést od Hospodina, tvého Boha, který tě vyvedl z egyptské země, z domu otroctví.

  Myslíš, že Lukáš má načteno? Ani nepípl, tak nevím.

  0
  0
 48. Erich
  12.11.2012 – 27 Heshvan 5773 v 12:28 — Odpovědět

  Ad 46 Dado, kdysi dal Johannes Gerloff svým posluchačům velice zvláštní odpověď, v okamžiku když chtěli vědět, co si myslí o Koránu. Prohlásil, že kdo se o tento střet ideí zajímá, měl by mít obě knihy na nočním stolku. A to nebylo to, co tenkrát chtěla většina slyšet.

  Myslím, že bychom měli měřit všem stejným metrem a k tomu je potřebaná možnost porovnání toho, o čem tak vášnivě diskutujeme – takzvaná TTD:

  Zde jsou tedy odkazy na TTD křesťanství a islámu

  http://www.biblenet.cz/

  http://www.islamweb.cz/koran/index.php

  0
  0
 49. Jaroslav Formánek
  12.11.2012 – 27 Heshvan 5773 v 15:31 — Odpovědět

  46.

  Dada, islám nepovoluje samostatné “považuji, myslím”. Není to diskuzní klub.

  Takže dokud se o xy nedozví z nějakého závazného zdroje, může fantazírovat jako my tady. Připadáte mi jako ovce v ohradě, která si myslí, že je někde zaručeně nějaký otvor. Je to beznadějná snaha, neb by v tom případě islám nepřežil těch 13 století a nemohl by se jednotně domodelovat do současné podoby šaría first. Na 300 let to narušil Západ a částečně Osmanská říše ve své zálibě v perských či jiných libůstkách. To nyní zcela odpadá. Probíhá arabizace islámu a návrat ke kořenům.

  0
  0
 50. Jaroslav Formánek
  12.11.2012 – 27 Heshvan 5773 v 15:48 — Odpovědět

  45.

  Lukáš bude mít s De. problém minimální, pokud nezačne uvažovat, že by měl obnovit vše, co bylo působením JK zrušeno (co obřízka křesťanů, vepřové, sobota apod.?)

  Prostě smiřte se s tím, že Bible není korán a má více autorů či hrdinů. Podle JK dokonce můžete používat své svědomí, přímý vliv JK (!!) či se nechat ovlivnit Duchem svatým.

  Toto dává kř. mnohem plastičtější obraz, z hlediska ateistů je to pak zásadní zplošťování. Např. hinduisti s tím žádný problém nemají. Prostě s tím začněte intelektuálně kalkulovat.

  Třeba tento basídží muslim z Íránu nikdy Bibli nečetl ani nepotkal prsatou křesťanku či úlisného verbálně nadaného misionáře. Takže vás jako ilustrace může konečně postavit na nohy:

  Skoukněte i další videa, každé tam má postřehy k naší tématice. Ať nejsme jak flašinet. Je mi jasné, že jste straší osoba bez vyhlídky měnit své životní postoje, ale trochu youthingu vás snad nezabije.

  0
  0
 51. dada
  12.11.2012 – 27 Heshvan 5773 v 16:08 — Odpovědět

  ad 48. Takže to mám chápat tak, že muslimové, kteří něco napíší tady na internetu (třeba že nejsme zvířata), velice rychle změní názor, pokud jim to “sdělí” nějaká jejich autorita – a rázem budou přesvědčení, že zvířata jsme? A budou podle toho jednat? Já nevím, zkušenosti nemám, třeba to tak opravdu někde funguje, ale přijde mi neuvěřitelné, že by celý islámský svět byl tak bezpáteřní a neschopný stát si za svým úsudkem… Vy s tím máte osobní zkušenost, nebo jak jste dospěl k takovému přesvědčení? To snad nikde neexistuje forma islámu, která by nepotlačovala svobodu řídit se vlastním svědomím?

  0
  0
 52. Erich
  12.11.2012 – 27 Heshvan 5773 v 16:54 — Odpovědět

  Ad 50. Jaroslave, jak bychom tedy měli nahlížet na Starý Zákon???

  0
  0
 53. Jaroslav Formánek
  12.11.2012 – 27 Heshvan 5773 v 17:57 — Odpovědět

  Pokud možno nahlížet každého autora (postavu?) zvlášť za předpokladu, že se někteří ani neznali, ani nečetli. Pak můžeme postulovat hypotetické hypožidy, hypokřesťany a hypočtenáře, kteří žili, četli jen ty hypoknihy a začít zdola vytvářet závěry.

  0
  0
 54. Erich
  12.11.2012 – 27 Heshvan 5773 v 18:21 — Odpovědět

  Ad 53. Jaroslave vůbec tomu nerozumím. Zkus to napsat tak, aby to pochopil i sprostý lid, tedy já. Děkuji.

  0
  0
 55. Jaroslav Formánek
  12.11.2012 – 27 Heshvan 5773 v 18:23 — Odpovědět

  Právě jako prostý lid postupuji od malého k většímu. Navíc pro litery nevidíme redaktory.

  0
  0
 56. Jaroslav Formánek
  12.11.2012 – 27 Heshvan 5773 v 18:26 — Odpovědět

  Je ale fakt, že to sám zatím nedám. Jako logofil vím, že je to třeba číst v originále a znát i vnější vlivy, popř. příbuzné jazyky.

  Taky by šlo zkusmo napsat pár dalších Biblí, aby řeč nestála. Seznámit Nejvyššího s dalšími Nejvyššími apod.

  0
  0
 57. Erich
  12.11.2012 – 27 Heshvan 5773 v 21:24 — Odpovědět

  Ad 52. Takže Jaroslave znovu, opusť tu svou řeč rozbředle květnatou a vyjev mi, co s Lukášem, až začne brát zcela vážně obsah prvých 2/3 své Svaté, zlatem obřezané knihy???? Nakonec stylizací i obsahem pro exmuslima tak blízké.

  Takže jaký má být dle tebe můj vztah ke Starému Zákonu? Jak na něj mám pohlížet v kontextu všech těch tvých úvah? Po tvém shrnutíčku já omyl kotlinky toužebně volám! Chci ten tvůj mustr, tvé brýle co máš po mne pomatence XY. Dej mi ten tvůj manuál ať netápu více a mám jasno, tak jak onoho poledne v Nagasaki. A nemusíš mne v tomto ohledu šetřit.

  0
  0
 58. dada
  12.11.2012 – 27 Heshvan 5773 v 22:10 — Odpovědět

  Ne ne ne, Jaroslave, všechno špatně, už jsem se dovzdělala. Vaše strategie je k ničemu, protože Evropani se nehodlají rozmnožovat a muslimové je vbrzku početně převálcují, navolí si do vlád evropských zemí koho budou chtít a co se pak bude dít s našimi ústavami, Alláh suď…
  Takže dost bylo nenávistné rétoriky vůči muslimům a těm, kteří se s nimi chtějí objímat, to je vcelku k ničemu. Měl byste napřáhnout své síly jiným směrem. Buď přesvědčit ale velice rychle milovníky západní kultury, aby se začali biblicky milovat a množit a zaplňovat Evropu, a nebo přizvat na pomoc jiné národy, které by nebyly tak nebezpečné (budhisti jsou tuším dost mírumilovní) a zabraly by místo rozpínavým muslimům.

  0
  0
 59. Jaroslav Formánek
  13.11.2012 – 28 Heshvan 5773 v 10:57 — Odpovědět

  Kdo vám vnutil tu rétoriku o nenávisti? Média? Tvrdá kritika není v zásadě nic nenávistného, denodenně jí jsou vystaveni:

  levičáci, pravičáci, křesťani a židi…atd. atd. Podle vašich parametrů jsme asi nejnebezpečnější zemí Evropy či světa.

  Opak je pravdou a nido si to nepochvaluje. To je nespravedlné a neuctivé.

  0
  0
 60. dada
  13.11.2012 – 28 Heshvan 5773 v 12:03 — Odpovědět

  Máte pravdu, omlouvám se, to jsem se nepromyšleně nechala unést dojmem z ostře kritizujících příspěvků, za kterými jsem neoprávněně vycítila nedostatek lásky ke kritizovaným. Nevnutil mi ten výraz nikdo. Navíc to byla mírná nadsázka.
  Ale jinak, co říkáte tomu návrhu na změnu strategie?

  0
  0
 61. dada
  13.11.2012 – 28 Heshvan 5773 v 15:51 — Odpovědět

  Jaroslave, nebo Vy už se se mnou nebavíte? To by mě mrzelo. No tak teda půjdu s barvou ven, podlehla jsem ještě jednomu dojmu, a asi bych se Vám za to měla taky omluvit.
  Napadlo mě totiž, jestli Vy nejste s Martinem Konvičkou přátelé z jednoho klubu a nejste tady na stránkách Šekelu tak trochu na lovu, než abyste zrovna měli zájem s lidma diskutovat. Jestli vy tu tak trochu nehledáte nějakého blbce k večeři. No tak jsem to riskla, prázdná kebule, o islámu vím prd, učula jsem svou naději zadarmo se dobře najíst a ještě k tomu udělat radost několika lidem. Přítel Konvička už patrně má svého Fábryho, ale doufala jsem, že u Vás bych ještě mohla mít šanci, že svého Pignona stále hledáte – když tedy vyšoupnu Ericha z jeho nadějné pozice. A neviděla jsem to zas tak ztraceně – neupgradovaný stařec sice nejsem, ale mám jiné přednosti. Nechápavá jsem dost, jak říkám, kebule prázdná, že jsem prsatá křesťanka, tím to u Vás asi nevytrhnu, ale zase bych mohla přetrumfnout Ericha dárkem, který bych na večeři přinesla. Vyšila bych Vám nad sporák kuchařinku s veršíkem z Koránu. Poprosila bych o předlohu prolhaného a nudného akademika Ostřanského, aspoň k něčemu by byl dobrý. No, už jsem to měla všechno v duchu naplánované… a teď se musím stydět, jaké postranní úmysly se mi honily hlavou, když jsem vstupovala do diskuze.
  Takže přijměte i tuto mou omluvu, ale pokud bych se náhodou nemýlila, rozhodně se mnou na večeři můžete počítat! (teda doufám, že Blbce k večeři znáte :-), já jsem viděla jen ten francouzský film a ten rozhodně stojí za to!)

  0
  0
 62. Jaroslav Formánek
  13.11.2012 – 28 Heshvan 5773 v 19:33 — Odpovědět

  My se rovněž s Konvičkou omlouváme, že jsme v 10.-15. semestru studia vznešeného islámu a neumíme navázat konsensuální vztah s mladými nevěřícími studenty ze semestru 0.-1.

  Je to téměř ostuda. Omluva je základem naší nevznešené retardované kultury a nám se dosud nepodařilo toto skorozáporné miniplus nějak zdůraznit. Jedná-li se tímto o skromnost, budiž nám sama Skromnost milostiva.

  0
  0
 63. dada
  14.11.2012 – 29 Heshvan 5773 v 08:26 — Odpovědět

  Uvidíme.

  A jak to tedy vidíte s tou porodností, můžu-li se odborníků zeptat?

  0
  0

Zanechat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *


Můžete používat následující HTML značky a atributy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Předchozí článek

Interview s Tomášem Flaškou

Další článek

FOTOSOUTĚŽ