Zdroj: Shekel

Cíl? Prostředky? Metoda? Kde je podoba a kde rozdíl?

Terorista vnikne do banky a znemožní klientům banky odchod. Vezme si je jako rukojmí a hrozí jejich zabitím, aby si vynutil splnění svých požadavků. Ti rukojmí jsou nezúčastněné osoby, které ani s teroristou, ani s vládou nemají nic společného. Těmi požadavky může být výplata hotovosti, nebo propuštění nějakých jiných teroristů z vězení, případně politické vládní prohlášení na podporu cílů teroristy. Pokud nebudou jeho požadavky splněny, tak hrozí že rukojmí zabije. Na vině by ale podle něj byla vláda, která jeho požadavky odmítla splnit.

Odborář zastaví dopravu a znemožní klientům dopravců odjezd do práce. Vezme si je jako rukojmí a hrozí jejich znehybněním na delší dobu aby si vynutil splnění svých požadavků. Ti rukojmí jsou nezúčastněné osoby, které ani s teroristou, ani s vládou nemají nic společného. Těmi požadavky může být zvýšení platu, nebo zrušení propouštění jiných pracovníků ze zaměstnání, případně politické vládní prohlášení na podporu cílů odboráře (zrušení reforem). Pokud nebudou jeho požadavky splněny, tak hrozí že stávku prodlouží a zvětší její rozsah. Na vině by ale podle něj byla vláda, která jeho požadavky odmítla splnit.

Rozdíl je v důsledcích. U skutečného teroristy jde o životy. U teroristy odboráře jde jen o materiální, ale i morální škody. Cíle jsou v podstatě shodné a metody taky.

Autor: Tomáš Flaška

1 Komentář

  1. Pavel Vrátný
    14.6.2011 – 12 Sivan 5771 v 22:00 — Odpovědět

    Naprostý souhlas. Socdemáci se oklepali, a nemůžou se dočkat voleb. Pokud možno předčasných, dokud se dělají nepopulární opatření a zvítězí jasně. Dokonce jsou už schopní říkat- dost bylo strašení Řeckem. Jakoby bylo v Řecku vše O.K., a ne od desíti k pěti. Pobavily mě starší záběry, kde Škromach a Falber nadávali na stávkující ( za vlady ČSSD ), že stávkou porušují zákony a dokonce ústavu. Tak to jsou ti praví, co myslí na ty obyčejné lidi. Nikdo z nich těm obyčejným neřekne, že když se finance neukočírují, doplatí na to ty nízkopříjmový víc, než kdokoliv jiný. Když skončí reformy, jak si mnozí blouznivci našich hor přejí, skončí i předpoklad, že se z toho naše země vyhrabe. Vysokopříjmoví zvednou kotvy a blouznivci se tu sežerou.

    0
    0

Zanechat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *


Můžete používat následující HTML značky a atributy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Předchozí článek

Tvorba a dělení příjmů

Další článek

Proč mám trpět? Co s tou stávkou mám společného?