Zdroj: Shekel

Zamyšlení nad životem v islámských zemích. Často se setkávám s českými ženami, které se zamilovaly v arabském světě.

Jsou vždy nadšené, neboť Arabi jsou nepřekonatelní v namlouvání, jsou pozorní a milí. Vdají se a potom se diví, že se jejich partner změnil. On se nezměnil, jen je potřeba si hned od začátku všímat značných rozdílů.  Žena nesmí  komunikovat s cizím mužem. Toto české ženy berou jako žárlivost, když se  to partnerovi nelíbí, nebo také zmiňují, že je partner omezuje. Není to omezování nebo žárlivost, je to dodržování určitých pravidel v islámu. Nikdy muslima nezměníte, protože má v sobě odmalička zakódované určitá pravidla. Argumentace : “To bude lepší,”  je naivní.

Potom si čteme bestseller “Bez dcerky  neodejdu” a nadáváme, jací jsou to ale ti muslimové hrubiáni. Kdyby si hlavní hrdinka románu dopředu zjistila, co je islám a jak v něm žít, nemusela by mít potom takové problémy. Pokud chce žena žít s muslimem, musí pochopit, že ženou číslo “jedna” je jeho matka a tak to bude, dokud neumře. Nikdy jeho matku nemůžete porazit v lásce a je zbytečné se o to snažit. Většina muslimů vám řekne , že matka je jejich “královna” a pro ni udělají vše na světě. Matka také rozhoduje o výběru partnerky.

Pokud budete s partnerem žít v jeho zemi, musíte zapomenout na některé zvyklosti z Evropy. Nemůžete jít, kam chcete aniž byste to partnerovi řekla. Nelze komunikovat s jeho kamarády, i když vám to zpočátku dovolí. Některé moje klientky říkají, “Ale on je normální, jako Evropan.”  Možná že se tento muž tak chová, ale po pár měsících vztahu začne ctít pravidla své rodiny. Nedovolí, aby mu žena dělala ostudu krátkým oblečením, klábosením s cizími muži nebo dokonce vysedávala po restauracích. Pokud chcete s mužem žít v jeho zemi, budete muset nosit šátek a vhodné oblečení, které nepřitahuje oči mužů. Většina žen si myslí, že má vše pod kontrolou a že se nikdy zahalovat nebude. Dopředu si rozmyslete, zda chcete bojovat a nebo se přizpůsobit kultuře. Žít s muslimem může být harmonické a vydržet celý život, pokud budete zahalená a muslimka.  Budete vařit halal, což znamená, to co je zdravé pro islám. Budete respektovat rozdíl v hygieně, neboť muslimové nepoužívají toaletní papír. Budete vychovávat děti v duchu islámu, ctít rodinu partnera. Musíte se naučit žít v komunitě a vědět, že některé věci nerozhodujete sama, ale je to rozhodnutí celé rodiny. Pokud se rozvedete, manžel se o vás bude finančně starat jako za manželství. Určitě se v islámu nerozvádí pomocí sms, jak to zmiňují některé média. Rozvod je velice složitá záležitost.

Ženy v islámu mají velká práva, ale také povinnosti. Zbožná Muslimka má své zahalení (HIDŽÁB) ráda a považuje ho za součást své identity. A obnažení by pro ni znamenalo potupu a zostuzení. Součástí víry je cudnost, skromnost a stud, se kterým se rodíme přirozeně, ale pod tlakem vulgárního okolí se tyto cnostné vlastnosti vytrácejí. Muslimka netouží po tom, aby ji cizí muži okukovali a představovali si, jaké by to s ní asi bylo, což je přirozená tendence mužů.

Už vidím ty negativní reakce na tento článek. Závěrem chci říct, že nemůžete nic ztratit vztahem s muslimem, naopak jen najít jistotu a lásku. Jakou jistotu má žena v české společnosti ? Musí vychovávat děti a když se rozvede, musí bojovat sama. Rozvedená žena v islámu má jistotu, že se o ní bývalý manžel postará.

Autorka: Soňa Diartová

Přečtěte si také od autorky: Odchod staré dámy

348 Komentářů

 1. Hana Mayer
  4.7.2010 – 22 Tammuz 5770 v 19:24

  Myslím, že je velmi důležité, co jste napsala, jen bych si dovolila oponovat ve věci harmonického vytahu po rozvodu. Pokud se chce rozvést žena, je to skutečně tak jednoduché? Nehledí se na to jako na “pošlapala čest rodiny” a tím pádem nemá právo vychovávat děti. Poznala jsem pouze jednu rozvedenou muslimku a vím, že byla zapuzena proto že neporodila syna, ale pouze dcery a nikdy se znovu nevdala a vím, že od manžela nedostávala žádnou finanční podporu. Podporovala ji rodina jejího otce a bratrů. Celkem do toho problému vidím, protože jsme docela dobré známé a vím, že to není zase taková idylka být rozvedená muslimka. Ovšem v ČR možná je situace jiná.

  105
  19
  • Hakim
   2.11.2015 – 20 Heshvan 5776 v 11:36

   Jako obvykle, je třeba pochopit že praxe je vždy blíže číi dál od teorie. Ženě náleží odstupné a výživné ve všech případech kromě jednoho: pokud sama žádá o rozvod z rozmaru, tj. přesto, že se ji muž prokazatelně snaží o její štěstí.
   To, že neporodila syna, je rozmar manžela.

   15
   21
  • Marie
   14.12.2015 – 2 Tevet 5776 v 23:00

   Dobrý veče chci se zeptat mám přítele muslima máme spolu dítě žijeme spolu uz 4 roky a dnes jsem mu řekla ze bych se z křesťanský chtěla stát i ja muslimskou jen me zajímá co pro to vše musím udělat a někdo i říkal ze si budu i jméno změnit co je na tom pravdy dekuj moc

   25
   110
   • 15.12.2015 – 3 Tevet 5776 v 09:14

    Dobrý den, muslimem se člověk stává okamžitě ve chvíli, kdy uvěří, že není boha kromě Boha (Alláha) a že Mohammed je jeho poslem (stejně jako Ježíš, Mojžíš, Noem aj., mír s nimi).
    Čili pokud se "chcete stát muslimkou" pak těmto skutečnostem nejsíš už věříte a to ostatní je jen obřad.
    Obřad vypadá tak, že nějakému muslimovi, např. svému manželi, tyto skutečnosti dosvědčíte. Zvykem bývá to provést ve svém jazyce i v arabštině.
    Změna jména není třeba, někteří konvertité to ale dělají v souvislosti s hlubokou duchovní proměnou, kterou prožívají.
    Víc informací můžete získat např. u Muslimské Obce v Praze či v Brně.
    Mír s Vámi.

    26
    56
    • Marie
     16.12.2015 – 4 Tevet 5776 v 00:54

     Děkuji vám moc za vaši odpověď. Víte nikdy i kdyz jsem křesťanská nechodila do kostela nebo mši věřím co arabském jazyce je potřeba říct a ano jsem rozhodnuta jít do mešity v Brně

     16
     84
    • František Šimek
     17.12.2015 – 5 Tevet 5776 v 22:29

     Křesťan není nevěřící, křesťan věří ve stejného boha jako muslim

     96
     27
    • Eliška
     4.3.2017 – 6 Adar 5777 v 22:31

     Dobrý den.Hledám rodilého Alžířana,který mluví česky a byl by ochotný učit češtinu?Alespoň základy.Můj kamarád je z Alžíru,tady se dorozumí pouze anglicky a chtěl by se naučit česky.Prosím,nevíte o někom z Prahy?Děkuji za odpověď

     10
     6
   • František Šimek
    15.12.2015 – 3 Tevet 5776 v 12:10

    Vážně chcete konvertovat k Islámu? Jste opravdu křesťanka a nebo o křesťanství nic nevíte??
    A proč chcete zradit víru svých předků?? Nemyslím to zle ale nechápu to. Co vám nabízí Islám více než křesťanství??

    129
    18
    • 15.12.2015 – 3 Tevet 5776 v 21:09

     "A když je nevěřícím řečeno: „Následujte to, co Bůh seslal!“, odpovídají: „Nikoliv, my budeme následovat zvyklosti, jež u otců svých jsme nalezli.“ Avšak což když otcové jejich ničemu nerozuměli a nebyli správnou cestou vedeni?" [Korán 2:170]

     28
     48
    • Marie
     16.12.2015 – 4 Tevet 5776 v 00:56

     Děkuji vám moc za vaši odpověď. Víte nikdy i kdyz jsem křesťanská nechodila do kostela nebo mši věřím co arabském jazyce je potřeba říct a ano jsem rozhodnuta jít do mešity v Brně

     8
     43
    • Marie
     16.12.2015 – 4 Tevet 5776 v 01:09

     Pan František to ze mě udělaly křesťanskou me rodiče nic to neznamená jsem žena a mám právo se rozhodnout allah dál právo mužům tak i ženám!!!! Vite ikdyz jsem porad krestankou muj nazor na islám nebo na cokoliv jiného nezmění víte je všude zlo at je to muslim či žid je to jedno jestli je bílý nebo žlutý a nikdo nikdy mi neřekl musíš být muslimskou když žije s muslimem chápete to a co se týče luksovani Ano musím vy snad ne??? Tak jak to potom vypadá u vás doma ps toto nepatří vám Pan Frantisek dekuji

     12
     48
    • Naj Keram
     18.1.2016 – 8 Shevat 5776 v 16:07

     Paní dělá dobře, že chce přestoupit k islámu. Za pár let bude islamistická celá evropa – vlivem "chytrých" evropských politiků. Islamisti jsou ale hodní kluci – před ušmiknutím palice vám dají šanci přestoupit na jejich víru. Takže paní bude mít náskok.
     A jestli je ten její partner tzv. umírněný islamista, oni mu to ti radikálnější vysvětlí, jak se má správně chovat dle učení proroka.
     Takže paní: pytel přes ramena až k zemi, na hlavu hadr a nejlépe zakrýt i obličej, pokud jste hezká. Dle učení proroka nesmíte přitahovat pohledy jiných mužů – no a směle ke šťastným zítřkům.

     Konec evropské kultury – islamizace evropy

     Když muslim miluje ženu… Pashtun Women

     Islámská pomsta – Katie Piper

     62
     17
   • Jitka
    24.12.2015 – 12 Tevet 5776 v 17:32

    Jo to je pravda. Nemůžete se jmenovat Marie a byt muslimská.

    23
    8
    • 25.12.2015 – 13 Tevet 5776 v 21:22

     Opravdu? http://quran.com/19

     15
     5
   • Radka
    21.2.2016 – 12 Adar A 5776 v 19:21

    Víte, držte se toho co cítíte v srdci, v duši. Každý z nás má právo věřit. Víra v boha je čistá. Jeli ( mohuli tykat)Tvou vůlí být muslinkou staň se jí. Není třeba naslouchat rozdílním názorům jen sám sobě. Ano je pravdou že modlidby jsou v arabštině a i jiné ale není třeba mít strach- jistě Ti s arabštinou pomůžou. I s mnoha jiními věcmi- pravidla hygieny,vaření,jídla. Není nic složitého. A budeš velmi překvapená jak krásné jsou mešity ve světě.

    16
    28
  • Hanz
   18.1.2016 – 8 Shevat 5776 v 21:46

   Komentář k fotografii nad článkem – patrně foto Soni Diartové

   Krásný úsměv – přitahuje můj pohled a budí představy …
   Hezké oči – přitahují můj pohled a budí představy …
   Celkově krásná tvář – přitahuje můj pohled a budí představy …

   POŽADUJI ZAHALENÍ !!!!!!!!! Správná muslimka se obléká tak, aby nepřitahovala pohledy mužů a nebudila v nich představy…

   16
   4
   • Hakim
    22.2.2016 – 13 Adar A 5776 v 06:51

    Psychopatovy představy budí i boty, vyváženého muže až lýtka…

    19
    2
 2. Sani von Pfani
  11.7.2010 – 29 Tammuz 5770 v 20:24

  Proč negativní reakce? Tohle by měla dostat k podpisu každá žena, která se chce vdát za muslima a žít s ním v jeho zemi. Podepsat proto, aby jí to potom mohli České úřady (a daňoví poplatníci) omlátit o hlavu, až bude žádat o pomoc. Jiná země, jiný mrav s tím se hold musí počítat. Kritizovat poměry nemá cenu, je to jejich kultůra a my jim do toho nemáme co kecat, i když se nám to nelíbí.Co asi říkaj v Indii o našem zvyku pojídat posvátná zvířata. Hlavně ať nám, ale netahaj svoje krvavý tradice do Evropy. Tady platěj zase naše tradice.

  123
  7
  • emilia
   17.8.2017 – 25 Av 5777 v 12:45

   Ahoj ano souhlasím s vámi -at nám sem nelezou a nechápu ty zoufalky proč si berou takoví chlapi co na nich je???Mě se vůbec nelíbí-z očí jim kouká zlo jsou schopni zabít každého kdo se jim vzepře- bez výčitek…
   Ty ženy si to dělají sami,co je k tomu vede???Hrátky v posteli???Taková UBOHOST!!! Ahoj…

   24
   25
   • Zdenka
    25.6.2018 – 12 Tammuz 5778 v 15:57

    Hezky napsané,jen by mě zajimalo,když muži nedovoluje být se ženou sám jak se pak vezmou. Je to tam divně buďme rádi kdo jsme.Zdena.

    5
    6
 3. Sani von Pfani
  11.7.2010 – 29 Tammuz 5770 v 22:12

  Ještě dodám, že obráceně by měl každý muslim, chystající se přiženit do Česka podepsat podobný papír, na kterém bude napsáno co se mu může stát a co je u nás zvykem. Žena mu uteče, alimenty bude muset platit, dítko ale neuvidí a to vše s požehnáním jiný ženský, némlich tý v taláru. :))

  70
  3
 4. Sani von Pfani
  11.7.2010 – 29 Tammuz 5770 v 22:14

  A bude muset luxovat !!! :))

  40
  1
 5. Wendy
  13.7.2010 – 2 Av 5770 v 04:04

  Co bychom melY vedet, kdyz se zamilujeme do muslima. Nadpis snad hovori o zenach, tudiz Y. Nebo je to rada i pro muze? Kteri se zamiluji do muslima? V tom pripade je kazda rada draha.
  Ten zaver opravdu,co slovo to perla.
  Cituji
  “Už vidím ty negativní reakce na tento článek. Závěrem chci říct, že nemůžete nic ztratit vztahem s muslimem, naopak jen najít jistotu a lásku. Jakou jistotu má žena v české společnosti ? Musí vychovávat děti a když se rozvede, musí bojovat sama. Rozvedená žena v islámu má jistotu, že se o ní bývalý manžel postará.”
  Nelzete nahodou? Vztahem s muslimem muzete i ztratit. Kazdy vztah je sam o sobe riziko. Jakou jistotu ma zena, ktera odejde s muslimem kamsi do muslimske zeme? Teorii zaopatreni rozvedene zeny v islamu je sice hezka, ale praxe jina. Opet ruzovy svet Soni Diartove.

  71
  7
  • Kamila
   25.8.2015 – 10 Elul 5775 v 23:05

   Také bych ráda přidala svoji osobní zkušenost, kterou samozřejmě nikomu nevnucuji. Ať se každý přesvědčí sám:
   Před rokem jsem poznala lásku v nemuslimské zemi. Jeho maminka je křesťanka, tatínek byl muslim, on prý muslim není, protože to nechtěl.
   Byla to láska na první pohled. On úžasný, okouzlující, výborný v sexu. Bylo mi s ním prostě krásně.
   Po čase začal být náš vztah problematický. Zakazování pro něj krátkých sukní, otevřenějších triček, sledování, zda se nebavím s cizími muži, odmítání mých přátel, nechce se mnou chodit do společnosti, lhaní, manipulace. Trestání chladem za jakási moje provinění o kterých já netuším, jemně plíživé usurpování, kterého si několik prvních měsíců ani nemusíte všimnout.
   Já jsem od přírody živá a svobodně uvažující holka, ale on se mě nenápadně a velmi promyšleně snažil dostat pod svou úplnou kontrolu. Probíhalo nenápadné citové vydírání a manipulace. Je potřeba říct, že ačkoliv tvrdí, že není muslim, do svých dvanácti let žil v muslimské zemi a měl otce muslima, což se do něj nesmazatelně promítlo. Jeho maminka je křesťanka, která není šťastná žena,navíc je pod jeho vlivem. Poloviční muslim, muslim, nebo jen člověk, který od malička vyrůstá mezi muslimy je prostě muslim. Jsou jako pavouci. Čekají, aby Vás mohli chytit do své sítě a postupně z vás berou život, svobodu, sebevědomí a úctu k sobě sama. O to jim jde, v tom je jejich přirozenost. A pozor, jsou v tom vytrvalí a silní.
   Ano, pokud jste česká, naprosto submisivní žena, bez vlastního názoru, schopná se dokonale přizpůsobit cizím pravidlům a příkazům, pokud nestojíte o své přátele, zájmy a svobodnou vůli k životu a chcete být jen doma s mužem, který Vám bude po zbytek života ukazovat Vaši druhořadou roli a prokazovat neúctu, nerespektovat Vás, jděte do toho. Ale soužití s muslimem Vás vnitřeně oslabí, zabije. O to jim skutečně jde, protože takovou Vás chtějí.
   Bojím se toho přívalu uprchlíků, bojím se o Češky a jednou o svoje děti. Tohle nevěstí nic dobrého, protože tito lidé jsou vnitřně nastaveni k tomu, aby zotročovali. A to Vás ani nemusí bít…Navíc, ten "můj" mi už při jednom rozhovoru naznačil, že děti v připadě rozvodu (žádné jsme neměli) budou s ním.
   Jsou tvrdí a normální česká holka zapláče. Radím Vám, najděte si hodného, raději obyčejného českého kluka a utečte od chlapů, které zformovaly zlé a hloupé náboženské prinipy nebo kulturní zvyklosti . Bohužel ne z jejich úhlu pohledu. Tohle Vám píši po naší roční známosti, kdy jsem do něj přeze všechno zamilovaná, ale můj pud sebezáchovy je silnější a vím, že se musím zachránit, protože i přes jeho snahu mě totálně zmanipulovat a ovládnout jsem si zachovala zdravý rozum.

   292
   12
   • CORRY
    10.9.2015 – 26 Elul 5775 v 09:15

    No hlavně by si ženy měly přečíst knihy :
    Korán , Život prorokův ,
    Šarija pro nevěříci ,
    Úvod do islámského práva
    Možná by pak zjistily o co v islámu jde . A ten co vyrůstal v muslimsko-křesťanské rodině a tvrdí ,že není muslim , tak úmyslně lže .

    68
    5
    • Hakim
     2.11.2015 – 20 Heshvan 5776 v 11:46

     Děkuji za chytrou poznámku.
     Odpovídá jeho chování podle vás učení Koránu a Mohamedově příkladu? Vy jste tyto knihy četla?
     A mohu se zeptat, jak jste na to přišla, že lže?

     5
     27
   • Martina
    27.9.2015 – 14 Tishri 5776 v 11:05

    Ahoj Kamilo.. zaujal mě tvůj komentář. Můžu tě kontaktovat na mail? Chtěla bych se podělit a zároveň poradit v situaci..

    8
    1
   • Sabrina
    12.10.2015 – 29 Tishri 5776 v 01:07

    Dobry den,cetla jsem Vas prispevek ohledne muslimu,prosim Vas,muzete se mi ozvat? Moc dekuji

    2
    1
   • Hakim
    2.11.2015 – 20 Heshvan 5776 v 11:42

    Kamilo, ve vašem komentáři je několik nesrovnalostí. Především "on prý muslim není, protože to nechtěl". Není tím pádem celý komentář mimo téma? Jak můžete popisovat zkušenost ze soužití s muslimem, když to nebyl muslim?
    Lhaní, manipulace, nedostatek úcty jsou z pohledu muslima těžké hříchy. Ve chvíli, kdy o sobě tvrdil, že není muslim, jste měla ihned zbystřit, že s jeho charakterem to nebude tak slavné.
    Přeji vám do života moudrost a štěstí.

    16
    54
    • Siegfried Neumaier
     6.1.2016 – 25 Tevet 5776 v 18:04

     Vážený pane, vy jste mne rozesmál, Lhaní, manipulace, nedostatek úcty jsou z pohledu muslima těžké hříchy. Ano, jistě jsou, ale jen vůči jinému muslimovi. Pokud vím, tak nevěřící, kafirové, pro vás nejsou ani lidé, asi tak jako židé pro nacisty. Již několik muslimů i mne osobně řeklo, že Alláhův svět v budoucnu obsahuje jen svobodné muslimy, otroky s křesťanskou a judaistickou vírou a hromadu mrtvol ateistů a polyteistů. Já sám jsem polyteista, takže toto nepokryté vyhrožování fyzickou likvidací z úst islámských duchovních, která je možno shlédnout na You Tube, nebo i jedinců téhle víry se kterými jsem se jakožto novinář setkal a kteří mi toto sdělili se mne hluboce dotýká. To není manipulace a nedostatek úcty? A co se týče lhaní? Většinou se uvádějí dvě formy lhaní "nevěřícím psům" takija a kitman. Většinou v případech, kdy je nutné získat důvěru nemuslimů, aby je pak bylo možné lépe porazit-pokořit. Dvě formy lhaní: Taqiyya – prohlášení něčeho, co není pravda, Kitman – Lhaní – vynechávání faktů. Tohle jste nějak zapomněl sdělit. Že by ve vašem případě šlo o Kitman?

     75
     4
    • 6.1.2016 – 25 Tevet 5776 v 18:24

     Mrzí mě, že jsem vás rozesmal, poněvadž se jedná o nadmíru vážné téma.
     Již Sókratés prohlásil moudré východisko "vím, že nic nevím". Zřejmě toho víte tak málo, že jste přesvědčen o tom, že víte toho mnoho.
     Muslim smí lhát jedině pokud tím může zachránit život nevinného. Máte pocit, že se snažím někomu zachránit život?
     Pro význam "taqiyya" a "kitman" vám bohatě postačí slovník arabštiny, s islámem nemají nic společného.
     A jak jsou na tom islamofobové se lhaním? Opravdu se do této diskuze chcete pouštět?

     12
     49
   • Jitka
    26.12.2015 – 14 Tevet 5776 v 09:35

    Dekuji Kamilo. Sama bych to lepe nenapsala. Vystihla jste to uplne presne.

    21
    2
   • Hanz
    18.1.2016 – 8 Shevat 5776 v 22:04

    BEZ KOMENTÁŘE:
    8
    3
   • Eva
    16.8.2016 – 12 Av 5776 v 16:59

    plně souhlasím ….máme to v rodině

    5
    2
   • Lenka
    4.10.2016 – 2 Tishri 5777 v 12:18

    Tohle bych sama nenapsala lepe.Ziju 16 let s muslimem.Presne tak to citim.

    5
    1
   • Mata
    5.11.2017 – 16 Heshvan 5778 v 05:16

    Kamilo, dekuji za Vas prispevek. Nasla jsem si muze, ktery se narodil v Nemecku, maminka nemka, otec muslim z Iraku. Zili v Nemecku, matka byla tyrana psychicky, fyzicky, nechtela se stat muslimkou. Kdyz pritelovi bylo 11, rodice se rozvedli a otec pod vyhrozovanim unosu deti, je ziskal do sve pece. Pritel s nim zil do sve plnoletosti a pak utekl, nemohl snest chlad otce, ponizovani, biti a modleni. Muslimem se nikdy nestal, nesnasi ho. Zname se pul roku a nektere rysy, co popisujete mi ho propominaji. Napriklad, rozhodul se, ze semnou stravi zivot a abych mu neutekla, zasnazil se o tehotenstvi ,,nahodou i nenahodou,, vytkla jsem mu, ze je to absolutni disrespekt k me osobe. Do spolecnosti chodime, kratke sukne se mu libi. Rad se pohada a udela scenu i pred lidma, stydim se za jeho chovani, necham ho tam kricet a odcahzim. Nevim, jestli se nekdy nauci resit veci, ktere nejsou po jeho, v klidu bez divadla.

    1
    1
   • Monika
    2.2.2018 – 17 Shevat 5778 v 14:12

    Dobry den,mám přítele muslima.A je těžké pro me se rozhodnout.Protoze všude čtu jen špatně komenty.Ale můj přítel je přesně asi takový jak ste popsala svůj vztah.Jen protože jsem zamilovaná tak to asi nevidím.Mela bych na vás par otázek jestly by nevadilo?A mohly by sme si popsat trochu?Dekuji Monika 20let

    3
    2
 6. proctonejde
  15.7.2010 – 4 Av 5770 v 17:36

  ufff. Pani Diartova proc pisete obecne o muslimech kdyz spise mene pisete hlavne o Arabech, konktretnich zemich, ktere znate ze sveho cestovani a take velmi omezene, protoze znate jen par rodin…. Coz je velkej rozdil, sama moc dobre vite, ze neni muslim jako muslim! Ze je sakra velkej rozdil mezi muslimem Senegalskym, muslimem Iranskym, muslimem Tureckym a muslimem Arabskym….. take je velkej rozdil do jaketo rodiny se zena hodla vdat…. protoze ve vsech zemich ,ktere jsem zminila i take nezminila a jsou prevazne muslimske existuji rodiny, ktere ziji podobne jako Evropane, ale udrzuji si sve zvyky…. ze presto hodne rodin lpi vice na tradicich sve zeme…. ze hlavne zalezi na rodine zda je ochotna prijmout Evropanku do sve rodiny i castecne s jejima zvyklostma pokud Evropanka je ochotna prijmout jejich zvyklosti a tradice…. ze nejvetsi podil je prave na te rodine jak moc je ochotna tolerovat Evropanku atd. Ze ne vsechny zeny muslimu se MUSI zahalovat…. ja jsem dokonce muslimka, mam muze muslima, ziji v muslimske zemi v Turecku a zahalena nechodim a chodit nemusim! Take pouzivam toaletni papir s vodou soucasne :oDD

  66
  9
  • Tina
   22.1.2017 – 24 Tevet 5777 v 21:57

   Píšete,že jste muslimka a že nemusíte zahalovat?Jak je to možné?já myslela,že v Koránu se píše něco v tom smyslu,že ženy musí být zahaleny…Jsem zrovna na cestě kdy jsem poznala muže,který je muslim a začínám se zajímat o to jestli by jsme spolu vlastně mohli vůbec být když nejsem muslimka…přiznávám,že mi přijde milý a hodný ale těžko k tomu mohu dodat víc protože se známe krátce…čtu tady různé komentáře a nedokážu teda stále pochopit jak to je…

   3
   7
   • Zanett
    6.11.2018 – 28 Heshvan 5779 v 01:26

    Zdravim, ,,ziju z muslimem,skoro rok. Jsem nadmiru spokojena a stastna. Nejsem uz zrovna nejmladsi..a muzu rict ze je to partner v mem zivote posledni a nejlepsi . Brzy se stanu muslimkou,,a uz ted vim ze zahalena chodit nemusim,,,pritel mne do niceho nenuti..jelikoz jsem o nejake roky starsi nez on ,,,respektuje mne ze vsim vsudy. Po mych zkusenostech z muzi v cr muzu rici…opravdu obrovsky rozdil ….clovek neuveri….pokud nezazije……takze pravda jasna….neni muslim jako muslim.

    15
    4
    • Andrea
     26.3.2019 – 19 Adar B 5779 v 10:26

     Ahoj cetla jsem tvuj komentar Ziju s muslimem. Chtela bych se zeptat jestli tvuj vztah je porad v pohode? Mam pritele muslima uz jsem taky starsi chci se s nim usadit zalozit rodinu a prejit na muslimskou viru, ale nekdy mam obavy z jeho dominantni povahy je slusnej pratelskej ale bojim se aby po svatbe nezacal byt vic dominantni. Vic ze chlap ma byt chlap ale nechci byt utiskovana. Dekuji za odpoved. Pekny den Andrea

     0
     3
    • JohnyCage
     27.3.2019 – 20 Adar B 5779 v 12:58

     .."ale nechci být utiskovaná". Máte dominantního partnera, což je u islamisty standardem. Líbí se vám to vlastně ale chcete mít stále kontrolu nad svou rovnoprávností. Jenže, takhle to v Islamistickém světě nefunguje. Prostě buď tuto roli "subinky" z Evropsko západního pohledu akceptujete se vším a všudy nebo udělat další krok do chomoutu je nesmyslem. Je jasné, že po svatbě, až nastanou všední a ještě všednější dny, budete více pociťovat jeho nadřadné postavení a když ne nadřadné tak minimálně v tom smyslu, že poslední slovo má prostě muž. Pokud jste povahou femina, která si nedá jen tak něco líbit tak potom nechápu, proč dráždíte hada bosou nohou. Informací o muslimské tradici je přeci dostatek a z toho potom plyne jenom jedno, ber nebo nech jít. Na druhou stranu, řekněme si to na rovinu, takový praktikující katolík od Vás bude očekávat totéž. Čau.

     7
     0
  • Jana
   13.8.2017 – 21 Av 5777 v 18:30

   Dobrý den měla bych prosím pár otázek ó vaší zemi seznámila jsem se z mužem muslimem děkuji za odpověď jana

   1
   2
 7. sid
  20.7.2010 – 9 Av 5770 v 00:55

  Proč nám žádná muslimka nenapíše o nikáhu l´mutáa(h), který uzavírají podle Koránu šíité (4:24) “then give them of these women you have enjoyed the agreed dower”, kde dower je mahr, čili úplata? Šiítské sňatky potřebují jen domluvu těch dvou a předání peněz, a trvají od dvou minut po deset let. Je to žena, která říká: beru si tě za určitý poplatek do…a muž odpovídá: souhlasím. Kryje to od roku 35 hidžry prostituci, ale je to v pořádku. Šiita může mít najednou harém, a ani věkové omezení není limitní (devět let). No a smí si vzít muslimku, křesťanku či židovku. Takže, až se paní Diartová rozvede, na trhu má zase šanci….

  16
  3
 8. Klára
  9.8.2010 – 29 Av 5770 v 21:43

  To Bez dcerky neodejdu mě trošku pobavilo – proč si měla hlavní hrdinka něco zjišťovat? Ona si vzala muže, který žil amerických způsobem života a nechtěl na tom nic v době sňatku nic měnit. 7 let žili naprosto normálně, pak ji vzal na návštěvu do Íránu a rozhodl, že tam zůstanou a nutil ji naprosto k něčemu jinému – což není nic jiného než sprostota a hnus. Další věc která mi vadí – proč si mají zjišťovat ženy, co je muslim zač a přispůsobit se? Proč se nemůžou přizpůsobit a zjistit si oba? Nebo jste vy muslimové tak děsně vyjímeční že každý musí skákat jak vy pískáte a když neskáče, může si za problémy sám?

  90
  3
 9. Radek
  2.3.2011 – 26 Adar A 5771 v 22:26

  Myslím,že obě kultury evropská a muslimská jsou velmi rozdílné a měla by platit předmanželská smlouva,která ošetřuje i právo na výchovu dítěte jeho právo na víru apod…obecně myslím,že islám a šaríja jsou tak rozdílné a svobodu popírající,že bych toto náboženství v evropě zakázal a myslím,že po zkušenostech v západních zemích k tomu jednou dojde a čím dříve tím lépe…

  59
  9
 10. Marie
  10.4.2011 – 6 Nisan 5771 v 17:27

  Chodím půl roku s muslimem ze Sýrie. Můj kamarád se na mě zlobí, že jsem měla na zahalování a jejich chování negativní názor, některé názory se u mě nezměnily, ale pár jsem jich přehodnotila. Tenkrát jsme se pohádali a já řekla mému kamarádovi: tak mi najdi českého slušného muže, mlčel. Já mu odpověděla: O co jste vy lepší český muži? Pak mi můj 14 letý synovec řekne, že ve třídě jich je 25 a z toho 2 spolužáci jsou z úplné rodiny. Když žena většinou překročí 40 let tak muži ji většinou opustí a najdou si mladší (náš nový český trend?) Nechápu to. Cítím se sním jako žena, což mi takový pocit český muž nikdy nedal, zajímá se o mě, co cítím a často spolu mluvíme, nikdy mě neignoroval a neponižoval, vždy se o mě postaral a zlobil se když jsem něco zaplatila. Vadí mi že naši muži někteří využívají mamahotel a je jim třeba 30 let, nevědí co chtějí, vysedávají skoro každý den v hospodě a zajímají je hlavně koníčky, televize, počítač a já mám pak věřit že se postarají o rodinu? Nevím co mám dělat, mám ho ráda, když je se mnou cítím se šťastná, ale taky vím že jsme každý jinak vychovaný a že příjdou věci které mi vadit budou. Ráda by jsem se spojila s českou ženou, která žije s muslimem v Sýrii.

  38
  40
  • Lesa
   5.1.2016 – 24 Tevet 5776 v 13:09

   Tak to je nejlepší řešení. Máte špatnou zkušenost s českými muži, tak se vdáte za syřana, protože ti jsou všichni super. Dává to smysl? Co třeba zkusit štěstí na seznamce, nebo to nevzdávat a hned nelítat pryč. To je jak kdybych si tu chtěl otevřít podnik, otevřel bych ho v Ostravě, tam by se nechytl, no tak co mi zbejvá, odjíždim třeba na Nový Zéland. -_-

   27
   4
   • johny
    27.6.2016 – 21 Sivan 5776 v 03:55

    Zkusila jste to někdy na seznamce. Zkuste a poté raďte. To, že některý podnik funguje dobře v Ostravě neznamená, že fungovat bude na Novém Zélandu. Váš příměr je vyloženě tupý.

    2
    9
  • Stano
   5.1.2016 – 24 Tevet 5776 v 20:19

   Čo moslim to povalač, zlodej, pedofil, zoofil, znásilňovač a vrah presne po vzore falošného samozvaného proroka Mohamrda. Smrť islamu !

   31
   19
   • Miriam
    15.5.2019 – 10 Iyyar 5779 v 08:48

    Ale no tak, není třeba abychom byli takto ohrublí, že? Dá se to říct slušně a bez zbytečného šíření nenávisti.

    2
    2
  • anne
   7.1.2016 – 26 Tevet 5776 v 01:10

   pani Marie – jste s nim pul roku, to je nic, kratka doba, v dobe tzv. namluv se chovai jinak, slusne, chteji si zenu ziskat. Otazka je, jak se bude chovat za dalsi rok, za pet let, az se vezmete a budou deti. Vemte si to , ze a to neni muj napad, je x videi na napr. you tube, mesity v CR jsou vedeny tak, ze jsou zde pro muze temata, jak bit zenu, aby nesli do vezeni u nas, a jak je dobre ji bit, jakekoli neuposlechnuti prikazu – muze vas bit. Nekteri zajdou daleko dal. Kdyz toto slychaji v mesite jako normalni chovani , ktere je potrebne vuci zenam, co jim slouzi jako otroci doma, tak co si myslite, ze jak asi se k vam bude chovat, az budete manzele? Doporucuji si rovnez precist Islamske rodinne pravo- mela by ho znat kazda zena, ktrera se hodla provdat za muslima…coz by budete chtit. Muze to byt povahou ten nejlepsi clovek na svete, ale v ma v sobe program – a v nej je i nasili vuci zene, pokud a slovo neposlechne vsechny prikazy rozkazy- nesmite ani jit na nakup kdyz vam to nedovoli atd…chapu vasi lasku , ale je to cesta zrejme do pekel…nejste na to vychovana, nejste bita od narozeni a vycvicena jako otrok,mate svobodnou vuli a tu mit jako zena v islamu bohuzel nesmite….

   32
   3
   • 11.1.2016 – 1 Shevat 5776 v 11:31

    Je zajímavé, jak odpůrci islámu znají islám lépe, než samotní muslimové.
    Takže milá Marie, moje rada je: Neřiďte se názorem někoho zaujatého.

    14
    29
    • Jitulle
     13.6.2016 – 7 Sivan 5776 v 11:54

     Ahoj prosím Tě mám nějaký dotaz můžeš mě napsat kontakt na Tebe? Chci si s Tebou vyměnit nějaké zkušenosti a mám také aktuální otázku, jestli jsi ochoten mě poradit. Jsem tolerantní k Islamu mám kamaráda Muslima. díky Jitulle

     1
     7
    • 27.6.2016 – 21 Sivan 5776 v 14:41

     hakim@seznam.cz

     2
     3
    • emilia
     17.8.2017 – 25 Av 5777 v 12:59

     Tak jak to je???Vážený pane????Děkuji za odpověd..

     0
     1
    • hloubal
     15.2.2019 – 10 Adar A 5779 v 13:34

     manipulativní náboženství má posvátnou knihu. duchovnost hledá posvátné ve všech knihách.
     tady nikoho neulovíte, islám už se proflákl, stačí se podívat do dějin

     1
     0
   • iwik
    16.4.2017 – 20 Nisan 5777 v 20:36

    Původně jsem se do této debaty vůbec nechtěla pouštět, ale po přečtení Vašeho článku, milá Anne, musím. Není mi už ani tak zle z toho co se tu píše, ale spíš smutno. Tady jde vidět jak jsou lidi ovlivněni ze strany médií, stupidními filmy a přitom znají vlastně jen cestu z domu do práce a z práce domů a nikdy neviděli okolní svět a nepotkali nikoho z jiné země, jiného vyznání, či barvy pleti.
    To že uhodí muž ženu nebo žena muže (i to se děje) není dobré ani v Islámu, ani v křesťanství, ale děje se to. Tak jako máte špatného křesťana, může být i muslim špatný. Ale to si pletete s osobností člověka. Osobnost si každý vytváříme v průběhu života, tu si nevybíráme, tak jako náboženství.
    Myslím, lidi, že byste si měli pozorně přečíst Korán, abyste porozumněli víc a pak i Bibli. Nenechte se ovlivňovat médii a otevřete oči a mnozí z vás i srdce.

    19
    14
  • johny
   27.6.2016 – 21 Sivan 5776 v 04:12

   Ono totiž ani ženy nejsou to co dřív. Proto ty mama hotely… Istanbul mě učaroval i kultura. Stanu se muslimem a jedině muslimku. Způsoby, mravy žen, jsou na zcela jiné úrovni. Netřeba se toho bát ale býti ostražitým, musí býti člověk vždy a všude.

   4
   10
 11. hajzpapír
  3.7.2011 – 1 Tammuz 5771 v 09:41

  Co používají musulmani místo hajzlpapíru?

  22
  3
  • Milan
   20.6.2015 – 3 Tammuz 5775 v 07:08

   Ruku a pak kalhoty.

   19
   4
   • Šárka
    19.3.2017 – 21 Adar 5777 v 10:47

    ano ruku a vodu a pak se umyjí mýdlem a vodou nebo vy snad se nemyjete když odcházíte z toalety?

    1
    6
  • 5.1.2016 – 24 Tevet 5776 v 21:58

   Vodu.

   6
   2
 12. hajzpapír
  3.7.2011 – 1 Tammuz 5771 v 13:17

  Moře, slunce a ,,habibáci“
  http://blogeurabia.parlamentnilisty.cz/Blog/mainmain/755-more-slunce-a-habibaci-.aspx

  3
  1
 13. Silvie
  19.7.2011 – 17 Tammuz 5771 v 10:45

  Ahoj marie,ja mám nastávajícího v Sýrii a ráda bych si s tebou popovídala,jako s normálním člověkem.Já souhlasím s tím co píšeš,a jsem už unavená z českých mužů a vůbec.Já jsem poznala spoustu muslimů a dala bych za ně ruku do ohně.

  24
  35
  • Misa
   6.8.2015 – 21 Av 5775 v 12:15

   Dobrý den, seznámila jsem se teď s jedním muslimem, on je vážne super , ale mám z toho strach a váš příspěvek mě velmi povzbudil, proto bych byla ráda , kdybych si o tom s Vámi mohla též popovídat

   1
   22
   • lucie
    25.11.2015 – 13 Kislev 5776 v 19:17

    Ahoj, taky jsem zamilovana do muslina a rada bych si o tom s nekym popovidala :)

    5
    15
    • Hakim
     26.11.2015 – 14 Kislev 5776 v 09:19

     Myslím, že byste si o tom měla povídat hlavně s ním :)
     Poznejte jaho názor na různé situace, které ve vztazích typicky vyvolávají konflikt. Zkuste zjistit jeho představu o ideálním vztahu, o ideálním rodiřovství, o jeho životních prioritách, o jeho vztahu k českým hodnotám.
     Větší vliv na váš vztah, než je jeho víra, může být jeho výchova, kulturní prostředí, ve kterém vyrůstal, ale také případné předsudky, které můžete mít jeden o kultuře druhého.
     Pokud je muslim v pravém slova smyslu, tj. s aktivním duchovním životem, pak to bude pravděpodobné dobrý člověk.
     Mohu poradit jednoduchý test osobnosti: zeptejte se ho, jak často vstává na fedžr (první modlitbu). Dle mých zkušeností, pouze nejlepší lidé to dělají.
     Ať vám Bůh pomáhá se moudře rozhodnout..

     19
     16
    • Marie
     13.6.2016 – 7 Sivan 5776 v 22:40

     Ahoj lucie rada si tebou o tom popovidam ale ne tu napis mi třeba na email mariemaxhuni289@gmail.com

     0
     1
   • Angelika40
    1.9.2018 – 21 Elul 5778 v 13:35

    Ahoj už asi 3 měsíce si píší s muslimem našel si mě na Facebooku dorozumíváme se pomocí překladače a já kvůli němu učím anglicky a on trosku český chceš vyměnit názory písní mi na mail Janickaknoflik@seznam.cz nebo je tu někdo s podobným příběhem vyměníme zkušenosti ,furt se chce sejít v Tunisu a strávit dovolenou,vdávat se a žít šťastně zda se upřímný ,ale osobně se nezname pozorný,milý,milující atd začínam ho milovat je jiný jak naši muži po

    1
    10
 14. Iva
  4.11.2011 – 7 Heshvan 5772 v 22:00

  Dobrý den, tento článek se mi moc líbí, já osobně občas uvažuji nad tím, jestli muslim nebo Evropan. Objasnila jste mi některé věci, a za to vám děkuji. A opravdu také ráda věřím, že s muslimem můžeme ztrávit vztah v harmonii zbytek života.

  11
  24
  • Iva Nikdová
   6.1.2016 – 25 Tevet 5776 v 12:12

   Iva Nikdová – to myslíte vážně? Jestli evropan, nebo muslim? Co vlastně hledáte? Zabezpečenou budoucnost pro sebe? Tak tu vám zabezpečit nemůže ani jeden. Zabezpečenou budoucnost pro děti? Tak tu vám nemůže zabezpečit ani jeden, pokud by se muslim dal na muslimskou kulturu, pak ano, bude z něj jen vrah , pardon bojovník za korán. Proboha nynější generace by se měla fofrem vzpamatovat.

   20
   4
   • 6.1.2016 – 25 Tevet 5776 v 13:05

    Raději bojovník za Korán než bojovník za bílou rasu…

    5
    46
 15. Karin
  29.11.2011 – 3 Kislev 5772 v 17:11

  Ahoj.I ja jsem podlehla cernochovi muslimovi a protoze o muslimech jsem do nedavna nevedela nic moc,nahani mi to trosku hruzu,co jsem se za posledni mesic dozvedela.

  18
  5
  • Lenka
   20.1.2018 – 4 Shevat 5778 v 17:14

   ahoj-jak pokracuje Tve podlehnuti cernemu muslimovi? uff

   0
   0
 16. Lenka
  11.12.2011 – 15 Kislev 5772 v 12:48

  Ahoj, tento clanek se mi moc libil. Ja chodim pul roku s muslimem, ktery je ze S. Arabie, ale zijeme v Kanade… Zatim nam to klape, vyhovuje a respektujeme si. Myslim, ze zivot s muslimem se da zit v harmonii, pokud se nezije v jeho zemi. Rada bych se seznamila s holkou, ktera ma za pritele nebo muze muslima ze Saud.Arabile. Dekuji.

  4
  19
  • Katka
   30.8.2015 – 15 Elul 5775 v 10:36

   Ahoj, reaguji na clanek o muslimech…nevim jestli o to jeste stojis, kazdopadne bych si s Tebou rada vymenila zkusenosti..popravde jsem trochu zoufala.
   Dekuji za odpoved a hezky den :-)

   0
   6
   • Miki
    7.9.2015 – 23 Elul 5775 v 12:40

    Ahoj Katko, jestli chces vymenit zkusenosti tak mi napis na email: maya83@centrum.cz :-)

    0
    3
 17. Katka
  13.2.2012 – 20 Shevat 5772 v 02:12

  Ahoj. Článek snad pomůže ženám než se pustí do vážnějšího vztahu s muslimem. Žiji více jak půl roku s muslimem z Alžírska a musím říct, že nám to stále klape i přes pár rušnějších chvil. Občas ta naše odlišná výchova a země, kde jsme vyrůstali jde opravdu vidět. I tak se stále umíme jeden druhému přizpůsobit a respektujeme se, byť je zapotřebí zdokonalit naši vzájemnou komunikaci. S mužem muslimem přeci jen musíte hovořit jinak než s Evropany :) Pokud se najde holka, která má zkušenosti s Alžířanem, ráda bych si s ní popovídala.
  Děkuji K.

  8
  14
  • Jana
   26.2.2016 – 17 Adar A 5776 v 21:06

   Ahoj Katko . Taktéž žiji s přítelem z Alžírska. Bydlíme spolu ve Velké Británii. Chceš li si psát na tohle téma, kontaktuj mě na email jancavrastilova@seznam.cz

   2
   2
  • Šárka
   19.3.2017 – 21 Adar 5777 v 10:34

   Ahoj na tento blok jsem narazila až ted. Žiju s alžíranem už čtvrtý rok v ČR. Jestli chceš si popovídat napiš sarkaamouri@seznam.cz

   3
   2
  • Monika
   14.5.2017 – 18 Iyyar 5777 v 19:39

   Ahoj, nevím, jestli už je pozdě, ale ráda bych si s tebou promluvila. Už to bude dva roky, co jsem s Alžířanem, a též bych mě zajímalo, jaké zkušenosti mají jiní…

   0
   2
  • Vera
   30.7.2018 – 18 Av 5778 v 17:35

   Dobrý den. Nevím jestli to je ještě aktuální ale mám přítele Alzirana (muslima ) rada bych nejake info kulturu atd .děkuji

   0
   1
 18. Mery Abdallah
  25.2.2012 – 2 Adar 5772 v 21:40

  Dobrý dem,chtěla bych si dopisovat s ženou co má v Sýrii přítele.Můj přítel se dneska odpojil kvůli bezpečnosti a já se o něho moc bojím.Děkuju moc Mery

  0
  9
 19. lenka
  27.2.2012 – 4 Adar 5772 v 11:46

  Mery, zkus se zeptat v nějaké skupině na fb : české muslimky, muslimky muslimkám, čeští muslimové, …

  0
  5
 20. Mirka
  29.2.2012 – 6 Adar 5772 v 09:13

  Ahoj Leni děkuju moc,určo se na to dneska juknu.Děkuju moc moc moc

  0
  4
 21. lenka
  29.2.2012 – 6 Adar 5772 v 11:56

  Mirko, jestli chceš, tak mi písni na mail, poslala bych ti pak odkazy skupin, kam se můžeš podívat
  najmale@seznam.cz

  0
  1
 22. anonym
  25.3.2012 – 2 Nisan 5772 v 21:27

  chodim s muslimem miluji ho jak nikoho na svete, nemam vubec nikoho nez jeho ale on ma manzelku a dite. Tvrdi ze s ni nevychazi. Ona je v turecku a on tam jezdi jednou za rok. Nedokazu ho opustit a uz sem psychicky uplne na dne. Vim ze to nikdo z vas nepochopi nikdy vzivote si me nevezme a ja sem na tom tak spatne ale vzdycky mu vsechno odpustim protoze ho miluju. Vim ze jak skonci tohle utrpeni tak uz si chlapa nikdy nenajdu.

  2
  29
 23. Mirka
  26.3.2012 – 3 Nisan 5772 v 06:17

  …ale da se to pochopit:-)))))Je to tezke ja vim:-(((mam pritele v Syrii a pise mi jednou za 14 dni,nevim co se deje,kazdou sekundu se to tam meni:-(((Holka musis sama vedet co chce tve srdce a ty pak musi dle toho jednat:-)))Mam hodne kamaradu v turecku,potrebovala by jsi nejake informace?jsem na nordblancc123@centrum.cz,ahoj Mery

  1
  6
 24. Jana
  7.5.2012 – 15 Iyyar 5772 v 13:21

  Ahoj,
  jsem křesťanka a zhruba rok chodím s muslimem, který je původem z Pákistánu, ale z pracovních důvodů žije v Anglii. Chtěli bychom se vzít (a zůstat v Evropě), ale mám z toho docela strach, protože ty tzv. “růžové brýle po pár měsících spadly” a vím o něm téměř vše. Na začátku vztahu sliboval, že celá naše společná budoucnost, včetně výchovy dětí se podřídí Evropskému stylu, kromě jídla a pár menších detailů…
  před pár týdny jsme ale začaly plánovat svatbu a také přišlo na řadu téma výchovy dětí… tam se to zvrtlo a on mi sdělil, že se děti stanou automaticky muslimy ihned po narození a zapřel, že by mi kdykoliv předtím slíbil, že rozhodnutí víry necháme na dětech samotných až vyrostou a samy si vyberou. Poslední dobou je mezi námi více a více rozdílných názorů a důvodů k hádkám (protože se o některých problémech týkajících se rozdílů v kultuře a jiných odmítal bavit a odkládal je do budoucna) ….. no hádám se spíše já,on se směje a pak mi v klidu sdělí “ok promluvíme si o tom později” nebo v případě, že mě totálně vytočí a vztekám se “miláčku běž do kuchyně a napij se studené vody, běž ven a nadechni se čerstvého vzduchu” tohle fakt nesnáším všechno bere v pohodě, v klidu, jakoby se ho to netýkalo.
  Naše hádky pramení také převážně z důvodu, že v případě nějakého problému nebo jiného pohledu na věc musím vždy ustoupit já, ale on nikdy nic nezmění a neustoupí ani o kousek, všechno a všichni se mu musí podřídit.
  Právě z dosavadních zkušeností se chci dopředu pojistit a proto jsem se rozhodla, že bez předmanželské smlouvy se nevdám…. A to je vlastně můj dotaz. Pokud uzavřeme předmanželskou smlouvu , kde bude uvedeno např, že děti si vyberou víru samy, děti si mohou v dospělosti vybrat partnery samy s jakoukoliv vírou, děti budou žít v Evropě, atd…. BUDE V NEJHORŠÍM PŘÍPADĚ, COŽ DOUFÁM ŽE NIKDY NENASTANE TATO PŘEDMANŽELSKÁ SMLOUVA PLATNÁ? NEBO NA NI ÚŘADY V MUSLIMSKÝCH ZEMÍCH KAŠLOU?
  Máte prosím někdo osobní zkušenosti s partnerem z Pákistánu budu moc vděčná za každý názor nebo zkušenost.

  11
  24
  • dejna.dox
   11.7.2015 – 24 Tammuz 5775 v 23:21

   Mila Jano,zila jsem 6 mesicu v Egypte s muslimem,ocaroval me,oblbnul,lhal atd .Muj nazor na ne je,ze se nikdy v zivote nezmeni a zena se musi podrizovat.Zena je u muslima jen hadr na podlahu.Staci si precist koran.Jen 1 %muslimu je dobrych.Nejdulezitejsi je vedet jaka je jeho rodina,pokud nerozumi nekdo arabsky,muze se stat,ze vas pozve k jine rodine,kterou bude vydavat za svou.Jsou dobri lhari a maji dobrou fantazii a umi perfektne okouzlit zenu.Vse je jen lez.

   46
   5
   • 26.12.2015 – 14 Tevet 5776 v 01:05

    Muslimům nikdy nevěřte, jen 1% z nich je dobrých. 99% z nich jsou zlí a jedí děti.
    Vypadá to jako upoutávka na "Bez dcerky neodejdu z Elm Streetu". :)

    11
    23
    • iwik
     16.4.2017 – 20 Nisan 5777 v 20:59

     Hahahahaha, přesně!!

     1
     0
    • Alex Stronghold
     15.6.2017 – 21 Sivan 5777 v 17:09

     Oni děti nežerou, oni je jen zabíjí výbušninou. A zdevastovaná těla asi nejsou halal.

     8
     1
  • Jitka
   24.12.2015 – 12 Tevet 5776 v 17:38

   Řeknu vám jedno. Bude to jen horší až se děti doopravdy narodí. Pak vám žádné smlouvy nepomůžou. Dejte ruce od toho.

   35
   0
  • anne
   7.1.2016 – 26 Tevet 5776 v 01:21

   ahoj Jano, on nemusi rikat pravdu nemuslimce, ktera se muslimkou stane, a i pak jsi jen zena, nemusi ti rikat pravdu- co se tyka smouvy, on se ridi islamem, koranem, islamskym rodinnym pravem – na tom nic a nikdo nic nezmeni. , precti si islamske rodinne pravo – lze jej nalezt i v cestine a pak se rozhodni..

   14
   0
 25. lenka
  7.5.2012 – 15 Iyyar 5772 v 16:13

  Jani, upřímně? Do toho bych nešla ani náhodou ať se smlouvou nebo bez ní. To, že se děti podle islámu automaticky muslimy, na tom nic nezměníš, pokud si vezmeš muslima, ale nikoho nemůžeš nutit, aby u víry zůstal, takže děti se rozhodnou bez názorů okolí a rodičů. Tvůj nastávající má zvláštní přístup, vždyt kdy jindy než před svatou si musíte vyjasnit všechny možné kulturní a náboženské rozdíly. Rozvažuj dobře i za případné budoucí dětičky. Píšu to stále, každé manželství je risk, kor to s cizincem a ještě z jiné kultury, tady musíš měřit víc než dvakrát… přeju, at se rozhodneš dobře

  32
  0
 26. lenka
  7.5.2012 – 15 Iyyar 5772 v 16:17

  jaká je vymahatelnost práva v Pakistánu si netroufám tvrdit. Jo a před případnou svatbou si důkladně nastuduj pakistásnké rodinné právo, jak je to s rozvody, jak je to s dětmi, jestli nepotřebuješ souhlas manžela (případně taky ošetřit smlouvou), když chceš vycestovat atd.

  13
  1
 27. Jana
  7.5.2012 – 15 Iyyar 5772 v 20:14

  nejradši bych sama sobě nafackovala za to že jsem se do něj zamilovala, a vážně uvažuji nad tím že rozchod sice obrečím a bude dlouho bolet, ale je to lepší než riskovat, i za cenu že by mohlo být vše super, že budu brečet celý zbytek života :(

  44
  1
 28. lenka
  7.5.2012 – 15 Iyyar 5772 v 20:18

  nechtěla jsem tě až takhle odradit a vnutit rozchod, spíš opravdu víc popřemýšlet.

  4
  3
 29. Katka
  16.5.2012 – 24 Iyyar 5772 v 18:43

  Ahoj
  Ani né před týdnem jsem začala chodit s černochem z Libye.. hned první den se mě zeptal jestli u něj nechci bydlet.je tomu asi dva dny co jsem mu řekla,že se k němu teda nastěhuji.Hned ten den mi začal předhazovat bývalou manželku a začal mi linkovat jak co bude.Mám ho ráda,známe se už delší dobu.Je mi s ním dobře.Jen vidím rozdíly a mám dost obavy,ještě k tomu mám 6ti letýho syna z předchozího vztahu.Může mi tu prosím někdo poradit?

  2
  26
 30. Dana
  6.6.2012 – 16 Sivan 5772 v 12:57

  Zdravím všechny, kteří pečlivě pročetli všechny příspěvky, stejně jako já. V lednu tohoto roku jsem se seznámila s mužem (48) z Egypta. Je to vdovec a už dva roky je sám se svými téměř dospělými dětmi.Byla to láska na první pohled. mě bude letos 40 a mám za sebou nevydařené manželství a další zkrachovalý vztah. V dubnu jsem odletěla do Egypta, kde jsme se s mým vyvoleným poprvé osobně setkali. Prožili jsme neuvěřitelně krásných 11 dní. Oba už nejsme nejmladší a utvrdili jsme se v tom, že spolu chceme žít společně a že se chceme vzít. Hned po návratu do ČR jsem mu vyřídila Pozvání a nyní čekám, jestli dostane vízum . Doufejme, že ano a brzy za mnou přijede.Je mi jasné, že to nebude snadná cesta, ale jsem připravena podstoupit vše co je nutné, abychom mohli žít vedle sebe. Kdo má nějaké zkušenosti, napište mi, prosím, zda-li je jednodušší uzavřít sňatek v jeho zemi ( Egypt) nebo tady u nás. Pokud budeme manželé, jaká je pravděpodobnost, že dostane povolení k dlouhodobému pobytu? Děkuji za jakoukoliv radu a názor.

  3
  23
  • Jitka
   24.12.2015 – 12 Tevet 5776 v 17:45

   Jen aby vás jenom nevyuzival prave kvůli tomu trvalému pobytu.

   24
   0
 31. milan
  6.6.2012 – 16 Sivan 5772 v 14:26

  chce se zvracet s příspěvků co napsali češky co mají muslima to je vylízaný je vidět že češky vyhráli anketů italů o největší slepice v evropě. když si vezme muslima a ten ji bude mlátit a ponižovat tak se jí jenom vysmát že musela vidět do jaké kultury leze

  35
  12
 32. lenka
  6.6.2012 – 16 Sivan 5772 v 16:02

  Milane, při příznacích déletrvající nauzey doporučuji návštěvu lékárny, volně prodejných léků je dost

  16
  21
 33. lenka
  6.6.2012 – 16 Sivan 5772 v 16:03

  Katko a Dano, platí to, co jsem psala dříve, dobře zvažujte, jak zvládnete případné rozdíly ( a budou) :-)

  6
  0
 34. milan
  6.6.2012 – 16 Sivan 5772 v 17:36

  bravo leničko ale musím na tom trvat že ženy co jsi berou muslimy jsou tragétky co v hlavě nemají nic samozřejmě existují výjimky ale těch je jako šafránu pracuji s jedním muslimem a ten má ženu vycvičenou jako hodinky že mu i nosí k posteli papuče inu slepice ale proč vlastně něco říkám islám je parádní náboženství muži jsou esa a ženy nuly tak proč si stěžovat a chtít po ženských at maj rozum a prášky si vemte sama ale u vás by neměly v čem učinkovat

  35
  7
 35. lenka
  6.6.2012 – 16 Sivan 5772 v 17:54

  děkuji za familiární oslovení, ale příště si ho klidně odpusťte. Já pracuji s jednou nemuslimkou a manžel ji dost ošklivě mlátil a nedá jí pokoj ani po rozvodu. Tuhle do ní najížděl autem. A muslim opravdu není. Pokud kdokoli mlátí ženu je to kretén a je jedno, jestli muslimský nebo nemuslimský. A propos, nesuďte ostatní. Já také dle vašeho projevu nesoudím, že každý Milan nemá zrovna skvělý gramatický projev…

  31
  9
  • milan
   23.10.2016 – 21 Tishri 5777 v 22:45

   Takovému odpadu jako jsi ty se jinak říkat nedá,pošpinila jsi evropské hodnoty.Podobně zavrhnout i rodiny zaprodaných špinavých ženštin co lehají s muslimy.

   10
   10
 36. Dana
  6.6.2012 – 16 Sivan 5772 v 19:31

  Já se necítím být slepicí . Mám vysokoškolské vzdělání a dobře placenou práci. Můj muslimský přítel se ke mě chová jako k princezně. Má ke mě velikou úctu a respekt. myslím si , že daleko horší byl můj předchozí vztah s mužem, který mě každý den ponižoval a zesměšňoval a pokud přišel domů střízlivý, tak to bylo opravdu vyjímečně. Nesouhlasím s tímto názorem. Záleží na tom, jaký je dotyčný ČLOVĚK . MŮŽE BÝT DOBRÝ MUSLIM, MŮŽRE BÝT ŠPATNÝ MUSLIM, STEJNĚ TAK DOBRÝ NEBO ŠPATNÝ KŘESŤAN.Je to velice individuální a proto prosím neodsuzujte již předem k zániku vztah, který tak hezky začal.

  22
  9
 37. misha
  6.6.2012 – 16 Sivan 5772 v 22:52

  Ano presne – to rikam vsem silene zamilovanym zenskejm furt dokola – laskave si vyjasnete do ceho jdete a zjistite si o co se jedna a co vy od zivota chcete. Ten jeden prispevek o tom ze propukaji hadky to tom v jake vire vychate dite – no to je snad uplne jasny ze pokud nemate podobny nazor na tuto fundamentalni vec, ze nemate byt spolu a natoz vychovavat potomstvo. To je jedno jestli jste zakoukana do muslima, zida nebo ortodoxniho krestana. Mimochodem, pokud mi tady nekdo bulikuje jak “chodi” s ci ma muslimskeho “pritele”, tak na to bych si posvitila. Pan s nejvetsi pravdepodobnosti mlzi a az prijde na lamani chleba ( vazne premysleni o snatku) tak skutek utek a najednou budou story o vuli rodicu apod. Pokud mermomoci chcete muslima – tak hledejte takovyho co se modli a dba urcitejch zasad i pred svatbou a boji se byt s vami v jednom pokoji o samote jak cert krize ( teda spis jako cert sury z koranu ;)).
  Dale pak doporucuji prostudovani nejen prava lokalniho ( tam kde se budete vdavat) ale i ustanoveni rodinneho prava sharia. Ona totiz manzelska muslimska smlouva je vlastne i takovou predmanzelskou smlouvou,kde si zena urci podminky, stejne tak jako muz.
  Dale je pak nutne (paklize jste ceska obcanka) zaregistrovat zahranicni snatek na zvlastni matrice v Brne, aby ten car papiru byl vubec uznanej soudama v Evrope.

  10
  1
 38. Dana
  7.6.2012 – 17 Sivan 5772 v 09:35

  Ten můj pán je v letech. je mu 48. je vdovec a rodiče už dávno nemá. Myslím, že je třeba při čtení vnímat obsah textu a potom udílet rady do života.

  5
  5
 39. milan
  27.6.2012 – 7 Tammuz 5772 v 19:56

  ženy co milují muslimy jsou jenom hlupačky a stačí se podívat co se děje v muslimských zemích s reportérkami a milá leničko a opravdu nepíšu správně a jako správna ubožačka poukazuješ na tohle a ne na podstatu věci že většina žen s muslimy šlápne vedle protože u nich žena je nula a musí poslouchat manžela na slovo a nemá žádná práva samozřejmě i nás jsou prasata ale to je dané povahou ane výchovou

  28
  10
 40. Erich
  28.6.2012 – 8 Tammuz 5772 v 08:51

  Milane a proč se prosím tě staráš o hlupačky??? Místo aby jsi si sedl před zrcadlo a kochal se!!

  14
  14
 41. lenka
  28.6.2012 – 8 Tammuz 5772 v 09:25

  Milane, a jaký je pak rozdíl, když žena šlálne vedle s chlapem, který je pako dle výchovy nebo pako dle povahy? To by mě upřímně zajímalo. Vaše gramatika je mi celkem “šumák” a co se týče stylu mluvy, tak se ke mně chová mnohem lépe můj muslimský manžel, který je “zcela zkažen muslimskou výchovou”. Takže bravo! Díky za pomoc v diskuzi!

  13
  6
 42. Erich
  28.6.2012 – 8 Tammuz 5772 v 10:35

  Lenko, některé debaty jsou předem prohrané.

  Říká Vám něco jméno Derek Prince? Byl dávaný za příklad protestantské křesťanské cnosti, zrovínka lidmi nemajícími v oblibě islám. Pár jeho článků jsem četl. Zkrátím to – magor + psychopat + možná nějaká psychosexuální anomálie by se našla, ale s obrovským mediálním vlivem ná nás, jedině správně uvažující, totiž pravicové křesťany. To co tady Milda tak vehementně kritizuje, z těch jeho textů celkem kapalo. Derek měl puzení rukou velmi pevnou ( tomu se říká být knězem v rodině ) vošéfovávat domácnost a skrzevá kazatelství i široširé okolí.

  A co se třeba občas děje mezi mormony – teď jeden z nich aspiruje na šéfa zeměkoule, tak to by se taky dalo popsat jako incestuálně pedofilní hrátky v obci. Ale nám samozřejmě nedá spát Mohamed, och toť přeci tak aktuální problémik.

  Lenko pokud Vás to alespoň trošičku zaujme, tak doporučuji stranu 3 – souhrn, jestli jste se s něčím takovým nesetkala, tak Vás to i může pobavit.

  http://apologet.cz/?q=articles/category/15-pastyrske-hnuti/id/11-derek-prince-ucitel-narodu/page/2

  2
  6
 43. lenka
  28.6.2012 – 8 Tammuz 5772 v 10:45

  Ale jo, i beru, že vzhledem k tomu, co se dnes děje v muslimském světě, může být postava Muhammada pro mnohé aktuálním problémem. Jen bych: a) neházela všechny do jednoho pytle, b) nevinila náboženství, ale chování lidí, c)zametla si před vlastním prahem a pak kritizovala.

  7
  4
 44. Antonín Blažek
  28.6.2012 – 8 Tammuz 5772 v 13:51

  Problém není v tom co se děje v muslimských zemích. Problém je v tom, že novináři nemají povinnost pravdivě informovat o tom co se obecně ve Světě děje. Když někdo někoho miluje miluje ho se všemi klad i zápory. Je jen otázka co po vyprcháni zamilovanosti převáži.
  PF 2012 přejí Mayové

  8
  2
 45. Dana
  30.6.2012 – 10 Tammuz 5772 v 12:37

  Dobrý den, nějak mi to nedá, abych nereagovala a to jsem si říkala, že mi už všechny možné komentáře budou ukradené. Samá negativa, samá kritika. Já bych za svého (zatím) přítele dýchala a on za mne také. neříkám, že jsou všichni úžasní a oddaní a bez chyb, ale to přece ani u nás ne. Asi jsem měla štěstí, že jsem našla muže, který je velmi oddaný a ctí určité zásady. Rodina je na prvním místě. Dře od rána do večera a připadám si jako princezna.Při nejbližší příležitosti se vezmeme a pokud budou naše úřady dělat problémy a nepustí ho sem, jsem odhodlaná následovat svého manžela do jeho země – tedy do Egypta .A ať si o tom každý myslí co chce. Ono je asi důležité, mít v hlavě jasno a vědět, co vlastně chci a co od takového vztahu či manželství očekávám. Bude mi čtařicet a mám za sebou nevydařené dlouholeté vztahy s čechem a slovákem.Nepotřebuji chodit na diskotéky a vystavovat nohy a dekolt.A UPŘÍMNĚ JSEM ŠŤASTNÁ.

  15
  9
 46. smile
  13.7.2012 – 23 Tammuz 5772 v 16:55

  S muslimem žiju už 4 roky v Azerbajdžánu, stala se ze mě muslimka, máme krásnou dcerku a zahalovat se rozhodně nemusím.. a ani ostatní ženy v azerbajdžánu

  8
  10
 47. rellow
  14.7.2012 – 24 Tammuz 5772 v 12:08

  Noooo vztah s muslimem je ve článku opravdu líčen sugestivně ve velmi růžových barvách. A pak přijde věta “cudnost, skromnost a stud, se kterým se rodíme přirozeně”.
  Asi jsem byl kurva dítě. Běhal jsem nahý po ulici, snědl jsme na co jsme přišel a co bylo na stole a na co jsem dosáhl, to bylo “moje”.
  Až chytří dospělí mě poučili, které kousky těla si mám zahalovat abych se pak mohl cudně stydět při jejich odhalování.

  Buď jsem se přirozeně nenarodil jako správný cudný, skromný a stydlivý nebo by bylo záhodno i ostatní výroky autorky podrobit podobnému přezkumu.

  24
  2
 48. Eliza
  16.7.2012 – 26 Tammuz 5772 v 18:15

  Dobry den ja jsem nedavno poznala muze muslima,je turek.A zatim dobra zkusenost. Drive slovo muslim ci islam pro me znamenalo fyzicky teror a biti ale ted vim ze to je prave opak.Islam znamena mir,lide k sobe maji uctu respektuji jeden druheho,pomahaji si a hezky se k sobe chovaji.A ten muj zatim pritel ci kamarad se opravdu ke me moc hezky chova a take se citim jako zena,tento pocit jsem z zadnym ceskym muzem nezazila.S ceskymi muzi mam same spatne zkusenosti. Tento muz ovsem mluvi hodne o lasce a o svatbe a detech samozrejme.Pro muslimy svatba a rodina je velmi dulezita.Porad mi rika jak me miluje a chce si me vzit,ze jsem jeho princezna a bude me milovat navzdy. Sice se s nim citim zatim skvele a vaham ale myslim ze nejspis zustanem u pratelstvi. A myslim ze muslimove jsou urcite lepsi lide jsou cestni,spolehlivi a zodpovedni. To jsou vlastnosti ktere u ceskych muzu temer neexistuji.

  8
  22
  • Jitka
   23.10.2015 – 10 Heshvan 5776 v 18:31

   Dobrý den, prosím můžete mě poslat na vás email? potřebuji radu…..díky Jitka

   0
   1
 49. mar.se
  16.7.2012 – 26 Tammuz 5772 v 19:34

  to eliza: znám celkem hodně českých mužů, kteří jsou věrní, čestní a spolehliví a ke svým partnerkám i k dětem se chovají dobře. To, že vám někdo v zamilovanosti říká, že jste jeho princezna a že vás bude do smrti milovat, neříká vůbec nic o jeho skutečných charakterových vlastnostech.

  31
  4
 50. barča
  19.7.2012 – 29 Tammuz 5772 v 00:11

  Mám přítele muslima – černoch ze Súdánu, žije už 8 let v ČR. Jsme spolu teprve půl roku a už se vyskytly problémy. A to ohledně víry našich dětí. A přesně, jak už tady některá z vás zmiňovala, tak bezpodmínečně prostě dle něj musí být muslimové. Můj názor je ten, že já své děti do víry nutit nebudu a ať se pak samy rozhodnou.
  Je mi jedno, kolikrát děnně se modlí a myjí, ale třeba s Ramadámem nesouhlasím, přijde mi to jako něco, co někdo v roce 00 nic vymyslel, kdy se absolutně nic o zdravotnictví nevědělo a dodržuje se to doteď.
  Jinak souhlasím s ostatními žanami, že tito muži jsou opravdu strašně hodní, udělají pro vás cokoli, vše vám odpustí. Zdá se to jako pohádkový vztah, až pak na drobné problémy, které on vyžaduje. A pak už jen záleží na tom, co jste schopné tolerovat a na co přistoupit… Já zatím nevím…

  8
  3
 51. lenka
  19.7.2012 – 29 Tammuz 5772 v 05:24

  Barčo, a teď otázka, jestli to budeš tak akceptovat, on svoje děti k víře povede a je jasné, že pokud ty nechceš, tak se problémy vyskytnout. To si musíte oba zvážit…

  4
  0
 52. barča
  19.7.2012 – 29 Tammuz 5772 v 10:32

  Já mám celkem jasno. Do víry nikoho nutit nemůžeš… Ale co mě teda překvapilo, tak pro ně je víra vše, víc než vše ostatní. Souhlasí se vším, co je v Koránu a na žádný kompromis oni přistupovat nebudou. Víra je prostě víra! A to je pak strašně těžký život.

  11
  2
 53. lenka
  19.7.2012 – 29 Tammuz 5772 v 11:06

  nutit nemůžeš, ale můžeš vychovávat dle víry, a pokud tohle nechceš akceptovat, tak to pak bude asi dost těžké

  2
  0
 54. jana
  20.7.2012 – 1 Av 5772 v 00:18

  jo s arabam jsem si taky ksycht natloukla…dvakrat
  je to super dokud te nedostane do postele pak otoci…
  a lenko co se tyce ty smlouvy on ti ji klidne podepise ale zapamatuj si ze cokoliv je proti islamu je automaticky neplatne takze ti bude na prd a to v jakekoliv islamske zemi. Tvy deti budou chudaci protoze budou mit evropskej pas a ten je v pakistanu velmi vynosnej artikl…takovejch pripadu se uz stalo spousty.
  jdi od neho dokud muzes pak uz bude pozde.

  17
  2
 55. petra
  22.7.2012 – 3 Av 5772 v 13:09

  vas prispevek se mi libi,jsem muslimka a je to presne vse tak jak pisete ,ja to mam tady tezke v cesku uz 9 mesicu tady ziju v malem meste sama s Ceskymi lidmi se neztykam ne pro to ze nechci na opak ta samota je strasna ,ale kdyz se zminim ze jsem muslimka tak nikdo se se mnou nechce kontaktovat po navtratu z nemecka jsem se tady dostala do depresi sedim doma protpoze ma milujici cela rodina sestra teta a maminka me zavrhli,uz me nenavstevuji a neprejou si abych je navstevovala i ja,jsem nucena byt pouze v praci a doma,v praci kde delam kucharku v restauraci ,diky bohu ze nejakou jsem tady nasla musim snaset urazky a vulgarni virazi ze strany kolegu a hlavne sefa,prosim boha o pomoc to jedine me jeste drzi a prosim i vas tady neznate nejakeho hodneho muslima co by chtel manzelku? je mi 37 let tak nejakeho vekove ke me,budu vdecna za jakykoliv kontakt muj telefon 608254075 nebo email petulinka1974@seznam.cz

  4
  7
 56. milan
  24.7.2012 – 5 Av 5772 v 17:15

  je vidět že většina ženskejch co tady píše jsou slepice, taky bych mohl napsat že všechny jak tady některé paušalizují české muže ale vím že to není pravda atěm blbkám co se jim nelíbí čeští muži přeji hodného muslima co je bude mlátit a zavírat doma protože slepice patří do kurníku. ted zrovna píšou jak v Syrii av Sudánu se chovají k českým manželkám ale to tady ty blbky nevidí

  8
  3
 57. barča
  24.7.2012 – 5 Av 5772 v 19:51

  Milane, není muslim jako muslim. Tvůj komentář svědčí tak jedině o tvé omezenosti a inteligenci.

  6
  9
 58. milan
  25.7.2012 – 6 Av 5772 v 18:04

  milá barčo nikde jsem nepsal že všichni muslimové jsou špatní ,pracuji s jedním Syřanem a je to perfektní chlap jak to má zařízené doma to je věc jiná.Ovšem velice mě dojímají některé slepice co tady píšou jací jsou čeští muži balíci proto jsem použil schválně expresivní výrazy abych je vyprovokoval ale nikde jsem neviděl že bys napsala že není čech jako čech takže to dokazuje že hloupá a omezená jsi tak akorát ty ale kde nic není ani čert nebere že Barčo

  10
  1
 59. barča
  26.7.2012 – 7 Av 5772 v 16:12

  Milý Milane, hádat se opravdu nemá cenu. Rozhodně se neřadím mezi “slepice” jenom díky tomu, že žiju s muslimem. Příště by to chtělo víc přemýšlet, než něco napíšeš.

  5
  7
 60. milan
  26.7.2012 – 7 Av 5772 v 17:24

  milá Barčo vidím že asi neumíš číst nebo nechápeš tak znova, mě je ukradený s kým žiješ ale vadí mi že některý ženský paušalizují čechy jako balíky proto žijí s cizinci tak ty děvčátka jsem nazval slepicemi a ty jsi nenapsala že všichni češi nejsou balíci jako všechny ženský co žijí s cizinci nejsou slepice , dneska zrovna píšou v mf dnes že by měli ženský víc přemýšlet když žijí s cizinci a mají snimy děti protože prý jsou některé lehkovážné ,přeloženo do češtiny slepice tak ahoj baruško

  7
  0
 61. mirek
  27.7.2012 – 8 Av 5772 v 09:28

  Přečetl jsem si celou debatu… Není muslim jako muslim – samozřejmě. Ale pořád se zapomíná, že muslim znamená víru, obrovský vliv okolí a striktní předpisy o kterých se nediskutuje (proto se o některých věcech nechtějí nyní bavit a odkládají na později). Nelze se dívat evropským svobodomyslným pohledem na vztah s muslimem v muslimské zemi. Vždy a za každých okolností prostě bude islám prioritou a cokoliv jde proti, je neplatné (v lepším případě, v horším je trestné a mnohdy velice tvrdě). Debata o přemanželské smlouvě, tak jak ji chápeme v Evropě, je samozřejmě nesmyslná. ukázkový příklad: Dítě se prostě rodí jako muslim, o tom neexistuje debata. Konverze od islámu je nepřijatelná, mnohde se trestá smrtí. S ostatními “občanskými právy”, na které jsme přirozeně zvyklí, je to obdobné.
  Muslim není označení národa, ale víry. A víra je něco jiného, než jen “jiná kultura”. Věříte v Aláha, Mohameda, Korán, toužíte se vydat na pouť do Meky? Věříte v absolutní podřízenost manželky? Přijímáte svou budoucí izolaci v rodině a nadřazenost manželovo matky? Pokud ano a islám je ve vašem srdci, pak není o čem debatovat. Pokud ne, uvědomte si, že svatbou přijímáte nejen muže, ale i vše toto.
  Ano, jistě se teď ohradíte, že muslim, kterého znáte, není praktikující muslim, je rozumný, miluje vás a na pouť do Meky by vás nenutil. Je pravda, že jsou liberálnější země, ale také daleko tvrdší.
  Neposuzujte tedy svou budoucnost jen podle momentálního úžasného chování partnera. Ale podle prostředí, do kterého se dostanete. A to velice nekompromisního prostředí.

  41
  0
 62. Honza
  27.7.2012 – 8 Av 5772 v 10:24

  Je celkem pochopitelné, že každá zamilovaná žena chce prožít svůj životní příběh jako pohádku nesena na vlnách osobního štěstí. Pravda je, že asi princové na bílých koních v našich zeměpisných šířkách došli a tak se hledá jinde. Pak je snadné objeviti prince třeba na velbloudu, ovšem princové sedlající velbloudy jsou z jiných pohádek, z Pohádek tisíce a jedné noci. Možná by bylo záhodno, dříve než si milé dámy do síní svých srdcí vpustíte onoho prince a jeho dvouhrbý či jednohrbý dopravní prostředek, uvědomit kdy a jak vznikly ony orientální a exotické vyprávěnky jakési Šehrezády…
  Nevyprávěla ona moudrá paní Š. to vše jen proto aby přežila do dalšího dne? Inu, jiný kraj jiný mrav. Chcete-li však prožít svůj život jako pohádku, nikdo vám nemůže bránit. Ale jejich pohádky nejsou naše pohádky a jejich myšlení není naše myšlení.
  Pohádky byly vždy zdrojem poučení, tak se tedy příběhem paní Š. nechte poučit a pokud to po vás sjede jak po kačením peří, pak se nedivte.
  Zdravím a přeji mnoho štěstí při výběru vašich princů…

  30
  0
 63. MO
  27.7.2012 – 8 Av 5772 v 11:05

  Milé kolaborantky, berte si klidně muslimy, ale hlavně je netahejte do Čr odjeďte s nima do velbloudova a nároku na české občanství se zbavte, děkuji

  21
  3
 64. listram
  27.7.2012 – 8 Av 5772 v 15:32

  No je to tady jak na sjezdu masochistek ze Sůdánu a přilehlého okolí.Jen mi tady chybí ten popis situace té “neštastnice ” ,co její vyvolený muslim pracuje na černo v EU (tuším že v Belgii),a plánuje další podobný kousek u nás.Já jen že bych unformoval policii aby toho zmetka zatkla, a deportovala zpět do jeho banánistánu.A pokud možno i s tou nanynkou.Protože život bez muslima je jak káva bez cukru ne? Nebo tak nějak.Slepice.

  15
  1
 65. Diana
  23.8.2012 – 5 Elul 5772 v 19:44

  Dotaz pro pani Danu ze dne 6.6.2012
  Dobrý den,chtěla bych se zeptat,jak dlouho vám trvalo než se váš přítel z Egypta dostal do České republiky.Mám také přítele v Egyptě a vyřizuji pozvání,tak abych věděla jak dlouho to přibližně trvá.Moc děkuji za odpověď.

  0
  6
 66. marketa sayyed alavi
  24.8.2012 – 6 Elul 5772 v 07:17

  dobry den to co tu pisete je naprosta blbost…..ale jen hloupi evropan co o tom nic nevi napise takovy blud .to co jste tu napsala tak to vidi skoro kazdy evropan ovsem je vse jinak.jo ten film bez dcerky neodejdu tam je chyb co by se dali zpocitat iran takto nefunguje ja ziju s muslimem uz dlouho jsem s nim vdana uz 2 roky a zadny halal nevarim a hidzab kdyztak se to jmenuje cador nenosim mame dceru a jsme naprosto stastni rozhodne bych nemenila za hloupeho cecha co chodi po hospodach .doma si same radi pivo i vino a zadne muslimske terory nemame je videt ze o tom vite malo choda hafes preklad nashledanou

  7
  11
  • Jitka
   24.12.2015 – 12 Tevet 5776 v 18:02

   Milá Marketo
   Říkáte ze žijete spolu uz dlouho. Dva roky není tak dlouho. Předpokládám ze i dcera je malá. Jen počkejte až začne dospívat. Ne vše se projeví okamžitě. Take čím starší vás muž bude tím důležitější budou jeho zvyky.

   7
   1
   • 25.12.2015 – 13 Tevet 5776 v 21:24

    Jaké zvyky máte na mysli? Snad ne ženy, hazard a alkohol…

    0
    4
 67. milan
  25.8.2012 – 7 Elul 5772 v 19:25

  doufám že jsi s ním odešla do ciziny a neperazituješ tady hloupá češko

  7
  4
 68. Zita
  25.8.2012 – 7 Elul 5772 v 21:08

  Dobrý den,docela mě zaujal příběh paní Dany a zajímalo by mě ,jaký to má konec,může se mi nějak ozvat .Děkuji

  0
  1
 69. Dana
  2.9.2012 – 15 Elul 5772 v 17:00

  Dobrýden, ráda reaguji – hlavně pro Vás Zito. Můj- náš příběh pokračuje a je třeba říct, že je to cesta opravdu těžká, ale my jdeme dál. Přítel měl dostat vízum na 60 dní….bohužel mu ho zamítli, on byl z toho velice špatný, já jsem s tím tak nějak počítala, ale ……..prostě to nedopadlo. Po Ramadánu jsem se vypravila znova do Egypta, kde jsme strávili fantastických 10 dní. Nyní musím dát dohromady všechny papíry potřebné k svatbě v Egyptě…..je toho celkem požehnaně a hlavně překlady budou něco stát. Po svatbě si už ” můj manžel” požádá o přechodný pobyt tady u nás. Pokud nastanou problémy, jsem ochotná následovat svého muže do jeho země, kterou považuji za svůj druhý domov. Je tam úplně odlišný život…to bezesporu ano, ale opravdu záleží jen a jen na těch dvou a na tom jak mají otevřenou mysl.
  V Egyptě se mi líbí. Já v tom nevidím problém. Je třeba jít za svým snem . Můj vyvolený je velice laskavý a tolerantní muž. Hodně diskutujeme o Islámu a o postavení žen v Islámu. Upřímně si myslím, že není problém v Koránu, ale v tom, jak si ho kdo vyloží a praktikuje.
  Já bych neměnila. Zjistila jsem, že je v Egyptě mnoho multikulturních manželství a spokojených. Takže…………..jdeme dáááááááááál. Krásný den.

  4
  8
 70. Dana
  2.9.2012 – 15 Elul 5772 v 17:04

  Pro Dianu:
  Pozvání jsem vyřídila již koncem měsíce května. A to na 60 dní…je tam ale poměrně vysoké finanční ručení. Do deseti dnů jej můj drahý obdržel a nadšeně pospíchal na ambasádu….jenže, tam mu dali termín až na 18.7.Vyžádali si od něho mnoho dokladů a stále se ho ptali…proč a za kým a nač??????? On trpělivě dokládal všechny potřebné dokumenty a také za ně “něco” zaplatil, aby mu nakonec 15.8. řekli, že se vízum zamítá. Bez udání důvodu….jak jinak.Takže přeji hodně štěstí, třeba se vám to podaří.

  0
  1
 71. 3.9.2012 – 16 Elul 5772 v 07:28

  Naivní Dano, doufám, že se svým musslimem zůstanete v egyptě, tady je mír a náboženská tolerance a chceme to zde udržet díky!

  12
  3
 72. Dana
  4.9.2012 – 17 Elul 5772 v 16:56

  Přechytralý Radku. Ještě nevím, kde zůstaneme, ale vím jistě, že sem k nám nejede můj milovaný dělat převrat či revoluci. A evidentně právě tady u nás ta náboženská tolerance chybí.

  4
  11
 73. M.
  6.9.2012 – 19 Elul 5772 v 02:29

  pro Milana a podobný chytráky:

  – mám Ing. titul z ČVUT, dle organizace Mensa mám IQ > 150…podle toho by by se snad mohlo říct, že nejsem žádná “blbá slepice” :)
  – jsem ateista a neexistuje nic, co by mohlo moje přesvědčení změnit
  – jsem patriot, miluji Česko, všude po světě ho propaguji jako nádhernou zem, nikdy se z ČR trvale neodstěhuji

  pro ostatní:

  normálně se žádných takovýchto debat neúčastním, ale po přečtení celé diskuze mi to nedalo a ráda bych se s Vámi podělila o svoje zkušenosti. Jsem pořád na cestách, moc času v ČR nestrávím, a proto je pravděpodobné, že přítele potkám spíše v zahraničí než doma. Za posledních 10 let jsem měla několik vztahů z cizinci z několika zemí. O předešlých vztazích v ČR se podrobně zmiňovat nebudu – jeden se ožral a podved mě, jeden byl hystericky žárlivej a neustále mě sledoval a odmítal mi dát pokoj, jeden očekával, že se ze mě stane poslušná žena v domácnosti(předpokládám, že víte, na co narážím).

  No, a teď k těm zahraničním vztahům. 4 roky jsem chodila s Rusem, bydlel v Praze, studoval stejnou VŠ jako já a moji přátelé ho klasifikují už jako Čecha. Náš vztah byl celkem harmonický, přesto po nějakém čase vyplynulo, že nejdůležitější ženou v jeho životě je jeho matka, která systematicky řídila jeho život, citově ho vydírala a já byla vždycky ta špatná. Dokud by nezemřela, byla bych na druhém místě…a s tím jsem se vedle dalších problémů rozhodně nehodlala smířit. Konec příběhu.

  Pracovně jezdím hodně do Egypta, kde už jsem strávila spoustu času. Proto jsem měla následující vztah tam. Mám tam hodně přátel a myslím, že tamější poměry dost dobře znám. Rozhodně nejsem žádná nanynka, kterou sbalí kdejakej Egypťan na chodníku v Hurghadě na to, že má krásný oči. S mým přítelem jsme se poznali 2 roky předtím, než jsme spolu začali chodit, nejdřív jsme byli kolegové a přátelé. Náš vztah byl zpočátku pěknej, pak se ale objevily kulturní rozdíly, začal být žárlivej a nemluvil se mnou, když jsem chodila s kamarády do hospody. Začal se chovat dominantně a oznámil mi, že chce, abych konvertovala k islámu. Já jsem mu oznámila, aby na to zapomněl. Nějakou dobu bylo ticho po pěšině, ale se pak se mě zeptal, jestli si ho vezmu. Nastala dlouhá diskuze o náboženství, kdy jsem slyšela jen, že musím, tamto, tamto a tamto a když to splním, tak s ním budu určitě nejšťastnější žena pod sluncem. Zapudila jsem myšlenku, že ho vezmu koránem po hlavě, aby se vzpamatoval, ale zaklapla jsem kufr a jela domu. Nemělo to cenu.

  Tímto příběhem jsem nechtěla říct, že egyptští muslimové jsou špatní. Někteří jsou dominantní, někteří ne. Ale jsou jiní a je třeba si dávat pozor. Oni totiž umí moc krásně mluvit, oni vám řeknou přesto to, co chcete slyšet, to, co od českého muže nikdy neuslyšíte, protože naši chlapi takoví prostě nejsou a nám to chybí. Proto pak velice snadno nalítneme na sladký řečičky a péči, kterou nás muslimové zahrnou. Takže je třeba si dávat skutečně pozor. Ale klidně můžete narazit na muslima, se kterým spokojeně strávíte zbytek života, aniž byste musela konvertovat nebo se nějak omezovat. Byla jsem v Egyptě na svatbě, kdy si jedem můj kamarád bral Rusku. Nedávno se jim narodil syn, dostal ruské jméno a je po matce pravoslavný křesťan. Neustále od něj na FB čtu, jak miluje svou ženu a jak jsou šťastní…stejně tak od ní. A mimo jiné, na svatbě byla na stole nakrájená vepřová klobása, kterou se všichni ládovali, islám neislám, stejně jako alkoholem. Jeden další kamarád mi tam dokonce vyprávěl, že vždycky prosí svou německou přítelkyni, aby mu dovezla uzeniny z vepřovýho, že jsou výborný.

  Pak následovala několikaměsíční epizoda v Alžírsku. Všechno bylo fajn, ale znáte to, když prostě vnitřně cítíte, že k sobě nepatříte (to už je jedno, odkud člověk je). Během tý doby, než jsem si to uvědomila, mě stačil představit matce, zapsat se na vysokou školu (aby měl lepší šanci sehnat práci, až přijde do ČR) a začal se učit česky. Jasně, žárlil na mě, když jsem někde byla, ale spíš tak, že ho to vnitřně trápilo, než aby byl vůči mně nějak agresivní. Všecko, co jsem mu vyčetla se snažil změnit. Tohle bylo hodně těžký, ale já prostě cítila, že to není ono. Zkusila jsem i to, že stejně jednou bude vyžadovat, abych byla muslimka, což já nebudu a že nechci, aby se moje děti narodily jako muslimové. Odpověděl, že je mu to jedno, že pro něj sem důležitá já. No…zlomila jsem mu srdce a dodnes mě mrzí, že jsem mu ublížila. Nezasloužil si to, ale já fakt jinak nemohla.

  Poté jsem se rozhodla prozkoumat české vody, jestli se náhodou něco za ty roky nezměnilo…a zjistila jsem, že ne. Abyste rozumněli, rozhodně nezatracuji český kluky – patří mezi ně 90% mých nejlepších kamarádů, za který bych dala ruku do ohně …z mnoha z nich jsem v minulosti řešila, jestli to nedáme dohromady…ale vždycky jsme raději zůstali u přátelství. Nevím, jestli je chyba ve mně,ale prostě jsem u nás už strašně dlouho nepotkala nikoho, do koho bych se mohla zamilovat…chvilku sem teda u nás randila s jedním ze Srí Lanky – budhista, ale nic z toho nebylo, to fakt nešlo.

  No, ale zamilovala jsem se znova v Egyptě. Kamarád mýho bejvalýho. Vzhledem k tomu, že věděl, co se stalo v minulém vztahu, nikdy se ani trochu neopovážil zmínit o mojí konverzi, atd. Řek, že mě miluje takovou jaká jsem a bude to respektovat. Seznámil mě s bratrem, kterej žije ve Švýcarsku, má švýcarskou přítelkyni – nejsou svoji, ale mají 5-letýho syna, kterej kupodivu opět není muslim. Náš vztah se ale po roce rozpad, jelikož na mě začal být úplně závislej a začal mě v podstatě citově vydírat. Neustále mi volal, že beze mě nemůže bejt, neustále mi psal sms a vyžadoval, abych byla min. 24 hodin denně na skypu a mluvila s nim. Když jsem odjížděla pracovně na zájezd, tak plakal, že během toho týdne, co nebudu doma, zemře. No, ono to je zpočátku úžasný a hrozně se vám to líbí, ale pak vás to jaksi začne dost zdržovat v práci a začne vás to i otravovat. Poslední rána byla, když jsem mu poslala pozvání, každopádně z nejasného důvodu nedostal vízum. A z toho mi přišlo, že se úplně zbláznil. Nakonec mi začal vyčítat, že ho stejně nemiluju a že jsem se nesnažila. No, musela jsem pryč, jinak bych se zbláznila já.

  Letos v březnu jsem pak jela soukromě do Indie a hned první den potkala svého současného přítele. Náboženství – muslim. No, jak jinak :) Vážně to nedělám záměrně. Bydlí v Dillí, ale pochází z Kašmíru, Je tedy muslim, ale vyznává súfizmus, mystickou formu islámu, která se od toho tradičního celkem liší. Korán nečet, narozdíl ode mě, neví, jakým směrem je Mekka, protože tvrdí, že je to úplně fuk – až se někdy bude chtít pomodlit k Alláhovi, je úplně jedno kde, jakým směrem a jak. Vypráví mi desítky příběhů, čte myšlenky filozofa Rúmího…celý červen jsme spolu strávili v Kašmíru, vzal mě domů, kde jsme bydleli – i když každej zvlášť, tam se na žádný vztahy před svatbou nehraje…ale tak znáte to, jakmile rodiče šli spát :)Ale nebylo oficiálně řečeno, že jsem jeho přítelkyně. Všichni se ke mně chovali velice uctivě, všude jsem dostala přednost a jen to nejlepší. U nich doma se máma ani sestra nezahalujou, sestra studuje a chodí si kam chce a umí svýho staršího bratra i pěkne zpražit. Představil mě svým nejlepším kamarádům, se kterýma jsme každej den jezdili někam na výlet, popř. s nějakou tou lahvinkou na piknik k jezeru, strávili jsme 10 dní na treku v Himalájích. A já měla po hrozně dlouhej době pocit, přesto, že je to trochu paradoxní, že mám normální vztah, založenej na lásce, upřímnosti a respektu. Ano, bavíme se o náboženství, neustále si z něj dělám srandu, že takovejm ptákovinám může věřit. Diskutujeme, hádáme se…ale vždycky jen v přátelském duchu na bázi srandy a provokace. Nikdy v jeho chování nebyla ani nejmenší známka hrubosti, a to já umím být hodně ostrá! Byl to úžasnej měsíc. Minulý týden mi řekl, že mluvil s rodiči, kteří mu oznámili, že je na čase se oženit a že mu najdou nevěstu (jelikož v Indii jsou bežně sňatky dohodnuté). Řekl jim, aby mu nikoho nesháněli, že miluje mě. Když rodiče namítli, že nejsem muslimka, odpověděl, aby se do toho nepletli, že si to vyřešime sami. Od té doby to tedy řešíme. Jo, řek mi, že by si přál, abych byla muslimka…ale jen kvůli němu a našemu vztahu. O ostatní se nezajímá. Měnit nic nechce, jen by byl rád, aby mu žena, kterou miluje rozumněla a aby s ní mohl všechno sdílet. Ano, v tom má samozřejmě pravdu, tak by to mělo být…ale bohužel tohle mu dát nemůžu. Kvůli tomu mě neopustí, jen si neodkáže představit, jak to bude fungovat. No, už to nebudu prodlužovat, mohla bych psát do nekonečna. Stejně by mě překvapilo, jestli to sem někdo dočet :) Prostě je to ten nejlepší chlap, kterýho jsem poznala. Dává mi přesně to, co jsem vždycky chtěla a nikdy neměla. Nevím, třeba nám to nevyjde, třeba se nakonec neshodneme …ale teď jsem šťastná, a každej den, co ho poznávám víc, jsem šťastnější…tak uvidíme…

  Závěrem chci říct, že nelze házet všechny do jednoho pytle. Nebudu se zastávat nikoho, všude jsou hodní i špatní lidé. Znám spoustu muslimů, za který bych dala ruku do ohně, stejně jako jich znám spoustu, který bych nejradši postavila ke zdi a zmáčkla spoušť, stejně jako křesťanů, hinduistů, ateistů…každopádně vždycky buďte na pozoru, islámská kultura je prostě jiná, ne špatná, ale jiná. Málokdy potkáte muslima, který bude tak tolerantní a nebude vyžadovat žádnou změnu. Já jich možná pár potkala, ale to bude proto, že jsem jich potkala už hodně…Nikdy pro pár hezkejch slov nezapomeňte, kdo jste a co od života čekáte…a jděte si za tím….

  77
  4
 74. Dana
  6.9.2012 – 19 Elul 5772 v 17:43

  Děkuji za tento dlouhý příspěvek, který jsem třeba “já” dočetla do konce.Můj přítel také z nepochopitelných důvodů vízum nedostal. Ještě že já si ho můžu koupit na letišti v Egyptě za 15 USD…haha, ale prostě je to tak jak to je.

  3
  4
 75. Azza
  8.9.2012 – 21 Elul 5772 v 13:42

  salam alejkum Vám všem,

  Přečetla jsem si celou diskuzy a bohužel mi nedá na ni nereagovat. Velice mě zaujal názor od pana Mirka, který je moc hezky stručně a výstižně řečený.

  Já jako dcera otce Egypťana a matky češky, se ráda s Vámi podělím také o můj názor. Myslím si, že mám dostatečné znalosti a zkušenosti, abych mohla vyjádřit svůj nazor a postoj na tuto odlišný svět. Jako malá jsem studovala Korán, arabštinu, dějiny, zkrátka to, co je pro islám třeba. Pro všechny momentálně štastné ženy: to že Váš “muslimský” manžel je k Vám ohleduplný, tolerantní, bere Vás jako rovnocennou partnerku a nenutí Vám přijmout islám, je pouze odraz jeho charakteru nikoliv samotného islámu. Neznamená to tudýž že je správný muslim, o kterém se tu téměř všechny ženy rády zmiňují. Kdo opravdu alespoň trochu pochopil svět islámu a arabské kultury ví, jaké povinnosti se váží k ženě jako manželce a naopak k muži – manželovi. Správný muslim nebude tolerovat, kafíčka s přáteli, vycházky své ženy bez jeho svolení, nošení sukní nad kolena apod. On je ten, kdo bude rozhodovat o tom, co si jeho žena může a nemůže dovolit. Správná muslimská žena je ta, která svého manžela oddaně poslouchá a ctí. Je to její povinnost. Záleží jen na partnerovi, zda se přizpůsobí zásadám evropance či ne. To vše je v povaze jedince, ať se jedná o muslima či žida. Nezastávám názor, že jsou špatní, naopak jsou to velice milí a přátelští lidé, které mám ráda, ale jejich zásady a priority se neslučují se západní civilizací a to je nutné si uvědomit :)

  42
  1
 76. Azza
  8.9.2012 – 21 Elul 5772 v 13:43

  Předem se omlouvám za hrubky, psala jsem to na rychlo :P

  2
  1
 77. M.
  15.9.2012 – 28 Elul 5772 v 16:52

  pro Azzu:

  Můžu se zeptat, když Váš otec je Egypťan a matka Češka, jak to tedy u Vás doma bylo s náboženstvím?

  0
  0
 78. 19.9.2012 – 3 Tishri 5773 v 22:19

  ahoj,lidi jsem ráda že jsem narazila na tuto diskuzi.chodím s Turkem,ale zjistila sem,že má přítelkyni a dítě.ale on mi to neustále popírá.náš vztah je pěkný dělá pro mě co muže.nemužu si v ničem na něj stěžovat,ale trápí jen to že stále jí zapírá.já mu řekla že se srovnám s tím že budu jen milenka.on mi stále stejně tvrdí že,nejsem pro něj jen milenka nemá mě jen na sex.myslíte že to bude asi tím,že není pro něj problém mnohoženství?

  0
  5
  • Jitka
   23.10.2015 – 10 Heshvan 5776 v 18:45

   Poznal jsem Maročana, je ode mě mladší vystudovaná universtita, na které i učil, hovoří 5 jazyky, sympatický vzhled, hezké oblečení a vystupování-ženatý bezdětný, 50 emailů denně si vyměňujeme 2 měsíce po osobním setkání. Neřešil věk. Líbím, se mu I love you, miláčku apod. vše o sexu a drsné. Ale dobře dělá legraci. Domluveno na květen Maroko-já sama – přes cestvoku on průvodce, budeš na mém anebo na tvém pokoji chtít spát, budeš spát se mnou, bude sex, masáže apod. vše OK. krásné emaily co jak bude až včera já jemu vytkla, že byl v salonu a on to řekl, že nevydržel bez sexu-omluvil se mailem. chápu. V salonu není kompletní sex jen masáže a……pak ale mě napsal, co se mu loni stalo, jak přišla na pokoj za ní Češka a dožadovala se sexu on nechtěl a tak ho líbala a líbala, protože ho milovala-vedle nechala manžela a šla tady za ním. Nevím proč to mám číst. Mě to bolelo. Napsala jsem to. Dala radu, co bych paní řekla a at dává bacha, at nedojde o práci. Pak se ptám, byla to holka – paní od nás ze zájezdu?nebyla. Dobře OK. Pak přišel email napřed, že on se mnou nemůže mít sex, protože některé části jsou jen pro mého manžela. To už tady 1x bylo a přešlo to, ale nyní je to vážné.Vysvětlila jsem, co jak mám. Protože manžel by se cítil zle když bude vědět že……ale on vědět nebude. Netačílo prostě zvrat za pár hodin a poprvé byl v mailu ISLAM, Islám zakazuje-……píše…..sex s manželkou jiné osoby není to dobré. Ptám se, to ví až teď? islám jsem připomněla řekl, ano, ale já chci druhou. Nyní po 2měsících toto? Ptám se, píšu….a brečím. Ráno najdu v emailu, jak si mě váží a respektuje, ale jde jen o manžela má strach. Vytknu to a vysvětlím. Odpoledne je v emailu Allah-on nemá rád cizoložníky a každý kdo to udělá, se dostane do pekla! Můj manžel a Allah tady ale byl stále, byl tady v září i teď v říjnu tak proč teď? Jitka já to nevím

   0
   6
 79. lenka
  20.9.2012 – 4 Tishri 5773 v 06:15

  nevím, jak by za to mohlo mnohoženství a islám. Tohle přece není problém s tím, jestli je to muslim nebo ne.

  0
  4
 80. mirek
  20.9.2012 – 4 Tishri 5773 v 08:46

  To Pawli:
  tohle je přeci obecná otázka partnerství (pokud tedy hledáme trvalý a perspektivní vztah) – pokud to má fungovat, musíme si důvěřovat. Důvěřovat si můžeme za předpokladu, že si vzájemně nelžeme a nepodvádíme se.
  Když partner dokáže lhát někomu jinému nebo někoho jiného podvádět, proč by se právě ke mě (k Vám) měl chovat, třeba za pár let, jinak??

  4
  0
 81. 20.9.2012 – 4 Tishri 5773 v 14:40

  díky za odpoved,asi bych měla sundat ružový brýle..

  3
  0
 82. Azza
  21.9.2012 – 5 Tishri 5773 v 18:02

  Pro M.

  Když se rodiče poznali, mamka později konvertovala na islám. Když mi bylo 12 let, začala jsem se sama o islám zajímat a tak jsem ho studovala se vším všudy. Sám otec mně k ničemu nenutil a je muslim. Dal na moje uvážení a vždy byl ke mě velice tolerantní. Za nic na světě bych svoji rodinu nevyměnila a mého otce už vůbec ne :) Otec se v mnoha směrech poevropštil. Dalo by se říci že žijeme život s českými poměry, stím rozdílem, že věři v boha. Jo a zapomněla jsem zmínit mamka žila 3 roky v Egyptě, nezahalovala se a neměla tam žádný problém. Tím chci říct, že opravdu je veškeré špatné chování je v lidech né v samotné víře. Moje egyptská rodina odsuzuje terorismus a násilí a to mluvím o muslimech..

  12
  0
 83. Daja
  30.9.2012 – 14 Tishri 5773 v 20:53

  Hledam informace ohledne pozvani cizince ze tretich zemi. Vim, co je potřeba, jen bych chtela poprosit o radu nekoho, kdo s tim ma zkusenost, kdo pozvani poslal a dotycny cizinec vizum dostal. Jaka je nejsnazsi a nejjistejsi cesta. Napriklad kolik penez jste museli poukazat, jak to bylo s ubytovanim, jestli kdyz chcete cizince ubytovat u sebe doma, jaky doklad k tomu je potreba atd. Chtela bych pozvat kamarada, abychom se poznali vic osobne, chtel by poznat nas kraj, videt Prahu, o ktere hodne cetl. Dekuji mnohokrat za informace. ;)

  0
  3
 84. M.
  3.10.2012 – 17 Tishri 5773 v 16:11

  Pro Azza: A vy ste tedy muslimka?

  Pro Daja: Nejlepší je zavolat si na příslušnou cizineckou policii, aby Vám dali konkrétní informace. Kolik peněz se ukazuje záleží na tom, odkud přesně dotyčný je a kolik dní tu stráví. Když bude bydlet u Vás, tak uvedete akorát adresu, nic dalšího k tomu třeba není.

  0
  1
 85. Šárka
  9.11.2012 – 24 Heshvan 5773 v 18:55

  Pozvání cizince je potřeba vyplnit elektronicky na cizinecké policii Olšanská.Musíš vyplnit formulář,300 kč kolek,doklad banky ,nejlépe z účtu,že disponuješ částkou(žáleží na počtu dní)a prohlášení o zaplacení zdravotního pojištění při vstupu cizince v den na naše území.Při ubytování doma, stačil výpis z katastru,ale většinou jen zaškrtnutí v pozvání.Ale jestli je přítel svobodný a je z třetí země,musí projít na ambasádě pohovorem a dokázat,že se hodlá vrátit…záruky jsou hlavně rodina,děti,majetek.Jinak vízum nedostane,na to můžu dát krk.Mám to za sebou,již více než dva roky jsme žádali a je to neprůstřelné.Až nyní co se stal v Tunisku mým manželem a po prověřování dostal turistické vízum.

  0
  1
 86. Šárka 2
  20.11.2012 – 6 Kislev 5773 v 13:25

  Ahoj,jak píše Šárka 1,bez uzavření sňatku je možnost dostat vízum naprosto nulová a hlavně ty záruky pro pozvání jsou fakt drsné a já bych do nich nešla.Proč?Za vše ručíš ty a nikdy nevíš co se může stát.Znám případy,kdy to ty holky totálně finančně položilo.Já jsem vdaná za Araba a není to ani náhodou jednoduché.Manžela mám opravdu ráda,ale znovu bych se do toho rozhodně nepustila,ta rozlišnost kultury je propastná a je jedno zda je muslim umírněný nebo ne.Nikdy se nezmění a proto holky bacha.

  7
  1
 87. madam
  8.1.2013 – 26 Tevet 5773 v 17:06

  Četla jsem celou diskuzi a tak nějak mi není jasná jedna věc. Někdo píše, že nezáleží na tom, zda je někdo muslim nebo ne, ale na tom, jak se chová. Myslela jsem, že když je někdo muslim, musí se řídit naprosto vším, co je v Koránu. Není tam náhodou i zmínka o tom, že muž má právo bít svoji ženu, když neposlouchá??? Jak je možné, že vám jako ženám tohle nevadí??? A vůbec, když někdo tvrdí, že jeho manžel (muslim) je poevropštěný, znamená to, že se neřídí vším, co stojí v Koránu? Potom to ale přece není muslim, nebo se pletu? Jsem z toho docela zmatená. Každopádně mě ale zaráží, jak je možné, že některé ženy dokáží přistoupit na veškerou podřízenost manželovi. Cožpak nemají vlastní rozum?????

  6
  1
  • Hanz
   28.2.2016 – 19 Adar A 5776 v 14:36

   Poevropštělý muslim, umírněný muslim? Jen do doby, kdy mu muslim radikál vysvětlí, že by měl dodržovat korán a další stanovené islámské zvyklosti – pod pohrůžkou násilí. Bude umírněný odporovat, nebo se přizpůsobí?
   Ženy se v období zamilovanosti řídí především srdcem a rozum je potlačen. Měli by si ale uvědomit, pokud konvertují na islámskou víru (a jejich partner to dříve nebo později bude vyžadovat podobrém, nebo i po zlém), není cesty zpět. Pokud za nějaký čas bude nespokojena a vzdá se islámu, hrozí jí trest smrti.
   A otázka dětí? Děti jsou majetkem manžela, žena nemá nárok, a děti jsou automaticky muslimové, i když má matka jinou víru.
   Memuslimští muži nejsou určitě dokonalí a někteří jsou pěkní hajzlové, ale žena v evropě si vydobila svá práva a je s mužem rovnoprávná. Svazkem s muslimem a přechodem na islám svá dosavadní práva ztrácí.
   Prostě, každý je svého osudu strojvůdcem a kdo chce kam…

   6
   0
 88. mirek
  9.1.2013 – 27 Tevet 5773 v 09:46

  Čerstvý příběh pro ilustraci o střetu kultur: Muž utekl z Iráku, protože mu šlo během války o život. V Evropě se setkal s angličankou, zamilovali se, vzali se. Před manželstvím bylo vše úžasné. Po svatbě už ne tak docela (nadřazenost muže, kontrola a vše ostatní, co bylo diskutováno výše). Tuto zimu si muž našel o 2 generace mladší ženu z Čech. Nějakým podvodem si nechal vystavit nový osobní průkaz se stavem “svobodný” a okolí říkal, že jeho žena zemřela. Protože ji známe, zavolali jsme jí. Nestačila se divit, protože v plném zdraví vydělává pro svého muže peníze a nic netuše mu vyřizuje dokumenty, aby mohl trvale přesídlit do Anglie. Až potud “normální” tragický příběh jedné lásky.
  Ale proč to píšu (reakce na otázku z předchozího příspěvku) – oné dvacetileté nové lásce jsme předali kontakty na jeho manželku, ať se sama přesvědčí, jaká je situace. Jenže ona to odmítla. Nechce si brát iluzi, krásný šeherezádin sen, o úžasném muži, který ji bude na rukou nosit. Dokud nebude svatba (kterou již plánují). Pak se probudí do nepěkné reality a možná bude za pár let řešit něco podobného z druhé strany…

  7
  0
 89. dada
  9.1.2013 – 27 Tevet 5773 v 15:05

  A mohla bych se zeptat, jak se vlastně Korán dívá na lhaní – křivé svědectví?

  0
  0
 90. Kety
  15.1.2013 – 4 Shevat 5773 v 08:44

  Dobrý den.Chtěla bych se zeptat.Po internetu se do me zamiloval Muslim z Makenodie,já za ním jedu na 10 dní do Makedonie v unoru a tak by me zajimalo, píse mi neustale od leta i kdyz ja jsem mu neodepisovala,on mi psal pora\d,komentoval mi fotky atd,tak jsem s nim navazala i spojeni po skypu a je strasnne myli,pozorny a pusobi tak jako by mi byl naprosto oddany ze jinou zenu nechce,volame spolu klidne 10 hodin a porad mi rika,jak ho zajima jen jedna zena a to jsem ja,jina ze ho absolutne nezajima,ze me miluje atd proste uzasne vyznani ,co od ceskeho chlapa snad nikdy nezaziju a popravde,me taky oblbnul navic je moc krásny a k tomu ty jeho sladke reci,snad me zeny chapete no a zajimalo by me : jestli vsichni muslimove maji stejna pravidla,nebo to ma kazdy jinak a vubec jake je dobré chovani,až tam budu.V ČR je tu naprosto vsechno normalni(myslim oblikani,chovani atd… .Je mi hloupe se na to zeptat,co maji za zvyky ,jak se tam zena ma chovat,co muze nebo nemuzu nosit na sobe,ale kdyz tam jedu jen na 10 dni,tak by to melo byt jedno ale radeji se chci poradit.Děkuji za veskere odpovedi.Budu vam moc vdecna a za pripadne hrubky atd se predem omlouvam,jde mi vazne o radu.Děkuji moc

  0
  2
 91. mirek
  15.1.2013 – 4 Shevat 5773 v 12:01

  Je mi jasné, že nějaké zkušenosti nejsou předatelné a každý se musí spálit o horká kamna sám, aby pochopil, že pálí. Navíc ve stavu zamilovanosti se asi radit nedá už vůbec. A ještě k tomu nejsem žena. Ale zkusím to – chovejte se tak, jak se budete chtít chovat zbytek života. Hranice se zpravidla mohou nastavit (i v partnerském vztahu) jen na počátku, pak se velice těžko mění. Pokud je to známost přes internet, počítejte s tím, že skutečný motiv je téměř jistě jiný, než jen Vaše krásná tvář a fotky. A až dosáhne svého cíle, tak zažijete radikální změnu vztahu a jeho přístupu k Vám.
  Sladké řeči “oni” prostě umí. To není o lásce, ale o dovednosti, která se bohužel v našich zemích nepředává z otce na syna. Což je jistě škoda. Nezaměňujte to ale s láskou.
  Zodpovědnost za svůj život ale máte výhradně ve svých rukou, buďte prosím velice opatrná. Civilizační, kulturní, náboženská i vztahová propast mezi těmito dvěma světy je obrovská.

  5
  0
 92. Kety
  16.1.2013 – 5 Shevat 5773 v 01:05

  Děkuji za odpoved… No já mám z toho strach ale zase me laka za nim jet,je uzasnej … No ale mam strach z te zmeny …ale tak za dovolenou na 10 dní,za to nic nedam :)

  0
  4
 93. Martin
  17.1.2013 – 6 Shevat 5773 v 03:09

  Kety vykašli se na to a radši si najdi slušného českého kluka a tohoto neznámého blokni.Pokud se necháš zlákat sladkými slovíčky,naletíš nějakému chlívákovi.Jet do pro tebe neznámém destinace za neznámým člověkem je dost o hubu!Vím že na holky jsou všechna ta krásná slovíčka,ale pokud ti jde jen o to,radši ti je budu psát sám.I když nejsem žádný krasavec :-)
  Ještě jednou to řádně zvaž,ať nemusíš posléze litovat.

  10
  0
 94. danny
  17.1.2013 – 6 Shevat 5773 v 06:37

  Qui bono,preco uz Kety nebol na kolenach a s kyticou pri Vasich nohach?Ale idette trepat Vase kolene kdo vie kde?smile.Ale mozno dosli ladviny na trhu.smile.

  4
  0
 95. MO
  17.1.2013 – 6 Shevat 5773 v 08:27

  Kety proboha takových případů jsou plné knihy… většinou jim jde o občanství atd…

  5
  0
 96. Augusto Pinochet
  17.1.2013 – 6 Shevat 5773 v 09:58

  Podobné zvrácenosti a úchylnosti by se měly trestat kriminálem!!!

  3
  0
 97. dada
  17.1.2013 – 6 Shevat 5773 v 12:09

  kety, já bych byla taky hodně opatrná. A nemyslím si, že z jeho strany musí jít o chladný kalkul, docela bych i věřila, že ten jeho cit může být upřímný. Akorát pochybuju nad tím, co všechno v něm hraje roli, co jeho sílu ovlivňuje. Trochu mi to připomíná, jak se za komoušů naše ženské nekriticky třásly na zápaďáky, protože si do nich projektovaly všechny své představy o zapovězeném krásném světě, do kterého by se jim mohlo podařit proniknout. I on na Tebe může hledět jak na svatý obrázek s dokonalou nábožnou oddaností, jisté je, že z těch pár fotek tě nemůže opravdu znát. Takže je otázka, jak moc brát ta jeho slova vážně, i když on je vyslovuje v momentálním okouzlení naprosto upřímně :-).

  5
  0
 98. Kety
  18.1.2013 – 7 Shevat 5773 v 04:41

  Dada: děkuji za odepsání.Jde mi o to,že my spolu voláme každý den vážne ta k 10 hodin,až do ranních hodin,i se zasmjeme spolu,píšeme si pořád smsky.On mi říká,jak moc me miluje ze na me cekal 27 let a proste takove kouzelne slovicka… Je to muslim,na to jsem se uz ptala ale mam proste strach… Je moc krasny,strasne mily,hodny,okouzlujici,a pise mi,jak ma ze me respekt,ze na me cekal cely zivot.On mi teda pise uz vazne uz od leta,kdy ja jsem mu ani neodepisovala,protoze jsem se nesnazila mu rozumnet a nechtelo se mi to prekladat.Kazdopadne vydrzel az ted do zimy,mi psat ikdyz ja jsem skoro vubec nereagovala… Poznal me pres facebooku pres kamaradku,ktera je moje byvala spoluzacka ze stredni a s jeho kamaradem prave byla v te Makedonii a ptal se ji na me atd… takze moje kamaradka s jeho kamaradem zila v Makedonii nejakou dobu,ted kvuli rodine je ve Vidni .Vim,ze ji nic neudelali,nic se ji nestalo.A byla za mnou i v Cesku se podivat… Akorat nechce zit s nim v Makedonii,protoze neni ochotna prijmout jeho Muslimstvi ,že chce svobodu co ma v Evrope.No a vzdy za nim jede treba jednou za dva mesice na hotel se ubytovat a pak zase jede pryč.Ale ja mam vubec blbej pocit z toho vseho co ctu na internetu,jestli tam mam vubec na tech 10 dni jezdit…jsem jim proste okouzlena… Je uzasnej a nevim si absolutne rady ..nevim co tam zena jako turistka smi ci nesmi,kam se muze chodit nebo nemuze atd…je to tezky ale jsem moc rada nebo spis,bnuudu moc rada,kdyz mi nekdo z vas poradi a ma s tim zkusenosti a nesoudi podle clanku na interentu :) …Děkuji predem.Kety

  0
  4
 99. mirek
  18.1.2013 – 7 Shevat 5773 v 10:14

  To Kety – myslím, že za svůj život jsem už ledacos z toho, o čem píšete, zažil na vlastní kůži i viděl kolem sebe, že nemusím soudit podle článků na internetu. Po čase totiž člověk zjistí, jak se vše až nepříjemně opakuje, ale i to, jak si každý musí tu svou pravdu zase najít sám a nenechá si poradit. Ono je to ale svým způsobem dobře, protože osobní zkušenost je silnější a trvalejší. Jen je škoda, když si při tom člověk zpacká život. Chybí nám tlačítko “zpět”.
  Jak se chovat na místě Vám radit nechci, to zjistíte na místě poměrně rychle. Makedonie není Afrika. Vnější věci nejsou podstatné. Ale pokud nemáte dosud žádnou zkušenost s mentalitou balkánu a muslima, tak na povrchu se budete rychle cítit “že to tam není zas tak jiné než u nás” a “všichni jsou na mne úžasně hodní”, případně “cítím se jak hýčkaná princezna”, ale přitom budete v situaci osamocenného Evropana v tropické džungli. Všude kolem úžasná příroda, ale nemáte ani ponětí, co se skrývá za prvním stromem a kolik aligátorů se koupe s vámi ve vodě. Tím samozřejmě nemyslím fyzické ohrožení, to Vám snad nehrozí, snad rozumíte.
  Když si čtu Váš příběh, tak tam svítí spousta varovných žároviček, které jistě vidíte i Vy, akorát se je snažíte nevidět. Proč byl tak neodbytný, i když o Vás nevěděl téměř nic? Proč už Vám nezpívá pod balkonem u Vás doma? Toužíte po vztahu “jednou za měsíc v hotelu”? …
  Moje zkušenost – seznámení přes internet Vámi popsaným způsobem velmi často znamená, že dotyčný měl rozhozeny sítě na víc stran s tím, že to snad někde vyjde. Důvodem je dosažení nějakého jiného cíle, než je normální trvalý a rovnocenný vztah s Vámi – např. evropský pas, bohatá cizina, submisivní poddajná žena, …ale to už opakuji, co je dlouze popisováno výše v debatách. Jen zopakuji ještě jednou – sladké řeči (i sladké chování) jsou dovednost, nejkratší cesta, jak dostat ženu kam potřebuji, stručně řečeno manipulace. Nemusí to mít s láskou nic společného. Nezaměňujte prosím.
  Přeji Vám vše dobré a ať si za pár let nemusíte nic vyčítat.

  8
  0
 100. dada
  18.1.2013 – 7 Shevat 5773 v 13:32

  Kety, tak ten příběh Tvé kamarádky by mě asi trochu vyděsil, to přece není jen tak, když se uchýlila k takovému “hotelovému” fungování…
  Já si myslím, že s největší pravděpodobností by Tě opravdu ta jeho rodina přijala krásně, přátelsky a srdečně, on samozřejmě taky… právě to mi ale přijde nebezpečné, že by Tě to odzbrojilo, těžko by ses ubránila atmosféře. Otázka je, jak se v té jejich komunitě žije jejich vlastním ženám, jestli bys něco takového chtěla, případně vůbec byla schopná snést. Vypadá to, že ta Tvá kamarádka ne?
  Já zkušenosti s muslimama nemám, takže Ti asi taky nemůžu moc radit, fakt je, že třeba mojí kámošce, která má na facebooku takovou atraktivní fotku, taky neustále vypisují nějací muslimové, úplně neznámí, někdy hotové litanie, a to je zralá vdaná ženská… takže co píše Mirek, že rozhazují sítě, bude asi pravda.
  Jinak – ono to třeba vypadá, že lidi by Tě chtěli odsoudit a mají předsudky, a někteří takoví určitě jsou, ale hlavně asi v nás zatrnulo, takže jde spíš o obavy, a já to vnímám jako obavy oprávněné.
  Zkus si o islámu zjistit trochu něco praktického, jak to tam ve vztahu k ženám chodí. Já podle toho, co jsem zatím viděla, bych něco takového nevydýchala (a to nemyslím jen podle těch antiislámských stránek, ty muslimské mě odrazují snad ještě víc). Pro ně je to ale asi normální a můžou mít pocit, že Ti nabízejí to nejlepší pod sluncem. A že se úplně samozřejmě přizpůsobíš. No a že jsi hodná a ohleduplná jde poznat už z toho, jak se obáváš, abys tam třeba nepřekročila nějaká místní pravidla. Tím víc bych o Tebe měla strach, že Ti bude těžké se proti něčemu (někomu) vymezovat.
  Ten Tvůj přítel se do Tebe rázem bezhlavě zamiloval (aniž by Tě poznal), je to jak v pohádce – uvidí obrázek a nechce žádnou jinou – neříkám, že to nemůže vyjít, ale možná tak jeden z tisíce… a co se stane, až rázem odplane?
  Já bych tam asi na Tvém místě teď nejezdila, a když už, tak určitě ne sama, třeba s kamarádkou, ať si dokážeš udržet odstup a aspoň trochu chladnou hlavu :-).

  11
  0
 101. Kety
  19.1.2013 – 8 Shevat 5773 v 04:39

  Dada a Mirek..Děkuji Vám za opětovné odepsání :) … Dnes jsem si s ním volala a ikdyž mi to bylo hloupé,zeptala jsem se ho na jeho muslimství.jelikož si špatně rozumíme tak asi pochopil,že bych chtěla byt muslimka taky a nesmirne me dekoval,na to jsem mu odpovedela.,ze muslimka nejsem ,že do kostela nechodim a ze by me zajimali jeho zvyky a chovani k zene.Coz mi na to odpovedel,ze me bude chranit,ze s nim budu v bezpeci a ze se nesmirne tesi na unor,az me bude drzet v ruce a polibi me a tak dale..Proste krásne reci a ja jsem z toho vazne paf… Muj chtic je na tolik silny ze mu vse verim,ale pritom mam obavy,že by me nemusel pustit domu a nebo ze se natolik ja zamiluji,ze ani domu chtit jet nebudu .Samo ze tam mam domluveno jet s kamaradkou(ktera mimochodem vola kazdy den na skypu semnou a s jeho kamaradem) … Dnes mi rikal,proc ho mam toli rada kdyz nema penize,ale me o penize vubec nejde,coz jsem mu taky samo že napsala… A je to tak,priorita penez pro me neni dulezita a nejist veprove maso nebo nepit alkohol? to taky nepotrebuji … a taky jsem mu rekla,ze jsem si cetla Koran (par odstavcu) a informaci o muslimech a ze maji povoleno vice jak jednu ženu,na to mi odpovedel ze v Arabii mohou mit až 7 žen ale u nich je bežná 1 max 2 ženy ,které mají stejné prava a musi se chovat k oboum zenam naprosto stejne.Ale že on volí jednu zenu a to me na kterou cekal 27 let. Že dekuje bohu atd.. Jsem z toho vazne trosku v šoku,protože ja jsem žena co se odda jednomu muži a nemám ráda lež,podvádění atd…Kéž by to bylo jako v pohádce a vyšlo mi to,bylo by to krásné … :)

  0
  5
 102. dada
  19.1.2013 – 8 Shevat 5773 v 12:06

  Kety, na tu pohádku bych moc nespoléhala, minimálně je jisté, že nebude trvat do nekonečna a probuzení v realitě by mohlo být tvrdé…
  Pokud jde o to jeho odhodlání milovat Tě a chránit – v tom to právě je, jakým způsobem islám ty své ženy chrání. Zdá se mi, že je do značné míry izoluje od světa, chrání je za cenu velkého omezení svobody. Jistě jsou typy, kterým to může vyhovovat – i u nás jsou ženy, které nepotřebují kamarády a kamarádky, jsou orientované jen na vlastní domácnost a rodinu, nemají potřebu nikde moc chodit… ten zákaz vepřového a alkoholu je to poslední, s čím bych se já osobně musela vyrovnávat. Mnohem víc by mi vadila ta nesvoboda, nemožnost toulat se kde chci, mluvit s kým chci, řídit se tím, co sama uznám za vhodné. Přijde mi to jako klec, která poskytuje jisté bezpečí a někdo v ní dokáže žít spokojeně, ale jsou tvorové, které život v takové kleci zahubí. Pokud někdo má chuť žít v kleci, proč ne, je to jeho volba. Horší mi přijde, když se někdo do té klece narodí a nemá na výběr. A nebo když se ukáže, že “chovatel” není až takový dobrák, jak to vypadalo. Takže už kvůli tomu, jak vážně vztah k muži bereš a že patrně pomýšlíš na rodinu, bych myslela i na své děti – co když nebudou mít podobně pokornou povahu jako Ty? Co když se jim v té kleci nebude líbit? Jak jsem slyšela, muslimové odpadlictví nesnáší… Rozhodně měj otevřené oči a ptej se, ať o té jejich komunitě zjistíš co nejvíc, to se vůbec nestyď, lepší mu položit nějakou nepříjemnou otázku teď, než se s nepříjemnou odpovědí setkat pozdě na vlastní kůži.
  Nemyslím si, že zrovna Ty se budeš rozhodovat pod vlivem chtíče, paradoxně kdyby Ti šlo jen o erotické dobrodružství s exotickým krasavcem, nebylo by to tak nebezpečné. Podle Tvých slov se mi ale zdá, že jsi nachystaná obětovat mnohem víc, že jde o normální lidskou touhu k někomu patřit a pro někoho žít. Čehož bys mohla v tomto případě jednou opravdu škaredě litovat. Pořádně se poptej aspoň té kamarádky, co žije ve Vídni, co ji na tom muslimování tak odradilo. Taky ji ten její asi napřed musel totálně okouzlit, ne?
  Navíc je tu pořád ta možnost, že Tě oblbuje záměrně (nebyl by první ani poslední) a nebo Ti může v dobré víře nalhávat něco, co nikdy nebude schopný (a až Tě bude mít jistou možná ani ochotný) plnit.

  9
  0
 103. mirek
  21.1.2013 – 10 Shevat 5773 v 09:41

  Milá Kety, ještě když jsem psal mimulou reakci, tak jsem byl přesvědčen, že je pro Vás lepší tam jet a vyhodnotit situaci na místě. Předem se omlouvám za upřímnost a přímočarost – ale to co píšete teď je naprosto naivní. Jsem přesvědčen, že prostě situaci nejste schopná odhadnout.
  Nejezděte tam prosím, nechte to být, změňte si na facebooku (nebo přes co s ním komunikujete) svou identitu, prostě rychle z toho vycouvejte a zameťte stopy. Věřte, že Vám to neradím jen tak, vím co říkám. Vy toužíte po normálním upřímném rovnocenném vztahu, tento to zcela jistě nebude. Nekažte si život!!

  7
  0
 104. madam
  21.1.2013 – 10 Shevat 5773 v 12:10

  Kety, prosím, neuražte se, ale zcela vážně by mě zajímalo, jestli máte občanku? Jinak si totiž nedokážu vysvětlit, jak dospělá ženská může být tak zoufale naivní, že uvěří někomu, kdo jí tvrdí, jak ji miluje na základě fotografie. Nezlobte se, ale uvědomte si tu absurditu celé této nebezpečné situace. Nemůžu se zbavit dojmu, že si tu z nás děláte srandu… Uznejte, že kdybyste opravdu byla ta, na kterou 27 let čekal, tak už je u vás a nemaže vám med kolem pusy, abyste za ním odjela a on vás tam vesele mohl dál “oblbovat”.

  11
  0
 105. dada
  21.1.2013 – 10 Shevat 5773 v 14:16

  ojojoj, Kety…
  Já jsem se tady před časem ptala na postoj islámu ke lhaní (nikdo mi neodpověděl, ani nevím, jestli sem vůbec ještě nějací muslimové nahlížejí?), a teď jsem úplně náhodně objevila takové krátké videjko:

  Nemůžu posoudit, jak moc je tento pohled u muslimů rozšířený, ale každopádně další pádný důvod tahat za brzdu, podle všeho je lhaní ženám v mnoha případech pro islám omluvitelné, ne-li přímo žádoucí…

  5
  0
 106. 22.1.2013 – 11 Shevat 5773 v 01:19

  jsem arabic a muslim….. Lhaní, stejně jako křivé svědectví tabu v Koránu …… Jako kdyby tam jsou jen název muslimové, Korán a islám je nevinný z nich

  0
  6
 107. 22.1.2013 – 11 Shevat 5773 v 01:35

  Nechápu, proč útok na islám? Zde mnoho dalších náboženství v tomto světě, nebo je to snad slepá nenávist k muslimům? Prosím neutralitu ve výkladu, a není narušena islám O radovat, že máte svobodu zastávat náboženství, islám neučí nás podvod nebo podvodné skutečnosti nebo krveprolití, ale učí nás respektovat ostatní, a respektovat ženy, …….. buď krátké oblečení pro ženy se učí nás islám je poctou ženám, a že její manžel je jen, kdo se dívá na její tělo, ne cizím lidem …….. Někteří se mohou divit, proč tam je mnoho rozvodové případy, jako na Západě, … problém velmi jednoduše, že muslimská posvěcuje manželku a péči o děti, ale západní člověk nerespektuje svou ženu, a nestará se o děti, ale jen zajim v sexu, pití, hazardní hry, a poražen a ponížen ženy ……. To je důvod, proč manželství pro ženy v Evropě s muslimy

  2
  6
 108. madam
  22.1.2013 – 11 Shevat 5773 v 11:25

  A proč tedy tak kruté tresty na ženách, když si jich tak vážíte??? Proč se nemůže dívat na jiného muže? Proč si nemůže obléct, co chce? Proč ji omezujete? Aby jí někdo neublížil? Respektive, aby jí neublížil MUŽ, který má ihned zvrácené úmysly. když vidí ženu v sukni? Neměl by tedy islám myslet spíše na omezení mužů?? (například pásky přes oči, spoutané ruce atd.), aby neubližoval ženám???? Trochu zvrácené a nerovné naboženství, podle mého. Nejhorší je, když si ho žena nevybere dobrovolně :-(

  10
  0
 109. madam
  22.1.2013 – 11 Shevat 5773 v 11:48

  Podle mého názoru by žádné dobře myšlené náboženství nemělo člověka omezovat v přirozených věcech (v těch, které druhému neubližují)…

  6
  0
 110. madam
  22.1.2013 – 11 Shevat 5773 v 11:49

  A jestliže omezuje, pak mi to už s prominutím zavání sektou…

  6
  0
 111. dada
  22.1.2013 – 11 Shevat 5773 v 12:28

  midomido, jakýpak útok na islám? To video jsem objevila docela náhodně a mluví tam muslim (já nevím, jestli lže), takže jestli na islám někdo útočí, pak je to tedy on sám, ne já. Když jsem se předtím ptala (odkaz 89), nikdo mi neodpověděl.
  Když už jsme u toho útočení – proč Vy urážíte západní muže? Co to píšete za nesmysly, že západní člověk nerespektuje ženu? Že se nestará o děti? Kde se ve vás bere taková slepá nenávist k západnímu člověku?

  9
  0
 112. danny
  22.1.2013 – 11 Shevat 5773 v 14:58

  Vazeny arabic islam,asi mame rozdielne znenie koranu.4,34,,546,,A tie,ktorych neposlusnosti sa obavate(asi individualne sa moze rozhodnut),varujte ich a vykazte im miesta na spanie(psia buda?) a bite ich!”
  Vyklad,mozu sa urobit styri kroky1.)niekedy moze stacit ustna rada a ci napmenutie.2)Pokial nepomoze,mozu sa zastavit sexualne vztahy(neviem kdo koho tresta,ak mam povoleny bordel a ci milenky,som na koni.alebo to transformujem do vybusnin.smile.)3)Ked nepomaha ani to,mozno pristupit k miernemu(na zaciatok) trestu.Viacmenej imam Safii toto poklada za nebezpecny,byt dovoleny krok.4)pokial toto vsetko sklame(pripadne zena bez ujmy prezije)je v 4,35 doporucena rodinna rada.
  Ak je to nespravne ,poprosim dovysvetlit.

  2
  0
 113. Falcon
  24.1.2013 – 13 Shevat 5773 v 03:10

  No potěš čerta kropáč, když si tady čtu příspěvky žen, co tu opěvují muslimy a to, že s nimi chodí a jak se o ně muslimové hezky starají. Jenže pokud se rozhodnou odjet se svým vyvoleným do jeho země, a myslí si, že to bude stále stejné jako tady v Evropě, tak to jsou asi opravdu blbky a měly by zamířit na psychiatrii.
  Když už jiného, budou v jiném prostředí,kde se striktně dodržují islámská pravidla. Takže ať se jim to líbí nebo ne, jejich v manželství s muslimem narozené dětičky jsou automaticky muslimové. A nějaká předmanželská smlouva s tím nic nenadělá, protože jí je přeci korán nadřazen a to, co si uzavřou někde v Česku v muslimské zemi neplatí a nikdo se podle toho řídit nebude.
  Pokud by se rozvedly, tak děti připadnou otci.
  Jana je typickým příkladem ženy, která ve stádiu zamilovanosti a malování si růžových snů, téměř ztratila naprosto soudnost. Pak ovšem platí, že každý je strůjcem svého osudu. A je li někdo hloupý, není mu od hlouposti pomoci.
  Čeští muži možná nejsou pro některé ženy co si vysnili pohádkového prince co si pro ně přijede na bílém koni možná ideální, ale pokud nastanou v manželství problémy, budete je řešit ve svém domově, ve svém kulturním prostředí a před českými soudy, kdy si jsou obě strany při rozvodu aspoň teoreticky rovny, i když soudy často nadržují spíše ženám. To v muslimské zemi moc nehrozí. Tam je žena brána jako naprosto nesvéprávný subjekt a pokud to v některých zatím tak nebylo, islámské jaro či spíše mráz to spolehlivě mění a dříve více sekulární státy jako byl kupříkladu Egypt, se pomaloučku či díky občanské válce jako Libye či Sýrie mění v země, kde se stále více projevuje nástup tvrdého islamismu. Takže na nějaká práva tam mohou ženy velmi rychle zapomenout. A už vidím, jak se tam pak vdané Češky budou chtít domoci nějakých svých imaginárních práv. Budou mít jen jedno právo. Držet hubu a krok a udělat svému manželovi co mu na očích uvidí a budou moci zapomenout na to, že by mu odmítly poslušnost a popřípadě dělaly takové různé scény a naschvály, jak to mají občas některé ženy v oblibě v těchto zeměpisných šířkách. Už vidím, jak by si třeba někde zahalená muslimská manželka dovolila někde na veřejnosti otevřít na manžela hubu a řvát na něho, že je absolutně neschopný a jak jí zkazil život, jak jsem to onehdy zažil v restauraci, kde jsem byl a u jednoho stolu se tak chytla jedna ,,dáma” neurčitého věku se svým manželem, což byl takový nějaký ušlápnutý střízlíček. Ale i tento střízlíček je oproti ženě v islámu naprostý king.
  Inu, české ženy, chcete li si vzít muslima, klidně to udělejte. Ale děláte to jen na svoje vlastní riziko a pokud pak budete mít problémy a budete si zoufat a trhat vlasy až třeba skončíte někde ve zlaté kleci zavřené mezi čtyřmi stěnami, nadávejte pak jen samy sobě. Tady to řeší ženy milencem a nasadí muži parohy, v muslimské zemi vás za podobný prohřešek klidně ukamenují.Ale zvolit si život v takové zemi pak byla vaše volba. To vy samy jste si zvolily svoji budoucnost a budoucnost svých dětí.

  9
  0
 114. Jan Škrob
  2.2.2013 – 22 Shevat 5773 v 18:13

  K tomu všemu, co tu zaznělo, mám potřebu dodat jednu věc. Autorka článku se zmiňuje o tom, že okukovat ženy a představovat si, “jaké by to s nimi bylo”, je “přirozená tendence mužů”. Uvádí to zcela samozřejmě a jakoby mimochodem. Je to přitom stejně nesmyslná a nemístná generalizace jako její poznatky o tom, že muslimové nepoužívají toaletní papír. Muži mají, milá paní Diartová, velmi různé tendence a zvyky, což ostatně platí o všech lidech (včetně muslimů). Většina z nich nadto není “přirozená”, ale v průběhu života nějak získaná či naučená.

  5
  1
 115. Martin Konvička
  3.2.2013 – 23 Shevat 5773 v 17:28

  @Jan Škrob.

  Není třeba p. Diartovou přechválit, abychom se shodli, že o “mužích”, jako kategorii, má – z ženského pohledu – více poznatků, než nějaký Škrob, nebo Konvička, neby každý z nás je JEDEN muž, a netušíme, jak nás ženy vidí “jako třídu”.

  No a muži ženy skutečně okukují, je to záležitost transkulturní, není známá společnost, kde by akcentace ženské krásy (= a tedy mužské voyerství) nebylo zainkorporováno do kultury. Dokonce i v islámské společnosti tomu tak je, viz 1000+1 noc, svatební kroje a lidová poezie… Výjimky v rámci individuální variability dozajista existují, ale holt jich není tolik, abychom je nemohli zanedbat.

  Ona totiž lidská přirozenost existuje, nelze se z ní vymanit, a nemá smysl ji popírat. Když ji začneme popírat, tak hned na prvním místě ztratíme nárok kritizovat jakoukoli ideologii, třeba i islámskou nebo nacistickou… s nedozírnými konsekvencemi.

  4
  1
 116. Martina.
  9.2.2013 – 29 Shevat 5773 v 00:50

  Dobrý den, žiju s muslimem v české republice a musím podotknout , že hodně z těch věcích , co jsou napsané v článku nejsou pravda. Ale každý na to máme svůj názor , tak já jen napasala ten svůj .

  1
  4
 117. Martina.
  9.2.2013 – 29 Shevat 5773 v 00:52

  Ale nehodlám nikdy odjet z české republiky pryč, zase tak naivní nejsem :)

  1
  1
 118. alexandra
  9.2.2013 – 29 Shevat 5773 v 14:19

  Martina, váš manžel získal pobyt v CR na zaklade manzelstva s vami? Alebo ste sa tu zoznámili?

  0
  0
 119. Marie
  15.2.2013 – 5 Adar 5773 v 09:26

  Dobrý den, můžete mně někdo poradit, jak je to se sňatkem Češky (křesťanky) a občana Saúdské Arábie(muslima) v České republice? Případně, kde je možné získat bližší informace? Děkuji

  0
  3
 120. Petr
  21.2.2013 – 11 Adar 5773 v 20:18

  Omlouvám se odbočím trochu od Vašeho dotazu p.sl.Marie, možná to tu již bylo řečeno,já bych svým selským prostým rozumem poradil všem ženám,které si nejsou jisté svým mužem a kulturním prostředím z něhož pochází na sto procent, nechť si na partnerovi vymíní jako místo pro svůj společný domov ČR, nebo alespoň nějaký evropský stát,Anglii,Německo atd. V případě problémů pak mají ženy oporu alespoň v tom prostředí,mají kam jít na koho se obrátit. Má-li je partner opravdu rád jistě vyhoví. Ale to jen poznámka na okraj.

  2
  0
 121. PETRA
  22.2.2013 – 12 Adar 5773 v 13:20

  JSEM MUSLIMKA DVA ROKY,ALE O ISLAM SEM SE ZAJIMALA A ZILA PODLE NEJ UZ PRED 15 LETY,ZILA JSEM V NEMECKU KDE JSEM SE DOSTAL DO KOMUNIT MUSLIMU,BYLI PRIJEMNY MILI POHOSTINNY A STATSNY ZE JSEM SE ROZHODLA PREJIT K ISLAMSKEMU NABOZENSTVI,BYLA JSEM STATSNA CASEM SE M SE SEZNAMILA S MUSLIMSKYM MUZEM Z IRACKEHO KURDISTANU,JSEM SUNNITKA AON JE SUNNIT,BYL KE ME MILI APRIJEMNY CELI ROK I KDYZ ME BRAL I K CASTI RODINY ZIJICI V NEMECKU STALE JSEM CITILA OD NICH ZE K NIM NEPATRIM PRO NE JE KAZDA EVROPANKA DEVKA,NEBO ZKAZENA ANEBO PRESTUPUJE K ISMAU PRES MUSLIMSKE CHLAPI V POSTELI,DIKY BOHU PTALI SE ME JESTLI EM MELA V TE DOBE JNEJAKEHO ARABSKEHO MUZE NEBO JESTLI S MI PRITELEM SME SE ZNALI PRED VSUPEM DO ISLAMU,NA KONEC BYLI VSICHNI UCHVACENY KDYZ ZJISTILA ZE SEM VSTOUPILA DO JEJICH RAD DOBROVOLNE,RODINALE PRITELE V IRAKU JEHO RODICE DELALI A CELA RODINA PROBLEMY,STALE VERIL ZE BUDOU SOUHLASIT A STALE CEKAME DODNES.A ASI I BUDEME PO CELI ZIVOT NA SEBE CEKAT SME V KONTAKTU JEN PRES TELEFON, TED JAKY ARABOVE SOU POZZNALA SEM RUZNY MUSLIMY SHITOVE A SUNNITE SE SHITAMA MAM JEN NEJHORSI ZKUSENOSTI JSOU TO TI CO ISLAM NEDODRZUJI ANI MODLITBY ANI OCITSNY RITUAL WUDU PRED MODLITBOU,MIODLI SE JEN TRIKRAT DENNE A JEN SI OPLACHNOU RUKU V EVODE A POTROU CASTI TELA MY SUNNITE SE MODLIME 5 ZA DEN MUZE BYT I DOBROVOLNA MODLITBA COZ JE SESTKRAT,OCISTA JE POD TEKOUCI VODOU A VODOU SE OPLACHUJI RUCE POD LOKTY,TBVAR NOC PUSA VLASI A NOHY PO KOTNIKY NEKTERE POLOZKY TRIKRAT SE OPAKUJI,UCTIVAME UCENI MOHAMMEDA A JAKO PROROKA COZ JE KORAN SESPSANY KTERYM ARCHANDEL GABRIEL ROZMLOUVAM S MOHAMMEDEM,BUDIS MU ZEME MILA……TAKE JE SEPSAN KNIHA JMENUJE SE HADIS COZ JSOU PROTROKOVY OSOBNI MYSLENKY A NAZORY,PAK JE SARIJA ISLAMSKY ZAKON KTERY SE TAKY VSEHO TRESTU AZ PO ROZDELENI MAJETKU TAKE RODINNYCH VZTAHU ,

  0
  4
 122. PETRA
  22.2.2013 – 12 Adar 5773 v 13:37

  ARABOCVE JSOU MILI POHOSTINNY,TRADICNE SE JI HLAVNE NA ZEMI NA KOBERCI VYPODLOZI SE TO RUZNE NOVINAMI NEBO UBRUSEM JAK KDO CO DOMA MA ,KOLEM SE SEDI V SEDE A MUZETE SI NABIRAT OD VSEHO,V KAZDEM STATU JE TO JINE NEKDE SEDI ZENY SMUZI PO HROMADE,NEKDE ZENY CEKAJI AZ MUZI DOJEDI A PK JEDI SAMI A NEBO JSOU V ODDELEN MISTNOSTI V POKOJI PRO MUZE SE OBJEVUJI JEN DONEST KAVU NEBO JIDLO NEBO ZKLIDIT NADOBI ALE JA CHODILA VETSINOU K TEM KDE SE SEDI VSICHNI PO SPOLU ,POKUD BYCH PRISLA NA NAVSTEVU SMA ANEMELA JSEM SVEHO PRITELE COZ JE NASTAVAJICI POKUD BYCH NEMELA ZADNEHO MOHU PRIJIT JEN ZAHALENA V HIDJABU A NEJLEPE V DOBE KDY MANZEL NENI DOMA,ZADNA MUSLIMKA NECHCE PODSTUPOVAT RIZIKO,ZE BY JEJI MANZEL DOSTAL CHUT NA DALSI ZENU,COZ JAKO SVOBODNA JSEM HROZBOU A TAK SE JE VHODNE SPISE SE STYKAT JEN VENKU NEBO V PARKU S OSTANIMI ZENAMI SAMI BEZ MUZU
  POZNALA JSEM V ISLAMU SPOUSTY VECI,POKUD CHCETE BYT STASTNY S MANZELEM MUSLIMEM MUSITE SE PODVOLIT VSEMU CO KAZE ISLAM,VERIT MUZETE JEN TEM MUSLIMUM KTERI DODRZUJI VIRU STOPROCENTNE COZ JE V OCICH JINYCH STATU FANATISMUS NEBO WAHABISTE,POKUD ZIJETE S ARABEM .MEL BY DODRZOVAT VIRU PROTOZE POKUD JI DODRZUJE JEN NA PUL NEBO SKORO VUBEC COZ JE NAZOR EVROPANU ZE JE POEVROPSTELEJ NE NEI TO TAK KASLE NA BOHA NEMUZE MU ANI BUH VERIT A ZRAZUJE HO JAK MU TEDAMUZETE VERIT VY?????????
  VSTUPEM DO ISMAU JSEM POZNALA ZA POUHE DVA ROKY SPOUSTY TOHO,KDYZ MATE ARABA NESMITE MLUVIT S NIKYM NA ULICI MUZEM NEMUZETE ANI NAVSTEVOVAT SMS ANI TELEFONOVAT SE SVYMI PRATELI POKUD JSOU MUZI COZ BY BYLO ZOSTUZENI VASEHO MUZE CI PRITELE,PRAVY MUSLIM SE VAS NESMI JAKKOLIV BYT JEN NAZNAKEM EROTICKYM DOTKNOUT PRED SVATBOU—Z UCTY KA VAM ABY VAM NEZNICIL DOBROU VASI POVEST A CEST KDYBY TO TAK BYLO NIKDY BY SI VAS ALE NEVZAL,BYLA BY STE ZENA NEDOBRE POVESTI I KDYZ DIKY NEMU JSTE O NI PRISLA UZ SI VAS TENTO CLOVEK NEBUDE VAZIT ANEVEZME POKUD ALE PRECI JEN ANO PIS TE SI ZE VAM TO DA NAJEVO,BUDE VAM DELAT SCENY A HLEDAT DUVODY ABY VYM DAL NAJEVO ZE SI NEZASLOUZITE NIC VIC VZDYT VAS SAM POZNAL ZE STACI S VAMI MLUVIT A CLOVEK VAS HNED SOTANE TAKOVY MUSLIM VAM NIKDY NEBUDE DUVEROVAT UZ
  NESMITE SAMA VEN ANIZ BY JSTE SE ZEPTALA A ENBO MU OZNAMILA KDE JSTE NENI TO OMEZOVANI VASI OSOBNI SVOBODY JAK PISI NOVINY A TELEVIZE V EVROPE N JE TO CEST MUZE ZEJIMA SE O VAS MILUJE A JE SI VEDOM ZE JSTE VENKU VYSTAVEN ASPATNYM LIDEM A JAKO ZENA BEZBRANNA MA O VAS STRACH ABOJI SE PRO TO VECNE CHCE VEDT KDE JSTE BOJI SE O VAE EZPECI JE TO ZVYK Z ARABSKYCH STATU KDE ZENA SAM BEZ DOPROVODU JE POVAZOVANA ZA DEVKU A SPINAVE CTI JE I VYSTAVENA POSMESKUM UTOKUM A ZNASILNENI PROTOZE TAKOVA ZENA SI URCITE NIC JINE NEZASLOUZI,KDYBY PRECI TOHLE NECHTELA MELA BY TEN DOPROVOD JAK JEDNODUCHE A ZAROVEN STRASNE V ISLAMU JSME VSICHNI BRATRI A SESTRY VSICHNI SE TAK NAZIVAME ALE JAKO ZENY SE MUSIME HLAVNE V MUSLIMSKYCH STATECH OBAVAT SVYCH BRATRI ABY NAS NEZMLATILIN NEBO NEZNASILNILI COZ JE BEZNE V TECHTO STATECH,OBAVAT SE NASICH VERICICH BRATRU JAK SMESNE CO????????DRUHA TVAR ISLAMU

  5
  3
 123. PETRA
  22.2.2013 – 12 Adar 5773 v 13:40

  BOHUZEL NEJSE VINIT ISLAM A PROROKA MOHAMMEDA Z TOHO ZE 80 PROCENT MUSLIMU ISLAM NEDODRZUJI,MUSLIM POKUS SPACHA HRICH SE Z NEJ OCISTUJE TIMTO PROCEEM MUSI RICT ESTAG FRLA,BOZE ODPUST MI ,MUSI SE OMLUVIT TO,MU KOMU LHAL NEBO JAKKOLIV UBLIZIL TREBA BYT JEN POMLUVOU MUSI SE NPRITE VYVAROVAT HRICHU A ODSKODNIT POSKOZENOU OSOBU DAREM NEBO JAKKOLIV ,NADALE SE DISTANCOVAT OPAKOVAT STEJNOU CHYBU,RAMADANEM MESICEM POSTNIM SE MUSLIM POKUD RAMADAN VZORNE DODRZUJE A ZRIKA SE OPRAVDU ALKOHOLU A JIDLA SEXU PISTI OD USVITU DO SETMENI A DDRZUEJ TO PRESNE MESIC SE OCISTUJE OD SPACHANYCH HRICHU

  0
  5
 124. PETRA
  22.2.2013 – 12 Adar 5773 v 14:02

  MUSEITE MANZELA POSLOUCHAT MANZEL MIUZ MA VZDY PRAVDU I KDYZ NESOIUHLASITE JE ZLOCIN SE PRIT SNIM PRED OCIAM SVEDKU CI NA ULICI JE TO NEUCTA K MUZI,NAOPAK MUZ CO DOKAZE I NA ULICI SVOU ZENU OKRIKNOUT AVANADAT JI PRED SVEDKY TENTO MUZ JE UCTIVAM VSICHNI SOU SI VEDOMI JEHO MUZNOSTI A SCHOPNOSTI VEST SVOU ZENU DOBRYM MRAVUK POKARANIM
  ZENA JE NIZ NEZ MUZ ANO POKUD JE CHYTRA A CHOVA SE TAK NA OKO SKUTECNOST JE JINA ZENY VLADNOU DOMCNOSTI POKUD V DOMACNOSTI NENI MUZOVA MATKA TA JE ZENA CISLO JEDNA VZDY BUDE TAKE TO MUZE BNYT JEHO STARSI SESTRA NEBO JAKAKOLIV TETA A SESTRA ,ZENA MA ZA PODMINEK TECHTO DODRZENI NAKLONOST A UCTU MANZELA ACELE RODINY,MUSI BYT POHOSTINNA KUCHARKA A HOSTITELKA I KDYZ JE UNAVENA NESMI ODEJIT TREBA SE NATAHNOUT MUSI SEDET I DO RANNICH ANOCNICH HODIN TAK DLOUHO DOKUD SAMA NAVSTEVA NEMA SE K ODCHODU MUSI BYT TRPELIVA A TO I TEHDY POKUD STAV RANO DO PRACE TOHLE ZALEZI NA TOLERANCI MANZELA NEBO HOSTU KTERI JI SAMI REKNOU ZE SI MA JIT LEHNOUT,NENI OVSEM VHODNE A NIKDY NESMI TOHLE UDELAT POKUD HOSTY JSOU I ZENY JE NEUCTA ODEJITA NECHAT ZENU HOSTA SAMOTNOU EJN S MUZI,NEBO JE VHODNE TU ZENU VZIT SEBOU DO SVE MISTNOSTI KDE SE MOHOU BAVIT PO SVEM
  S ARABEM SE NEHADEJTE NEMA TO CENU USKODI TE SOBE,PRISTE BUDE PO VECERECH CHODIT NA NAVSTEVY SAM BEZ VAS POD ZMINKOU ZE BY STE MU UDELAL OSTUDU A AMTE TREST JISTY,BUDETE SE PAK AKORAT TRAPIT KDE ON JE VY MU NEMUZETE VOLAT KDYKOLIV JE VENKU PROTOZE BY JSTE HO ZOSTUDILA V OCICH VSECH KDE JE,RIKALI BY MU CO TO MAS ZA ZENU KDYZ TE KONTROLUJE UDELATE Z NEJ BLBCE A ON VAS MIZE ZACIT NENVIDET
  PAK MUZE DOJIT K BITI ,TOHKE VSE JE MOZNE ZE SE MUZE STAT
  PROSTE POSLOUCHAJTE NEPRETE SE NCEHTE AT VAM VLADNE ZA TO MATE UCTU A JEHO LASKU AN DOZIVOTI POZOR NA SESTRENICE V EVEKU 14 LET JSOU TTO VASE SOKYNE V LASCE KAZDA MATKE CHCE ABY DCERA MELA HODNEHO MUZE CO SE POSTARA A LEPSI NEZ MLADEHO UZ STAREJOA ZKUSENEHO ,TYTO MATKY BUDOU TYTO SESTRENICE SEZNAMOVAT S VASIM MUZEM POD RUZNYMI ZAMINKAMI V ARABSKEM SVETE NEMUZETE NAVSTEVAM TECHTO SESTRENIC ZABRANIT JE TO PAK NEUCTA K JEHO RODINE

  POKUD VAS MANZEL JE PRAVY MUSLIM A BUDE CHTIT DALSI MANZELKU MANZELKY TAK JEN ZA PODMINEK ZE HO NEPOSLOUCHATE A JSTE NEPOSLUSNA ZENA,NENI UZ SAVAMI STATSNY,NERMUZETE MU DAT DETI NEBO JSTE PRODELALAL NEMOC A NEMUZETE S NIM SOULOZIT JEN Z TECHTO DUVODU MA PRAVO SE ZNOVA OZENIT ALE MUSI SE VAS ZEPTAT POKUD NESOUHLASITE MUZETE SE S NIM ROZVEST A NEBO ON ODSTOUPI OD TOHOTO UMYSLU SE ZNOVA OZENIT

  1
  3
 125. PETRA
  22.2.2013 – 12 Adar 5773 v 14:06

  ZENA MA V TOMTO DALSI MOZNOSTI POKUD NESOUHLASI A DA SE ROZVEST PRECHAZI KE SVE RODINE CO SE O NI STARA NADALE DOKUD ONA SE ZNOVA NEVDA ON JI MUSI BYVALI MANZELA JAKO ZA MANZELSTVI FANINACNE SE O NI STARAT NADALE TREBA I NA CELI ZIVOT , Z TOHO DUVODU SI HLEDAJI EVROPANKY,JSOU DOSTUPNEJSI A LEVNEJSI ,,,,,,,,TAKE DOSTANOU DOKUMENT AJK SE DOSTAT DO EVROPI PAK SEM CASEM PRIVEDOU ARABKU PTRAVY MUSLIM SI SMI VZIT JEN KRESTANKU,ZIDOVKU NEBO MUSLIMKU,ZENA MUSLIMKA MOC SANCI NEMA MA VZIT SI JEN MUSLIMA Z DUVODU ZE CHLAP JE VLADNOUCI HLAVA RODINY AMOHL BY JI Z JEJI VIRY SVESTA JEJI DETI BY NEBYLI MUSLIMOVE

  1
  1
 126. PETRA
  22.2.2013 – 12 Adar 5773 v 14:12

  ZENA SI MUZE VZIT JEN JEDNOHO MMANZELA Z DOVODU ZE BY SE NEVEDLO KDO JE SKUTEVNE OTCEM DITETE PRO TO TO BUH ZAKAZAL ALE TO JESTE NEBYLI TESTY DNA ZE??????IMANI KTERI V PRAZE A V BRNE VAKLADAJI MUSLIMUM KORAN RIKAJI NESMYSLI CHYTLA SEM SES NIMI UCI MLADE MUSLIMY ZE ZENU MAJI DRZET ZAMCENOU MANZELKA IMAMAM Z PRAHY S KTEROU ZIJE OD JEJICH 15 LET JE VE 22 LETECH AMTKOU PLNO DETI NESMI ALE VYCHAZET VEN PRO DETI CHODI JEJI MAMINKA TRAK TOHLE NENI ALE ISLAM,A TENTO IMAM JE POUHY FANATIK A BLAZEN TA HOLAK JEN RODI DOMA ASTARA SE O TY DETI ANEVYCGHAZI NIKAM VEN JE STALE SAM DOMA ON JAKO IMAM VECNE NEKDE LITA VENKU,DOKONCE TITO IMANI TVRDI A UCI ZE ZENE NEMUSI OZNAMOVAT POKUD SE S JINOU OZENI NEKDE VENKU A NEBO ZA NI DOCHAZI ,PRAVY MUSLIM POKUD MA VIC MANZELEK MEL BY JIM VSEM DAT STEJNY MAJETEK PENIZE OBLECENI JIDLO ASTEJNOU UROVEN BYDLENI MEL BY JE OBE PRAVIDELNE NAVSTEVOVAT A BYT SPRAVEDLIVY I V POSTELI BUH ALE NEVERI V KORANU PISE NEVERIM ZES CLOVECE NA TOLIK SPRAVEDLIVY V TOM PRIPADE SI PONECHE RADEJI JEN JEDNU

  1
  2
 127. PETRA
  22.2.2013 – 12 Adar 5773 v 14:19

  BOHUZEL JELIKOZ VETSIAN MUSLIMU ISLAM NEDODRZUJE A DELAJI SI Z NEJ HOLUBNIK TAK REALITA VYPADA TAK ZE CHLAPI V EVROPE TADY V CESKU JE TOHO NEJVETSI DOSTUPNOST V LEHKYCH DEVKACH TECH JE TU HABADEJ SEX JE TU GRATIS VSEDE DOSTUPNY A TAK MAJI TADY V CESKU RAJ TADY SI UZIVAJI S DEVKAMA A PAK SE DOU MODLIT TAKY JEDI NEKTERI VEPROVE MASO HLAVNE NEDODRZUJI HALAL MASO COZ JE JINY ZABITI ZVIRETE PO ISLAMSKU,MNOZI TO OSUZUJI ZVIRE MA BYT PODRIZNUTO VELMI OSTRYM NOZEM V SEKUNDE BEZ BOLESTEN APDNE MRTVE K ZEMI SMRT JE OKAMZITA TEONU ZAPLAVI KRNI KREV A JE TO SEKUNDOVE UDUSENI ZVIRETE ALE PRO ZVIRE JE TO MILOSRDNEJSI NEZ POUHE OMRACENI ZVIRETE PISTOLI A PAK RAZEM NA PARANI PILOU BRICHA KDY SE MNOHDY ZVIRE I PROBERE UZ JE ALE POZDE A V HKLUBOKEM OMRACENI VNIMA SVECHNO A BOLESTI JE TO HROZNY CO SE DEJE NA EVROPSKYCH JATKACH ,ISLAMSKY ZPUSOB JE MILOSRDNY PRO SAMOTNE ZVIRE MILOSRDNY ALE PRO LISDKE OKO NENI TO HEZKY POHLED KREV STRIKA KOLEM ZVIRETI SE VYPOULI OCI A PENA U PUSY JE TO ALE DIKY PUSOBENI POSMRTNYCH NERVU ZVIRE UZ JE DAVNO MRTVE VYKRVENE MASO JE BEZ SKODLIVYN TY NEZUSTAVAJI V TELE A JSOU ZDRAVE PRO CLOVEKA TYTO MASA ,DOPORUCUJI POZNATE TO JEDNODUSE NA TALIR DEJTE EVROPSKE HALA A OBYCEJNE MASO NASE Z MARKETU BEHEM HODINY SE JEN NAJEDNOM TALIRI OBEVI NEUSTALE KREV CO MUSITE OPLACHOVAT U DRUHEHO HALAL MASA NE ,V NEMECKU TO ZKOUMALI V AHNOVERU VE MESTE A ZJISTILI ZE PRISTROJE BOLEST A STRES ZVITRETE NAMERILI JEN POUZE U EVROPSKEHO ZPUSOBU ZABITI DNES VYKRVENE MASO PRICHAZI I DO NEMECKYCH SKOL

  0
  3
 128. PETRA
  22.2.2013 – 12 Adar 5773 v 14:23

  TOTO MASO JE KREHCI A LEPE SE S NIM VARI JE TO ZPUSOBENO TIM ZE ZVIRE DO SEKUNDY NECITILO STRES A PAK ANI BOLEST U EVROSPSKEHO ZPUSOBU JE MASO TUHE STAZENIM NERVOVYCH SVALU
  NA YOUTUBE MATE DOST VIDEI JEN UPOZORNUJI ISLAMSKY STYL NENI KRASNY PRO LISDKE OKO SPOUSTA STRIKANI KRVE Z TEPNY
  JA OSOBNE ZVIRATA MILUJI TAK RADEJI JSEM VEGETARIAN ALE POKUD DOSTNU NEKDY CHUT JEDINE HALAL JE TO ZDRAVEJSI A PRO ZVIRE BEZ UTRPENI

  ALE RELAITA CO SE DEJE I V SIALMSKEM STATE????V CHUDYCH VESNICICH NEMAJI KVALITNI NOZE A REZOU ZVIRETI PODREZAVAJI KRK KONZERVOU VICKEM A NEBO TUPIM MALIM NOZIKEM COZ ZVIRE NEVYSLOVNE TRPI I PRES TO CO BUH KAZE MUSLIM MA ZVIRE PODRIZNOUT ZKUSENYM REZNIKEM OSTRYM SEKUNDOVIM TAHEM OSTRYM NIZEM JINAK NE BOHUZEL JE MI LITO ZE SPOUSTY MUSLIMU ISMA NEDODRZUJI A ZVIRE PAK TRPI

  1
  2
 129. PETRA
  22.2.2013 – 12 Adar 5773 v 14:29

  KORAN PISE NEZPUSOBIT ZVIRETI BOLEST A UTRPENI,TO CO SE TYCE ZVIRAT A PSU HLAVEN PES JE PRITELEM CLOVEKA JA AMM PSY MOC RADA,ISLAM POUZE RIKA ZE PES NESMI BYT V BYTE Z DUVODU TOHO ZE V BYTE JE KORAN A KDE JE KORAN NESMI BYT V BYTE ANI BOTY NESOU SPINU A SLINY PSA TAKE SPINI MISTNOST,JA OSOBNE ZIJU S KOCKAMA ALE KLIDNE I PSA BYCH BRALA VYRESILA BYCH TO TIM ZE BVYHRADIM VY BETE MISTNOST PRO MODLITBY KORANU A TAM PES CHODIT NEBUDE ,TAKE TO JE Z DALICH DUVODU K MODLITBE CLOVEK MA PRICHAZET V CITSCH SATECH A OCISTENY UMYTY,KDYZ JE DOMA PES OTIRA SE VAM O SATY NA KTERYCH JSOU I SLINY PSA TAK SE TO DA VYRESIT VYMENOU OBLEVENI NA MODLITBU ALE BYLO BY TO NATTROCNE PREVLEKETA SE 5 KRAT ZA DEN A Z TOHO DUVODU SE ARABOVE NA ULCI VYHYBAJI PSUMA BOJI SE ABY SE K NIM NEPRIBLIZILI ZE BY JIM USPINILI SATY ANI SE PSU NEDOTYKAJI A NEHLADI
  JA STIM POBLEM NEMAM ALE ARABOVE ANO ALE CO SEDEJ V ZEMICH VYVRAZDOVANI PSU ZAKJAZ PSU NA ULICI KDE CHODEJI MUSLIMOVE TO JE I V HOLANSKU A FRANCII TOHLE SOU EXTREMI A BLBOSTI BUH PISE V KORANU CHOVAT SE SLASKOUA VREEL KE ZVIRATUM

  0
  2
 130. PETRA
  22.2.2013 – 12 Adar 5773 v 14:33

  ,MUSLIMKA MA NOSIT SATEK NA HLAVE POKIUD NEMATE MANZELA DOPROVOS A OCHRANU JSTE VYSTAVENA ZE STRANY CECHU NASILI URAZKAM PLIVANIA NASILNOSTENMM A AGRESIVITE NIKDO SE S VAMI NEKAMARADI A JSTE PRIPRAVENA O PRACOVNI MISTO NIKDO VAM NEDA PRACI BOHJUZEL SEM NUCENA CHODIT BEZ SATKU JE TO TADY V CESKU NEBEZPECNE,TAK SE TESIM ZASE DO NEMECKA KDE HO BUDU MOCI NOSIT,JINAK SE MI NELIBI ZE MUSLIMOVE CTI NEJACI ISLAM ALE TAKE TRADICE I PRED ISLAMSKE A ARABSKE TRADICE COZ JE ALE MNOHDY V ROZPORU ISLAMU,ISLAM RIKA JEN ZAKRYT VLASI ALE UZ NERIKA ZAKRYT OBLICEJ,RIKA VOLNE OBLECENI ABY NEBYLI VIDET KRIVKY TELA A NOHOU COZ JE SEXI A UZ VUBEC ZADEK V TESNYCH DZINECH TADY ALE NEJDE SEHNAT JINE OBLEVCENI NEJSOU TU ISLMSKE OBCHODY

  0
  2
 131. PETRA
  22.2.2013 – 12 Adar 5773 v 14:45

  A TAK I V NEMECKU KDE ALE OBCHODU ISLAMSKYCH JE PLNO ALE NEHEZKE NEMODERNI TAK MOHE MUSLIMKY SE OBLEKNOU SEXI ALE NIC SE JINAK NEVIDI CAST KUZE ATD A K TOMU SATEK JA TO TAKE TAK DELAM

  ONI ZIJI V EVROPE A DELAJI SI OBLECENI ISLAMSKE PROC ALE EVROPAN KDYZ PPRIJEDE TAM SE MUSI ALE PRIZPUSOBITA ONI NE?????JEDNODUCHA ODPOVED PROTOZE MUSI FRUSTROVANI NESEXULANIM ZIVOTEM CO CCELI ZIVOT NESPATRI ANI SNAD RUKU ZENY A UVIDI ODHALENOU SEXUALNE OBLECENOU EVROPANKU TATAO EVROPANKA JE VYSTAVEN UTOKU SEXUALNIM A TENTO MUSLIM ZAPOMINA NA DOBRE MRA VY A DABEL HO OVLADNE TOHEL ISLASMKA SPOLECNOST NECHCE
  REALITA……JE TAM TAKE PLNO PROSTITUTEK A MATEK CO RODI DCER SPOUSTY A PRODFAVAJI JAKO BYZNYS NA PROSTITUCI ABY SI RODINA VYDELALA TAK TIHLE LIDE SE POVAZUJI ZA MUSLIMY????MUSLIM JE DANO JE CLOEVK CO ISLAMEM SE RIDI ISLAM DODRZUJE MODLITBY COZ JE V PETI PRIKAZANICHA TAKE CLOVEK CO ALALHA CTI AMOHAMMEDA JAKO PROROKA TO SE NAZYVA HALA POVOLENE
  HARAM JE NEPOVOLENE ZAKAZ V ISLAMU ALKOHOL MIMOMANZELSKY SEX A EROTIKA A NEUCTA,ZADNE VEPROVE A VYROBKY Z NEJ,NELHAT NEKRAST NESKODIT BRATRUM A SESTRAM,MODLITBY DODRZOVAT ALE REALITY JE JINA

  KOLIK MUSLIMU VYUZIVAJI EVROPANKY BEROU SI I ATEISTKY PRO DOKUMENTY VYUZIVAJI DOBROTU ZEN,PODVADEJI JE S NASIMI PROSTITUTKAMI MLATI JE I BIJOU ZAMYKAJI PIJI ALKOHOL A HYRI PENEZMI,ZENI SE DAL A DAL S NOVYMI NA SKOUSKU COZ DELAJI SITOVE ANEBO SI JE VEZMOU A PAKSE ROZVEDOUA DOTAHNOUB JINOU KRADOU PO ROZVODU ZENAM DETI A NESTARAJI SE O NE PO ROZVODU O TY ZENY A DETI FINANCNE MKRADOU UPLACEJI ,A VYUZIVAJI LIDE TOHLOE NENI ALE ISLAM

  A TITO LIDE CO TEDY VALSTNE MUSLIMY NEJSOU JELIKOZ SE ISMAMEM NERIDI JSOU I V RTERORISTICKYCH SKUPINACH

  KORAN PISE MUSLIM NESMI PROLIT KREV CLOVEKA ZA ZABITI MUSLIMA JE TREST MNOHONASOBNY NEZ KRESTANA A ATEISTY ATD……………….

  VRAZDENI JE PROTI ISLAMSKE
  CO SE ALE DEJE

  JA SAM MUSIM CELI ZIVOT CEKAT AZ JEHO RODINA BUDE SPOUHLASIT V ISLAMU SE BEZ SOUHLASU RODIN NEMUZETE VZIT PIKUD MATE VERICIHO MUSLIMA

  V ISLAMU SE ZENA NEMUZE NIKDY SAM ROZVEST U SUNNITU ANO ALE JE TO PROCES JDE S E K SOUDU KDE SE TO RESI MA TAM MOZNOST ZALEZI AN ZEMI KDE ZIJE
  U SHITU MOZNOST NMA ZADNOU JE TO NA VULI MANZELA ABY JI REKL ARABSKE SLOVO TALIK COZ JE ZAPUZUJU TE TRIKRAT NEBO JEDNOU
  ROZVOD SMS MOBILEM SE DEJI U SHITU NE U SUNNITU

  SPRAVNE POKUD MA BT ROZVOD MELI BY BYT DVA SVEDCI MUZI NEBO CTYRI SVEDCI ZENY ,JR TO Z DUVODU ZE ZENA JENACHYLNA K EMOCIM A OVLIVNITELNA COZ SLOVO MUZE MA VETSI VAHU

  1
  2
 132. PETRA
  22.2.2013 – 12 Adar 5773 v 14:47

  TAK JEN PREDSTAVA O ISLAMU MELA JSEM KJAMARADKU CO SI VZALA SHOTA NA ZKOUSKU NEZNALI SE JEN PO NETUBYL TRIKRAT ALE ZA NI SE PODIVAT NA KONEC NASLA ODBAHU JIT ZA NIM DO NEMECKA KDE SE S NJIM VZALA PO SHITSKEM STALU AN ZKOUSKU CHTELA JI TAM ZABIT POVEDLO SE JI UTECT DIKY JINYM BRATRUM V ISLAMU MELA STESTI TEN CLOVEK JE STALE NA SKYPU I FACEBOOKU KDE HLEDA HLAVE RUSKY CESKY A POLKY ,,,,,,,,,TAK TO JE VSE MEJTE SE HEZKY PETRA

  0
  2
 133. PETRA
  22.2.2013 – 12 Adar 5773 v 14:52

  PREMYSLIM O ZMENE NBOZENSTVI N CO BYT V NABOZENSKE SKUPINE LIDI KDE SKORO UZ NIKDO NEDODRZUJE TO NABOZNESTVI???NESTAKYM SE UZ S MUSLIMY NEVERIM JIM………POZNALA SEM SPOUSTY ZLA A ZNAM JEN PAR RODIN CO ISMA DODRZUJI ALE TI DO MESIT UZ NECHODI RADEJI ,MESITY SOU O POLITICE UZ NE O BOHU
  RESI SEM TAM COKOLIBV NE ALE UPPLNE BUH, JSEM NESTATSNA ALE TOHLE NABOZNSTVI MI VZALO I RODINU A VSE NA VIC SVATBY SE NEDOCKAM JSEM TA EVROPANKA STALE

  2
  2
 134. milan
  22.2.2013 – 12 Adar 5773 v 21:34

  Doufám že si předchozí příspěvky přečtou naivky co nadávaj na české muže a berou si muslimy.

  5
  0
 135. Petr
  22.2.2013 – 12 Adar 5773 v 21:50

  Tak pokud by člověk chtěl “pro sebe” prozkoumat různá hnutí náboženské společnosti směry proudy a zjistit co by tak bylo asi nejlepší může se snadno stát, že nebude do konce života hotov. Je toho opravdu moc. Co se týče Vás pokud jste oslovena islámem a nejste spokojena s tím, že je mnohdy tak zpolitizovaný až se stává spíše ideologií či stranou než náboženskou skupinou pak bych se na vašem místě spíše přiklonil k súfismu k některým z jeho taríq, vychází nebo navazuje více či méně na islám a ačko-liv zároveň čerpá i z jiných přiznaných či nepřiznaných tradic, je univerzálnější a většinou i duchovnější než ort. směry. Jde zde právě více o to co si my v Evropě představujeme pod pojmem náboženství či duchovnost jak chcete. Problém v Čr je ovšem na rozdíl od západní Evropy zastoupení jedn. škol súfismu , nevím zda u nás vůbec v současnosti některé přímo či nepřímo působí. Ale i samotný islám rozlišuje spoustu “nepravověrných sekt” , z nichž některé paradoxně vykazují daleko duchovnější a humánnější přístup k životu a společnosti např. Baháismus jenž mám pocit u nás působí atd. No je toho opravdu hodně. Pak je samozřejmě možné se orientovat mimo tradičních náb. jako křetanství,hinduismus, buddhismus i na směry nové jako neopohanství atd.atd. Vtip je ještě v tom, že každý směr skupina společnost záleží na vás jak to chcete nazvat má ještě spoustu odnoží a variant.Pak se v tom má člověk vyznat. Možná kdybychom věděli o všech možnostech duch. života, by pak bylo možné najít si z toho všeho tu svoji “na míru ušitou cestu.” Jak říkají trefně a vtipně Indové, bohů je tolik kolik je lidí, čili konečná realita je jedna jen cest a pojetí na tisíce.

  0
  0
 136. Martin Konvička
  23.2.2013 – 13 Adar 5773 v 10:20

  Na příspěvcích “Petry” je docela dobře vidět, co s lidmi ten islám dělá.
  Vymatlává.

  8
  0
 137. Petr
  23.2.2013 – 13 Adar 5773 v 22:03

  Nic méně počet věřících a nebo přistěhovalců tohoto náboženství roste. To již asi nelze zvrátit. Možná dobrou cestu hledají Němci. Ti se pokoušejí otevřením oborů pro imámy vychovat si své vlastní “Evropské” sledují tím asi to mít tyto lidi, jejich výchovou a vzděláním pod kontrolou. Dobrá myšlenka otázka je zda-li bude mít vůbec nějaký praktický význam, dopad.
  K přízpěvkům p. nebo sl. Petry: evidentně psala ve spěchu,je to záležitost “technická” nikoli intelektu.

  0
  2
 138. PETRA
  26.2.2013 – 16 Adar 5773 v 23:17

  vite omlouvam se za spatne napsane texty psala jsem rychle z mobilu amoc mi to nejak neslo,tak snad ted to bude v poradku,sufismus o tom jsem uz cetla ale moc toho nevim jsem sunnita,vite ja poznala za dva roky vo jsem muslimkou a ziti v nmecku v komunite arabu jsem poznala dve tvare lidi v islamu,upozornuji islam jako nabozenstvi je bezchybne nenasla jsem v nem nic co bych si nerekal ze je to tak buh ma pravdu v islamu velmi castokrat vetsinou ale poukazuji v predchohzich prispevcich na to co delaji lide v islamskem nabozenstvi je jen malo tech co se islamem opravdu ridi,islam ale pokud jsou to lide co jo dodrzuji udrzuje hirarchii v rodinach i dokonce sarija ,podivejte co sem poznala zivot v ceskem statu,lide si tu neveri nepomahaji rodiny na sebe vzajeme kaslou kolikrat tady slicahme slovo starej se o sebe sam don konce lide se neciti dobre kdyz jim da nekdo darek,odmitaji ho ze strachu ze by museli ve stejne hodnote koupit take a nechteji se vazat protoze vetsinou to tak je slova ja sem ti dal ty mi taky dej tohle neni v arabskem svete vericich upozornuji muslimu co islam praktikuji.ma,m dost valek mezi sunniti a shiti i kdyz se samozrejme slucuji nazorove se sunniti i tak jsou to ale muslimove i sfite i dalsi take znam wahabiste mam mezi nimi kamaradky jsou to zeny co extreme a prehnane dodrzuji vse ale nemusi to byt vzdy teroriste fanatici????jsou nebezpecny???znam takove co lide rikaji je to fanatik ale ten clovek proste dodrzuje islam tak jak kaze tomuto cloveku ale se da verit a nezradi vas jelikoz se ridi bohem a buh v islamu neboli v prekladu allah kaze v koranu,vmanzelstvi nejlepsi mezi vami jsou ti co se chovaji pekne ke sve manzelece,islam pomaha rodinam take diky dodrzovani islamu jsou povinnosti pro muze zivit sve vskere pribuzenstvo sestry bratry a jejich deti a rodiny podporovat a pomahat kazdemu kdo potrebuje pomoc i momo rodiny treba sousedu cizimu cloveku podelit se o vse,islam je krasny a verim kdyby vsude na svete vladl coz jednou bude poctem deti a take konverktitu islam ale miluje a respektuje vsechny proroky abrahama noe,jezuse a dalsi posledni mohammed,my je respektujeme a mem k nim uctu ale nwmuzeme tvrdit ze jezis bykl synem boha coz je nesmysl byl to prvni prorok jelikoz bible i tora byla prepsana buh vyslal dalsiho proroka mohammeda ktery prinesl koran a uúpevbnil islamske rychle se rozrustajici nabozenstvi koran je jediny co ma dukazy o pravdivosti napriklad popisuje vyvoj lidskeho embriua koreny hotr a palste zeme tohle vyzkoumali vedci teprev v dnesni dobe pomoci moderni techniky ze more a oceany rozdeluji nejake pricky koran popisuje spousty veci napriklad lidsky mozek atd,,,,,,,,,,,sarija co na ni rict tresty????co by jste delali v cesku kdyby tady vladl zakon sarija?????kolik lidi by neco kradlo a pak meli useknuti ruky kolik lidi by ukradlo?????kolik lidi by zahybalo svam manzelkam a manzelum pod trestem smrti????a co by bylo zadne cigarety alkohol aani drogi zadne priostitutky vse by bylo hezciblide pod virou islamu by si pomahali meli se radi v rodinach a starali se o sve slabsi pribuzne spolecnost by se zmenila v lepsi ,proc kdyz v evrope nebyl islam drive upevnen co se stalo pod vlivem krestanstvi coz je bible ????alkol nasili podvody okradani sobeckost pomluvy,zlost a neduvera prostituce kazdy tu spi s kazdym dokonce lide s kjym se vyspi na jednu noc to berou jako nornalni úprostitiuce se stala betznou soucasti neislamske spolecnosti deprese tim tady lide trpi sebevrazdy samota,v evrope to tak je clovek je opusteny pokud se necim odlisuje jako ja islamem tak na nej lide utoci rozhodla sem se odejit z evropy na dobro chci zit mezi muslimskou spolecnosti kde vladne klid a poradek ale kde to je?????kde je ta zem kde je spolecnost lidi co dodrzuji islam????podivejte co se deje vsude na zemi vladne tu satan coz i pise bible ostatne bibli sem cetla i toru,ale vzdy sem neneasla nic co by vvratilo islam,nemuzu tohle naboznestvi opustit jen je i lito ze v tomto nabozenstvi je spousty spatnych lidi ktery jsou opravdu spatny stejne jako tady hodne v cesku a kdekoliv v jakemkoliv state snutne je to ze kdyz nekdo spacha terorismus lide reknou je to muslim a islam za to muze,ne nemuze za to islam ten clovek naopak pokud by se islamem ridil n ikdy by to neudelal,jak sem uvedla nekteri delaji vetsinou co je zakazane v islamu pro tradice uz zakorenene a nuti tomu lide,kdyby ovsem lide boha poslouchali je vsude na svete klid,islam se rozsiri abude jednou vsude ale bohuzel v nem budou vladnout ti spatni co si jen muslimove rikaji,zadny buh mi nepotrestal honou zenu jen za to ze jeji obleceni jsou evrospke kalhoty a jeste i siroke coz je neeroticke,buh rika v koranu sam neveri cloveku ze je bezchybny jak tedy ůlide v islamu si sami zacali trestat druhe smrti kdyz kjoran jasme zakazuje ze muslim spravny nema prolit krev cloveka ??????coz pak se takovy muslim neboji uz v tu chvyli pekla a pak se modli a dodrzuje ramadan aby splachl ze sebe hruich je to nesmysl lide si udelaii z naboznestvi opravdu jen cirkus sice islam se snazim dodrzovat ale take ziji v izolaci od lidi tady totiz muslimove nejsou,nejdu s muzi o samote nikam uz vubec nesmeji ke me domu ani ja k nim pokud ten muz tam nema manzelku a jine lidi ne ale jen muzi,nepiji alkohol a vyhybam se spolecnosti alkoholiku,nejsem promiskuitni a nmuz co ma zajem musi na me cekat az do svatby a to i pres to ze uz sem jednoho manzela mela,tak tady muzi nejsou co budou cekat take nemuzu najit pratele muzi chteji jen sex jinak se nekamaradi a zeny??,ty zase chteji ty co s nimi muzou pita atd,,,je to zacarovyny kruh ma rodina me opustila diky islamu jsem na dne premyslela jsem o sebevrazde coz ale je trest nejvetsi nesmim to udelat ackoliv uz dal nemam silu modlim se a prosim boha ale lid vectene me rodiny me za pouhy rok co tady ziju me znicili,na pracovisti jsou tu lide nevychovany a vulgarni sef lide ponizuje nevaplaci mzdu a stat tu lidem nepomaha prosim boha at zase najdu cestu z tehle zemen prc tak to je vse zatim co sem chtela napsat islam poskytuje radost lasku jeden k druhemu ale to co lide vyvadeji na svete je hotove utrpeni

  3
  1
 139. mirek
  27.2.2013 – 17 Adar 5773 v 10:18

  Petro, díky za osobní zpověď. V jaké zemi teď žijete?

  1
  0
 140. danny
  27.2.2013 – 17 Adar 5773 v 10:47

  Petro za nesmysl sa da pokladat,ze Tora bola prepsana a uz ani nehovorim o ,,poslednom”prorokovi.Ked Jezisovi,,nerozumiete”,tak to taktiez nemusi byt tym padom okamzite nezmysel.Ucte sa rozoznavat ,,Hospdinov”ako u Abeho a Izaka.s pozdravom.

  0
  0
 141. danny
  27.2.2013 – 17 Adar 5773 v 10:49

  P.S.myslel som Hospdinov hlas.

  0
  0
 142. Petr
  27.2.2013 – 17 Adar 5773 v 20:12

  Rád bych také reagoval na Váš přízpěvek,Petro. Kdesi jsem četl, bohužel si již nepamatuji kde, že pravá duchovní cesta člověka bývá většinou a nezřídka osamělá. Snad vás to trochu potěší. Jinak, když čtu něco o islámu, nestačím se divit jaké hluboké myšlenky a krásné básně se objevují v kulturách islámu cca v období středověku. Nejsem sice kompetentní to soudit ale zdá se mi jakoby ten islám co můžeme vidět dnes byl tak trochu zdegradován a zprimitizován jeho některými současnými následovníky, kteří mu dělají opravdu “super reklamu”,bohu žel. Ale je to jen moje domněnka, pocit, třeba se pletu. Co se týče toho súfismu tak je to spíše takový neortodoxní výhonek (velice nepřesně řečeno),ale myslím, že některé výroky a myšlenky v něm obsažené mohou obohatit vaši duchovní cestu ale také nemusí. Pokud někoho tato problematika zajímá mohu vřele doporučit knihu SÚFISMUS dějiny islámské mystiky od našeho předního arabisty prof. Luboše Kropáčka.

  2
  0
 143. Petr
  27.2.2013 – 17 Adar 5773 v 20:40

  Ještě jsem zapomněl ale dodat, některé věci v Islámu, které jsou jeho odvěkou součástí nebo se za ni považují jako např. ona Šaríja je pro mne ale přece jen těžko přijatelná. Chápu, že za každý trestný čin nebo i jinak společensky nepřijatelný čin následuje nějaký větší či menší trest ale tresty dle isl.tr.práva jsou dost tvrdé. Ve většině případů si myslím by postačilo vězení. A mnohé islámské země dnes také volí raději tuto cestu. (Ono mrzačení člověka za krádež např. zlatého prstenu není žádná legrace. Rovněž bičování za předmanželský sex je velice tvrdým trestem o ukamenování ani nemluvě, s tím nemohu souhlasit.)

  2
  0
 144. PETRA
  28.2.2013 – 18 Adar 5773 v 21:18

  libi se mi co jste napsali a moc prekvapili petr hlavne ,vite co setyce sariji na to kazdy mame vlastni nazor samozrejme myslim si ze by mohli tresty byt jineho smeru treba zdarma jen za kus jidla a jen prespani nekde na slame pracovat treba 5 let tezke prace ve prospech mesta kde kdo spachal cin zalezelo by jak tezky,ale ja osobne bych zrusila tresty smrti je hrichem zabiti lidi na to ma jen pravo dle meho usudku buh,ten nam dal zivot a ten rozhodne kdy ho vezme……..na druhou stranu ale co se tyce trestu ano je pravad jsou zda se prehnane pro nase mysleni achapani za treba jen prsten useknuti kamenovani za cizolozstvi abicovani pokud lide spachaji intimnost aniz by se predem vzali ………….ale kolik lidi by udelalo dal tyto spachane hrichy kdyby vedeli ze budou jen ve vezeni?????spousta i chudaku tam aspon maji jidlo spani i kdyz veznice v arabskych statech nejsou prijemnym relaxacnim pobytem jako veznice u nas ze?????i tak lidi maji nejvetsi strach z bolesti a utrpeni strach ze smrti tenhle strach by mel tedy zabranit tem lidem po dpohruzkou hrichy spachat vede to k naprave,lide si radeji manzelku hledaji avezmou starji o ni a ona o nej islam temito tresty podporuje a lide km lasce harmonii a rodinne hirarchii a lasce ,bohuzel ale realita je o necem jinem mnohe zeny a to ale islam neni nuti dceru do manzelstvi treba jako dite s neznamim muzem co je pak kruty,nedodrzovani techto veci vede ke katastrofe nikdo se nepta proc ta dcera utekla s jinym muzem od tohoto muze proc treba se zamilovala do jineho ,ona je veznena a nemuze se mnohdy rozvest ackoliv kdyby lide islam dodrzeli bylo by to mozne,jak sem rikala islam je hezke ideoligicke naboznetvi ale lide spise delaji tradice ktere jsou v rozporu proti tomu co buh kaze ,pokud v islamu bvůladnou ti co nuti ostani zabijet vrazdit a jakkoliv porusovat islam pod hrozbami tohle neni nic spolecne s islamem,bohuzel se le tito lide mnohdy dostavaji do vedenich a funkci ve mestech kde pak vladnou ziskavaji stoupence ktere fanatizuji spousty lidi se daji zblbnou neumeji cist a psat a tak veri co imam kaze ale pravad o islamu zustava nemenna a pokud muslim zije tak jak koran kaze dodrzuje pravidla muze byt statsnym hodnym milim clovekem,mam sam zkusenosti ti co se modli ale treba pak piji alkohol takovi vetsinou si tady hlavne v cesku a nemecku a ruzne v evrope uzivaji s lehkymi devami je tady toho pro ne hojnost ze?????evropanka je dostupna nic nestoji alevna zatim co sex s muslimkou znamena vzit si ji starat se o ni do konce zivota a sblizit se s ni az po svatbe …islam zene dava uctu a respekt pokud ta zena ma stesti a ma kontakt s vericim clovekem co islam dodrzuje bohuzel lidid kteri islam dodrzuji neni mnoho a opet i v islamu jako vsude na svete vladnou ti zli ti spatni co vrhaji spatne svetlo na toto nabozenstvi ,dokonce mknohozenstvi poskytuje respekt vsem stranam pokud ale je dodrzen islam,to znamena zena treba uz davno rozvedena nebo vdova ktera byla dotknuta jinym muzem nebo nemuze mit deti nebo je sama nemocna ,takova zena nemam mnoho sanci a uspechu pokud si muz vybira manzelku vezme si samozrejme mladsi tu s kterou muze zplodit potomky a coz vetev rodiny se posiluje,co ma takova zena delat v evropskem svete se deje to zeny jsou podvadeny jako kdyby byli devky a ne manzelky,zeny sou ve stresu kdykoliv se chlap nekde zdrzi vecne volaji ze strachu aby zriovna nekde nezahnul,zeny se naopak na ulici svlekaji a ukazuji co nejvice ze sveho tela odhaluji a jsou jako samicky co lakaji sexualnim apetitem samecky,chovaji se jako devky,chlap se urcite najde pokud ho ta zena svym odjhalenym telem gesty a td vzrusi …………..zadny chlap si take nemuze v cesku byt jisty vernosti manzelek nikdy nevi co t jeho dela,panuje tu stres a neduvera nikdo nikomu nemuze verit,kazdy se obelhava a podvadi,chlapi vetsinou se nechteji zenit a dotycnou zenu si ani nikdy nevezmou uziji si s ni sex a zmizi a slecna hleda dal ponechaji ji dokud je to sni bavi nebo zena naopak muze,v islamu se tohle nemuze stat pokud jsou lide verici a dodrzuji system islamu…..muz si zenu vezme nejdrive prokaze ji uctu darem odkoupi od rodiny cim vetsi cenu da tim vic prokaze rodine uctu jak ,moc zenu cti,ten mahr to je ta castka co zena pozaduje ci rodice tato castka zustava zene a muz nikdy na ni nema pravo zena z toho muze byt ve stari ziva muze urcit cenu podle toho jestli je mlada mozna porodi sposty potomku mozna i synu,je zdrava a slusna vychovana dobra muslimka takova zena ma nejvetsi cenu….je to prokaziovani ucty k zene a jejim rodicim co ji vychovali,mahr muze byt cokoliv treba i jen pouha ruze ,coz se dela mezi chudymi,zena v islamu se nemusi svlekat achovat se jak devka aby lakala ty samecky ,zena v islamu si ziska miuze a muze si vybirat ze spousty muzu dostupnych s uctou arespektem nepotrebuje ukazat nic a ma lasku uctu majzela je o ni postarano,ma dalsi jeho rodinu,ziskava si muze inteligenci slusnou povesti a dobrymi mravy …coz je ctnost a cena zeny….dobry muslim by typickou ceskou zenu jako jsou vetsinou ani nechtel a ani si nevzal ti co si je tady berou vetsinou pro dokumenty a jine vyhody co plinou,pokud ta zena dobrovolne neni v islamu,pokud zena prijde do islamu po tom co ma manzela nema ani tak uctu ostatnich jelikoz vetsinou do nej nejde od srdce ale jen aby mela klid s manzelem a nebo ji do toho muz nuti…..tito lide nejsou pravy verici muslimove,muslim nesmi lhat ani vyuzivat druhe lidi ve svuj prospech,ted se vratim k vysvetleni proc je vyhoda a respekt pro zeny co jsou druhymi manzelkami je to velka ucta jelikoz v erope muzi si berou milenky mlade manzelky vyhodi na ulici a rozvedou se a jinak se uz nestaraji tyto zeny malokdy najdou muze zustavaji sami pokud jsou nemocne malokdy s nimi muz zustane ale v islamskem svete pokud prvni zena je nemocna nemuze s muzem mitz intimnost nebo neporodi dite a je to jejim zdrav.problemem ,tak muze se mam zeny zeptat pokud souhlasi muze se po druhe ozenit jako druhou manzelku jelikoz to buh poklada za skutek si pak muze vzit dle libosti pokud nema dite jeste vezme si mladsi pokud uz ma rodinu a deti muze si vzitz i zenu mnohem starsi nez ej sam tim prokaze skutek musi oboum adat stejne moznosti bydleni,zivotni uroven ,rozdelit sparvedlive pozornost a lasku zeny mohou byt pritelkyne rozumet si pokud je vice zen a muz ej movity a ma ctyri ty vsechny mu dali deti je to vyhoda zeny si pomahaji vzajeme ,kolik prace je v domacnosti v cesku kdyz zena mam manzela deti ???musi pracovat uklizet dioma sestarat po domacnost nakupi delat a starat se o deti a jeste manzela rano zase do prace ,v islamu jedna zena si uzije muze v noci tesi se na nej pripravi se pri neho odpocata muze se tesi zena take na spolecnou noc,ostatni ezny si pomahaji s nakupi ,praci v domacnosti nebo s detmi navstevuji se vzajeme ,pokud nevznikne rivalita coz je chybou muze pokud se nepomlouvaji anebo nejsou si simapticke pak se nenavstevuji moc,dobra ale muslimka co souhlasila se svatbou s dalsi zenou by ale mela chapat ze neni cesty uz zpet,realiota je jina dcery se nuti do svatby ,.manzele se zeni a ani se nevi kolik uz tech manzelek maji,zeny zarli a nevedi kam muz chodi jsou ami doma a cekaji a cekaji,nesmeji se ptrtat kde byl a co delal v noci boji se zeptat stejne se pravdy ani nedockaji,
  neveri muzi a tak jen utraceji penize co dava jen se oblekaji pro jine zeny navstevuji a delaji vecirky s jinymi zenami muze je buh vi kde ,uz si zvykli mnohe,museji jen byt ticho mnohdy se nemohou rozvest a museji vse snaset jelikoz rozvedena zena je vzdy vetsinou vinna asi nebyla tak dobra zena,rodina ma ostudu pokud se dcera rozvadi je ostudou rodiny tohel ale neni islam,islam rika odpoustet byt napomocny i dceri respekt vsem manzelkam a prvni zene ,,,,,to co delaji lide v islamu se deje ale to spatne vetsinou v 80 procentech,zbytek vidite ve zpravach coz neni islam ,islamske nabozenstvi je krasne a ma pravdu ale pokud se stykate s temi co ho nedodrzuji je vam pak koran k nicemu a buh vas potresta ,,,,ja se snazim dodrzovat vse s stale se zdokonaluji bohuzel me to odcizilo dost od kontaktu s ceskou spolecnosti lidi,cim vic si uvedomuji co je spravne tim vic ziji tady v samote a strachu z ceskych lidi,v opraci se vsichni hadaji ososcuji pomloiuvaji vulgarne nazivaji a nekdy poperou donaseji a potopi kolegy,v rodinach si nepomahaji rodice stare znaji v den vyplaty duchodcum nebo cekaji jak nejvice zdedit….muslim ma povinnost pomoci v doshu moznosti kteremukoliv cloveku i ateistovi jkehokoliv nabozenstvi ,islam resektuje vsechny proroki opd jezise po zidi az k islamu….ostatni povazuje spise s usmevem za smyslene jako pr.budhismus j to jen prijemna mystika a filozofie nic vic budha nebyl bohem….bible byla prepsana tora take jen pouze koran prepsan nebyl byl zachovan v puvodnim jazyku a pro to buh neuznava preklady koranu amuslim by se mel vzdelat v arabstine aby koran mohl dobre spravne pochopit,arabska slova maji mnoho vyznamu nez je tomu v cestine a nedaji se stejen vyjadrit v jinem jazyku stejnym zpusobem ,arabsky jazyk je jeden z nejtezsich a ma mnoho barvitosti coz se dotsavme ale jinam,tak jak byl sepsan tak je dodnes i zachovan,pro to jsou modlitby v arabskem jazyku pouze aby nedoslo ka zamenen kdyz jsou preklady a druyh povidal na konec vznikne z cervene barvy cerna lid e vse zmeni a zameni

  0
  0
 145. PETRA
  28.2.2013 – 18 Adar 5773 v 21:26

  ziji kdekoliv neziji na jednom miste zrovna jsem ale v cesku a opet hledam unik ven do zahranici jako leta uz,v soucasnostti premyslim uz se nikdy nevratit sem do statu kde je tezke zit v souladu s islamem,pokud koranm i pise doporucuje nekamarit se s ateisty nebot buh pise je to hrozba mohou te svadet z cesti coz je ve fatime otviratelce koranu primo uvedeno a ved me stezkou primou a ne tech coz zbloudili,dobry muslim nikdy nebude v kontaktu s lidmi co piji alkolo,chodi an diskoteky,maji a stridaji partnery,co se vhiodne neoblekaji s dobrymi mravy,dobar muslimka tez nebude se zdrzovat na miste takovych lidi jist stejne jidlo pokud ho uvari ateiste nebo jina nabosznestvi lide to jidlo je urcite spatne diky tomu napr ze kuchar neumyl nuz kterym pred ttim krajel maso veprove atd……..my muslimove to mame moc tezke,obchody hala masa jsou jen pobliz mesit v techto lokalitach a velkych mestech jako praha a brno a tak jsme jen vegetariany nic jineho nezbyva i oblekani musime si doma jako muslimky sami sit obleceni v obchodech ho nenajdeme,mame tezky zivot v teto zemi kdyz vezmeme satek budeme vastavene utoky cechu pokud nemam e vedle sebe doprovod manzela nebo bratru a jinych silnych lidi,bojime se v cesku vychazet i sami ven z bytu,prichazime o praci ajsme vystaveny piosmeskum,to vse ale neseme s cti jako mohammed mucednik buh nas preci na konec oceni a my to vime,nase deti tady trpi mnohdy pro to chci zit do nemecka nemci jsou tolerantni ke vsem nabozenstvim,…..mejte se hezky adrzte mi palce at uz konecne se mi podati z ceh nadobro pryc petra

  0
  0
 146. Petr
  1.3.2013 – 19 Adar 5773 v 00:39

  Zdravím Vás Petro
  Na tak dlouhé a komplexní připomínky nebo prezentaci k Islámu je těžké reagovat písemně a to proto, že mnoho věcí jež zmiňujete by se dalo velice podrobně a z mnoha úhlů probírat. Já bych chtěl ze svého (neříkám nutně správného spíše subjektivního ) pohledu reagovat jen na pár věcí.
  Co se týče vztahu muž,žena. Víte Islám se snažil a zřejmě i dnes snaží aby “právně, morálně a funkčně” byl vztah nebo chcete-li poměr (mám na mysli svobodní nebo ženatí)mezi mužem a ženou dobře ošetřen aby to zkrátka “dobře fungovalo” a na základě dobré rodiny fungoval dobře i stát což je logické a každému jasné. Této snaze Islámu nelze nic vyčíst. Ovšem problém je se mi zdá v tom,že tato stanovená “pravidla funkčnosti vztahu” dává Islám zvenčí tedy “z pohledu Islámské společnosti” “jak to má fungovat.” A bohužel se zde nebere v potaz pohled zevnitř z pozice každého jednotlivce ať muže nebo ženy. Co tím chci říct Islám zkrátka již předjímá chování muže a ženy v určitých situacích a na základě toho to pak paušalizuje na všechny, i když z pohledu individua ať m nebo ž je situace vždy individuální a to se nebere v potaz. Jinými slovy abychom si rozuměli uvedu příklad:

  Manželství: Pokud muž či žena necítí vnitřně lásku a přitažlivost jeden k druhému, nic nepomůže ani manželství ani zahalování nejen on ale i ona dříve či později sejde z cesty dobrého manžela či manželky, protože chybí vnitřní vztah, pokud ale oba vytrvají a formálně manželství udrží stejně to povede časem k frustraci a zoufalství jinými slovy papír a jen dobrý úmysl manželství nepodrží a když to podrží násilím za každou cenu tak ti dva zažijí jak může být život hořký.

  Nevěra:V Islámu se často vychází z jakéhosi pohledu na muže jakožto na jakési “ZVÍŘE”,které není schopno zvládnout své pudy, na základě toho je uplatňováno zahalení žen. Dovolte abych s tímto nesouhlasil,pokud je muž fyziologicky zdravý a jen průměrně inteligentní nemá problém se zvládáním svých sex. pudů a to i tehdy když u něj na základě nějakého podnětu od ženy dojde ke spontánní erekci ano stává se to a 99,9procent mužů,které znám a pohybují se okolo mně by ani tehdy na ženu nevztáhlo ruku natož aby ji znásilnilo. U mnoha případů znásilnění se většinou přišlo na to, že muž který takovou činnost páchal nebyl zdravý, čili jeho tělo nebylo funkčně v pořádku.(např. trvale abnormálně zvýšená hladina hormonů nebo i psychické onemocnění nebo obojí atd. omlouvám se za nepřesnosti, nejsem lékař.)
  A dále z psychologie známe všichni jednu věc,pokud totiž se nějaký jev (např. tikající hodiny)neustále opakuje psychika tzv.vypne (čili neuvědomujeme si tikání budíku ačkoli jsme celý den vedle něj)A v tom tkví problém zahalování u žen. Muži v Evropě zvyklí vidět polonahé ženy bývají málokdy vyvedeni z míry “nějakou ještě o trochu více odhalenou”ženou. Po městě jich totiž míjí stovky. Prostě si zvykli a není to již pro ně “tak erotické”. Ne tak u mužů muslimů žijících v ortodoxní islámské zemi. Známý který rád cestuje navštívil jakousi Arabskou zemi tuším emiráty. Cizinky měly povolen na části pláže mít Evropské plavky. Byla tam též jedna Němka pro Evropana nic zajímavého. Ovšem viděli ji jacísi arabští kluci, známý se celou dobu bavil tím jak jim lezou oči z důlků,proč? Protože nic takového běžně neviděli. Pak stačí aby zahalená žena odhalila byť jen zápěstí a ort. muslim je vzrušen k nepříčetnosti. atd.
  Tím nechci podkopávat Vaše morální chování a poctivý přístup,berete-li to tak jak se dle Islámu má je to naprosto v pořádku protože je to Vaše rozhodnutí následovat tuto cestu. Ovšem u jiných “muslimů” kteří to poctivě neberou se může stát ona dobrá cesta jen vynucenou normou a pak platí co jsem psal viz. výše. Myslím že v tomto by měla být i v Islámu volba pokud to nemá vést k pokrytectví podobně jako se muž svobodně rozhodne stát mnichem nebo žena jeptiškou v kultuře naší. Ale tento aspekt jste zmínila sama.

  3
  0
 147. Petr
  1.3.2013 – 19 Adar 5773 v 01:52

  Dále ještě k Vašemu “úniku zpět do zahraničí” Pokud jsem Vaše přízpěvky četl dobře, tak se vám z podobných důvodů nelíbilo ani v Německu i když teď vám to připadá lepší zase tam než tady.
  Víte ono tady na tom světě to není ideální podobně jako nejsem ideální ani já a mnozí jiní. Zkrátka nám všem nezbývá než se naučit nějak vyjít s těmi druhými i když nám někdy nadávají smějí se nám zadržují mzdu, terorizují a šikanují. To že nám to vadí je vpořádku ale na druhé straně to znamená, že možná příliš lpíme na ostatních a na tomto světě. Kdyby tomu tak totiž nebylo a vnitřně bychom byli ukotveni v naší cestě ve vašem případě v Islámu a vlastně v Bohu pak by se Vás to tolik nedotýkalo protože by to pro Vás nebylo “tolik” podstatné, k Bohu Alláhu jdete uvnitř ve svém srdci a to vám nikdo nemůže vzít a to je to nejpodstatnější, podstatnější než zahalování to je důležité jen na venek ale důležitější je Vaše radost ze vztahu k Bohu prostřednictvím Islámu.

  Druhým nejste povinna nic říkat vysvětlovat ani se zpovídat,to co máte uvnitř je to nejpodstatnější na světě, vždyť kdo ví co a proč děláte, ví to jedině ten ke komu se modlíte. Trefně muslimové říkají ” A Alláh ví nejlépe.” Tento výrok opravdu sedí všechna čest.
  Na tomto světě totiž mimo to o všechno postupně přijdeme, o ženu,o muže ať již rozvodem nebo úmrtím (odchodem)o děti (ty se osamostatní) nakonec přijdeme i o své tělo.Takže to jediné co nám zbyde je to co si nosíme v sobě, nic jiného nám nezůstane.
  Známkou toho,že vnitřně duchovně rosteme je pak právě schopnost nelpět tolik na okolí a více lpět na tom vnitřním a známkou toho pak je, že jsme schopni tady mezi lidmi navzájem žít.
  To že pobudete ve společnosti žen které pijí? No tak ať pijí je to jejich věc vy nepijete jste přece svá nikdo na světě vás nedonutí stát se alkoholičkou leda že byste sama chtěla. Jste-li náhodou na veřejnosti mezi muži kteří Vás okukují co na tom? Nikdo z nich vás přece nemůže nutít se vysléct. Jestli vás okukují a myslí na něco jiného je to jejich věc pokud vás jinak neobtěžují,vy máte svoji cestu.
  Ten kontakt s realitou si myslím může být pro nás dobré duchovní cvičení, jak jsem již uvedl jsteli vnitřně pevná nemusíte se bát venkovních svodů. Můžete jít i s přáteli do restaurace, že pijí jedí vepřové za to přeci nemůžete jsou zodpovědní sami za sebe, vy si k jídlu dáte co uznáte za vhodné, když budou normálně diskutovat diskutujte, jsou-li oplzlí co na tom? Je to jejich oplzlost a hloupost ne vaše. Nemusíte je ani nikoho o ničem přesvědčovat každý je dospělý ať si dělá co chce, vy to dělat nebudete.
  Ono totiž to co lidi k té či oné víře nebo jednání táhne nejsou slova a přesvědčování ale příklad. Lidé přemýšlí a velice dobře dávají pozor jak se chováte(i když to tak nevypadá),jste-li si v Islámu jistá nekonfliktní a nikoho nebudete přesvědčovat nebo prosit plníte si své povinnosti a hledíte si svého, uvidíte lidi také přestane bavit se ve vás “šťourat.” Jinak ovšem před úplně cizími lidmi také si myslím pokud vás to hodně obtěžuje možná je dobré užít “alternativu” muslimského oděvu. Vždyť i naše kultura zná dlouhé sukně dlouhé kalhoty dlouhé halenky s rukávy, saténový nebo zimní šál na krk čepici v zimě, dlouhé šaty bez výstřihů s dlouhými rukávy v létě, neprůsvitné textilie atd. Jako žena myslím máte na rozdíl od nás mužů tisícerou volbu “jak se zahalit” chcete-li a přitom nebýt nápadná. Ale to jen na okraj.
  K tomu jídlu ještě, vegetariánství pokud vím Islám nezakazuje,nuže mám za to, že je to daleko lepší cesta než jíst halal maso. Proč? Tak je to zdravější, budete se cítit líp,udrží vás to v lepší kondici a navíc i zvíře rituálně poražené má strach ze smrti a nemyslete bolí ho to jako nás,za vás to zvíře trpět nemusí,kdybychom byli na místě toho zvířete nadávali bychom jak je svět nespravedlivý a lidé zlí protože nás zabijí jen kvůli tomu že jsou silnější, podobně jako nám třebas zaměstnavatel zadrží mzdu protože “je silnější” nebo vás někdo okrade “protože je silnější”. Neříkám že byste musela být vegetariánkou jen říkám “má to i své výhody.” To jen na okraj. A neříkám že co zde vše uvádím je pravda ne je to jen můj subjektivní názor tedy samozřejmě může být i mylný nebo zavádějící. Nechť si každý přebere jak chce. Zatím Petro se mějte dobře ať se daří.

  6
  0
 148. PETRA
  2.3.2013 – 20 Adar 5773 v 19:48

  mate pravdfu a ja vym dekuji petre,vizte mela bych mit prestat strach mit z cechu a jen jsem chtela rict dekuji moc za vas mazor a zaroven navod jak se szit s ceskym narodem,je to tu tezke zit lid sou na sebe zli ja jsem i stratila celou svoji rodinu dnes se nestykame ale vadilo jim mmoc ze jsem vstoupil do islamskeho nabozentvi a tak jsem prisla o lasku pribuzenstva a svichj sourozencu i rodicu a to za pohou chvyli co sem po ůletech v cesku zas,tak clévek vlastne aby tady byl statsny tak by mel i vamazat z hhlavy existenci jinych lidi stejne nikomu nemuzete veriot stejne nikoho s tech lidi nezajimate tak vlatne ani lidi nepotrebujete ,povidam si jen s bohem a s moji kockou co mam doma……………a snim moc jak konecne se zase dostat ven z cech tentzokrat bych se ale uz nevracela

  1
  1
 149. Petr
  2.3.2013 – 20 Adar 5773 v 23:00

  Jsem rád, pokud Vám to co jsem napsal nějakým způsobem třebas pomohlo. Sám vím co je strach,samota,neúspěch,zoufalství,bezmoc.Každý někdy něco takového zažije. Ublížit,poškodit někoho je velice velice snadné.
  Myslím si,že byste neměla žít úplně bez jakéhokoliv kontaktu s lidmi. Možná by Vám prospělo mít např. kamarádku se kterou si rozumíte máte alespoň podobné zájmy a se kterou si můžete nezávazně popovídat,např. jednou dvakrát za týden zajít spolu do nějaké tiché kavárny na kafe čaj nebo limonádu. Nic neřešte jestli třebas nevede úplně spořádaný život,a třebas ani není muslimka,od každého člověka byť by to byl ten nejposlednější a společností úplně zavržený se můžeme lecčemus naučit, i prostřednictvím takových lidí k nám Bůh může mluvit. (a minulost ukázala že mnohokrát mluvil)Stačí bude-li “férová,upřímná zkrátka na stejné “vlně”.
  Ještě se vrátím k tomu súfismu, mnohé jeho školy totiž učili aby se člověk právě od společnosti neizoloval ale aby si pěstoval svoji duchovní cestu a vztah k Alláhu právě mezi lidmi a při plnění všedních povinností. Nazývali to “samotou nebo také ústraním uprostřed společnosti.”
  Mimo to, vzpomněl jsem si na jednu svou bývalou známou. Měli jsme zajímavý kamarádský vztah, nikdy jsme spolu nechodili, nikdy jsme spolu neměli nic intimního,ba dokonce ani pusu na pozdrav jak to bývá někdy zvykem jsme si nedali, za to když jsme se náhodou sešli ještě s ostatními kamarády např. v nějaké kavárně nebo čajovně báječně jsme si popovídali. Dokázali jsme diskutovat o podobných tématech jako je třeba zde celé hodiny, mluvili jsme a mluvili a svět kolem nás zmizel a s ním všechny starosti problémy a přízemní trable, kterými jsme my lidé tady na zemi podrobováni a zatěžováni. Oba nás to bavilo a nesmírně nás to “odreagovalo”.Mám za to že něco takového byste potřebovala.
  Jinak pokud chcete vycestovat, není špatné nechat si i “zadní vrátka”,nepálit všechny mosty, nikdy totiž nevíte jak se situace v budoucnu vyvine, nechte si vždy více “záložních možností”pokud to tedy jde. Jinak jak jsem psal již výše jestliže máte pocit,že Vám zde nebo jinde kvůli Islámu jsou kladeny nějaké překážky,zkuste přejít na spíše “Evropský styl zahalení”,jestliže to splní účel nač si ztěžovat zbytečně situaci,. Na druhé straně si Vás a lidí jako jste vy vážím za to,že si umí jít “vlastní cestou” a to i navzdory okolí, možná vám to tak nepřipadá ale i to je určitá vaše vnitřní síla.

  Snad se zde
  rodíme ale právě proto abychom byli právě konfrontováni s věcmi “které nám vadí” a tak se od nich “očistili” a oprostili abychom se jakoby “zesvobodnili” to právě bývá náplní mnoha duchovních cest a to i napříč kulturami. Ale dost mé “upovídanosti”. Mějte se hezky,případně rád odpovím na další připomínky.

  1
  0
 150. Petr
  2.3.2013 – 20 Adar 5773 v 23:09

  P.S.
  Ještě píšete, že jste přišla o lásku příbuzenstva. Ne nepřišla jste o ni nikdy. Nemohla jste o ni přijít protože pokud vás opravdu milovali
  měli by vás rádi i teď. Pravá láska jak každý ví je totiž nepodmíněná.Neklade si žádné podmínky. Pokud vás měli rádi jen proto, že jste dělala tamto a nedělala támhleto pak to znamená že nešlo o “skutečnou lásku.” Byla to jen jakási atrapa. Takže jste dle mne přišla jen o tu “atrapu.” Není zkrátka možné přijít o lásku tam,kde nikdy žádná pravá láska nebyla.
  Ale samozřejmě jako ve všem mohu se mýlit.

  3
  0
 151. Petr
  2.3.2013 – 20 Adar 5773 v 23:16

  Ačkoli nejsem muslim měl jsem raději napsat A Alláh ví nejlépe. (je to trefné.)

  0
  0
 152. dada
  3.3.2013 – 21 Adar 5773 v 00:23

  ad 150) Petře, ona to nemusela být až taková atrapa, ta láska její rodiny, možná se Petřina rodina s její cestou jednoduše nedokázala vypořádat, nemusí to znamenat, že ji nemají rádi. Další otázka je – a tu bych si na Petřině místě kladla nejprve – kolik lásky projevuje své rodině ona. Zda se raději uraženě neizoluje od okolí, které ji nechápe, nedosahuje jejích duchovních kvalit. Zda si nevšímá na svém okolí především těch záporných věcí a není nevděčná za všechno dobré, co ji obklopuje. Znám plno dobrých lidí, kteří zdaleka nenaplňují ty nechutné charakteristiky, které tu o Češích od Petry můžeme číst. Možná by stálo za to víc otevřít oči a hledat, jak lidi, kteří za něco stojí, tak především to, čím by sama Petra mohla obohatit ostatní. Tím, že bude na všechny tady nadávat a skuhrat, že nemůže nikde na světě najít zidealizovanou společnost, kterou si podle islámu vysnila, neprospěje opravdu nikomu. Ani sobě, a nakonec ani tomu svému Alláhovi.

  1
  0
 153. PETRA
  3.3.2013 – 21 Adar 5773 v 18:48

  moc vam vsem dekuji za podporu petra

  0
  0
 154. Petr
  3.3.2013 – 21 Adar 5773 v 19:20

  S tou láskou,může být ,vždy záleží na úhlu pohledu. Stejně bych ale tak docela s Vámi v tomto nesouhlasil, neboť právě třeba to vyjádření:”kolik lásky projevuje své rodině ona” zavání onou “podmíněností”a v praxi by to znamenalo,například že malé dítě jež má “období vzdoru” a neprojevuje své matce tedy lásku , nemusí být pak matkou také milováno, ale ve skutečnosti to tak není protože dobrá matka miluje dítě vždy i když se s ním nedá vyjít.
  “Nechutné charakteristiky o Češích” k tomu bych se vyjádřil asi takto z předchozích přízpěvků bylo vidno, že se jí nelíbilo ani v tom Německu kde byla, tudíž to beru tak, že není spokojena se stavem společnosti “Evropské jako takové”,což samozřejmě je její subjektivní názor na nějž má jako každý nárok,nemusí to samozřejmě znamenat ,že někde je to lepší, ačkoli si to třeba myslí. Právě proto i když to “prvoplánově vypadá na nespokojenost s naší Českou společností” jsem reagoval na kritiku společnosti jako takové nikoli jen České.
  “Zda si nevšímá na svém okolí především těch záporných věcí”- samozřejmě si všímá záporných věcí ale proč? Je-li opravdu pravda,že se od ní rodina “izoluje” a nemá jinak přátele je tedy “sama” jak by mohla pohlížet na lidi a realitu optimisticky? Jde o podobný střet dvou úhlů pohledu, které vychází každý ze “své zkušenosti” jako je vyjádřeno úslovím: “Sytý hladovému nevěří.” Jinými slovy my to vidíme spíše z pohledu sytého: ten vám samozřejmě řekne, že na světě je přece fajn.,ona to vidí z pohledu hladového a ten si nemůže neztěžovat,když mu stále kručí v břiše, hladový tudíž dle mne má právo si stěžovat až se alespoň trochu nasytí může se pak teprv pokusit podívat na svět z toho lepšího úhlu.

  1
  0
 155. dada
  3.3.2013 – 21 Adar 5773 v 22:36

  Petře, v pohledu na potřebu nepodmíněné lásky se shodneme. Neměla jsem v úmyslu ji zpochybnit, snad jsem to napsala nešikovně. Jde mi o to, že pro Petřiny rodiče možná byla její cesta velice těžko vstřebatelná a netušíme, do jaké míry bylo v jejich silách reagovat podle Petřiných představ. Nevíme, jaké pochopení ona sama měla nebo má pro své blízké, jestli to není spíše ona, komu chybí tolerance a shovívavost. Dovedu si představit situaci, kdy se její blízcí trápí, jak se jim vzdálila, nepřestali ji mít rádi, ale neumí přijímat vše tak, jak by si Petra přála. A Petra si to vyloží jako nelásku. Jistě ale může pocházet i z velice neutěšených rodinných poměrů, kde se jí opravdové lásky skutečně nikdy nedostalo. To ví ona sama a její blízcí nejlépe, my to těžko můžeme hodnotit. Můžeme ji litovat a třeba politování zaslouží spíš její blízcí. Můžeme ji utěšovat, že o žádnou lásku nepřišla, protože ta láska asi za nic nestála, a ona možná stála a stojí, jen to Petra nevidí. I tahle varianta přichází v úvahu. A to, jak Petra nahlíží na celou společnost, ve mně vzbuzuje podezření, že ani na své rodině nevidí to dobré.
  Víte, necítím se uražená jako Češka, v podstatě je jedno, jestli mluví o nás nebo o Němcích nebo o komkoli jiném. Udivuje mě jen, jak Petra generalizuje, jakoby všechny naše ženy chodily jak štětky a neměly nic jiného na práci, než svádět naše vesměs uslintané bezcharakterní muže. Tento pohled je jednoduše řečeno vyšinutý. Reagoval jste velice pěkně a líbí se mi, jak se jemně snažíte přivést Petru na jiné myšlenky. Bohužel však mám neblahé zkušenosti, že někteří lidé si v roli oběti libují, je jim “dobře” cítit se jako nepochopení jemnocitní lidé morálně převyšující své okolí (které poměrně nemilosrdně a nespravedlivě kritizují), a často se to pojí i s určitou oddaností nějakým “vzdušným zámkům”, kterým se ušlechtile obětují. Je to takový zvláštní druh dobře zakuklené náboženské sebemrskačské pýchy. Sice ostatními často docela opovrhují, nicméně jim dělá dobře, když si můžou stěžovat a najde se někdo, kdo jim dává za pravdu a lituje je.
  Je mi jasné, že sytý hladovému nevěří, otázka je, jestli vůbec Petra bude chtít naučit se “jíst”, nebo se jí její hladovění svým způsobem líbí a nehodlá se s ním rozloučit. Třeba proto, že jí dává jistý pocit výlučnosti. Každopádně ji čeká hodně těžká cesta. A přeji jí, aby se jí podařilo vrátit z její samoty k lidem. Bylo by dobré, kdyby jí někdo pomohl, zdá se mi, že zašla už hodně daleko.

  3
  0
 156. danny
  4.3.2013 – 22 Adar 5773 v 06:26

  dado,presne ste to vystihla.Zrejme si v tom libuje,lebo len uteka.zo strachu?Aj prve Adamove slova(v nezmenenej Tore)naznacili,ze sa boji,ma strach.Pre druhy tabor,popripade,,Neboj sa Maria…”u Lukasa.Mozna by cesta vedla tudy.Smile.

  0
  0
 157. Petr
  4.3.2013 – 22 Adar 5773 v 18:36

  k bodu 155: I tak to lze brát…

  0
  0
 158. petra
  12.3.2013 – 1 Nisan 5773 v 02:44

  moc vam vsem dekuji za vasi podporu musim se priznat ze s vasimi nazory souhlasim hlavne Danny a Petr,musim si to od vas presit nekolikrat je to dost k zamysleni a myslim ze jsem delala chybu,vzdyt je to tak nejsou vsichni cesi spatny jen jsem se pohabovala dost v restauracich a zazila jsem od ceske spolecnosti mnoho ustrku a zesmesnovani treba kvuli tomu ze jsem se neucastnial alkoholovich dychanku a ruznych jinych nemoralnich veci po uzavreni restauracbni doby ,kde servirky kuchari a hoste se bavili zpusobem na ktery bych nejradsi zapomela ,bohuzel se toto dčlo vesmes v kazde druhe restauraci kam jsem prisla podrazi lidi a zavist pomluvy…..po navratu z ciziny vznikal strach z ceskych lidi na tolik ze jsem se doma uzavrela v modliotbach a cteni koranu ale nejak se mi zafixoval ten strach z lidi do podvedomi,cim vic jsem si uvedomila rozdil v teto spolecnosti a komunitach muslimu kde jsem se v nemecku pohybovala,kde si tito lide pomahali podporovali mezi soiusedy i pribuznymi,kde zili v mirumilovnem spouladu s islamskym nabozenstvim tito lide vytvorili v NEMECKE SPOLECNOSTI ODDELENY ARABSKY SVET JEJICH ZENY SE NESTYKAJI A ani nekamardi s nemeckymi ci evropskymi zenami,me prijali diky islamu a byli moji rodinou chodila jsem s nima na prednasky do mesit mela spousty kolem sebe dobrosrdcenych lidi co milovali boha a snaziuli se ridit jim,jen jsem nejak se dostal k izolaci casem k evropske splolecnosti ale jen te ceske polske,slovenske,ruske,ukrajinske ,madarske…..tedy spolecnosti kde je velke skoro 80 procento zen lehkych i muzu,kde v techto spolecnosti je umeni najit slusneho vychovaneho muze i takovou kamaradku nebo zenu…..ostatni muslimove co jsem poznala se techto spolecnosti take distancuji a tak zeny jejich sedi take izuolovane doma i pres to ze jsem se nesetkala ze strany nemecke spolecnosti s nicim urazlivym,zesmesnujicim nebo tim co v cesku….jediny duvod co me se nelibilo v nemecku nebyla spolecnost ale ma prace kde jsem pracovala a starala se o nemocne velmi nemocne lidi,kteri byli na pokraji smrti neustale psichickja zatez coz me vice uvrhlo do sveta viry abych to peklo vydrzela a to jsem se parkrat zhroutila tak mi jen daval silu buh a modlitby take podpora lidi muslimu ale take kamaradky jehovistu a take nemcu pratel co me brali takovou jak jsem i s touto virou…..musela jsem neustale cele dny mesice stale bojovat o zivot a jejich zachranu neustale sekundovy strach o zivot me sverenych lidi,sdileni jejich smutku bolesti dostaval jsem se do stavu depresi izuolovana casto od okolniho sveta mela jsem podporu sousedu a vsech lidi co em znali,diky modlitbam a sile v nich jsem vse zvladala…………po navratu do ceska jsem byla ve stavu zhrouceni avycerpani,po navsteve u me sestry jeji manzel a ja jsem si nikdy nejak moc jak to rici nekamaradili vzdy odstup ,jeji manzel zacal me provokovat a ja jsem takzvane cesky vybouchla pak ale jeji manzel mi zakazal nevstevy diky islamu to bylo a ma rodina i rodice se vsichni distancovali rekli mi ze jestli chci rodinu musim zapomenout na islam,ale stalo se ze diky tomu jak se ke me zachovali muj otec me zbil po prve v mem zivote a z rodiny milujici kterou jsem celi zivot milovala a ktera pro me je dulezita se stal nepritel lidi co mi zacali timto ublizovat,pro to jsem zavrena doma a nevychazim ven,myslela jsem celi cas v nemecku akdekoliv jinde v cizine na ne a tesila sem se na ne vsechny byla jsem v soku co mi udelali,nesmela jsem ani k rodicum a k cele rodine a tak mi nezbyvalo nez v slazach a za podpory muslimu diky internetu nezapominat na boha a dal nest bremeno a tihu ktera po navratu pokracovala tentokrat ale diky me vlastni rodine ,nesmim do ted nikam k rodine vse jen pro to ze verim v boha?????rodina ale o islamu nic nevi jen to co se tyce terorismu diky televiznim zpravam….snazila jsem e s nimi o tom mluvit ale nechteji nic sliset,po navratu jsem zjistila ze cesko mi vzalo i mou vlastni rdodinu tak jak znam ceskou spolecnost ale nyni najednou je stejna i ma vlastni rodina………jsem najednou na jinem brehu reky a ta reka je hluboka a neda se snadno preplavat……..cesko mi vzalo manzelstvi mela jsem jedineho muze ktery mi po 7 letech zahnul to uz jsem v te dobe zacala hledat svou cestu k bohu,cesko mi vzalo dite diky tomu stresu jsem o nej prisla to bylo kdyz jsme se s manzelem rozvadeli,stale jsem utikala do londyna do nemecka a bosny stale ven a pryc…….v cizine svobodna v cesku jsem tohle nikdy necitila vzdy jen samotu mam dve kamaradky ktere znam od mala a ktere jsou jedinymi tady v celem cesku ale jsou jen na skypu……vite t prace byla jedine co me v nemecku nicilo pracovala jsem i v noci bez prestani a jen nekdy v nedeli mela volno a sla do mesity a k mim pratelum,zacinam opet hledat cestu z cech ven a hledam opet praci,tady jsem pracovala 5 mesicu ale co jsem zazila v teto restauraci nema obdoby,sefova ktera rve na zamestnance vulgarne a oni mi vsichni radili ze si zvyknu na to,utekla jsem a zavrela se doma vydrzela jsem to 5 mesicu,od te doby je to tri mesice hledam praci a nemuzu sehnat a tak zase utek planuji oept pryc ale tentokrat uz navzdy,nemam uz zadny duvod se do teto zeme kde jsou lide zli aje tu jen stres deprese a zal a bolest…uz nikdy se nechci vratit……..vite diky vasim prispevkum si ale uvedomuji ze bych mela hodne zmenit a odhodit strach jsem k ceskym lidem uzavrena a bojim se byt k nim otevrena mam strach ze cim vic lidi by me znalo na konec by mi to jen ublizilo ,,,,vite je to ztrach zazila jsem tady mnoho bolesti ……
  diky vam ale poznavam ze jsem vse videla z jedne strany uhlu………..moc vam dekuji ohledne pripevku co se tyci me rodiny………..moje rodina mi moc chybi ale ja to resim utekem tentoktrat pryc navzdy ..,…kdybych mela rodinu arabskou nebyla bych v izolaci nebyla sam v byte o samote a byla obklopena laskou a mela pomoc…..to je ten rozdil co jsem si uvedomila ….ceske mysleni kde lide maji mentalitu typu neotravuj me me tvuj problem nezajima,nebo kde rodiny se ani na vanoce nedokazi sejit ,kde nedokazi v jednom dome zit generace v miru spolu prostoze by se otravovali …..tady neni domov vite a clovek je vzdy jen sam,ma pratele ale ti maji sve starosti aproblemy aclovek i po navratu je opet sam v byte …….ja se snazim tentokrat utect pred zlem ktere v cesku citim ,bojuji i s nenavisti se vsim co je ceske a snazim se moc se snazim ji necitit v srdci bohuzel bych to nazvala i celo evrospke ……..rozdil opravdu v zivote a komunite mezi muslimy temi vericimi a evropou je jako studena a horka voda

  1
  0
 159. petra
  12.3.2013 – 1 Nisan 5773 v 02:51

  nevim jestli me pochopite ale ja jsem poznala z vasich dopisu zue me chapete dost coz me moc prekvapiloa ,,,citim z vas pomoc protoze vase dopisy me k ni smeruji skrz vas se snazim videt jine svetlo a ja verim ze mi pomuzete odhodit strach z ceskych lidi,zkusila jsem to i na internetu nebat se rici ze jsem muslimka a i kdyz jsem cetla dost hrozne vzkazy tak ale i mile od lidi co mi v me vire prali…….myslim ze mate pravdu ze ceska spolecnost je o tom kde se pohybujete na kterem miste a mezi kterymi lidmi mela jsem smulu dost ,kolem jsem casto slichala jak jsou bud vsechny rozvedena opustene pro to ze jim kazdy manzel zahyba od servirek zase slichavala jak si zase uzili noc s neznamim a to same i od kucharu a cisniku…..nediv te se ze jsem za cas nabila pocit ze ceska spolecnost je banda zlich a zkazenych lidi,kteri nedelaji nic jineho nez se opijeji a nebo skacou kazdy na kazdeho……
  musim zmenit svuj nazor a snazit se videt i v cesku neco pekne na lidech byla ma chyba ze jsem se dala do izoloace byl to ale hlavne strach ,mela jsem pocit cim vic lidi poznate tim vic nepratel bude a tak jsem se uzavrela …………i tak moc vam dekuji a diky vasim odpovedim jsem pochopila ze jsem chybovala a tak se vam nejak omlouvam i kdyz ma nenavist urcite nesmerovala k vam tady na tom foru bylo to opravdu psichiologicke ,moc dekuji vam vsem s pozdravem petra

  0
  0
 160. mirek
  12.3.2013 – 1 Nisan 5773 v 10:17

  Vážená Petro, čtu si Vaše dlouhé zpovědi…
  Zpočátku jsem nechtěl reagovat, protože je z toho cítit, že potřebujete spíš intenzivní osobní vztah, než střelné pseudorady na neosobním internetu. Ale už mě to nedalo – Váš útěk do izolace a odříznutí se od zlého světa je totiž bohužel dosti častý pro muslimské komunity (ale nejen pro ně samozřejmě) a je bohužel velice destruktivní. Pouze v člověku buduje ještě větší skepsi, odloučennost a depresi, ale zase na druhé straně i pocit výlučnosti, ve které se daná komunita vzájemně utvrzuje. Což může v extrémní formě vést i k tomu, co svět označuje nálepkou “muslimský extrémismus”.
  Život je ale trochu jiný. Lidi jsou vždy směsicí dobra a zla. Jsem věřící křesťan, tak použiji to, co nás učí Kristus – “milujte hříšníky, nenáviďte hřích”. Tedy oddělit člověka (Boží stvoření) od jeho negativních projevů (hřích). Je to fuška, ale je to asi jediný způsob, jak žít v tomto světě a neuzavírat se do svých zdí, které stále zvyšuji, aby mne “zkažený svět” nedostihl.
  A nakonec možná zjistíte, že ti “zkažení a zlí” lidé kolem nás jsou jen v zajetí svých starých negativních zkušeností, neodpuštění, pomluv a kdoví jakého dalšího harampádí. A přitom všichni jen zoufale volají po přijetí a lásce. Jen si o ní nějak neumějí říct a nebo ji už ani neumějí dávat. A pak si raději ráno povídají kdo s kým včera kde byl a co dělal…
  No, napsal jsem to trochu sentimentálně, omlouvám se, ale tak nějak to je.

  Klíč k Vašemu štěstí není v útěku, ale ve změně Vašeho vidění světa. Ve Vaší hlavě. Klíč máte v rukách Vy, ne Vaše okolí.
  Žehnám Vám a zdravím
  Mirek

  0
  0
 161. danny
  12.3.2013 – 1 Nisan 5773 v 17:03

  Co takto sa zamysliet nad,,navrat ku korenom?”.Petro nezabudajte ze hnev je vlastnou sestrou strachu.(banda zlych a skazenych ludi).Podla stoikov je hnev dosledkom nadmerneho ocakavania.A prakticka rada stoikov-nemaj ziadne ocakavania a nebudes sa hnevat!Ak nie,tak sa nam pricina vzdiali.Prestaneme vnimat ako sme k pripadnemu neziaducemu stavu prispeli aj MY.A vina sa prenasa na rodinu(ktora ma nechape)na spolocnost(ktora chce zit inak ako ja,a ja sa neprisposobim).A hura do noveho ocakavania(keby som mala arabsku rodinu,ktora ma obklopi laskou.)

  1
  0
 162. Petr
  12.3.2013 – 1 Nisan 5773 v 18:59

  Myslím Petro, že mnoho podstatného tu již bylo asi řečeno. Jen malá poznámečka na okraj, co se týče “řečí” co lidé vedou,víte berte to s rezervou. Neříkám, když servírky kuchaři vykládají o svých sexuálních zážitcích že to nemusí být pravda ale mám zkušenosti že realita bývá mnohdy jiná, lidé co takto mluví chtějí být často prostě jen zajímaví. Některým to zvýší sebevědomí když takto mluví i když mnohdy realita je jiná. Jednoduché pravidlo: Jedním uchem tam druhým ven. Tím se nenechte vůbec znervóznit. Ba naopak vždyť je to kolikrát k smíchu a zasmát se občas, je fajn ne? Neberme všechno zas tak vážně, co lidé mluví ať je to cokoli ač se to někdy “může tvářit velice pravdivě”. Myslím všelijaké “ty super historky.”

  0
  0
 163. Petr
  12.3.2013 – 1 Nisan 5773 v 19:11

  A ještě něco , k těm sprostým šéfům. Také jsem takové zažil. Tady si musíme uvědomit “Ti největší jsou většinou nejpokornější, nejarogantnější jsou ti malí.” Takové sprosté chování jim dodává “onu velikost”, kterou nemají, zakrývají tak svou charakterovou ubohost. A zase když na Vás někdo sprostě řve, zastavte se nic mu neříkejte a nechte ho ať se vyhuláká,dívejte se na něj jako na herce v divadle, dotyčný se ztrapní sám, Vaši důstojnost vám vezme jen pokud se neudržíte a začnete reagovat, tak vás vtáhne do své ubohé hry. Pokud ale vydržíte a nereagujete uvidíte naštve se ještě víc ,takto na vás nemůže, i když se vás to třeba bolestně dotkne.

  2
  0
 164. Petr
  12.3.2013 – 1 Nisan 5773 v 21:46

  k bodu 163
  Samozřejmě pokud by se v zaměstnání útoky na vaši osobu opakovaly a stupňovaly může již jít o “šikanu”, tady je lépe se obrátit na odbornou pomoc,právníka,inspektorát práce, odbory i když toto se prokazuje bohužel velice velice obtížně,jednodušší je asi takové zaměstnání opustit. Vím takové situace se neřeší zrovna “zlehka”.Ale to jsem trochu odbočil.

  0
  0
 165. petra
  13.3.2013 – 2 Nisan 5773 v 02:20

  m oc ste mi pomohli mam co k premysleni spousty veci……………tak mi drzte palce at to zvladnu,prala bych si moc kdyby ustali koncene boje v tom posuzovat lidi podle nabozenstvi a vubec z vinu spatnych lidi odsuzovat nabozenstvi………….vite proste se bat uz nebudu,najdu odvahu vzit si hadjab satk na hlavu………a kdyz budou urazky zkusim se jen divat jak radite jako na herce v divadle…….konecne zase budu stastna kdyz se prestanu bat ceskych lidi a jeste vic sstastna kdyz zjistim ze je vic v cesku tech hodnych lidi…s kterymi bych se nemusela bat navazovat kontakt………..preju vam vsem take hodne steti a dekuji vam vsem za pomoc.salam alaykoom uwa barakatuhu

  0
  0
 166. Petr
  13.3.2013 – 2 Nisan 5773 v 09:26

  k bodu 165.
  To víte Petro, neřekl bych,že my Češi jsme horší než jiné národy,s určitou averzí k náboženství se u nás ale setkat můžete,kdybyste se ale takových lidí,jež zastávají takové názory zeptala přímo a oni Vám přímo odpověděli pak zjistíte, že onen “odpor k náboženství” ve skutečnosti není proti náboženství nebo lépe duchovnosti Bohu “jako takovému” ať už se jedná o jakéko-li náboženství (více méně)ale že se jedná většinou o averzi vůči určitým negativním nebo negativně vnímaným jevům,projevům,které bohu žel čas od času určité náb. skupiny provázely nebo provází.Skoro každé nábož. má pak ony řekněme “kontroverzní” nebo diskutabilní “jevy věci” jak chcete, s nimiž lidé nebo i my osobně nesouhlasíme, “někde jinde, v něčem jiném.” Tak například v Islámu jde např. o otázky osobní svobody, pojetí džihádu,postavení žen,politické situace a poměry v isl.zemích a atd. atd.atd. V křesťanství může jít například o vztah církví k majetku,poměry ve středověku atd.atd.
  Na všechny výše uvedené řekněme například kontroverze existují jako ve všem proti i pro argumenty, takže je v podstatě zbytečné o tom vést sáhodlouhé diskuze. Na základě toho nic méně pak ale může u nás vzniknout a také vzniká určitý “odpor,” a zase neplatí to jen pro nás jako pro “Čechy” je to i v jiných Evrop. zemích. (více či méně)

  Ale to jsem jen zobecnil to co jste v podstatě uvedla sama,že totiž postoj vaší rodiny k islámu a potažmo k vám je dán negativními zkušenostmi získanými prostřednictvím médií. Samozřejmě neplatí to jen pro vaší rodinu.

  Myslím, že pro Vás je pak nejlepší “žít si svou víru” podle svého nejlepšího vědomí a svědomí a jak jste již sama řekla v jiných článcích, vystříhat se oněch řekněme “negativních balastů”, jež isl.provází. Jako jedinci více udělat nemůžeme,leda že vaše poctivé a mírumilovné pojetí islámu ovlivní další což je konec konců také skvělé nemyslíte?
  A k tomu zahalení,
  Jistě chcete-li “praktikovat” se vším všudy proč ne, ovšem samozřejmě pohledy se na vás “upírat” budou, jsem ale přesvědčen o tom, že ne všechny pohledy jsou negativní. Pro nás Čechy je to prostě “cosi jiného” “nezvyklého” a už proto se na Vás a vaše zahalení díváme. Já sám bych si vás prohlédl asi velice důkladně, omyl by však byl myslet si že je to pro nějaké nekalé úmysly nebo představy. Za tímto účelem si mohu mimochodem prohlížet na ulici tisíce jiných nezahalených žen. Ne, ten důvod třeba u mně je, že se o takové věci maličko zajímám a proto se i rád na “takové lidi” podívám. A tak je to i u mnoha jiných lidí. “Pohledy” si prosím nevykládejte vždy špatně, může jít i o zájem a to nejen o Vás ale prostě i o váš u nás “alternativní způsob života” můžeme-li to tak říct. Zatím se mějte, ať se daří!

  1
  0
 167. dada
  13.3.2013 – 2 Nisan 5773 v 11:21

  Petro, souhlasím s Petrem, většina pohledů bude asi spíš zvědavých nebo jednoduše se na Vás lidé zadívají proto, že vidí něco neobvyklého. Chce to zvážit, o co Vám vlastně jde – zda být střídmě nenápadně obečená, abyste zbytečně nepoutala erotickou fantazii mužů (což podle mého názoru jde i evropským způsobem docela snadno) a nebo chcete prezentovat svou víru (a pak chtě nechtě budete budit pozornost). U nás je to přece jenom pořád něco jako středověký kostým, který upoutá svým zjevem. A co se komu honí hlavou si můžete jen domýšlet.
  Kdysi jsem učinila podobnou zkušenost zcela záměrně. Se svými podobně rozjívenými pubertálními kámoškami jsme po jedné akci pro děti zamířily do města v maskách pohádkových postav a s foťákem, že se budeme bavit reakcemi lidí a fotit si je. No, Křemílek a Vochomůrka podle mého soudu nijak nebezpečně nevypadají, ale pohledy lidí moc přátelské stejně nebyly. Většinou jsme nafotily jen takové vypleštěné výrazy a jak někdo zahlédl foťák, hned se stejně otáčel, ani jsme toho moc neulovily. Tak jsme fotily aspoň sebe, třeba u vozidla VB, a pak taky na hlavním nádraží, a za chvíli nás už oslovil jakýsi podivný týpek, ukazoval nám tajemně jakousi průkazku, z které jsme se dovtípily, že to snad bude policajt (o estébácích jsme tehdy moc neměly páru) a mlel cosi o jakýchsi zápaďáckých provokacích atd. Takže jsme se téměř staly agentkami nepřátelských západních mocností. Křemílek a Vochomůrka.
  Takže asi tak: jestli si chcete žít svou víru v tichosti a čistotě, je zbytečné poutat na sebe pozornost nějakými vnějšími nápadnými znaky. Jen si tím zkomplikujete situaci. Vzbudíte jistě zvědavost, ostych, někde možná i obavy. A u určitých týpků otevřený odpor. Podle mě je to z hlediska Vaší víry a čistoty úplně zbytečné. Pokud ovšem není Vaším záměrem být zvěstovatelkou islámské víry, pak by to bylo především demonstrativní a pochopitelné, ale to pak s nárazy musíte počítat.

  1
  0
 168. Petr
  13.3.2013 – 2 Nisan 5773 v 13:39

  K ad.167
  Ano,jak píše dada,to je ta druhá strana mince “zahalování u nás”. Já osobně bych na Vašem místě Petro volil raději “něco méně nápadného”(viz.dada) spíše s užitím toho co nabízí náš evropský šatník. Nač budit zbytečnou pozornost a tím se nechat omezovat? Myslím,že v tomto případě nejde o žádné pokrytectví.
  Ono co se oblékání týče, obecně vzato záleží na povaze. Jsou lidé, kteří rádi záměrně působí výstředně,rádi na sebe upozorňují a využívají k tomu i těchto možností. To myslím ale není Váš případ,na druhou stranu chápu, i oblek zvláště jste-li žena může být vaším sebeprojevením,sebevyjádřením a tím pádem absence “toho islámského” ve Vás může vyvolat pocit sebepopření. Což asi také není dobré. To je pak samozřejmě na zvážení.
  V současné době se můžeme na “našich” ulicích setkat například i s řádovými obleky mnichů a jeptišek a ačkoliv jde v podstatě o něco co k evropské potažmo “naší české ” kultuře také patří, není to také již tak úplně obvyklé,jako tomu bylo dříve. (např.za doby našich pra pra dědů.) Vezmeme-li to z tohoto úhlu, pak Vaše zahalení dle islámu nemusí být zas až tak pro společnost nepřijatelné,nestravitelné, nicméně je nutné počítat s oněmi “nárazy” jak zmínila dada.

  0
  0
 169. Inuska
  27.4.2013 – 17 Iyyar 5773 v 15:58

  Zajimave ctenicko, musím se připojit :-) i ja jsem podlehla muslimovi z Pákistánu, jo jo mistři v lichoceni to teda jsou, ze zacatku jste pro ne princeznicka az po čase se nestacite divit, můj prvni konflikt byl takový ze jsem odmítla ostříhat sve dlouhe vlasy az na zadek, a bylo zle hned se urazil, protože jsem ho jako muze neposlechla a nesplnila jeho přání, po par dnech to rozdychal a byl zase chvilicku klid, pak jsem šla do obchodu potkala kamosku tak jsem sní vlitla na kafe a byl humbuk, to uz byl uražený týden, třetí konflikt byl ten ze jsem na zahrade klabosila ze sousedem o rajcatech, no konečná, to uz mi trošičku zacali cukat koutky ale jeste furt jsem se držela , kdyz jsem seděla doma na zadku, s nikým nemluvila a byla hodna panicka tak byl dokonalej, celou láskou by me sezral, ale běda jak jsem udělala něco co se mu trošičku nelíbilo ( to co je u nás v Evropě naprosto normální, pozdrav, návštěva , úsměv …) pak mi nabídl návštěvu do Pákistánu, ze se o me budou starat jako o královnu :-D, takže jsem zacala vse vyřizovat pomalu balit a kdyz jsme přijeli na letiště a ja si v trafice kupovala casak a zapovidala se s prodavacem, udělal mi scénu ze se chod letiště malem zastavil, takže ma trpělivost došla, takže jsem mu na tom letišti řekla at pozdravuje Pákistán a at uz se nevrací, pri pomyšlení co by mi dělal ve svem teritoriu se mi ježí vlasy na hlave, takže děvčata opatrne, ten můj byl jak vystrizeny z románu, studovany inteligentní gentleman ale proste jinej, myslím si ze je jen mala většina zen co maji šťastné manželství s muslimem, myslím tím ceske zeny, radši se budu hádat s českým pepikem nelze sebe nechat dělat onuci a hadr na vytirani, vám ostatním přeju šťastný a spokojeny život nez vážných následku

  7
  0
 170. Omar
  29.4.2013 – 19 Iyyar 5773 v 15:04

  Dobry den , Ja Jsem Omar a jsem pul Slovak a pul Syran a chci ric Milanovy ze muslimani mlati ceske holke tak to je velka lez . zil jsem v Syrie ( HOMS) a tam zilo vic nez 40 rodin kterich maji cesku aleb slovensku mamu a syrski otec .
  Holky musite vedet ne vsechni arabove jsu steni u nekteri Hijab je nutne a nekteri ne ,ako moja rodina moji sestry a mama nemaji Hijab a zili jsme jako v evrope ( rikam zili protoze syrie teraz jsu probleme a nekdo nemuze zit teraz tam) .
  kdyz mate jake otazki rad bych odpovidal …. prominte moje cestina :)

  3
  0
 171. tiara
  11.5.2013 – 2 Sivan 5773 v 18:48

  Ahoj, chtěla bych se zeptat na vaše zkušenosti s rozchodem s muslimem. Obzvláště v případě, že iniciátorkou rozchodu byla partnerka – jak na to váš přítel reagoval, jestli se vás snažil získat zpět apod. A co nevěra z jeho strany?
  Měla jsem relativně krátce (čtvrt roku) přítele z Blízkého východu – žije tu už 15 let, vzdělaný, pohledný, ale samozřejmě jak některé z vás zmiňují, ta jejich dominance bude asi zakořeněná… všechno bylo úžasné a krásné, dokud jsem si nechtěla dělat věci po svém (jít s kamarádkama do baru a pít ALKOHOL, káva s kamarádem gayem…), to se mnou i několik dnů nekomunikoval,navíc jsme na sebe neměli moc času, oba jsme pracovně dost vytížení, a i jinak ta komunikace po telefonu vázla (když jsme se nemohli vidět osobně). Na rovinu jsem mu řekla, že mi na něm moc záleží, ale tohle asi není vztah pro mě, ale nechtěl mě ztratit, tak mi slíbil, že na tom zapracujeme. Nicméně co mě doštíplo byl incident s jeho bývalkou – prý mu nechce vrátit jeho osobní věci (oblečení, fotky) a má je jako pojistku, aby se s ním mohla nadále vídat. Načež mi můj ex-milý volal, že kdyby mě náhodou jeho bývalka kontaktovala (projela mu mobil a našla moje číslo), tak ať před ní předstírám, že jsem jen jeho kamarádka, jinak z ní údajně ty věci nedostane. To na mě už bylo moc, najednou jsem z té role obletované princezny spadla na tvrdou zem. Rozešla jsem se s ním, ale přeci jen jsem doufala, že mě ještě kontaktuje. Jenže nic, žádné vysvětlení, žádná komunikace se nekoná a já nevím, co si o tom mám myslet. Teď bohužel vítězí ta varianta, že zřejmě vedl dva paralelní životy a expřítelkyně nebyla úplně tak ex… ale to by bylo na delší povídání. Proto jsem se chtěla zeptat, jaké s tím máte zkušenosti vy, jak se váš přítel muslim po rozchodu choval a jestli jste měly někdy podezření na nevěru. Samozřejmě je mi jasné, že i muslim je jen chlap a v mém „příběhu“ je jeho vyznání asi druhořadé, navíc žádnou extra-pohádku jsem nečekala, ale až takhle tvrdé vystřízlivění taky ne. A taky jsem se chtěla vypsat. Díky.

  0
  0
 172. Dan
  11.5.2013 – 2 Sivan 5773 v 19:22

  Za ženské co se tahaj s velbloudákama bysme se měli zachovat jak muslimové když jim ženská dělá ostudu.

  1
  0
 173. Petr
  12.5.2013 – 3 Sivan 5773 v 13:48

  “Ženské co se tahaj s velbloudákama”- Jsou dospělé, svéprávné,líbí-li se jim muslimové,nebo jacíkoliv “jiní muži” pak nejlepší dle mne je respektovat jejich volbu, zda-li udělaly dobře nebo ne zjistí samy.

  2
  0
 174. Dan
  12.5.2013 – 3 Sivan 5773 v 19:26

  To máte pravdu ale at je netahaj k nám protože jsou z toho jenom problémy.Pokud je chtějí tak mají s nimi odejít.

  1
  1
 175. Petr
  12.5.2013 – 3 Sivan 5773 v 20:00

  Jak říkáte “problémy” .To se asi již “ve velkém” stalo západně od našich hranic, s tím,že tito “cizinci” tam původně proudili více méně hlavně za prací, původně jen pracovní síla a dnes “sociální nebo kulturní” (jak chcete)problém. Německo,Francie,Anglie,ale i USA……(problém střetu kultur)co s tím budou do budoucna dělat?

  0
  0
 176. Marie
  13.5.2013 – 4 Sivan 5773 v 21:09

  pro Tiaru: Asi 5 měsíců jsem měla vztah s Arabem, se Saudem, pracuji v Saudské Arábii, a nebyla to pěkná zkušenost. Byla jsem iniciátorkou rozchodu, z mnoha důvodů, taky protože mě obviňoval, že jsem měla poměr s někým jiným, což nebyla pravda, moc jsem se prý dívala po chlapech, jeden mi dokonce položil ruku na ramena, když jsme se fotili, nevěnovala jsem mu (tehdy arabskému příteli) dostatek pozornosti, když mě viděl na obědě s českým kolegou, ptal se mě mj., jestli se tam vídáme často, jestli jsme se domluvili na schůzce a podobné nesmysly. Po rozchodu mi vyhrožoval nepříjemnostmi v práci, že se mi něco může stát, také mé rodině v Česku, v den, kdy jsem se s ním rozešla, to jsem byla u něho, mně nedovolil jít spát, vyhrožoval mi znásilněním, sprostě nadával. Hodně jsem se bála. Po tom všem mi ještě párkrát napsal, že mě miluje, ale já měla pochopitelně jasno. K nevěře: mluvil o tom, že jeho slabou stránkou je to, že má rád sex. To mi zpočátku nepřipadlo jako slabina. Razil ovšem teorii, že je to v pořádku, mít sex s někým jiným, když o tom druhý z partnerů ví a nevadí mu to. To že mi to vadí, respektoval (prý), s tím, že třeba později změním názor.

  0
  0
 177. pau
  16.5.2013 – 7 Sivan 5773 v 23:18

  Ahoj, taky mám téměř tříletý vztah s muslimem, pochází z Afghanistanu ale seznámili jsme se ve Španělsku. A jeho rodina mě přijala. Samozřejmě že jsem měli i nějaké neshody jako všechny páry, ale klape nám to. Kdyby si nějaká žena chtěla popovídat o muslimem či se na něco zeptat tak at mi napíše na email – vallentynka20@seznam.cz

  0
  0
 178. milan
  17.5.2013 – 8 Sivan 5773 v 11:05

  CHTĚL BYCH SE ZEPTAT JESTLI ŽIJETE U NÁS NEBO V CIZINĚ A JESTLI VÁS VAŠE RODINA ZAVRHLA NEBO NE ,MYSLÍM POKUD JE FUNKČNÍ TAK URČITĚ.

  0
  0
 179. pau
  17.5.2013 – 8 Sivan 5773 v 13:45

  Žijeme převážně ve Španělsku, ohledně krize co se týče práce jsem musela několikrát na pár měsíců odjet do Čech a přítel neměl vyřízené doklady tak nemohl. Letos byl u nás poprvé a musím říct že rodina ho přijala dobře. Ze začátku jsem se setkali s názory že jsem blázen apodobně. Ale nyní už patří do rodiny.

  0
  0
 180. pau
  17.5.2013 – 8 Sivan 5773 v 13:54

  ahoj petro tvoje komentáře mě hodně zaujali a ráda bych si s tebou popovídala třeba nejen o Islámu. Tady je na mě kontakt. vallentynka20@seznam.cz

  0
  0
 181. petra
  19.5.2013 – 10 Sivan 5773 v 21:36

  Inuska napsal: reakce na to co pisete……………..chaopu dobre ze o islamu zhola mnoho nevite,kdyby jste totiz o islamu vedela nevco vic tak by jste take vedela ze jste udelala spousty chyb za keter je oporavdu lepsi vase rozhodnuti do pakistanu ze jste nejela ,byla by jste tamnestatna na vic pakistan je silne radikalne naboznesky stat opravdu vim ze zeny v pakistanu stejne jakio v afganistanu ci jemenu maji nejtezsi podminky co se tyce lidskych prav………….vite zena v islamu ma sveho muze poslouchat ale urcite je to i v inteligenci cloveka dotycneho,neznamena to ze kdyz si zena nechala narust dlouhe vlasy manzela by mela poslouchat jak si vlasy upravovat ale take poklud se vasemu partnerovi na vas nelibilo ze mate prilis dlouhe vlasy ,vite arabove chteji aby se jim zena libila a mozan vam jen chtel poradit mozna by sjte se mu vice libila ve vlasech kratsich ,muze to mit ale jinou souvislost mozna vam jen chtel toto rozkazat z duvodu ze sjte si dlouhe vlasy tezko zahalovala ci prilis krasnymi vlasy jste na sebe prilis upozornovala avabila pohledy jinych muzu, coz je pro zenu v islamu pokorenim v islamu jsou vlasy nejvice sexi symobolem zeny jsou zakryvany aby zena jimy zbytecne nevabilacizi muze coz je pro veho muze urazkou zena co se prilis chlubi krasu vystavuje na odiv jinym zrakum a pihledum ,tim jste mohla sveho partnera dost zostudit,take to ze sjte mluvila ses ousedem nebo prodavacem ci jakymkoliv chlapem a jeste se mu koukala hanebne do oci a smala se na nej ,,,,,,,,,,,,,,,,,tim jste sveho partnera doslova urazila tak ze myslim by v pakistanu kde by byl obklopen svou rodinou a kde by byl mezi svymi lidmi urcite by vas mel potrebu dokazat vam kdo je tady hlava rodiny,v jeho ocich ste ho nekolikrat zostudila a on by vam to v pakistanu pripomel vychovnou metodou ………kterou by sjte asi tezko mohla snaset ,pro to jste udelal velmi dobre ze sjte s nim neodjela rozume jste se rozhodla byt v lasve k nemu radeji neprijmout tyto tradice a silamske podminky,ne mnoha zenam vyhovuji ane mnoho evropskych zen je pak statsnych pokud islam od srdce neprijmou je pak tezke s timto muzem najit spolecne úporozumeni islam neni jen naboznestvi je to take zakon co se tyce sariji…vas pritel se zachoval extreme a netolerantne mel si vzhledem k svemu vzdelani byt vedom vasich neznalosti islamu a tradic mel vym vse vysvetlit a dejte si velky pozor ,pokud muslim neni pravy verici muslim jak mu muzete verit pokud buh mu verit nemuze?????muslim pravy nesmi s zenou se intime sblizit az po svatbe …………..je jich opravdu jen hodne malo ktery islam dodrzuji vetsinou tady v cesku je problemem doslova jak jsem zjistila najit vzorne muslimy ,dodrzujici islam………….pokud muslim islam dodrzuje jak ma islam byt a je verici nemate se pak ve vztahu s timto clovekem jak obavat niceho,je pak minimalni riziko ze se vam tento clovek bude snazit ublizit ………..nesmi take pit alkohol a nesmi se zdrzovat v prostredi lidi s alkoholem ci spatnymi nemoralnimi zasadami ,tolik jen k vasemu clanku s pozdravem petra

  0
  0
 182. petra
  19.5.2013 – 10 Sivan 5773 v 21:48

  tiara napsal:je mi to moc lito,vas rozchod jiste dost zabolelo jeho naprosta ignorace vas a bez vysvetleni vse,vite budte rada ze jste s timto muzem zkoncila,muslim nikdy nesmi lhat je hlavnich z 5 piliru muslima,vy jste ale oba pochybyli ne jen on,vy jste nemela jit do baru popijt alkohol muslim nesmi se stykat s lidmi kteri alkohol popijeji na vic jste ho zostudila jeho jako partnera jak jste mohla myslet ze by vam na toz jeste muslim tohle toleroval kontakt s muzi v islamu haram zakazany,alkohol take zakazan.islam sice primo netvrdi alkohol zakazan ale je doporuceno se alkoholu vzdat coz je stejne jako zakazat ,na vic to ze si teda nasel novou znamost a bez vysvetleni odesel a je jasne ma novou pritelkyni ,zrejme dospel i ona sam stejne jako v k nazoru ze jste prave ta zena co si chce sam delat co chce coz nejde s muzem muslimem,budte rada ze to takto pro vas myslim i vcas a dobre dopadlo jsem rada ze jste si oba vy i vas pritel uvedomili ze vase nazory jsou naprosto neslucitelne ,je mi moc lito nehledejte vysvetleni uz nema cenu ,bezte si kazdy svou cestou avy hledejte opravdu takzvane ceskeho pepicka bude vam lepe verte my moc vam preju at vas stesti opravdu potka a s vy najdet muze sveho zivota petra

  0
  0
 183. petra
  19.5.2013 – 10 Sivan 5773 v 22:03

  Marie napsal:
  dobry den jsem primo v soku,vite jsou muslimove dobri a bohuzel mezi nimi i spatny,je mi lito ze jste vy male kontakt s tim spatnym avase zkusenost muzete mkluvit o stesti ze sjte se mohla vratit zpet mohla vam ublizit veznit vas atd,.,,…..muslim nesmi mit sex s jinou zenou pouze z zenou druhou treti ci ctvrtou manzelkou museji to byt zeny ktere si chce vzit se soiuhlasem prvni vdane manzelky pokud nesouhasi mohou se rozvest ci on odstoupi od sveho umyslu se znova ozenit,muslim nesmi sex beze svatby je to pod trestem bicovani,za cizolozstvi je smrt at jde o muze ale ma to pravidla je zapotrebi 4 svedku zen nebo dvou svedku muzu jinak nemate sanci ….vy sam jste ale zapricinila jeho obvinovani a touhu vas neduverou k vam ovladnout i ponizenym zpusobem viz znasilneni,muz v islamu ma na svou zenu pravo ona mu patri pokud muz si preje mit kdykoliv sex zena by mu ho mela poskytnout ale opravdu zalezi take na inteligenci acharakteru osoby normalni muz chape ze napriklad zena nema chut nebo ji neni dobre nebo zena prave treba vari ,islam ale jasme rika pokud muz chce a preej si sex je to vas muz ma pravo od vas to pozadovat jste jeho majetkem ……..on vas zivi sati astara se o vas za to by sjte mela bxt muzi vdecna delat mu radost a ho poslouchat ,ze jste se stakal s koleghou byla vase chyba velka ztim jste jednak sam rozzehnula ohen neduvery vuci vam a take extremni zarlivosti ,zena se nesmi stakt s zadnym muzem pokud jste manzelkou tak muze i jeho rodinu zesmesnujete ze va obvinil ze mu zehybate a zpochybnil duveru ve vasui cest byla vase chyba ……vy jste ho tim zesmesnila muzete byt rada ze vas tebnto muz nebo jeho rodina nedal ve jmenu cti zabit mel by na tohle bohuzel i pravo,to ze vas znasilnil dokazuje ze vas chtel ovladnout aby vam dokazal ze on je ten muz hlava rodiny,,,,,,,,,,,,muzete mluvit o velkem stesti ze sjte od nej odesla aprezila to,vite v islamu je mnoho skupim mezi muslimy jako podpobne v krestanstvi ………..i islam ma vice odvetvi shite ,sunnite ,sufiste ,selefite wahabiste …..zalezi na tom do jake rodiny jdete v islamu je pokud se zenite diulezite znat jeho rodinu nebo si o nich vice zjistit informace vy kdyz se zenite s muslimem zenite se take s celou jeho rodinou ,preju vam at to vsechno zvladnete a je mi lito moc me mrzi za nejake muslimy jak extreme se chovaji azneuzivaji islamu ,,,,muz vas mel poznat mel vas na vse pripravit a rici vam pravdu co od vas ocekava,je duklezite znat …………..s pozdravem petra

  0
  1
 184. petra
  19.5.2013 – 10 Sivan 5773 v 22:08

  pau napsal:rada sesvami seznamim napsal jsem vam jiz email…………..vite je mou radosti ze tu ctu i dobroubzkusenost ooravdu i v islamu zalezi na mnoha faktorech ale prvotne na charakteru samotneho cloveka mate vsude zle i spatne lidi v kazdem naboznestvi ,kdyz ale vidim zkusenosti nektere a spatne je mi to za vsechny muslimy moc lito,v soudny den se stejne kazdy budeme zpovidat za sve skutky ciny a hrichy sami v tomhle vam pak nikdo nepomuze……..kazdy clovek by se mel chovat dle sveho nejlepiho svedomi nezalezi myslim na tom jake naboznestvi si zbvolite ci cestub ateismu,kazdy clovek ma pravo se rozhodnout ktere ceste da prednost ve svem zivote pokud je na spatne ceste bude sam nest nasledky buh je spravedlivy ,odpoustejici a zna vse nejlepe ……….petra

  0
  0
 185. dan
  26.5.2013 – 17 Sivan 5773 v 15:55

  Pro M a podobné chytračky ta co se tahá s muslimem je pouhej odpad a tak se k ní je potřeba chovat.

  4
  1
 186. Rebeka Saitková
  30.6.2013 – 22 Tammuz 5773 v 17:50

  Dobrý den, přečetla jsem si článek a pár komentářů tu a rozhodla jsem se s vámi podělit o můj. Na vysoké škole jsem se seznámila s Muhammedem, po nějaké době jsme spolu začali chodit, navzájem jsme se představili rodině a i přes obavy mích rodičů jsme se přijali v naprostém pořádku… Samozřejmě je to úplně jiné žít s muslimem, ale mě to nevadí. Žijeme tady v Česku, on pochází z Čečenska kam někdy lítá za sestrami, ale rodiče má tady. Poprvé když jsem s ním letěla k němu domů bála jsem se, že se nevrátím, ale zjistila jsem, že mu můžu ve všem důvěřovat… A řeknu vám výlet k němu domů byl jeden z nejlepších zážitků mého života, požádal mě ruku a po návratu sem do Česka jsme se vzali. Spousta žen mi pokládá otázku jak se ke mě chová? No jak normálně… :) naučili jsme se navzájem respektovat v tom v čem jsme odlišní a zatím nám náš vztah funguje úplně normálně… V současné době jsme spolu 12 let a máme spolu 2 syny Asada(7) a Saída(5) a 1 dceru Alís(2)

  2
  0
 187. Katka
  31.10.2013 – 27 Heshvan 5774 v 15:58

  Ahoj, mám taky zkušenost s muslimem, sice krátkou, ale mám. Našel si mě na facebooku, ptal se, zda mluvím německy. Nějakou dobu jsem na to nereagovala, po několika dnech jsem odpověděla. Začala komunikace v angličtině, každý den několik hodin denně po netu. Postupně jsme se poznávali, nebyla jsem tak otevřená jako on, pořád tam byl respekt k tomu, že je to někdo koho neznám, píšem si ne po netu a ten fakt, že je muslim, me dost vyděsil. Nicméně, po našem internetovám psaní se do mě zamiloval, posílal mi mé fotky z facebooku, jak mě miluje a tak. Moje reakce na to, jak může milovat ženu kterou ani nezná a ještě na fotce starou několik let mi odpověděl, že to tak prostě cítí. Nutno podotknout, že se narodil v Tunisku a od roku 2000 bydlí v Rakousku, jelikož si tam zval rakouskou ženu, ale po 1,5 roce manželství krachlo. Po týdnu našeho psaní, mě chtěl poznat osobně, navrhl že se sejdeme v Praze na neutrální půdě. Bylo to pro mě příliš brzo a navíc červená kontrolka začala svítit a rozum zvítězil, takže jsem odmítla. Po prá dnech to opět zkusil, ale už s tím, že mám já příjet za ním a poznat jeho rodinu. Nechtěla jsem. Po pravdě když bych se rozhodla se s ním sejít, tak chci prvně poznat jeho a ne hned poznat jeho rodinu a nechat se ovlivnit. Samozřejmě jako každá žena jsem byla okouzlená tím krásným co mi psal, jak mě miluje, chce jen mě, a že se bojí že budu mít sex s jiným mužem a ne s ním. To mě docela zarazilo, neznáme se témeř vůbec, nikdy jsme se neviděli a už si mě nárokoval. Bavila jsem se o něm s moji mamkou, plně chápu její strach, že se mi vše vymkne z rukou a obavy z toho že to bude pokračovat. Do dnes jsem se s ním nesešla. Dneska jsem si přečetla všechny příspěvky a můžu říci zůstanu střízlivá a pokud jsem měla růžové brýle, doufám, že jsem je dneškem sundala. Poznat bych ho chtěla, ale jen to, dál nic. Strach a obava mi nedá v tom pokračovat, i když by to třeba mohlo být jako ,,v pohádce” :)

  1
  0
  • Angelika40
   1.9.2018 – 21 Elul 5778 v 13:16

   Ahoj mám podobny vztah trvá to už 3 měsíce asi jsem se zamilovala do arabského muslima je pozorný pořád mi píše jak mě miluje pišeme na mesengeru denně,nechápu jak se do mě zamiloval když jsme se nikdy neviděli ,chce abych přijela a strávila s ním dovolenou jediným problém jazyk za učím anglicky a on trosku český ,ale moc mi to nejde ,a furt po seznámení říká vydáme se a budem žít společně máš podobný příběh je mu 27 let a mě 41 let a chtěla bych radu co dál zkusit to nebo vzdát prosím kontaktujte mě na mail janickaknoflik@seznam.cz dočítáme se dost zlý věci o jeho světě potřebuji radu ,poslal jak bydlí kde bydlí,jak vypadá rodina atd prosím ozvi se ať dokážu pochopit jeli to pravda nebo jen sen z růžovými brýlemi díky Jana

   0
   0
 188. kikin
  14.11.2013 – 11 Kislev 5774 v 13:55

  pro dana ses blbej asi ne kazdej muslim zachazi se zenou jako s odpadem ja jsem s muslimem uz pres 3 roky vdana mam s nim deti a nezakazuje mi nic a je 100 krat lepsi nez nejakej potouchlej cech to ne muslim ale cech nevi jak ma jednat s zenou a nemel by si tolik cist noviny kde pisou blbosti je videt ze si nezkuseny

  3
  3
 189. kikin
  14.11.2013 – 11 Kislev 5774 v 14:08

  pro milana jasne ze jsem s nim odesla do ciziny co bychv cesku delala stat ktery okrada lidi vse se zdrazuje co bych tam delala musela bych se stydet s odpustenim v cizine je mi lepe mam penez dost nabidla mi vic nez cesko kde se musi platit pomalu za to ze dychas

  1
  2
 190. dan
  14.11.2013 – 11 Kislev 5774 v 20:38

  ty jsi natvrdlá kikin já znám taky pár muslimů osobně to není z novin ale ty tvoje cancy o češích ukazují že jsi obyčejnej odpad.dokonce mám muslima za osobního přítele takže toho vím dost ale máš pravdu ne všichni ale většina .

  1
  1
 191. mirek
  15.11.2013 – 12 Kislev 5774 v 10:17

  ale no tak (kikin + dan) – kdo má jiný názor či zkušenost je blbec nebo odpad? Pokud se nechcete vzájemně respektovat, tak prosím raději nepiště nic.

  0
  0
 192. František
  13.12.2013 – 10 Tevet 5774 v 06:14

  Tak jsem si přečetl článek a pak i většinu komentářů a došel jsem jen k jednomu názoru. Tak jak se chová pravověrný muslim ke své ženě tak se já chovám ke svým psům. Mám je opravdu rád, starám se o ně, jsem na ně hodný, dostávají jen kvalitní krmení a jsem na ně pyšný protože jsou to nádherná zvířata ale musejí poslouchat o všem důležitém rozhoduji já nebo někdo z rodiny a i když je mám tak rád, tak své děti, manželku a rodinu mám raději. samozřejmě u nás doma, na zahradě mají zdání svobody, mohou běhat a hrát si ale jen za plotem protože když jdeme ven musejí být na vodítku a nebo chodit u nohy jak jsou vycvičeni. Víte ono je fajn když vás muž rozmazluje, je milý a hodný a vám možná ani nevadí být třeba zahalená nebo dodržovat i jiné zvyky,A třeba i souhlasíte aby vaše děti byli také muslimové ale i když vám to vše nevadí a jste spokojené tak se vás ptám….máte možnost volby??? Můžete třeba kdybyste chtěa vyjít ven v minisukni, pokecat s kamarádem a třeba zajít sama do kavárny??? Třeba nechcete já vím ale kdybyste chtěla,můžete?? Můžete??? Protože můj pes nemůže!!!

  25
  0
 193. dan
  13.12.2013 – 10 Tevet 5774 v 17:24

  Ty slova tesat do kamene.

  6
  0
 194. Sandra
  7.2.2014 – 7 Adar A 5774 v 11:39

  Dobrý den, mám přítele muslima je mladý 21let me 25 jsme spolu stastny a nemuzu na meho přítele říct nic spatneho je to nahodou frajer uz jen pro to že jsem pro nej na prvnim miste ja a moje rodina take ma sve rodice se kterymi vychazi dobre bydlime spolecne v 3 patrovem domě a pouze otec chodi kazdy patek do kostela muj pritel to nejak nemusi nema to proste rad radi delame vse spolecne a ja do kostea take nechodim prijde mi to proste uzasny ze se vyhnul tem jejich zvykum a zije normalni sporadany zivot jako čech zijeme spolu ve Svycarsku spolecne s jeho rodicema ale odděleně mam e sve soukromi rodice nas do niceho nenuti jsme svobodny ale chceme se vzit jako normalni lide normalni svatba vse jak ma byt bez nejakych muslimskych tradic.Takze nemuzu říct ze vsichni muslimove jsou stejny nehazu totiz vsechny lidi do stejneho pytle. Pokud nejaka zena ma muze muslima normalniho bez nejakych velkych zvyku a tradic tak ji preji krasny ztraveny zivot s muzem ktereho miluje co dodat nejsem moc na psani takze snad pochopite co tim myslim dekuji

  1
  1
 195. dan
  27.2.2014 – 27 Adar A 5774 v 18:10

  Doufám že ti vydrží ,všichni muslimové nejsou stejní jenže jak to poznat .Chvíli se může chovat dobře a pak se to radikáně změní jak už se tisíckrát stalo. Dobrý je článek jak v Sýrii musí křestané platit zlatem aby mohli žít .Je to tam jak za fašismu.Ženská co si vezme muslima to nemá v hlavě v pořádku a tahá jsem kulturu co jsem nepatří a má v popisu likvidaci křestanství , fakt je že ony ženy a dívky jsou nemyslící odpad .

  5
  1
 196. Michaela
  28.3.2014 – 26 Adar B 5774 v 21:54

  Zdravím všechny, hodně jsem se tu dověděla, ale né všechno…žiju teďka v Londýně a potkala jsem konečně kluka kterého jsem vždycky hledala, Je to černoch s Afriky a žije s rodinou a jsou Muslimové. Nepříjde mi že by to nějak řešili, možná ty rodiče, ale tím jsi nejsem jistá. Nikdy jsem se s tím nesetkala, takže se trochu bojím. Jenže jsem zamilovaná, konečně jsem našla co jsem hledala, hrozně úžasný člověk. A také už pil alcohol :D Nebydlím tu ve Svém takže u mě přespávat nemůže, takže jsem přespávala párkrát u něj, jenže teďka už nemůžu protože je to pro jeho rodiče drzé, můžu u něj být přes den. On samozřejmě rodiče respektuje a já to chápu.Oba něco máme v týdnu takže se spolu můžeme výdat jen o víkendu na pár hodin. Když jsem se ho ptala jentak kdybych si ho vzala jestli bych musela nosit šátek a nebo se modlit, řekl mi že vůbec, že to je má volba, a nebo jsem se ptala na děti a to mi řekl že by jen rád kdyby jeho děti věřili také.Dělá pro mě hodně věcí, je opravdu zamilovaná a já se toho bojím kvůli jeho Víře :( Také bych nechtěla kdybych si ho třeba vzala a jeho rodiče by mě neměli rádi protože nenosím šátek a nevěřím v žádného boha. Ale vím, že naše Láska je silná. Také mě napadlo se zeptat jeho rodičů. Nepříjdou mi jako Muslimové co to všechno tak hrotí podle pravidel. Tak bych byla ráda kdyby měl někdo podobné zkušenosti, děkuji :)

  0
  1
  • 23.7.2015 – 7 Av 5775 v 13:43

   Holky, kvůli tomu, abyste mohly být "cudné, skromné a mít zbožný stud" nemusíte (nesmíte) konvertovat k islámu. Přečtěte si Bibli, věřte v Pána Ježíše. Poslouchejte Jeho přikázání. Seďte u Jeho nohou. Bůh Vám přivede zbožného muže, pokud budete toužit (protože Bůh zná touhy našeho srdce a naplní je, budeme-li ho milovat celým srdcem). Je hodně falešných učitelů víry Bible, musíte však cestu hledat samy, modlit se s pokáním a pokorou a sám Bůh Vás přivede do sboru, kde je biblické čisté učení. Hledejte biblicky učící sbory. Bůh Bible je blízko nám všem, je to jediný živý Bůh. Není jiného Boha kromě Něho (Exodus 20). Pravé věřící následovníky Krista poznáte podle toho, jaké nesou ovoce víry. Pro více informací pište, prosím, TvojeCestaVen@seznam.cz

   2
   0
 197. dan
  28.3.2014 – 26 Adar B 5774 v 22:23

  V Londýně černoši muslimové rozsekali za bílého dne vojáka kvůli nesmyslu co si dosadí do koránu pokaždé když něco provedou .Takže sis vybrala ideálně ,ty musíš být pořádně blbá.Oni ti naslibují kdeco jak si ho vezmeš jsi nula a tak se k tobě budou chovat tak si to uži.

  5
  0
 198. Erich
  29.3.2014 – 27 Adar B 5774 v 07:59

  Danečku, a jaká by byla tvoje řeč, kdyby se Michaela zamilovala řekněmě třebas do věřícího Chorvata???:

  http://jirisoler.wz.cz/vatikan7.html

  0
  0
 199. dan
  29.3.2014 – 27 Adar B 5774 v 09:35

  CHLAPEČKU TY JSI INTELIGENT, NEJSI TMAVOČECH.BYLO BY MĚ TO UKRADENÝ,MUSLIMOVÉ JSEM NEPATŘÍ MUSÍ SE CHOVAT PODLE NÁS A NE MY PODLE NICH.

  1
  0
 200. Erich
  29.3.2014 – 27 Adar B 5774 v 14:00

  Danečku a co je to to chovat se podle nás?

  Třebas takhle??:

  http://www.youtube.com/watch?v=n831Icj-828

  0
  0
 201. dan
  29.3.2014 – 27 Adar B 5774 v 18:58

  Chlapečku ty jsi pomatenej a hodně švihlej a nebo placenej nějakými muslimy .NETRÉNUJEŠ SI ODŘEZÁVÁNÍ HLAV NA PANENKÁCH ?

  4
  0
 202. 30.3.2014 – 28 Adar B 5774 v 01:38

  @Danečku, běž DO PRDELE nebo dostaneš BUN :)

  0
  1
 203. dan
  30.3.2014 – 28 Adar B 5774 v 08:39

  cha cha co čekat že ubožáci.

  3
  0
 204. Mari
  26.5.2014 – 26 Iyyar 5774 v 19:08

  Ahoj Katko,mám přítele z Alžírska,ráda bych si popovídala jelikož jsem s ním teprv 6 měsíců,je toho hodně co bych s někým takového chtěla probrat ale jelikož jsou tady v česku větší procento lidí co muslimky odsuzujou nemám ským .:) Budu ráda když se ozveš :)
  email: yurin123@seznam.cz

  0
  0
 205. 1.9.2014 – 6 Elul 5774 v 13:54

  Všem těm dementním krávám…doufám, že se proberete dřív než do toho neštěstí zatáhnete své rodiny a děti!!!

  5
  0
 206. Erich
  1.9.2014 – 6 Elul 5774 v 14:41

  Ad 205. Předpokládám, že v soukromí řešíte názorovou diskrepanci jistě jěště dynamičtějšími prostředky než takto vybraným pojmoslovím, že? Plotová tyčka? Pálčička? Ano správně, tak se na ně, na potvory musí. Ukázat jim kdo je tu King, aby pochopily komu na nich opravdu záleží.

  0
  5
 207. dan
  1.9.2014 – 6 Elul 5774 v 15:08

  Bože idiot zůstane idiotem .

  4
  0
 208. Willive
  8.9.2014 – 13 Elul 5774 v 23:17

  A dost… Ubejvá český kultury v našem kolektivnim povědomí, integrace národa, hodnot i tradic a úcty k rodině. Všechno to politici – Vaši úhlavní nepřátelé z anonymity, jíž k Vám chovají – prodávaj všem ostatním národům jako děvku – odkaz našich rodin!!! – Vaši půdu pod nohama, ale vy lide, dříve hrdý národe český, po jejich vzoru sebe prodáváte s tím co Vám kradou lživými zákony a jen, aby si na Vás udělali právo je tvořej přesně takto. Takto ztrácíte víru v sebe, protože si řikáte jak to tu jde do háje a takovým způsobem ovlivňujete i vlastní mínění. Vidíte to přesně tak jak si vsugerujete, aniž by jste se postavili s názorem hájit svá práva a hloubku národa tak dlouho utlačovaného postupem historie. Teď se rozjíždí podprahově celostátní veliká kampaň na rozvíjení vlivu – vytvoření prostoru – rozvrácení integrity všeho co zbylo z Česka, a o to se snaží muslimské obce “odkoupit”, jak se přikrášlovat veřejnosti v našich očích, tak i zároveň poukazovat na to jak jsme nesnášenlivý. Což je v důsledku samo o sobě dost sporný a je znát z onoho aktu snaha o mentalní rozpolcení každého z nás i kolektivního vědomí v naši vlasti, aniž bychom si toho mohli všimnout jako “obyčejní lidé”. Stejně jako nevykořenitelně vštipujou touto psychologií do každého malého človíčka zárodek posedlosti – Islámu (neboli podrobení se – aniž ty malý děcka vědeli čemu – pravidla do sebe zakleslá způsobem “Nevidim, neslyšim, nemluvim” / “Kdo nejde s námi, jde proti nám.” A podobné principy v “pokoře” s převažující dávkou arogance – si lžou, a proto se jedná o věčené nevědomí, skrytou past na duše) Nakonec jak je Islám výborný politický nástroj plyne mechanismem, že vlivy rozmáhající se se děje formou uměle vyvolanejch a uplacenejch kauz. (Viz.: Hidžaby.) Jsou to vlivy pro naše zákony zcela nový a toho muslimská obec využívá, nutí nás zákony nějak přizpůsobit (a ty “netolerantní” bude dále bagatelizovat), aby si připravila právně uznatelnou půdu pro své “náboženství” co se potýká s rozporem záklaní listiny práv a svobod. Politika je jasná, a Vy holky český, co je Vás už tak málo jste si řekli “Proč ne?” a odešli ve špatnou naivní dobu svýho života, kdy jste si nemohli ani uvědomit sebe a z lenosti, sobectví, či zároveň sebelítosti, které Vám stály přesvědčením, sebe, národní poklad, zpronevěřili pro nedostatek vlastní víry, “zamilovali se” mimo žalostný rámec naší vlasti, podvedli vlastní zem – tu hlínu po které jste běhali jako malý – co Vám byla tělem mládí a odešli respektovat a učit se tradice cizím národem, narozdíl od toho, aby jste tuhle těžkou dobu své krve stály za ní. Ztratili jste víru a teď se ji (chcete?) musíte učit? Zaplatili jste svou láskou odevzdáním sebe někomu kdo Vás vždy uvidí jinak – navíc Vy tu nejste pro nikoho darem… Láska je energie, kterou svobodně kultivujete svou bytost, aby se rozvíjela, a která Vás manifestuje do tohoto světa. Láskou se rozvíjíte, ne objetujete…Láskou, kterou jste holky tímto ztratily. Není to tedy od Vás náhodou jaksi pokrytecké toto područí? To že jste se uvrhli v psychického odloučení od Vaší podstaty a rodin se stalo Vaší podstatou odloučení. Jestli je v koránu filozofie, toto před Vámi jistě ukryje, jinak by se potopil sám. Pokud se tedy budete snažit hledat filozofii pro kterou jste se rozhodli, najdete to samé pokrytectví, které Vás vedlo zradit vlastní kořeny i v “Knize”. Za to si opravdu úctu nezasloužíte. A až se toto naučíte chápat, doufám, že půjdete příkladem pro ty holčičky, které z nerozvážnosti uhrane podobná cesta kterou jste chybily kdy Vy.

  5
  0
 209. dan
  12.10.2014 – 18 Tishri 5775 v 10:15

  kde je ten odpad co miluje muslimy kde jsou ty krávy kvůli kterým bude válka

  4
  2
 210. dan
  23.10.2014 – 29 Tishri 5775 v 16:49

  Kresťanka unesená Islamským štátom sa modlí za smrť: Znásilnili ma 30-krát a ešte nie je obed!

  2
  0
 211. no name
  4.6.2015 – 17 Sivan 5775 v 09:20

  Souhlasim s info clanku. Jen bych dodala, ze muslimove maji opravdu hodne maly penisy. :)

  Takze holky, neni (o) co stat.

  2
  1
 212. 23.7.2015 – 7 Av 5775 v 13:30

  "Součástí víry je cudnost, skromnost a stud, se kterým se rodíme přirozeně, ale pod tlakem vulgárního okolí se tyto cnostné vlastnosti vytrácejí. Muslimka netouží po tom, aby ji cizí muži okukovali a představovali si, jaké by to s ní asi bylo, což je přirozená tendence mužů." – Toto se netýká jen muslimek, toto vnímám stejně, jsem křesťanka.

  1
  2
 213. Ondřej
  15.8.2015 – 30 Av 5775 v 15:04

  Tak jak získat srdce muslimky? Zbožná žena je základ…

  1
  0
 214. Andrea Khadijah Saeed
  19.8.2015 – 4 Elul 5775 v 17:10

  Jsem vdaná za silně věřícího a praktikujícího muslima a žiji s ním v Bahrajnu (vedle Saúdské Arábie) – v arabské muslimské zemi. Článek v mém případě v určitých věcech zavádí. Manžel se nezměnil po svatbě a je spíše ještě dokonalejší než byl. Nezakazuje mi chodit ven ani podobné nesmysli, s jeho kamarády se mohu normálně bavit, jíst, smát všechno. Maminka je super, ale necítím ani v nejmenším, že by byla více než já :) Láska k manželce je přece úplně jiná než láska k mamince, no táák :) Samozřejmě manželovi řeknu, že jdu ven, ale jen proto, protože jsem pořad v kontaktu a žijeme jako jeden člověk, sdílíme spolu, plánujeme spolu. Moje maminka křesťanka v ČR taky tatínkovi říká, kdy jde ven, na tom nevidím nic omezujícího či nesprávného. To je krásné a normální. Ohledně vysedávání v restauracích, to je tady taky úplně normální, s cizími muži se nebavím, protože nechci, nemám potřebu a je pravda, že se to tady nesluší, žena a muži jsou víceméně odděleni. Šátek a dlouhé oblečení samozřejmě ženy NEMUSÍ nosit, tohle je svobodná vůle každí ženy. Jinak závěr je hezký a pravdivý. Já našla v muslimovi toho nejlepšího manžela, nejlepší "kamarádku", člověka co mi ve všem pomáhá, naslouchá mi, cítí mé pocity, miluje mě se vším všudy a dalších 1000 věcí. Jsem šťastnější než šťastnááááá <3
  PS: samozřejmě muslimské země jsou úplně odlišné od evropských, žena je tu velmi ceněná a je na vysoké pozici, myšlené je tu jiné, zvyky atd. Je dobré si do dané země zajet a okouknout to i tu mentalitu a chování budoucího. :)

  5
  5
  • danny
   26.8.2015 – 11 Elul 5775 v 05:58

   biedne staviat na ,,muslimství" človečenstvo človeka.(naj manžel,pomáha,cítí ….)

   1
   0
   • 11.1.2016 – 1 Shevat 5776 v 20:36

    Ano. A ještě bídnější je nečinně sledovat, jak materialismus z člověka lidství vysušuje. Je přímo srdcervoucí lhát a šířit nenávist jen proto, aby se zamezilo šíření "cizího" duchovna.
    Islám není cizí, islám je lidský.

    1
    2
  • Michaela Jankovcová
   18.10.2015 – 5 Heshvan 5776 v 08:51

   Dobrý den, jsem studentka střední školy a píšu ročníkovou práci na téma soužití s muslimem. Vybrala jsem si ho proto, že zbožňuji Turecko, celkově zemi, zvyky apod. Všude vidím jen negativní zkušenosti a Váš příspěvek se mi líbí, chtěla bych napsat i o druhé stránce tohoto soužití. Moc ráda bych se s Vámi nějakým způsobem spojila a položila pár otázek. Můj e-mail je michaela.jankovcova@seznam.cz, předem děkuji za odpověď.

   0
   0
 215. Lucie
  7.11.2015 – 25 Heshvan 5776 v 00:53

  Ahoj, chtěla bych od vás radu seznámila jsem se s přítelem ketrý pocházi z velmi bohaté rodiny z Alžírska ,nedávno mě požádal o ruku, souhlasil i s tím že budeme žít v ČR nemá s tím žádný problem, je strasne hodny a vzdy hleda nejaky kompromis jak neco se mnou vyresit, nikdy na me nekricel , bavili jsme se i o tom zda bych se musela zahalovat a tto mi rekl ze nemusim ze je to kazdeho vec, moji kamaradi mu nevadi. ale chtela bych se podelit s nekym kdo ma zkusenosti z AlŽÍRSKÝM ( muslimem) muzem :) najde se tady nekdo ? :) jestli ano byla bych rada kdyz mi napises na muj email :) lucikpupik@seznam.cz

  0
  0
  • Hakim
   7.11.2015 – 25 Heshvan 5776 v 23:34

   Ahoj Lucie, přítelkyně mé ženy si vzala alžířana (muslima, ale nikoliv praktikujícího), a jsou spolu už přes 10 let.
   Nemyslím si ale, že jeden případ má jakou koliv vypovídající hodnotu. Důležitější je jeho charakter. I muslim může být špatný člověk, záleží na jeho životním postoji.
   Hodnoťte jeho chování k chudým lidem, ke zvířatům, k přírodě. Poznejte, zda sdílí váš světonázor. Jeho národnost a oficiální náboženství jeho země nejsou až tak vypovídající.

   0
   0
 216. Lucie
  1.12.2015 – 19 Kislev 5776 v 19:25

  Můžete mi někdo prosím poradit ..

  0
  0
 217. dan
  15.12.2015 – 3 Tevet 5776 v 22:00

  Ženy co se zapletou s muslimem by měli okamžitě ztratit občanství , veškerá práva a měly by být vystěhovány z Čr.

  7
  2
 218. Sally
  3.1.2016 – 22 Tevet 5776 v 20:53

  Burka je kvůli ctnosti a proti zostuzení čí podobně nebo proto aby nebylo vidět jak ji "manžel" mlátí. Děkuji za odpověď.

  3
  0
 219. 4.1.2016 – 23 Tevet 5776 v 22:51

  Koran [33:59] "Proroku, řekni manželkám svým, dcerám svým i věřícím ženám, aby přitahovaly k sobě své závoje! A toto bude nejvhodnější k tomu, aby byly poznány a nebyly uráženy. A Bůh je odpouštějící, slitovný."
  Burka není z islámu. A niqab také ne.

  0
  3
 220. Bohdana
  6.1.2016 – 25 Tevet 5776 v 18:53

  autorka vůbec nezmiňuje, že po rozvodu s muslimem přijde o děti, důležité je jen, že se o ni bývalý postará … zvláštní uvažování

  0
  0
  • 11.1.2016 – 1 Shevat 5776 v 11:25

   Máte na mysli autorku "Bez dcerky neodejdu"? :)

   1
   0
 221. dan
  6.1.2016 – 25 Tevet 5776 v 20:15

  Muslim Hákim je lhář ,že Hákime ty ukazuješ jaká veš muslim je . Máš pravdu Hákime já zas budu bojovat za bílou rasu proti koránu.

  1
  0
  • 6.1.2016 – 25 Tevet 5776 v 20:29

   Ale Korán není proti žádné rase.
   Násilníci jsou všech ras a vyznání, je třeba se s tím smířit.

   0
   1
 222. dan
  6.1.2016 – 25 Tevet 5776 v 21:24

  Cheche Hakime to je vidět ,jsi lhář.

  1
  0
 223. DAN
  7.1.2016 – 26 Tevet 5776 v 19:22

  Milé dámy je vidět v Německu co pro muslima znamená žena ,už jste to ve svých slepičích mozcích pochopily?

  5
  0
 224. johana
  9.1.2016 – 28 Tevet 5776 v 19:05

  Važene zeny ,necetla jsem uplne vse jen se zhora a od Jany,muj pritel je take muslim.jednou ano jednou ne,proste jak se to hodi,potka kolegi je ,u me se snazi vykladat jak je to vsechno jinak a lzi a lzi,ano milovala jsem ho a za devet let jsem se s nim mockrat rozesla coz se mu hodilo mala pauza …a znovu .je jak had ktery uštne a nepusti. Stratila jsem kvuli sve zamilovanosti a slabosti ,uverit tak magickym ocim a krasnym lzim ,sveho ex manzela.a to muj muslim je tzv. Chudy bez velkych moznosti zit v lepsich finan.podminkach a presto vsechno presne jak psala pani Jana me dostal na dno. Nemam sebejistotu ,nikam uz nechodim nespim bojuji jak sedostat z jeho drapu ,pripadam si jak posledni hadr na podlahu. Tolik drzosti a skutecne cilenym pomalym tempem me dostal kam potreboval, je too asi tri mesice co jsem si rekla a dost uz opravdu neunesu aby me takovym promyslenym systematickym savym zpusobem dal ponizoval. Byla jsem velmi krasna spolecenska zena s portovkyne.ted uz nevim kdo sem proc sem .vim jen jedno nesmim se snim uz videt a reagovat na jeho prekrasne sms. Je toho mocco bych mohla psat za devet let s muslim . Moje blbost. Zeny opravdu,laska ani prosby ani ušlechtili pristup nic nezmeni. Viz dopis od jany podotykam ze zijem v evrope

  4
  0
  • 11.1.2016 – 1 Shevat 5776 v 11:24

   A podle slohu jste nejspíš dokonce propadla alkoholismu.
   Ten ale zřejmě prospívá vaši fantazii.

   0
   3
   • danny
    11.1.2016 – 1 Shevat 5776 v 15:05

    Alebo niekto sa nemôže prehrýzt skrze vonkajší obal k jadru.A formu nadradzuje obsahu.Poznat vníma ako ,,mat informácie,alebo evidovat ich."Namiesto toho aby vedel ,že ide o zakúšanie blízkosti.
    A pravdepodobne rovnaké spozná rovnaké.smile

    0
    0
    • 11.1.2016 – 1 Shevat 5776 v 18:58

     Forma často o jádru leccos prozrazuje. Zejména pak lež poznáte z nekonzistentních tvrzení.

     0
     0
    • danny
     12.1.2016 – 2 Shevat 5776 v 06:08

     Presne Hakime,pre-ZRADZA.Ked človeka,ZRADI jeho poznanie,tak lož sa stáva pravdou aj bez nekonzistentných tvrdení.Veru,veru….

     0
     0
    • 12.1.2016 – 2 Shevat 5776 v 10:11

     Danny, oba moc dobře víme, kdo lži šíří. Přestaňme si prosím lhát do očí.
     Konzistentnost tvrzení sice není zárukou pravdivosti, ale pravdivá tvrzení nemohou být vzájemně nekonsistentní.
     Pokud chcete někoho obvinit ze lži, pak je slušnost předložit důkaz.
     Děkuji, že jako dobrý Křesťan nelžete.

     0
     0
    • danny
     12.1.2016 – 2 Shevat 5776 v 16:44

     Hakime,lož je klamstvo natvrdo,ale aj pri troche inteligencie a istej znalosti ludí velmi pekne skrytá ,,skutočnost" za najrôznejšími eufemiznamy ako sú kompliment,zdvorilost,takt…falošné kúzlo,ilúzia,zastieranie falošných skutočností.,,Ale cisár je nahý!"kričí dieta v rozprávke.Zvyšok kludne žil v spoločenskej lži,klamstve.
     Pravdivé tvrdenia nemôžu byt nekonzistentné?A dva protirečivé názory o povahe svetelných lúčov?Vlnová a korpuskulárna teoria svetla?Ak sa skladá z vln,nemôže sa skladat z častíc.Ak sa však skladá z častíc,nemôže mat vlnovú povahu.A či?
     Alebo:,,..spôsobujem štastie a privádzam neštastie.."Iz 45,7
     Ako spomínal Meyrink,bdelost tot vše.Nad každým výrokom.A o čo vlastne ide?Tá ml.Pani nemusela byt pod vplyvom alkoholu,ale stačil sa podpísat prežitá čast života.
     Rozpory sa vyriešia,ak budem rozlišovat od seba informáciu a jej nositela.Napr kniha (dajme tomu Dejiny Europy)sa skladá s papiera,lepu,tlačiarenskej farby….Ak ju dáme týmu odborníkov,so žiadostou aby ju analyzovali,až po úroven štruktúry atomu,dostaneme zoznam mnohých údajov,ako je váha knihy,spektrálnu analýzu,chemické zloženie a atd.V analýze sa neobjavý len jedno:Dejiny Europy.Obsah knihy,jej sama informácia sa pri analýze stratila.A to sa stalo pri komente Johany.
     Nebudem po vzore Polskej hymny siahat po meči,ale slovami Ignáca z Loyoly som ochotný vykladat výrok blížneho skôr v dobrom ako špatnom zmysle,preto som zvolil obsah a formu.A na príklad vôbec nemusím byt Krestanom.smile

     0
     0
 225. dan
  11.1.2016 – 1 Shevat 5776 v 19:23

  Hakime jsi lhář ,ubohej islámskej vymývač mozků.

  1
  0
 226. Festr
  11.1.2016 – 1 Shevat 5776 v 19:58

  Hakime ty jsi muslim a já to respektuji a samozřejmě hájíš své náboženství které vyznává více než miliarda lidí. Islám je prý náboženství mírumilovné a já jsem tomu rád pokud je to pravda ale mám jisté pochybnosti. Na světě je mnoho zlých lidí, křesťanů, budhistů , ateistů atd. a někteří páchají i ohavnosti a jsou mezi nimi i teroristé. Jak je ale možné že nejvíce teroristů je muslimů, vždyť je tu tolik teroristických organizací hlásících se k Islámu! Islámský stát, Boko Haram, Al Kajdá a další. To jsou desetitisíce a snad statisíce lidí kteří ve jménu Islámu páchají ty nejhorší zločiny!! Vždyť by se proti tomu měli postavit všichni slušní muslimové!!! Jinak těžko někoho přesvědčí že oni jsou ti mírumilovní…..

  2
  0
  • 12.1.2016 – 2 Shevat 5776 v 10:05

   Festre, islámský terorismus je jen moderní varianta levicového či anarchistického terorismu: Islám totiž také hlásá sociální spravedlnost a odsuzuje útlak a zneužívání moci. A je pravda, že Korán nabádá k boji proti utlačovateli.
   Tzv. "Sever", čili Západní svět, už nějaký stav rovnováhy a stability, i když zřejmě jen dočasné, našel. Afrika a Střední východ ale nikoliv. Přesvědčení o ekonomické, politické, vojenské a kulturní okupace těchto oblastí Západem je pravý důvod tohoto násilného politického boje, nikoliv myšlenky islámu.
   Islám je v dnešní době rozšířená ideologie a není proto divu, že je rozšířená i jeho extrémistická interpretace.

   0
   0
 227. SalamPlesnivej
  18.1.2016 – 8 Shevat 5776 v 00:32

  "Stud je to s čím se rodíme"??? Tak nevím no, já na chalupě nebo u moře běhal jako pětiletý kluk nahý a nijak jsem se nestyděl :DDD Nemůžu si pomoct, ale máte to v tom islámu prostě nějaké pošahané. a když si to ani v 21. století nejste schopni uvědomit a ani tu pr.del toaleťákem si neutřete.. hmm to je teda síla…

  0
  0
  • 18.1.2016 – 8 Shevat 5776 v 02:28

   Jako pětiletý kluk jste se vykakal na veřejnosti a vůbec jste se nestyděl, tak vás snad aspoň tohle přešlo.
   Jste vy schopen si uvědomit, že je ve 21. století teplá tekoucí voda mnohem praktičtější než toaletní papír, i na toaletní hygiénu, a že je navíc účinnější? Asi ne, ale sprostě se vyjadřovat umíte, to vám musím uznat…

   1
   0
 228. nepříznivec islámu
  5.2.2016 – 26 Shevat 5776 v 12:26

  Silný hlas ze světa islámu:
  Mustafa Kemal Attaturk, zakladatel moderního tureckého státu, dával najevo své opovržení islámem i veřejně , když prohlásil, že: „Islám, tato absurdní teologie nemorálního beduína, je mršinou, která otravuje naše životy.“.
  Bez komentáře

  3
  0
  • 5.2.2016 – 26 Shevat 5776 v 15:38

   Vy nechcete komentovat to, že byl Mustafa Kamal Attaturk nepříznivec islámu, nebo že byl podporovatelem genocidy?
   Pravda, jako příznivec islámu by genocidu těžko obhájil. Humanismus otravuje naše životy, stejně jako veškerá morálka.
   Mršinu vidím úplně jinde, ale tam chybí zrcadla…

   0
   4
 229. Nepříznivec islámu
  6.2.2016 – 27 Shevat 5776 v 15:33

  Ano Kemal Attaturk nese spoluodpovědnost za genocidu arménů. Stejně tak jako každodenní genocidy se dopouštějící bojovníci islámu, za tiché sympatie veškerého islámského světa. Vždyť oni činí podle koránu dobro pro každého muslima. Muslimské pokrytectví a lživost v tomto směru ospravedlňuje sám korán.
  Kemalovi se nedá upřít zásluha, že vytvořil ve své době jediný fungující muslimský stát. Vytvořil ho odlukou tupé víry od státu, likvidací Velkého Muftího a podobných pomatenců. Opačný proces o který se pravověrní muslimové snaží dnes.
  Samozřejmě že humanismus otravuje mysl muslimů, jako vše co vyžaduje přemýšlení a syntetický úsudek, nikoli tupé memorování nesmyslných textů ukončené ještě tupějším výkřikem Aláhu Agbar.
  Morálka vám také nevyhovuje? Takže jste právě přiznal, že islám je zcela amorální. Správný muslin vraždí, znásilňuje, bijí se ženy, kradou děti a oblbují bezvěrci, jen aby jste rozšířili tuto společenskou rakovinu. Vše dovoleno ve jménu Aláha.
  Takže ulisné chování k ženám do momentu než konvertují, nebo si je manželstvím připoutají, je ospraveditelné, vždyť je to šíření islámu.

  3
  0
 230. Marketa
  16.2.2016 – 7 Adar A 5776 v 20:19

  Dobrý den, nerada se pouštím do podobných debat, v poslední době o to víc, jen bych ráda řekla i já svůj skromný názor na téma islám+ ženy. Toto téma se mě osobně již několik let dotýká, proto doufám, že je můj pohled objektivní a ne pouze zformovaný masmedii….
  Již 10 let je jedna z mých dlouholetých kamarádek z mládí vdaná za muslima, Alžířana. Kamarádka před 8 lety konvertovala, žijí a pracují v Anglii, mají jednu dceru, pravidelně si skypujeme, 3x ročně za námi jezdí na návštěvy, kamarádka učí dceru doma, podnikají neustále nějaké výlety, vyvíjí různé volnočasové aktivity, vždy na ní hledím s obdivem, co všechno zvládá a hlavně s jakou láskou a nadšením….
  Před více než rokem se mě tato tématika dotkla ještě osobněji a to skrze mou milovanou sestru. Je to 25-ti letá, atraktivní vysokoškolačka s neuvěřitelným rozhledem a chutí do života.. Rozhodně mi nepřipadá jako submisivní žena, bez vlastního názoru, schopná se dokonale přizpůsobit cizím pravidlům a příkazům, pokud nestojíte o své přátele, zájmy a svobodnou vůli k životu ( cituji sl. Kamilu)…. Jen měla vždy smůlu na muže ( v tomto případě křesťany)… jeden ji neustále podváděl, druhý měl postupem času vetší než velké problémy s alkoholem a agresí…. V té době jsem ji často viděla na pokraji sil, uplakanou a rozhodnutou zůstat sama….. Až dokud nepotkala svého nynějšího přítele, shodou okolností také Alžířana… Protože je po všech těch zkušenostech opatrná, propíraly jsme toto téma ze všech stran… Ona sama a se svobodnou vůlí se rozhodla stát mu po boku… I já sama jsem se začala v této oblasti více vzdělávat a snažila se na islám podívat i z jiné než veřejně známé stránky… Vždy jde pouze a jen o člověka a jeho duši….. Sestra mi pak řekla: "Vím, že on mě bude milovat do konce našich dnů, nebude chodit domů opilý, nebude se točit za každou sukní, bude se o mě a naše děti starat a to je to, co jsem hledala." A já jí v tomhle rozumím. Vidím na ní, jak dlouhou cestu ušla co se týče psychické stránky. Nezříká se přátel, zříká se alkoholu, kterému ale nikdy neholdovala… a tu její čistou hlavu ji často závidím:) A ještě poslední připomínka…. vykreslovat zde nezlomnou lásku k matce jako negativum??? Myslím, že by měla být přirozená pro každého člověka na zemi…. mimochodem…. slyšeli jste někdy rozhovor frajerů na autobusové zastávce: "matka, kráva …bla bla bla"? ….. Některé hodnoty by měla i ta naše evropská společnost pozměnit….

  4
  6
 231. dan
  16.2.2016 – 7 Adar A 5776 v 22:18

  Ješimarja jak omlouvá svou idiocii je ubohé a trapné.Také nahlížím na islám jinak do Evropy nepatří .Pokud chcete muslima je to vaše volba i když idiotsky omluvená protože píšete o sobě.Takže doufám že se odstěhujete do islámské země a nebudete se přiživovat tady.

  4
  1
  • Erich
   17.2.2016 – 8 Adar A 5776 v 17:59

   Dane je převeliká škoda, že nikde neexistuje nějaký, třebas jen malinkatý idiotistán, i kdyby měl existoval jen v liché čtvrtky a jednou za měsíc přes víkend. Doufám, že alespoň tušíš proč.

   Vždy se vynoříš, jen proto abys nějaké děvče doslova hulvátsky seřval na tři doby. Asi ti tak trochu muslimovatí kebule. Ale prosím, jestli tě to baví tak proč ne. Ale pak by jsi měl ještě přitvrdit, protože takovejch nesnášenlivejch nemrcouchů jako ty a lepčích je u ISISáků hafo.

   2
   1
  • Marketa
   29.3.2016 – 19 Adar B 5776 v 10:55

   Pan Dan s vytříbenou mluvou bude jistojistě šťastný a vyrovnaný muž, z jeho slov to víc než číší…. Nemám nejmenší potřebu se s Vámi jakkoliv dohadovat, ani se omlouvat…. ba dokonce ani ve svych 36 letech psat příspěvek o sobě ve jmenu nekoho jineho :D Ja osobne jsem stastne vdana, mam dve deti a dovolila jsem si jen přijít se svou troškou do mlyna… toto jsou me zkušenosti s muslimy a nic vic. Trochu mě ovšem uráží slova o idiocii a přiživování se… jsem běžný 17 let pracující člověk…. Pane Dane, je mi Vás upřímně líto, jednou až budete na sklonku života stát u brány idiotistánu, předpokládám že sám, už bude pozdě vzít zpět celý Váš naštvaný a sprostý život…. Díky Bohu, že žijeme jen jednou a vy se v přištím životě zjevíte ve formě malé, ošklivé jepice, kdesi v nejodlehlejších krajině…. a budeme mit všichni klid ;)

   1
   1
 232. dan
  17.2.2016 – 8 Adar A 5776 v 18:08

  Cheche krásný chlapče.Jistě mě poučíš jak takové ženy nazývat ? Co sluníčko svítí v debilostánu, jistě víš proč to píšu .

  2
  1
 233. dan
  29.3.2016 – 19 Adar B 5776 v 15:22

  Markéto tak dlouho jsem se ještě nezasmál a se mnou celá moje rodina .Vy hlavě toho moc nemáte nebo máte vymytý mozek.Na tu jepici se těším ,vy jste slepice už ted.

  2
  0
 234. Lalinka
  29.3.2016 – 19 Adar B 5776 v 23:37

  Dobrý den chtěla bych se,jen zeptat:)
  Nechci tu nějak vyrusovat nebo tak něco moje kamaradka je mlada a jeji kamarad je muslim take mlady 20 let mu je je nezady zijici v Česke republice
  Ale kamardka se donho silene zamylovala tak se spolu sesly mely 2 setkani ale uz naprvny setkani se sni chtel libat atd kamaradka odmitla a na druhe setkani chtel neco vic ne sex ale totez kamardka odmitla bala se toho ze by udelala to co chtel a uz by se snim neuvidela a litovala by byl velice nastvany kdyz neudelal to co chtel rekl ji ze ad nanho zapomene a ze ji nevhce vydet nerekl ji moc hezkych sliv na socialni siti fb si ji zablokoval nevola ji a nereaguje nevim ji poradit je donho zamylovana ale nevy co cekat co delat :( rekne te mi nato neco dekuju .

  1
  1
  • woodoo
   9.2.2017 – 13 Shevat 5777 v 08:47

   Je to jednoduché, okamžitě opustit, neb jemu o ni jako člověka jistotně nejde, páč muslim. "O)

   0
   0
 235. Ester
  7.2.2017 – 11 Shevat 5777 v 00:13

  Dobrý den, už skoro jeden rok mám vztah s Muslimem. Chceme už náš vztah posunout trochu dál. (Nemyslím svatbu). Je tady někdo, kdo by si chtěl popovídat o zkušenostech? :-) :O Ráda bych se dozvěděla něco více, kdo má větší zkušenosti o životě a povaze..

  1
  2
 236. Omg
  7.2.2017 – 11 Shevat 5777 v 01:48

  Pomaly tisíce komentárov, od tých čo vidia všetko ideálne až po tých čo katastroficky. Mne tu chýba ale jedno, všimli ste si, že nikde sa tu nerieši európan a moslimka? Prečo?

  0
  0
 237. dan
  7.2.2017 – 11 Shevat 5777 v 11:31

  Muslimka si nesmí vzít muslima nebo bude zabita.Kdo se se u nás tahá s muslimem jsou nenormální špíny.Za obcování s muslimem by měli být odvrženy a vypovězeny.

  4
  2
 238. Festr
  10.2.2017 – 14 Shevat 5777 v 12:42

  Máš to blbě. Muslimka si může vzít jen muslima a v žádném případě si nesmí vzít jinověrce, jinak je to proti jejich víře. Naopk muslim si klidně může vzít třeba křesťanku nebo i ateistku ale měl by se snažit ji přesvědčit ke konverzi k islámu.

  1
  1
 239. katka
  16.3.2017 – 18 Adar 5777 v 21:09

  zdravim,
  Vetsina pribehu se tyka Syrie,Arabie blizko Evropy,ctu rozdilne a rozpolcene nazory.Dohadovani. Prispevky nektere pravdive i prinosne i docela prehnane at v dobrem ci zlem.Neslo nereagovat a ze jsem toho precetla dost .Sama ve sve situaci nevim jak se zachovat asi zalezi co prijme a co nikoliv a i na co pristoupite vy.Podle toho se vztah bude vyvijet ci zanikne.Urcite je dobre neco o koranu,jeho zvycich si zjistit.Tak si ho lstive otukat.Ale priznejme si Zeny chlap je jenom chlap a po svatbe se zmeni vsichni bez ohledu na viru,postaveni ve spolecnosti zemi v ktere zije nebo v ktere se narodil.Procujeme v USA on je muslim puvodne z Indonezie.Inteligentni chlap -nesnasim burany-Mimo Aj mluvi i spanelsky.Skvele umi hrat na kytaru.Obcas porada party na kterych hraje rad si da obcas dobre vino ne nejaky cuco /u nej v zemi je temer nemozne vino koupit./ Nemodli se.Ramadan? zapomen.Jsme spolu 2 roky .Pozadal me o ruku zatim jsem odmitla. Ale jak se opravdu chova ve sve zemi to nevim.. .Co takhle kdyby chtel zit v Cechach ,co delat?Co je nutne kdyz bych ho chtela pozvat?A jak se chova ke me?S uctou,ma pocit ze me musi ochranovat,pomaha mi nikdy mu zatim nevadili kratke sukne ci odhalena ramena ,nesnasi kdyz chci neco zaplatit-to ani nezkousim.

  0
  0
 240. Martina
  24.5.2017 – 28 Iyyar 5777 v 17:18

  Ja zijem tiez s muslimom 8 rokov a nic z toho co pisete o rom te prvorada je matka nieje pravda!!!!! A anii ma nevybrala jeho matka lebo sa s nou vobec nerozprava.Pochadza z Turecka a velmi si rozumieme!! A co sa tyka muslimskej viery mne osobne sa paci!!!! Pravdu ak tu vieru poctivo kazdy dodrzi!!!

  0
  1
 241. Palo
  6.6.2017 – 12 Sivan 5777 v 17:53

  doporučuji:

  Pravá tvář islámu
  https://jaknatoo.blogspot.de/2013/11/prava-tvar-islamu.html

  Hadísy. Mohamedova sunna BILL WARNER CPSPII
  https://jaknatoo.blogspot.de/2016/11/hadisy-mohamedova-sunna-bill-warner-cpspii.html

  0
  0
  • Erich
   7.6.2017 – 13 Sivan 5777 v 18:11

   Palo máte doma Bibli? Doporučuji.

   0
   0
 242. Martin
  27.7.2017 – 4 Av 5777 v 14:06

  https://globe24.cz/svet/36373-video-rozzlobena-ex-muslimka-uz-to-nevydrzela-a-promluvila

  0
  0
 243. Pavel
  13.8.2017 – 21 Av 5777 v 18:50

  Líbí se mi komentář jednoho muslimského imána co se týká bílých žen,že jsou jenom smetí a jsou dobré jenom na jedno.A měl pravdu hlavně to smetí co se zamiluje do muslima a tady vypisuje i když se ozývají hlasy že jsou některé komentáře falešné ktreré si píšou muslimové samy aby ukazály jak moc češek a slovenek je miluje.

  4
  0
 244. eleine
  8.9.2017 – 17 Elul 5777 v 22:46

  bože,smiluj se nad slepými a nechej je procitnout z pravěku !!! Islám :D . Jděte někam,tady jsme ateisté a křesťané. Islám už Rudolf druhý hnal z Evropy a tam měl také zůstat!!! Je to zlo. Podřizovat se chlapovi,dělat ze sebe tupou ovci,automat na děti,nemít svou svobodnou vůli,ba ani identitu!!!! Ne,to není nic pro realisticky uvažujícího člověka.Islám považuji za hororovou pohádku,bez dobrých konců!!!

  3
  0
 245. Lena
  26.7.2018 – 14 Av 5778 v 23:22

  Vlezla jsem sem fakt náhodou. Čtu vše možné o muslimech,koránu, jejich debilni uchylny zákony apd. Ale, že se dočtu takových ******! To jsem nečekala. Kdo v Čechách je tak debilni, ze chce konvertovat nebo si vzit naprosto labilniho tyrana? Proberte se ! Tohle není normální. Muslimska radikální víra je odporna, srovnatelná s Hitlerem. Odpad !

  1
  1
 246. Angelika40
  1.9.2018 – 21 Elul 5778 v 13:48

  Seznámila jsem se na internetu s arabským muslimem ,že začátku se mě ptal jakým umím jazykem napsala jsem český jiný jazyk neumím a tak se domlouvame v češtině pomocí překladače,po měsíci psání a otázek a různých odpovědi mi napsal ,že mě miluje a chce poznat rodinu i on mi poslal fotky své rodiny ,na každou otázku odpoví i na citlivější ohledně sexu atd. Asi i já ho začínám milovat učím se anglicky a on český ,abysme mohli v létě spolu strávit dovolenou jen mě děsí že chce pořád vdávat a i to divné první se musíme poznat a ne hned sňatek jemu je 27 let a mě 40 let , myslím si ,že jsem pro něj stará on píše že věk neřeší,prý budem vdávat a pak žít v Tunisu do konce života v lásce a míru je plný lásky a každý den mě překvapuje svou otevřeností ,píšm si denně,chtěla bych mu věřit ,ale v životě jsem zažila spoustu špatnych věcí třeba bych sním byla šťastná má někdo podobný příběh můžeme vyměnit zkušenosti a pokecat na mailu janickaknoflik@seznam.cz. Za odpovědi budu ráda i za rady děkuji

  0
  0
 247. 31.1.2019 – 25 Shevat 5779 v 18:54

  Přátelé zachovejte klid a čtěte Písma náš milovaný Bůh uzavřel smlouvu s Abrahamem,Izakem,Jakobem,Mojžíšem,Davidem z rodu Davidova vzejde Mesiáš a to je náš Král Králů a Pán Pánů Ježíš Kristus.Všichni křesťané čekají na druhý příchod Ježíže Krista takže žádná nadvláda muslimů se konat nikdy nebude.Všichni budeme souzeni i muslimové budou souzeni.Proto je důležitější aby jsem byli zapsaný v knize života.Pokoj s Vámi.

  0
  0
 248. Petr Pert
  1.4.2019 – 25 Adar B 5779 v 16:25

  Že neznám pravdu a že toho budu hodně litovat, to bych měl vědět, zvláště v dané době, neboť to co vypadá hezky napovrch není hezké pod pokrývkou. Nakonec ISIS nám evropanům dala nahlédnout pod pokličku skutečného islámu, třebaže v něm žijí i lidé mírněji v danou dobu a podmínkách jednající. nakonec Konrád Henlein také zprvu v daných podmínkách nevystupoval tak, jak vystupoval po jisté změně podmínek, kde se ukázala pravá tvář věci.

  0
  0
Předchozí článek

Xenofobie? Ne. Pud sebezáchovy!

Další článek

Ceny bytů na miskách vah