Zdroj: Archiv

Novinářka Helen Thomasová po téměř padesáti letech opuští Bílý dům. Kdo to byl?

Tato dáma, která v úctyhodných osmdesáti devíti letech sloužila v diplomatických službách a přežila deset amerických prezidentů.

Co bylo příčinou odchodu? Nebylo to odchod na zasloužených odpočinek, nýbrž její “prořízlá” ústa.

Doplatila na svá slova, která pronesla na adresu Izraele. Na jedné party označila Izraelce za okupanty. Řekla, že by Židé měli opustit Palestinu a vrátit se do Německa a Polska. Toto vše proběhlo na oslavě židovského odkazu dne 27.května (1942 – Jozef Gabčík a Jan Kubiš provedli atentát na Reinharda Heydricha (zemřel 4. června 1942); jednalo se o operaci s krycím názvem Operace Anthropoid. Nacisté bezprostředně poté vyhlásili stanné právo a později provedli zastrašovací akce – obce Lidice a Ležáky byly vypáleny a obyvatelé popraveni nebo odvedeni do táborů).

Později však svůj výrok vzala zpátky a omluvila se, ale poté oznámila že odchází do důchodu.

Mnoho významný lidí se od novinářky distancovalo a mnoho lidí se cítilo pobouřeno. Paní Thomasová pracovala pro mnoho významných institucí jako například společnost Hearst Newspapers, stála po boku Johna F.Kennedyho.

Zda Helen Thomasová myslela tento výrok vážně či nikoli se nedozvíme. Pravda je vždy někde uprostřed.

Důležité je, že tato dáma a legenda americké žurnalistiky, za sebou zanechala kus práce, neboť 57 let pracovala pro agenturu pro agenturu United Press International a proslula jako dlouholetá korespondentka z Bílého domu, kterou se stala již v roce 1961.

Jen tato “tvrdá” dáma původem z Detroitu sama ví, jak daný výrok myslela. V jejím úctyhodném věku má nárok na svůj názor.

Otázkou je, zda si to může dovolit člověk sloužící ve službách Bílého domu.

Zdroj

Autorka: Soňa Diartová

Přečtěte si také od autorky: Sen nebo realita?

Žádný komentář

Zanechat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *


Můžete používat následující HTML značky a atributy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Předchozí článek

Klobouk a mezuza

Další článek

Starobní důchod pro OSVČ (Osoby samostatně výdělečně činné)