Zdroj: Shekel

Stávkujeme i za vás! Blokáda je jen proti papalášům! Moc líbivá hesla. A skutečnost?

Na stránkách Odborového svazu dopravy Pražského dopravního podniku – zde– najdete výzvu ke stávce na den 16.06. Stojí zde:

Zaměstnanci v případě schválení reforem nedostanou:

·       roční jízdenku v hodnotě 4 750 Kč

·       příspěvek na stravenky v hodnotě 10 080 Kč za rok

·       flexi PASS v hodnotě 1 200 Kč

·       příspěvek na penzijní připojištění cca 6 000 Kč

·       a dalších až 114 benefitů.

K tomu poznamenávám, že Pražský dopravní podnik je financován asi ze 30% z tržeb z jízdného a zbytek jde z rozpočtu magistrátu, tedy z daní nás všech. Pozorně si přečtěte ty body nahoře, ať víte co vše financujete, i když metrem či tramvají vůbec nejezdíte. Nejpikantnější je ten poslední bod: a dalších až 114 benefitů. No dámy a pánové, kdo máte od svého zaměstnavatele až 114 dalších benefitů? Může si pokladní v supermarketu brát pravidelně domů nějaké zboží? Může si zedník semtam ze stavby odnést pár pytlů cementu?

Nemůžou. A ani nemohou stávkovat, protože by neměli koho vydírat.

Do práce jsme se ve středu nedostali my všichni, co používáme MHD. Oni tzv. papaláši jsou vozeni služebními auty se šoféry. Nemyslím si, že by stávka zasáhla víc je, než obyčejné lidi. A ti úplně největší papaláši hráli během stávky v Poděbradech golf. Jistě vám neunikla zpráva o mezinárodním golfovém turnaji železničářských odborů.

Pokud by skutečně měla být pravda o tom heslu: Stávkujeme i za vás; tak první co by měli vážení odboráři udělat, by bylo, že by se vzdali svých až 114 benefitů a na základě toho by se třeba snížilo jízdné.

Uvědomme si dále, že tato velká stávka „proti vládě“ poškodila jen zaměstnavatele. A proti nim stávka namířena nebyla, to odbory samy říkají. Ale to je jim fuk.

Ovšem k dokonalosti to dotáhli odboráři z Liberecka. Na původně plánovaný den stávky, pondělí, si naplánovali odborářské školení. Když pak byla stávka přeložena z pondělka na čtvrtek, briskně přeložili i školení. Organizačně dokonalý kousek! Tedy zajištění dopravy, pronájem místnosti, audiovizuální techniky, školitele. Školení bylo vždy naplánováno na 08:30 do Tyršovy ulice v Praze. Tedy na místo a přesně na začátek pochodu na Palackého náměstí.

Důvod? Pokud by odboráři stávkovali, neměli by za tento den nárok na mzdu. Když se „školí“, musí jim zaměstnavatel den proplatit. Tady tak zaměstnavatele poškodili na výpadku výroby, byť proti němu podle vlastních slov nestávkovali, a ještě si to od něj nechali proplatit. Pokud pak v průvodu křičeli hesla o nějaké zlodějské vládě, pak je to naprosto totéž jako když zloděj křičí chyťte zloděje. A doufám, že je někdo nechce omlouvat, že toho vlastně tolik v porovnání s tuneláři neukradli. To bychom pak po nějaké vraždě mohli tvrdit, že v porovnání s holocaustem se toho taky moc nestalo.

Autor: Tomáš Flaška

3 Komentářů

 1. Karel79
  28.6.2011 – 26 Sivan 5771 v 13:59 — Odpovědět

  No, právě o ony benefity jim go, o svoje papalášské posty, kdy za svá rozhodnutí nemají pražádnou odpovědnost,…. a dalo by se dlouho pokračovat.
  Jen blbá lůza jim to žere. Bohužel, lůza je proto lůza, že nemyslí. Jen se zaposlouchá do frází, některé se jí zalíbí, a hurá do ulic.

  0
  0
 2. Karnits
  28.6.2011 – 26 Sivan 5771 v 17:23 — Odpovědět

  taky se identifikuji s částečkou blbé lůzy a napíšu že nevím, o co jde odborům, ale měly ” náhodou” stejný nápad a ” náhodou” i ve stejném čase…a protože mi nevidíte do hlavy tak mi jen musíte věřit, že čin se schoduje,bo i různé cesty se občas kříží…:-)….

  0
  0
 3. Karnits
  28.6.2011 – 26 Sivan 5771 v 17:23 — Odpovědět

  oprava taky zaměnit za tady…:-)

  0
  0

Zanechat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *


Můžete používat následující HTML značky a atributy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Předchozí článek

V Izraeli začalo každoroční rozsáhlé cvičení civilní obrany

Další článek

Zásoby ropy na stovky let dopředu!?