Zdroj: monuments.ws

Časopis Týden se otevřeně ptá svých čtenářů jestli je možné žít v míru s muslimy a nebo je lepší je vysídlit z Evropy. Asi podobně jako se to udělalo po válce se Sudetskými Němci. Obávám se, že tato otázka je víc než jen dotazem a předznamenává možný budoucí s cínař.

Časopis Týden se otevřeně táže „Myslíte, že je do budoucna možné mírové soužití původních obyvatel Evropy a přistěhovalců, kteří vyznávají islám?“

Z možných odpovědí zatím čtenáři hlasovali:

Ano, jsem optimista. Imigranti jsou pro Evropu obohacením. (4 %)

Ne, jsem pesimista. Dříve nebo později dojde ke střetům, které mimo vyústí v deportace části “evropských” muslimů zpět do zemí jejich původu (79 %)

Jsem pesimista i optimista. Muslimové, hlavně ti vzdělaní a umírnění, jistě přínosem jsou. Jejich množství však nesmí překročit určitou míru, neboť s rostoucím počtem lidí vyznávajících islám se zvyšuje i nebezpečí, jež představují pro jinověrce. (17 %)

Zaznamenáno 20.9.201; zdroj ankety zde.

Přes jistá zkreslení ankety, neboť hlasují pouze ti co vědí o anketě a mají zájem hlasovat, je zřejmé, že mezi Evropany narůstá odpor k soužití s muslimy. Například nedávný průzkum britské vlády ukázal, že 37 %  etnických Britů by podpořilo politickou stranu, která by snížila počet muslimů ve Velké Britanii.

Na první pohled je tedy vidět, že i přes masivní kampaně na podporu multikulturní společnosti a pozitivního vztahu Evropanů k islámu, které štědře dotují nejen vlády jednotlivých zemí, ale i Evropská unie, je reakce Evropanů stále odmítavější.

Samozřejmě je pro mnohé lidí jednoduché označit odpůrce islámu a rozrůstání muslimských komunit v Evropě za rasisty, xenofoby, fašisty a neonácky. Toto zjednodušené odmítání narůstáni nesouhlasu s islámem, ale neřeší problém pouze jej maskuje a potlačuje konstruktivní diskuzi o jeho řešení.

Zde na Shekel.cz, svém blogu v Idnes.cz a veřejně se vyjadřuji stále pesimističtější o možnosti soužití s islámem a muslimy. Má upřímnost v mých názorech je využíváni obránci islámu a některými mými kritiky k snaze mně očernit různými manipulacemi s mými slovy a názory. Ani se tomu nedivím, protože tito lidé nemohou popřít fakta a tak se snaží je „zazdít“ útoky na ty kdo nechtějí o nich mlčet.

Jenže pravdu nelze zatajovat do nekonečna. Pokud mají muslimové v Evropě v míru žít se svými spoluobčany musí nastat pouze jedna ze tří možnosti:

1 – muslimové přizpůsobí své myšlení, chováni a náboženství životě v sekulární, demokratické a svobodné společnosti a reformuji svou víru tak, aby byla kompatibilní s 21. stoletím.

2 – Evropané postupně opustí svobodu myšlení a sekulární, demokratickou a svobodnou společnost ve prospěch sociálně-náboženské společnosti ze 7. století. (tj. ortodoxního islámu). Slovy jednoho demokratického muslima z Německa: „Buď se islám poevropští nebo Evropa poislámští.“

3 – Dojde dříve či později k občanské válce v niž buď Evropané prohrají a bude jejich země islamizována, nebo vyhrají a dojde k odsunu muslimů. Ano přesně tak jak to píše časopis Týden ve své anketě.

Osobně bych byl radši, kdyby se v budoucnu realizovala první možnost. Nemám rád násilí a zlo mezi lidmi. Nedělá mi problém pracovat a žít s českými Korejci, jíst u křesťanského Turka, zajít do čajovny patřící mystickému čajovníkoví (muslimskému šítovi) nebo mít manželku s kořeny v jiném národě.

Ale dělá mi problém, když někdo ve jménu víry chce terorizovat ostatní a vnucovat jim náboženské vidiny polokočovní společnosti z 7. století, která je sociálně-kulturně spíše na úrovní totalitarismu a diktátorského pohledu na svět, než vrcholu civilizace jak se propagandisticky tvrdí.

Jenže bohužel se bojím, že vývoj v dnešním světě směřuje spíše k možnosti 2 a nebo 3. A jak tedy na otázku časopisu Týden odpovíte vy, čtenáři?

Autor: Lukáš Lhoťan

18 Komentářů

 1. plan-9
  20.9.2012 – 4 Tishri 5773 v 15:46 — Odpovědět

  ja bych si pral oziveni dobre demokraticke humanisticke levice, tak aby silne propagovala/vyzadovala demokraticke-socialni-humanni chovani ve spolecnosti.

  tj. sekularni stat s toleranci vericich, nabozenstvi, cirkvi a ateistu.
  nabozenska tolerance rozhodne, nabozenske nasilne akty trestat.

  vyzadovat smisene skolstvi, telocvik divek, chlapcu bez ohledu na vyznani.

  moznost decentnich nabozenskych symbolu na pracovisti, krizek, hvezda, satek
  na hlave bez zakryti obliceje. to je jako kdyz ja pankac/metalista chci chodit
  i do prace v trickach s kapelami, se strapatymi vlasy.

  obrizku bych nezatracoval, pokud bude pod dohledem lekaru.

  0
  0
 2. woodoo
  21.9.2012 – 5 Tishri 5773 v 06:29 — Odpovědět

  Co to je “dobre demokraticke humanisticke levice”? :O)

  0
  0
 3. Erich
  21.9.2012 – 5 Tishri 5773 v 07:54 — Odpovědět

  Ad2 Woodo to je model funkční rodiny, převedený na úroveň státu.

  Starší brácha vodí sestřičku do školy, aníž by si za to nechal platit, k obědu mamina dává dětem úměrné porce dle věku, ne podle vysvědčení a takové ty další srandičky co nejdou dost dobře finančně vyčíslit.

  Ale zase na druhou stranu si docela dobře umím představit, kterak manželky pravicových voličů, v rámci posílení pravicovosti životního stylu, přechází na tvrdě monetarizované styky s hlavou rodiny.

  Woodo promiňte mi za ten frk.

  0
  0
 4. woodoo
  21.9.2012 – 5 Tishri 5773 v 09:38 — Odpovědět

  Ad 3) Erich: Nezlobím, protože je to nádherný fórek, to já můžu. Nicméně, model funkční rodiny ponejvíce vychází z konzervativních hodnot, a to jistě oba dva dobře víme, že se nejedná o zcela levicové vidění světa. :O)

  0
  0
 5. plan-9
  21.9.2012 – 5 Tishri 5773 v 10:11 — Odpovědět

  ja jsem myslel napriklad finsko, svedsko, norsko v nejlepsich letech.

  0
  0
 6. Erich
  21.9.2012 – 5 Tishri 5773 v 12:57 — Odpovědět

  Ad 4. Woodo všechno se nám to pěkně prolíná, hranice názorů nejsou ostré. A je hlavně otázka co si kdo pod určitým pojmem vykládá.

  viz. rozklikávací záložky nahoře:
  http://sociologie.topsid.com/index.php?war=politicke_ideologie&unit=socialismus

  Víte třeba je to členění přes rodinné vztahy jen určitá forma pokrytectví. Znám pár věřících, kteří určité poklesky neskutečně pranýřovali, destruovali mnohé slibně začínající či již fungující vztahy kvůli malichernostem, o jistých věcech mluvili jen s největším despektem, ale pak, když je to samé potkalo v rodině, nastalo ticho po pěšině.

  Já jsem jen k některým, opakuji některým věcem tolerantnější i když si třeba nemyslím, že bych se tak měl a chtěl sám chovat.

  Že je fungující rodina základem společnosti je snad axiom. Proto mně třeba mrzí, jak se přes všechnu tu svoji rétoriku zachovaly k rodinám a lidem na dně právě představitelé křesťanských stran viz. chemický Mirek.

  Výrok na adresu svobodných matek, že když se nedomůžou alimentů, tak si teda musí najít chlapa na sponzoring, pronesla nějaká senátorská hlavinka pomazaná, hlásící se zase k pravici.

  Ad plan-9 se vším souhlas, jen aby se ten současný chlív tuná, způsobený hlavně černobílým vnímáním problémů nepřekotil zase do jiného chlíva způsobeného bíločerným vnímáním problemů. V této mistrovské disciplíně vynikáme, myslím.

  0
  0
 7. woodoo
  21.9.2012 – 5 Tishri 5773 v 13:38 — Odpovědět

  Ad 6.) Erich: Vše, co jste napsal, mohu sám podepsat. Naprostý souhlas, jen s tou výjimkou, že v případě MK se nejedná o pravicové myšlení, arciť po ovoci poznáte je. :O)

  0
  0
 8. Jaroslav Formánek
  21.9.2012 – 5 Tishri 5773 v 15:04 — Odpovědět

  Vzdělání znamená v islámu víc islámu. Je srandovní, že někdo klade důraz na vzdělání a myslí si u toho na své vlastní evropské.

  Jinak evropské hvězdy islámu-džihádu byly skoro vždy vzdělané, integrované a měly rodiny s dětmi. Jako sousedi byli slušní a decentní. Dokonce i oblíbení kámoši. Někteří to i s integrací přehnali a dlouhodobě pili pivo, rádi sport a party-life. Proto taky dneska nemá sharia4UK Choudhary rád, když mu říkáte Andy.

  Takže by už někdo mohl přestat hrát na ten flašinet nevzdělanosti a nezaměstnanosti, sociální něco a kouknout o pár m dál.

  0
  0
 9. Erich
  21.9.2012 – 5 Tishri 5773 v 17:12 — Odpovědět

  Ad 8. Ale Jaroslave, já přeci vím, kdo patří dokonce mezi ty světové hvězdy islámu-džihádu. Dost často to bývá někdo od nás. Tak si myslím, že je to docela pod kontrolou a nemusíš se bát nic. I když zas na druhou stranu, heslo poturčenec horší Turka tak dostává zcela novou dimenzi – konvertita horší moslemína. Ale čí je to vina?

  http://www.fbi.gov/wanted/wanted_terrorists/adam-yahiye-gadahn/view

  Vzdělání, vzdělání? Ono s nevzdělancem se dá dobře manipulovat, že?? A po tom ta naše srdéčka prahnou??

  0
  0
 10. Jaroslav Formánek
  21.9.2012 – 5 Tishri 5773 v 20:05 — Odpovědět

  Heteroplaneťan Erich mě začíná fascinovat.

  Já tu pracně demonstruji, že se vzdělancem se dá výborně manipulovat, tedy pakliže real-existierendes vzdělání muslima či multikulťáka bereme jako “vzdělání”.

  A ono to má na planetě Erichů úplně jiný dopad.

  0
  0
 11. Skinhead88
  22.9.2012 – 6 Tishri 5773 v 12:29 — Odpovědět

  smutný fakt, že ve Středověku se Evropa přílivu Turků, Arabů a ostatních přívrženců Islámu bránila a dnešní multi kulturně naladěná doba jim otevírá bránu do Evropy a ještě se snaží tvářit, že jejich náboženský fašismus je pro nás přínosem a obohacením.

  0
  0
 12. Erich
  22.9.2012 – 6 Tishri 5773 v 18:36 — Odpovědět

  Ad 11. Ahoj holáhlavo ráže 88.

  Vosumavosumdesátka je všeobecně, a to jak příznivci tak i odpůrci fašistické ideologie považována, ve své sekundární roli, za jednu z nejlepších protitankových zbraní obecně. Opravdu se německým inženýrům povedla. O tom žádná, to ti i rád podepíšu.

  Ale když tedy děláš Kruppovi tak hezkou reklamu, pak mi vysvětli, proč tě tak irituje zrovna pojem fašismus???

  Ve tvém nářku je malinkatý logický lapsus. Ale vopravdu maličkatej. Voni si ti multikulti zmanipulovaní intoši nemyslí, že náboženský fašismus je přínosem, voni si totiž ty multikulti zmanipulovaní intoši dokážou vybavit po slovech náboženský fašismus hlavně to krásné přeskoidní heslo – Gott mit uns! A pak třeba katolické Ustašovce. Hele holáhlavo, prý se do lágru v Jasenovci báli chodit pomalu i samotní Němci. Tam to muselo bejt celkem hustý.

  http://www.jasenovac.org/whatwasjasenovac.php

  Jo promiň, já se zas zapoměl, nač ty reminiscence, když teď nutně potřebujem vyřešit ten islám.

  Hele co říkáš na Jaroslava? S ním taky jen tak někdo nehne. Je argumentačně pevný v kramflecích. Enem jsem nepochopil, jak to vlastně s tím vzděláním nebo “vzděláním” ve vztahu k manipulativnosti druhých či své vlastně myslel??

  A přitom si myslím, že on sám nějak vzdělanej bejt musí, to se přeci pozná. Používá slovíčka co si musím vyhledávat ve slovníčku.

  Ale manipulovat a býti manipulován se navzájem asi nevylučuje. Co myslíš holáhlavo?

  0
  0
 13. Erich retard
  22.9.2012 – 6 Tishri 5773 v 18:49 — Odpovědět

  Ad 10. Jaroslave Adam nic? A já se těšil jak mne pochválíš za odkaz na svého času teroristickou superstar č.2, která přesně vystihuje ten tvůj bod 8. Teda je to vlastně s ohledem na rodinu ještě mnohem a mnohem zajímavější. A ty na mně zato s logickým chytákem.

  vším čím jsem byl, byl jsem rád Erich dě..ař

  0
  0
 14. kelev
  22.9.2012 – 6 Tishri 5773 v 23:04 — Odpovědět

  Trapny reci. Strilet se bude.

  0
  0
 15. Jaroslav Formánek
  23.9.2012 – 7 Tishri 5773 v 20:53 — Odpovědět

  Který Adam? Ten 60% “lidstvo”?

  0
  0
 16. woodoo
  24.9.2012 – 8 Tishri 5773 v 15:45 — Odpovědět

  Ach jo, už zase invektivy. Sami nejsme schopni domluvit se na základních postulátech dikuse. Jak by řekl klasik: „To je na h..no, takováhle práce!“. :O)

  0
  0
 17. woodoo
  24.9.2012 – 8 Tishri 5773 v 15:58 — Odpovědět

  Lukáši, mohu-li, otázka je kladena jako sugestivní, odpověď na ní nemá valné hodnoty. Někomu zavraždí dítě, hned poté budu klást otázku: Jste pro trest smrti, i když může dojít v tomto případě k justičnímu omylu? :O)

  0
  0
 18. Původní obyvatel
  25.9.2012 – 9 Tishri 5773 v 14:54 — Odpovědět

  Jako původní obyvatel Evropy nemám s islámem žádný problém, ani s jeho praktikováním.
  Takže odpověď: ano, bez problémů.

  0
  0

Zanechat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *


Můžete používat následující HTML značky a atributy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Předchozí článek

Začala škola

Další článek

Minhag avot, chok la-vašim