Zdroj: pohdiaries.com

Německý ministr vnitra Hans-Peter Friedrich  prohlásil, že xenofobie a neonacismus představují hrozbu německé ekonomice.Podle jeho názorů je německá ekonomika závislá na exportu a proto musí Německo ukázat, že přistěhovalci jsou v něm vítání.

Jak informoval německý web Spiegel.de prohlásil ministr, že „je ve vlastním zájmu Němců, aby odmítli xenofobii a přivítali přistěhovalce.“ Ministr také vyjádřil znepokojení nad vzestupem proti-přistěhovaleckých nálad a neonacistických skupin v bývalém východním Německu.

Ministr Hans-Peter Friedrich se již vyjádřil v předchozích týdnech proti všem aktivitám, které by mohly urážet a provokovat muslimy žijící v Německu a jeho nejnovější prohlášení na adresu vzrůstajícího odporu německých obyvatel k přistěhovalcům je části komentátorů vnímán jako snaha dát přistěhovalcům a jejich domovským zemím najevo, že německá vláda s názory svých občanů nesouhlasí a tím minimalizovat případný dopad na německý export. V obdobném duchu lze vnímat i prohlášení německé kancléřky Merklové o tom, že islám je součásti Německa.

Autor: Lukáš Lhoťan

5 Komentářů

 1. Michal
  2.10.2012 – 16 Tishri 5773 v 14:05 — Odpovědět

  Tak jsem se chvíli radoval, že Lukáš konečně napsal čistě informativní, nezaujatý články. Po dočtení článku vidím, že to byla radost předčasná. Opět se zde objevují Lukášovy manipulace jako “vzrůstající odpor německých obyvatel k přistěhovalcům” (jsi schopen to nějak doložit, Lukáši, nebo je to pouze tvá domněnka?) a ” německá vláda s názory svých občanů nesouhlasí” (viz. předchozí – není to spíš tak, že německá vláda nesouhlasí s tvými názory?).

  0
  0
 2. Lukáš Lhoťan
  3.10.2012 – 17 Tishri 5773 v 06:50 — Odpovědět

  Jasně Michale, německé obyvatelstvo je celé nadšené z toho že se mu do země ženou přistěhovalci. Asi kvůli tomu nadšení neonacisté posilují? :-( Fakt jsemš vtipnej, co kdybys třeba dokázal ty, že nemám pravdu? zatím jen vždy chceš něco po druhých, tak se dokazuj sám a pak snad to bude stát za stratu asu to pracně přepisovat jen abys měl radost …

  0
  0
 3. Flameri
  3.10.2012 – 17 Tishri 5773 v 07:01 — Odpovědět

  oj, bude veselo v Germánii.
  žeby boli prílišno kultúrno obohatení?

  0
  0
 4. Michal
  3.10.2012 – 17 Tishri 5773 v 17:33 — Odpovědět

  “co kdybys třeba dokázal ty, že nemám pravdu?” Pokud ty něco tvrdíš, musíš ty dokázat, že je to pravda. Nikoliv naopak. Chybí ti základní logika.

  0
  0
 5. Sani von Pfani
  5.10.2012 – 19 Tishri 5773 v 07:50 — Odpovědět

  Předně, jsou němci vnitřně pořád poznamenaný válkou. Zdá se mi, že ale velmi rozlišují mezi přistěhovalci podle toho, jak se dokážou integrovat a jestli žijou z Hartz IV, nebo chodí do škol a pak normálně pracujou. Bohužel, mají děsný zákony, který na jednu stranu nedovolujou vyhnat zneužívače soc. dávek a kriminálníky. A na druhou stranu předepisujou, kdy musí třeba dotyčný žadatel o azyl vypadnout z německa. Dochází potom k naprosto šílenejm situacím, kdy třeba pošlou po 10 letech do Afriky otce se 3 dětma, (dvouma narozenejma v Německu), na letišti dostane otec těžkej infarkt, zůstane a děti poslali do země kde nejen že nikdy nebyli, ale neznaj ani řeč. Pokuď se ale něco podobnýho dostane navčas na veřejnost, tak němci dokážou svým úředníkům pořádně zatopit. Před pár lety chtěli v Hoya poslat do zpátky do Vietnamu rodinu se 3 dětma, která měla status utečenců. Znalo je celé město, za 10 let si nevzali jedno € soc. dávek a děti byli premianty na gymnáziu. Když nepomohla snaha starosty a radnice, tak prostě do Hannoveru odjelo celé gymnázium a ztropili před ministverstvem takovou rotiku, že se dokonce změnil zákon, který umožňuje vyjímky. Multi-kulti jinak naprosto selhalo, protože zabránilo integraci a vytvořilo paralelní společnost. Myslím , že němci nemaj nejmenší problém s jakýmkoliv cizincem, který se učí německy, chová se slušně a hlavně pracuje. Logicky mají averzi vůči přistěhovalcům, kteří místo do školy, choděj do čajoven na porady o sociálních dávkách. Ale o tom se veřejně moc nemluví, co kdyby, jsme přece Hitlerovi potomci. Adolf ani netušil, jak to svýmu národu zavařil, jak poznamenal i duše budoucích generací.

  0
  0

Zanechat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *


Můžete používat následující HTML značky a atributy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Předchozí článek

Německé církve a nacistický stát

Další článek

Talmudický tesař z Galileje