Zdroj: 123rf.com

Kuvajt chystá lékařské testy, které odhalí případné homosexuání sklony žadatelů o víza. “Detekce homosexuálů”, jak postup nazývají kuvajstké úřady, má zajistit, aby do země – a potažmo do všech států Perského zálivu – nevstoupila žádná osoba přitahovaná stejným pohlavím.

Youssuf Mindkar z Ministerstva zdravotnictví Kuvajtu řekl kuvajtskému periodiku Al Rai, že zdravotní střediska zajišťujíc rutinní prohlídky přijíždějících cizinců. V každém případě uplatníme přísnější měřítka, abychom mohli rozpoznat homosexuály a nedovolit jim vstup do Kuvajtu nebo jakékoli jiné země Zálivu.”

Návrh, aby standardní zdravotní testy pro cizince byly doplněny o zjišťování sexuální orientace, úřady projednají začátkem listopadu.

Homosexuální chování je v zemích Zálivu nezákonné; jsou-li aktéři mladší jedenadvaceti let, mohou být například v Kuvajtu odsouzeni až na deset let vězení. Úřady nyní žádají důslednější dodržování zákonů a jejich zpřísnění včetně umožnění deportací.

Návrh vyvolal v Západním světě pobouření zejména kvůli nadcházejícímu světovému šampionátu ve fotbale, který se má konat v Kataru. Britský homosexuální aktivista Peter Tatchell řekl pro IBTimes, že navrhovaná právní úprava bude znamenat, že se šampionátu nebudou moci zúčastnit homosexuální fotbalisté a ani do řad diváků se nedostanou osoby přitahované stejným pohlavím. Podle něj teď FIFA nemá jinou možnost než šampionát zrušit.

Mluvčí FIFA uvádí, že “o tomto specifickém případu nemá žádné informace”.

Autor: redakce Shekel.cz

Zdroj: ibtimes.co.uk

Žádný komentář

Zanechat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *


Můžete používat následující HTML značky a atributy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Předchozí článek

Rafram Chaddad

Další článek

Idiotský volič