Rabbi Mizrachi, který se v minulosti mediálně proslavil tvrzením, že většina židů zavražděných během druhé světové války nebyli židé, odložil svou cestu do Velké Británie.

Učinil tak v reakci na petici, jejíž signatáři proti rabínově příjezdu do Londýna protestovali. Rabín budí pozornost mnoha svými názory, mezi něž patří například i přesvědčení, že autismus a downův syndrom jsou následky předešlých hříchů. Stejně tak nádorová onemocnění ženských a mužských pohlavních orgánů a rakovinu prsu rabín připisuje hříchům, které nemocní páchali právě postiženými částmi těla. Ženu, která přišla o panenství, přirovnává k „otevřené láhvi koly.“ Prohlašuje také, že aškenázstí židé byli spoluzodpovědni za holokaust.

Přispěly k němu prý sňatky židů s nežidy a málo zbožný život židů. V roce 2015 se však rabín omluvil za svůj výrok, že během holokaustu zemřelo pouze milion židů a nikoliv šest milionů. Mizrachi se narodil v Izraeli, ale po absolvování vojenského výcviku se přestěhoval do Spojených států. Velkou Británii navštívil již v roce 2014 a během své cesty přednášel v několika sefardských synagogách a v židovských školách. Po posledních protestech se vyjádřil, že není jisté, zda se na cestu do Británie vydá, neboť ještě nebylo stanoveno datum. Z jeho internetových stránek ale zmizelo oznámení, že se na tuto cestu chystá.

Petici proti „nenávistným názorům rabína Yosefa Mizrachiho“ podepsalo více než 500 lidí.

Žádný komentář

Zanechat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *


Můžete používat následující HTML značky a atributy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Předchozí článek

Boj o Jeruzalém zkvalitní školství

Další článek

Za železnou oponou