Rabbi Mizrachi, který se v minulosti mediálně proslavil tvrzením, že většina židů zavražděných během druhé světové války nebyli židé, odložil svou cestu do Velké Británie.

Učinil tak v reakci na petici, jejíž signatáři proti rabínově příjezdu do Londýna protestovali. Rabín budí pozornost mnoha svými názory, mezi něž patří například i přesvědčení, že autismus a downův syndrom jsou následky předešlých hříchů. Stejně tak nádorová onemocnění ženských a mužských pohlavních orgánů a rakovinu prsu rabín připisuje hříchům, které nemocní páchali právě postiženými částmi těla. Ženu, která přišla o panenství, přirovnává k „otevřené láhvi koly.“ Prohlašuje také, že aškenázstí židé byli spoluzodpovědni za holokaust.

Přispěly k němu prý sňatky židů s nežidy a málo zbožný život židů. V roce 2015 se však rabín omluvil za svůj výrok, že během holokaustu zemřelo pouze milion židů a nikoliv šest milionů. Mizrachi se narodil v Izraeli, ale po absolvování vojenského výcviku se přestěhoval do Spojených států. Velkou Británii navštívil již v roce 2014 a během své cesty přednášel v několika sefardských synagogách a v židovských školách. Po posledních protestech se vyjádřil, že není jisté, zda se na cestu do Británie vydá, neboť ještě nebylo stanoveno datum. Z jeho internetových stránek ale zmizelo oznámení, že se na tuto cestu chystá.

Petici proti „nenávistným názorům rabína Yosefa Mizrachiho“ podepsalo více než 500 lidí.

Žádný komentář

Zanechat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *


Můžete používat následující HTML značky a atributy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Předchozí článek

Boj o Jeruzalém zkvalitní školství

Další článek

Za železnou oponou