Luděk Kvapil

Změnit titulní foto
Změnit titulní foto

"Vše se nesutále mění, vzniká a zaniká. Tyto procesy se nevyhýbají ani mně, Luďkovi Kvapilovi, či mé virtuální identitě siva01. Od útlého dětství jsem se věnoval studiu přírodních věd, ale po vystudování SOŠ veterninární, se moje životní orientace přesunula na studium lidí. Začal jsem studovat historii, psychologii a sociologii, které jsem se nakonec věnoval i při svém pobytu na UPOL. V současnosti se živím online marketingem. Ve volném čase se věnuju vycházkám, sportu, ale také občanskému aktivismu. Teda aspoň tomu virtuálnímu ;) O:).

O duševní i tělesný rozvoj se zajímám od puberty. Vždy jsem vícemnéně inklinoval k Asii. I můj nick siva01 je odvozen od tantrického boha Šivy. Od zájmu o tantrismus, ze kterého jsem dosud ovšem nevyrostl, má cesta směřovala k bojovýmu uměním, čchanovému buddhismu a taoismu.

Jak praví Lao-c: "Tao, které lze pojmenovat slovy není věčné a neměnné tao." Slova se musí umět číst. Jsem přesvědčen, že všechna náboženství v podstatě usilují o totéž, ale naše jazyky jsou zmatené a duše příliš neklidné, a proto lidé neumí žít v míru. Přesto zůstávám optimistou, sic někdy cynickým.

„Ať se stanu v každé době, nyní a navždy, ochráncem těch bez ochrany, vůdcem pro ty, kdo ztratili cestu, lodí pro ty, kteří plují přes oceány, mostem pro ty, kteří přecházejí řeky, úkrytem pro ty, kdo jsou v nebezpečí, svítilnou pro ty, kdo nemají světlo, útočištěm pro ty, kdo nemají kde hlavu složit a sluhou pro všechny potřebné.“ - slib Bódhisattvy

This user account status is Approved