Zdroj: Archiv

Co mají tyto pojmy společného? Budete se divit; docela hodně.

„Mami, víš, že nemůžeš jíst banány?“ hlásí mi syn z pokoje. „Někdo ti ho musí předem rozkrájet.“

„Puberťák vtipkuje.“ napadne mě..

Ale kdepak, to jistý islámský učenec prý tuto pochutinu ženám zakázal. Má nevhodný, vzrušující tvar.

Díky, vážený duchovní, nikdá mě to nenapadlo, ale nyní si vždy při nákupu vzpomenu na vaše slova.

Jiný učenec zase zjistil, že Země je placka v centru vesmíru. Zastánci ostatních názorů jsou lháři a samozřejmě proti islámu. Bravo! A pak že nemáme mezi muslimy žádné úspěšné vědce.

Ani pohádky se vědátorování neubránily. Myš je špinavé zvíře. Jasná věc. Většina z nás mající ji v obydlí zatouží jistě po její smrti. Ale zemřít musí i Mickey Mouse. Dokonce i Tom by měl dle islámu zůstat bez parťáka Jerryho. Nevím, nevím. Jak by asi dopadl náš Krteček…

Další tabu by měly být dle jiného učeného emotikony. Takže žádné smajlíky v mailech a už vůbec, ale opravdu vůbec ne v mailech pro opačná pohlaví. A důvod? Jedná se o imitaci Božího stvoření.

Úsměvným nápadům nezůstal ušetřen ani fotbal. Hlavně nehrát v jedenácti. To praktikují nemuslimové, tudíž to pro muslimy není vhodné. Také prosím důrazné „NE“ fotbalovému dresu. Důvod stejný.

Jak vyřešit míchání žen a můžů na pracovišti? S řešením přišel další vzdělanec. Prostě žena dotyčné spolupracovníky nakojí. Pozor, musí ale 5x! Tím se stane jejich „skoro matkou“ a problém je vyřešen.

Docela by mě zajímalo, jak dopadl jeden známý, který tvrdil, že muži mají o jedno žebro míň. Nenechal si to vymluvit. Ani obrázky kostry muže a ženy ho nepřesvědčily. On měl jiné, bezžeberné. A navíc to tvrdil jeho učitel. Snad mu nebudou nikdy dělat rentgen, zřejmě by nepobral, že je asi žena.

Tohle jsou celkem neškodné fatwy způsobící maximálně úsměv na tváři plus jistá omezení těch, kteří je následují. Ať si kliďánko někdo krájí banány, okurky a mrkve. Nepije colu, tříská do televize a zabíjí Jerryho. Ať si věří na bezžebernost a hraje fotbal třeba v noční košili.

Ale ať nezakazuje očkování dětí v Pakistánu s tím, že ve vakcínách je zcela jistě „něco“ způsobující neplodnost muslimům a jiné bludy.

Nutno podotknout závěrem, že výše zmíněné úsměvné fatwy byly podrobeny kritice ostatních muslimů. A troufám si tvrdit, že moc dodržujících přívrženců mít nebudou. I když; kdo ví…

Autorka: Lenka Berrouche

4 Komentářů

 1. krok
  19.12.2011 – 23 Kislev 5772 v 22:29 — Odpovědět

  kecy, nic než kecy..některé, jako ten o banánu, staré desítky let..:)))

  0
  0
 2. lenka
  21.12.2011 – 25 Kislev 5772 v 08:18 — Odpovědět

  Taky jsem nikde nepsala, že veškeré tyto fatwy byly vydány tento týden.
  Satanské verše (1988; nicméně žel stále platné a nezrušitelné)
  Kojení mužů ( 2007)
  Fotbal (2005)
  Očkování (2009)

  0
  0
 3. Karel79
  21.12.2011 – 25 Kislev 5772 v 08:55 — Odpovědět

  Jinými slovy: islám je tmářská utlačující a agresivní filosofie a s náboženstvím míru a lásky nemá nic společného.
  Navíc svoje ovečky drží v tupé poslušnosti, která jim brání ve vzdělání a osobnostním růstu.

  0
  0
 4. lenka
  21.12.2011 – 25 Kislev 5772 v 09:54 — Odpovědět

  ano, ano, krájet banány je velice agresivní, utlačující a tmářské …
  ale vážně; my se nemůžeme, Karle, shodnout. Pro mě je islám přesný opak toho, co Vy píšete. Něco jiného je to, jak je islám často prezentován některými muslimy, pak bych s Vámi souhlasila, …ale to nemá s islámem nic společného.
  Pokud byste islám opravdu znal, pak nemůžete nikdy napsat to, co píšete.

  0
  0

Zanechat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *


Můžete používat následující HTML značky a atributy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Předchozí článek

Václav Havel

Další článek

Uvařená žába