Mluví se o pěti Židech kteří změnili náhled na svět. A já jsem si to dovolil v rámci rubriky komentáře doplnit úvahou a někdy i poněkud zdánlivě nesouvisle prostě jen komentovat.

Mojžíš řekl: „Všechno je Zákon.“

Neni to perfektní? Nedávno jsem se u kafe shodnul s jednou muslimkou na tom, že věřící lidé většinou ctí a zachovávají jisté etické kodexy. Je to znát na rodiných vazbách, vždyť jak Talmud praví „Nedostatek lásky mezi rodiči se odrazí na charakteru potomků.“ Už od dětství nás stát, společnost učí pravidlům jenž určují mantinely ve kterých žijeme. Přesto co neroste a zahnívá v extremismu, fundamentalismu, vybřežuje mírové soužití a diktuje dogmatismem odumírá.

Ježíš řekl: „Všechno je láska.“

V kupé vlaku rabín a katolík již delší dobu diskutují o tom, kdo byl kdo ze slavných osob v dějinách. Diskuze probíhá, pán vyjmenoval kdekoho, Mendelssohna, Goyu… „Schoppenauer,“ pokračuje muž. „To byl Žid,“ odvětí rabín. „Freud!“ „Taky Žid.“ „Marx!!“ „Jistě, známý Žid.“ „Einstein!!“ „Taky Žid.“ „Ježíšmarjá!!!“ vybuchne už rozzuřený katolík. „Taky židi,“ zní suchá odpověď.

Dnes jsem dostal e-mail od jedné holky. Píše mi, jak za mnou po koncertě přišla a povídala si se mnou a jak jsem se k ní choval moc hezky. Říká, že byla vážně zklamaná. Doufala, že budu spíš hroznej hajzl. Zklamal jsem ji. Až ji příště uvidim, tak ji nakopu do zadku, aby se jí zlepšila nálada.

Marx řekl: „Všechno je boj.“

Boj je forma konfliktu, připustíme-li však víc než jen zdravou konkurenci, může se nám taky klidně stát že se chlap na barové stoličce klidně otočí čelem k někomu, komu řekně že by mu mohl dát bezpochyby nakládačku jen jednou rukou. Šli by oba ven a ten chlap, co se vytahoval, vytáhl pistoli a dvakrát střelil toho druhého do hrudníku, jednou rukou.

Proč současné právo poskytuje možnost šíření a propagaci komunismu trestat podle paragrafů 356, 403 a 404 trestního zákoníku (40/2009 Sb.) a popírání genocidy spáchané komunisty podle § 405 téhož zákoníku. Existuje rovněž zákon o protiprávnosti komunistického režimu (198/1993 Sb.)? Věřím proto jen v nenásilně přirozenou socializaci a s oblibou cituji že „když chceš vyrazit pravou opřít se musíš o levou“, což je normální a stačí to.

Rothschild řekl: „Všechno je na prodej.“

Burzovní makléř šeredně onemocní. Jeho žena je však k jeho indispozicím netečná, navíc jí štve že nevydělává a taky se rozhodne situaci nějak řešit, proto zavola doktora. „Tak co pane doktore, jak to s ním teda vypadá?!?“ „No, to se musí nějak zjistit, že ano, no pro začátek změříme teplotu. A jé, tak to máme 37, počkat, počkat 37.5, už 38 a 38.5 jenže teplota dál stoupá… 39…“ V tom se najednou makléř vzpamatuje z mrákot a zakřičí „při čtyřiceti prodat!!“.

Freud řekl: „Všechno je v sexu.“

Pořád nechápu takový to Freude, Freude, přec na tě dojde… a je to podle mě jen psychologicka macha. Tohle Freudovo tvrzení vlastně vůbec nechci popírat nebo vyvracet (což taky nemusí znamenat že s ním souhlasím zcela naprosto). Akorat mi přijde příšerný myslet na to že myslíme, no ne?!

Einstein řekl: „Všechno je relativní.“

Sionismus nebyl v mých očích nikdy podivné a nerealistické hnutí, jehož členové srovnávali Vltavu s Jordánem, ale nepřišlo jim na mysl vystěhovat se do Palestiny.

Přijde pan Kohn do restaurace, zavolá si vrchního a povídá: „Pane vrchní, ja bych si dal tamhletu rybu, co jí ten pán u okna.“ „Nezloběj se, pane Kohn, to není ryba. To je šunka.“ „Poslouchaj, pane vrchní, ptal se jich, jak oni říkají tý rybě?!?“

Ano, Esterifikace je reakce alkoholu s kyselinou nebo s jejím derivátem za vzniku esteru a vody ale nejsem si jistý jak to souvisí s Megilat Ester, nebo samotným Purimem ;-)

Relativně velmi doporučuji pravdivý příběh ortodoxního židovství, sexu a drog s názvem Rabínova dcera od Revi Mannové.

Autor: Aram Tor

6 Komentářů

 1. Edita Černíková
  12.1.2012 – 17 Tevet 5772 v 15:30 — Odpovědět

  naučenie z toho plynie : Keď si to omluvíš, všetko je dovolené……. škoda, že to tak nie je. Vtip ale super….

  0
  0
 2. kralik
  12.1.2012 – 17 Tevet 5772 v 15:50 — Odpovědět

  Rabinova dcera – dobra kniha

  0
  0
 3. kralik
  12.1.2012 – 17 Tevet 5772 v 15:53 — Odpovědět

  jeste malej dodatek – moc peknej clanek

  0
  0
 4. Aram
  12.1.2012 – 17 Tevet 5772 v 17:38 — Odpovědět

  Edita Černíková: “neni to ani škoda, prostě to tak je”

  Kralik: Výborná, děkuju.

  0
  0
 5. Pavel Kuča
  14.1.2012 – 19 Tevet 5772 v 03:21 — Odpovědět

  Arame, fakt dobrej článek! Pavel

  0
  0
 6. danny
  14.1.2012 – 19 Tevet 5772 v 08:28 — Odpovědět

  niezid napisal:,,Vsetko je pravda a klamstvo.,,

  0
  0

Zanechat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *


Můžete používat následující HTML značky a atributy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Předchozí článek

Budou budoucí nepokoje ?

Další článek

Židé dostali od brněných muslimů vysvětlující dopis k Větrovcovi