Zdroj: svetu.cz

Růst preferencí českého Japonce a japonského Čecha, Tomio Okamury dává pololetní vysvědčení české politické scéně.

Vysvědčení, které říká, že lidi může vést kdokoli, kdo vyslovuje (politik by řekl artikuluje) pravdu. Měli by si to pamatovat občané, kteří se možná opět nechají zmást “těmi nahoře”.Svému portrétu Doriana Graye nechť čelí politici, a ti, kteří jim, zejména ve státní politice ČR slouží.

Na rozdíl od filozofa Cílka a politoložky Dvořákové nemyslím, že “české povstání” bude krvavé. Jaké tedy ale může být? Člověk, který se chce ocitnout vně systému, má jedinou možnost. Nekomunikovat maily, mobily, nepoužívat čipy a očipované produkty (k prokázání  by měl postačovat rodný list) a stáhnout se někam na venkov. Ve chvíli, kdy tak učiní prvních deset lidí, vznikne komunita.

V momentě, kdy těch lidí bude sto tisíc, vznikne problém. Pro stát. Stát má mechanismy, jak krotit hnutí typu” occupy Wall Street”, ví, jak nakládat s lidmi v obcích, ale mimo osídlené oblasti, na venkově, který dnes spojují jen tisícihektarové polnosti řepky a kukuřice, je bezradný. Ve chvíli kdy první osadníci usednou na polnosti, nastane zmatek. Nebudou nikde hlášeni, po nikom nebudou nich chtít, možná sice poruší nějaký zákon, ovšem nikoli trestní, a mít za to, že současná armáda, nebo policie vyžene několik tisíc lidí ze zabraných pozemků (jak-koňmo?) je iluzorní.

Nemusí jít přitom o malé plochy. Cíleně tvořená komunita (ano, mám na mysli kibuc) je soběstačná, sebevědomá, a podobně jako kdysi jeden ze starostů Zelených na severní výspě Čech, pan P., je schopna úředníkům státu i nařizovat- a pokutovat je. Smyslem těchto akcí (a mohli bychom poukázat na tradici husitů a Jana Žižky z Trocnova) je- postavit se státu. Tomuto státu, který si říká res publica, aby rozhodoval proti lidem a pokud možno tajně. Stát kdysi rozdal miliardy (aktivum majetku  ČSSR bylo 679 miliard Kčs) prostřednictvím spřízněných bank politicky spřízněným skupinám, které si lecjaké částky přisvojily, banky poslaly do likvidace, a pomocí dalších spřízněných firem si původní věřitelé koupili pohledávku za sebou samými za babku- a prošlo to.

V jiné situaci je občan, který dluží příkladmo 15,- Kč.Jeho pohledávka je prodána vymahačské firmě, postoupena k exekuci a exekuována, klidně z majetku “dlužníka” v řádech desetitisíců. Ve prospěch právníků, advokátů, vymahačů, exekutorů a jejich nájemných armád, za tichého mlčení soudů, které přeci vyberou poplatek za zahájení řízení. V důsledku- z majetku nuceně exekuovaného, neboli ožebračovaného. Právě to je to, co strhne šroub instalace další, nikoli protikorupční, vládě. Možná namítnete. Má se platit. Ano, dlužíte-li korun patnáct, zaplaťte třeba dvacet. Ne dvacet tisíc. To je v rozporu s ústavou (lid si to přál?) i dobrými mravy.

Ovšem, dobré mravy zde nevládnou. Vláda by se vyvarovala všech budoucích protestních akcí, kdyby smazala drobné dluhy drobným lidem, a zavedla- po vzoru rozvojové Brazílie, základní rentu. Renta básica je vyplácena všem brazilským občanům, kteří o ní požádají. Brazilci vědí, že člověk potřebuje jíst, pít, milovat- a neopatřovat si základní živobytí třeba krádežemi. A tak kriminalita leckde v Brazílii klesá… Naši vládu nic pozitivního  ovšem nenapadne. A tak, až “lesní a polní lidé Česka” budou jednou třeba směňovat med místo bankovek, půjdeme po kroku vpřed ony dva kroky zpět. A stačila na to  jedna generace nenasytných sytivců. Ne politiků, neboť pro lidskou polis nedělají zhola  nic.

Autor: Herbert Stavinoha

5 Komentářů

 1. fikus
  12.1.2012 – 17 Tevet 5772 v 11:38 — Odpovědět

  u okamury jako prezidenta by bylo fajn, ze by ukazal, ze snad
  vetsi cast naroda neni rasisticka.

  jinak mi tomio politicky ovsem nesedi.

  0
  0
 2. Tomáš Flaška
  12.1.2012 – 17 Tevet 5772 v 11:48 — Odpovědět

  U nás ale Renta Basica existuje. Je to tzv. životní minimum a to dostane každý. Je samozřejmě otázkou diskuse, jak má být vysoké. Kolik je potřeba pro člověka a kolik může vydat stát. A jsme zase u toho – kolik kde a kolik kde ne.

  0
  0
 3. 12.1.2012 – 17 Tevet 5772 v 12:30 — Odpovědět

  Založil jsem nové subfórum: “Tomio Okamura” :)
  http://forum.shekel.cz/forum/tomio-okamura/

  Pojďte k nám diskutovat!

  0
  0
 4. sid
  12.1.2012 – 17 Tevet 5772 v 12:50 — Odpovědět

  Každý, myslím, ne. Představte si ženu kolem 30, jejíž manžel má nižší manažerský příjem (tak 70.000). Má s manželem byt, jednou týdně manžel nakupuje v Makru, převody peněz jsou z karty na kartu. Muž žárlí, a proto, když jede na služební cestu, bere kabely od TV a PC do auta, takže ona může sedět, číst a čekat. Dá jí někdo kartu na telefon, aby se dovolala třeba rodině? Ne. To je extrém, macho s dobrým příjmem. Kolik berou bezdomovci? Na životní minimum musíte chodit na sociálku, kde máte poslední trvalý pobyt. Že by mohli cestovat přes půl státu ? Renta básica prezidenta Luly spočívá v tom, že Lula věděl, že obyvatelé favel na předměstích (ty přirozeně oficiálně neexistují jako adresy) musí mít příjem a musí ho mít v hotovosti (žádná sociální karta) aby si rozhodli, zda se nají, koupí si drink nebo půjdou k holiči (ao banho, do “sociální mikve”). Jinak mu budou postávat u bankomatů (ty ovšem hlídá nejen kamera, ale i Polícia Militar) a odcházejícího turistu s (předpokládanými penězi) vezmou něčím po hlavě a okradou. http://www.presseurop.eu/cs/content/article/1383851-recka-armada-setrit-nemusi Tady vidíte lež jak věž. Řecká armáda nakupuje, ale….všechny zbrojovky jsou mimo Řecko, takže stát dostane v březnu 2012 sto, stotřicet miliard, ale dvacet musí utratit za německé a francouzské zbraně. A jak je to u nás? Máte pocit, že modernizovaný OT 64 (obrněný transportér) třeba z VOZ Nový Jičín by byl horší, neŽ Pandury a Dinga? Pandury neumějí plavat (OT 64 má systém čerpadel, který ho vodou tlačí)a Dinga i Pandury nemohou vést při akci střelbu do boku. K čemu jsou stamiliardy za tyto zbraně (při absenci národní armády a pravděpodobném ne-ohrožení země?) K čemu jsou Gripeny, které posíláme hlídkovat nad Estonsko? Každý obyvatel by mohl “na obličej” dostávat “rentu básicu”, a vnitrospolečenského tlaku by ubylo. Při deseti tisících by to bylo sto miliard pro každého obyvatele státu. To je kolik, polovina ročního leasingu Gripenů?

  0
  0
 5. sid
  12.1.2012 – 17 Tevet 5772 v 13:50 — Odpovědět

  bankovky u renty básicy by měly přetisk – renta básica. Takový Karel Gott by je spíš věnoval, než jimi platil, a věnovala by je i moje kamarádka, která v jižních Čechách vlastní hotel, a onehdá mne překvapila, když říkala: “byla jsem u Václaváku u kadeřníka”. Kolik stál? ptám se. “Ale jen šest tisíc”. Tak takhle se na jihu, na severu a kdoví kde v Čechách normálně – nežije.

  0
  0

Zanechat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *


Můžete používat následující HTML značky a atributy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Předchozí článek

Islám; … „aneb jak se zalíbit Bohu“

Další článek

Všechno je jinak