Zdroj: Shekel

Členové demokraticky zvoleného egyptského parlamentu přišli s návrhem na schváleni zákona trestajícího smrti každého kdo urazí proroka Mohameda a cenzurou všech internetových stránek označených za kritizujících islám.Egyptská policie a tajná služba by měly odhalovat kritiky islámu a stavět je před soudy a internetové stránky kritizující islám buďto rušit, u egyptské národní domény, nebo blokovat přístup na ně z egyptské internetové sítě.

Osobně jsem byl svědkem podobných blokací internetových stránek v Saudské Arábii již před deseti roky a západní technologické firmy za tučné odměny pomáhají s vytvářením celkem dokonalé cenzury internetu v muslimských zemích již delší dobu.

Člen komise egyptského parlamentu Mohammed Al-Munshed navrhl, aby egyptský trestní zákoník stanovil za urážku Mohameda nebo kritiku islámu stejný trest jako za odpadnutí od islámu, tedy smrt. Smrt by hrozila tedy nejen muslimům, ale i nemuslimům kteří by si dovolili kritizovat islám nebo Mohameda. Egyptské právo by se tak dostalo do ještě většího extrému než byly zákony v komunistickém bloku a přiblížilo by se (opět) nacistické praxi, která obdobným způsobem postihovala kritiku Adolfa Hitlera …

Další člen komise egyptského parlamentu  Mohamed Azzazy  také navrhl, aby na počítačové fakultě nejvýznamnější muslimské univerzity al-Azhar byla vytvořena Hackerská skupina, která by napadala na internetu stránky urážející islám a Mohameda.

Islámský duchovní Ali Abdel Baqi, který se zúčastnil jednáni parlamentní komise, dále vyzval k zesílení snahy o šíření islámu v různých jazycích a zemích světa s podporou egyptské vlády.

Jak je vidět, radikalizace egyptské společnosti postupuje kupředu a vyvolává asociaci s obdobím nástupu nacistů v Německu. Skutečnost, že mnohé západní firmy pomáhají v budováno totalitní společnosti v Arabském světě výměnou za lukrativní obchody také není dobrou zprávou pro budoucnost demokracie a svobody v Evropě, protože obdobně mohou v budoucnu pomáhat v „boji proti kritice islámu) i sílicím evropským islamistům …

Autor: Lukáš Lhoťan

2 Komentářů

 1. fikus
  29.2.2012 – 6 Adar 5772 v 17:26 — Odpovědět

  “Skutečnost, že mnohé západní firmy pomáhají v budováno totalitní společnosti v Arabském světě výměnou za lukrativní obchody také není dobrou zprávou pro budoucnost demokracie a svobody v Evropě, protože obdobně mohou v budoucnu pomáhat v „boji proti kritice islámu) i sílicím evropským islamistům”

  to je otazka kam tohle muze vest, na druhou stranu by se mohlo rici,
  ze zapadni firmy nejak ovlivnuji vnitro-egyptskou situaci, ktera muze
  byt i prospesna, nevim.
  evropa se sama musi naucit branit svoji svobodu slova a demokracii
  a uz s pomoci ci bez pomoci zapadnich firem.

  0
  0
 2. Antonín Blažek
  29.2.2012 – 6 Adar 5772 v 19:12 — Odpovědět

  DENOkracie v niž žijeme je to nejhorší co mohlo občany České republiky potkat.
  PF 2012 přejí Mayové

  0
  0

Zanechat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *


Můžete používat následující HTML značky a atributy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Předchozí článek

Fašista je srandista

Další článek

Praha 7 možná ustoupí od prodeje Holešovického trojúhelníku