Zdroj: Shekel

Praha 7 možná ustoupí od prodeje lukrativního pozemku nad Parkhotelem, v rozhovoru s ČTK to připustil místostarosta Tomáš Kaštovský (ODS). Radnice podle něj ještě prověří podmínky nájemní smlouvy se společností Holešovický trojúhelník.

Nájemní smlouva na dobu 105 let, kterou radnice uzavřela v roce 2002, totiž stanoví, že po uplynutí doby nájmu dostane městská část zpět pozemek včetně budov, které na něm budou postaveny. “Chceme v současném právním systému zjistit, jak je to vymahatelné,” řekl Kaštovský. “Pakliže zjistíme, že po ukončení doby nájmu nám zůstane nejenom pozemek, ale i budova, tak proč bychom to prodávali? To by městská část musela být v konkurzu, aby to prodala,” doplnil.

Praha 7 zvažovala odprodat pozemek za odhadní cenu 95 milionů korun. Peníze chtěla použít na plánovanou koupi nové radnice, která by podle některých odhadů měla vyjít na téměř miliardu korun. Záměr prodat pozemek mělo zastupitelstvo projednávat už dvakrát. Návrh předkládal Kaštovský. Pokaždé jej ale na poslední chvíli z programu jednání stáhl.

O koupi se uchází současný nájemce a investor stavby, společnost Holešovický trojúhelník. Developer plánuje vystavět sedmipatrovou administrativní budovu Galerie Stromovka. Výstavba začala minulý týden.

Proti zamýšlenému prodeji takzvaného Holešovického trojúhelníku se staví opozice. “Prodej tohoto pozemku je ekonomickým nesmyslem,” uvedl zastupitel Ondřej Mirovský ze Strany zelených. Ze stávající nájemní smlouvy podle něj plyne zisk pět milionů ročně, což znamená, že Praha 7 získá prodejní cenu v horizontu 20 let a pozemek jí zůstane ve vlastnictví.

V pondělí proti prodeji protestovalo několik lidí. Upozorňovali na to, že v místě, kde bude stát nákupní galerie, byli za druhé světové války shromažďováni Židé k deportacím. Obávají se přitom, že zájemce o pozemek nepostaví důstojný památník tehdejších událostí. Investor tvrdí, že s tím ale počítá. O podobě památníku bude podle Kaštovského radnice s developerem ještě jednat.

Praha 29. února (ČTK)

Žádný komentář

Zanechat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *


Můžete používat následující HTML značky a atributy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Předchozí článek

Egyptská výmarská republika

Další článek

Izraelská armáda zavřela dvě palestinské televize