Zdroj: Archiv

Izraelská armáda dnes zavřela dvě lokální televizní stanice na okupovaném západním břehu Jordánu v oblasti, která je plně pod palestinskou správou. Agentuře AFP to sdělili představitelé postižených médií. Jde o soukromou televizi Al-Vatan a stanici Al-Kuds. Izraelská armáda dnes uvedla, že razii nařídilo izraelské ministerstvo spojů, podle nějž oba kanály vysílaly nelegálně.

Šéf vysílání Al-Vatan uvedl, že razie v sídle televize v palestinském Ramalláhu začala nad ránem. Vojáci prý s sebou odnesli asi 30 počítačů a vysílací zařízení. Generální ředitel stanice řekl, že televize měla oprávnění k vysílání od palestinských úřadů a že důvody zásahu nezná.

Agentura AP napsala, že Al-Vatan často informuje o palestinských protestech proti izraelské politice na západním břehu. Druhou zavřenou stanicí je podle jejích zdrojů televize, kterou provozuje palestinská univerzita Al-Kuds. Vojáci prý odnesli materiál i z této televize. AFP uvedla, že Al-Kuds vysílala především programy pro děti.

Palestinský ministr spojů popřel, že šlo o pirátské vysílání. Televize prý vysílaly napalestinských frekvencích. Palestinský premiér Salám Fajad dnes při návštěvě sídla Al-Vatanu řekl, že jde o jasnou agresi proti tomu, co “zbývá z palestinské samosprávy”.

Ramalláh, kde se obě televize nacházejí, je plně pod správou palestinské samosprávy, izraelské síly zde ale razie provádějí často. Jeruzalém viní Ramalláh z toho, že nedělá dost pro to, aby zastavil podněcování proti Izraeli. Palestinci tvrdí, že izraelské razie podkopávají jejich moc na západním břehu Jordánu.

Ramalláh 29. února (ČTK)

Žádný komentář

Zanechat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *


Můžete používat následující HTML značky a atributy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Předchozí článek

Praha 7 možná ustoupí od prodeje Holešovického trojúhelníku

Další článek

Školné na výšce že je asociální? A co spravedlnost?