Zdroj: coran.net

Německé skupiny konzervativních muslimů – salafistů, zahájily kampaň na posílení šíření islámu a islamizace v Německu. Podle německých medii plánuji v následujících měsících rozdat v Německu až 25 milionu výtisku překladu koránu do němčiny.

Výtisky koránu zdarma budou postupně distribuovat do domácností ve vytipovaných lokalitách. Tato misijní akce již vyvolal negativní odezvu u části německých politiků, kteří tvrdí, že sice nemají nic proti šíření islámu, ale vadí jím, že jde o šíření konzervativního vykladu islámu.

Byť někteří politici vyzvali odpovědné orgány k prošetření zdrojů financí na tak rozsáhlou a nakládanou akci, je ji nemožné zásadněji omezit nebo zastavit. Konzervativní muslimové totiž využívají zákonu o náboženské svobodě a demokratické principy německé společnosti ve svůj prospěch, kdy mnohdy balancují na hraně zákona, ale dávají si pozor, aby veřejně zákon jednoznačně nepřekračovali.

Autor: Lukáš Lhoťan

13 Komentářů

 1. Jindřich Pozlovský
  15.4.2012 – 23 Nisan 5772 v 10:56 — Odpovědět

  Asi jsem lehce natvrdlý.. ale nějak nechápu tu formulaci že části politikům vadí že se jedná o šíření konzervativního výkladu islámu… jako že by byly radši kdyby se tam šířil radikální islám nebo jak si to mám vysvětlit?

  0
  0
 2. Lukáš Lhoťan
  15.4.2012 – 23 Nisan 5772 v 13:36 — Odpovědět

  Těm politikům vadí, že korán a jeho výklad šíři konzervativní muslimové (tj. Salafijci, konzervativní nebo-li ortodoxní islám je základem pro radikální islám. Oni by asi chtěli, aby se nešířil žáden islám, ale to nemohou říci veřejně tak mluví o konzervativním …

  0
  0
 3. Antonín Blažek
  15.4.2012 – 23 Nisan 5772 v 15:51 — Odpovědět

  Nevím jak Německu ale u nás jsou lidi vyhazováni z práce. Nejsou jim vypláceny řádné mzdy. Exekutoři je připraví o majetek a vyhodí, s požehnáním “křesťanů”, na ulici. Tam okradení pojdou jako prašiví psi pro výstrahu ostatním otrokům. Muslimové na rozdíl od pravdolaskavců nabízí, v době krize, zadarmo Korán s možnou alternativou, lepšího pozemského života. Vůbec se nedivím některým lidem, že je jim bezplatné rozdáváni Koránu malinko nepříjemné.
  PT 2012 přejí Mayové

  0
  0
 4. Lukáš Lhoťan
  15.4.2012 – 23 Nisan 5772 v 16:06 — Odpovědět

  Jasně, alternativou nového zázračného systému – utopie islamismu, kde se okradou nemuslimové, aby muslimové se měli dobře … bohužel, žádna společnost neroste do nebe a krize byly, jsou a budou a žádna utopie je nedokáže odstranit, ani za miliony mrtvých jak ukazuji nacismus, bolševismus a islamismus ….

  0
  0
 5. Antonín Blažek
  15.4.2012 – 23 Nisan 5772 v 16:30 — Odpovědět

  ad4) Lukáš Lhoťan Krize je důsledek odklonu lidí od Boha a s tím spojené totální rabování a devastace planety Země. K tomu je třeba připočíst i zlodějny spojené s financemi. Bůh varoval Izrael před volbou krále. Král, modloslužba i stát má na svědomí, že například dnes židé stojí před zdí místo v chrámě. Víra v Boha a Boží království na Zemi je neslučitelné s DENOkracii, Židé i křesťané selhali. Možná muslimové naplní Boží záměry.
  PF 2012 přejí Mayové

  0
  0
 6. Lukáš Lhoťan
  15.4.2012 – 23 Nisan 5772 v 18:16 — Odpovědět

  No, nic proti, ale já si myslím, že ani islám to nezvládne. hlavně ne ta jeho politická část …

  0
  0
 7. plan-9
  15.4.2012 – 23 Nisan 5772 v 20:02 — Odpovědět

  ze by dalsi svedci jehovovi :-)

  0
  0
 8. 15.4.2012 – 23 Nisan 5772 v 23:31 — Odpovědět

  No jestli je to dobřý překlad, tak proč ne. Třeba mi ho cestou do Němec taky někdo nabídne.. Kdybyste se k němu, LUkáši dostal, myslete na mne. Díky ..
  -acb-

  0
  0
 9. Sani von Pfani
  16.4.2012 – 24 Nisan 5772 v 10:50 — Odpovědět

  To A. Blažek : Víra v Boha a Boží království na Zemi je neslučitelné? To teda máte sakra pravdu. Jinak by po sobě neházeli věřící bomby, nekamenovali by ženy, a spíš než o modlení, by se starali, aby jejich děti mohli chodit v klidu do škol. Ale to né, to by snad mohli bejt chytřejší a začít pochybovat o bohu všehomoucím. A s těmahle pochybnostma se už radikálnější muslimové srovnat nedokážou vůbec. Silně pochybuju, že božím záměrem je šíření islámu mečem. To bychom je my nevěřící, či jinak věřící museli fakt všechny poslat do ráje. Pak by možná bylo lépe na zemi.

  0
  0
 10. Antonín Blažek
  16.4.2012 – 24 Nisan 5772 v 12:27 — Odpovědět

  ad9)Sani von Pfani Víra v Boha je prioritou. Máme hledat Boží království již přítomné na Zemi. Vše ostatní nám bude přidáno. Co se týče víry, neznám nevěřícího člověka. Je sice pravdou, že homosexuály a poběhlice je třeba zabíjet. Lidé ovšem opustili Boží zákony a nařízení. Máme tady hodinové hotely. Kněžky lásky nikdo nekamenuje. Morálka upadá. Nikdo homosexuály nezabíjí. Porodnost klesá. Nikdo nezastaví provádění potratů spojené s vražděním nenarozených dětí.
  Život s Bohem nespočívá jen v modlení a přinášení obětin. Bůh dal Izraeli na hoře návod jak mají žít na Zemi. Řekl co mají dělat aby při nich zůstalo jeho zaslíbení a požehnání. Křesťané se na Bibli odvolávají tak by měli podle ní i žít. No a s odkazem na Ježíše by měli být k bližnímu tolerantnější než židé. Budu-li: “Milovat bližního svého jako sebe samého”, nemohu na něj v žádném případě házet bomby. Nelze tedy automaticky spojovat s Bohem ty co tvrdí, že věří (v koho, v co?) když svými skutky svou nevíru dokládají.
  Korán podrobně neznám. Vytahovat ale jednotlivé verš bez uvedení souvislosti je stejné, jako když někdo tvrdí, že Ježíš souhlasil s placením daní Římu. Křesťan má tedy platit daně státu. Neb je to “vůle” Boží. Božím záměrem ale nebylo ustanovit krále nad svým lidem.
  Co se týče Božího záměru se šířením islámu? Nevím jaky má Hospodin plány s jednotlivými lidmi. Jisté je, že tato země bude totálně zničena, přeměněna a upravena k Božímu obrazu a to i silou, bude-li třeba. Na lidech je aby se k Bohu obrátili. A možná začne platit “Oko za oko. Zub za zub” z té pozitivnější stránky.
  PF 2012 přejí Mayové

  0
  0
 11. Sani von Pfani
  16.4.2012 – 24 Nisan 5772 v 14:27 — Odpovědět

  Víra v boha by byla prioritou, jen pro toho boha. Je to asi jako s vírou v Klause. Ten by taky hrozně rád, aby v něj věřil celej svět a tak sepisuje traktáty. Věřte radši v člověka, jako takového. Aby z Vás byl slušnej člověk, nepotřebujete desatero, stačí používat rozum a řídit životníma zkušenostma, svýma i ostatních. Jakmile se slabší povaha dostane do spárů nějakého pochybného vykladače pravdy boží, končí to často krvavě. Vždyť když se nad tím zamyslíte, kdyby bůh opravdu byl, tak by to musel bejt opravdu úchylnej saďour. Sedí tam nahoře a vejrá, jak se tam dole lidi mydlej s jeho jménem na rtech. Nejméně 2000 let! A co ti, co v něj fakt věřili, a dokonce celý život podle jeho přikázání žili? Taky dostali rakovinu! Tak tomu já říkám úchyl! :)

  0
  0
 12. Antonín Blažek
  16.4.2012 – 24 Nisan 5772 v 21:05 — Odpovědět

  ad11)Sani von Pfani Není to zas tak dávno co jsem zastával obdobný názor na Boha. Člověka formují zvyky a společnost ve které žije. My žijeme v moderním pohanství. Křesťané jsou pohane. Člověk chodí do kostela plného model. Místo biblické soboty světí neděli. Klaní se modlám. Doptává se různých věštců na budoucnost. Modlí se k mrtvým. Uctívá v nesčetných podobách Marii. Modlí se k Ježíši jako k Bohu…
  Jak tedy může Hospodin, JHVH, Otec nebeský. pán Bůh… vyslyšet toho kdo se na něj s problémy a prosbou o pomoc neobrací? Bez desatera se dá zajistě dost dobře žít. Možná i kulturněji než žijeme my. Žijí tak mnohé “divošské kmeny” po celém světě. Člověk má v sobě něco co fascinovalo, tuším, i Alberta Einsteina. “Hvězdné nebe nad hlavou a mravní zákon ve mě”. Marián Kuffa naopak řekl něco ve smyslu: “Nebudeme souzeni za to co jsme udělali ale za to co jsme udělat mohli a neudělali”.
  PF 2012 přejí Mayové

  0
  0
 13. 16.4.2012 – 24 Nisan 5772 v 22:04 — Odpovědět

  ad (11) – Sani von Pfani, vlastně nejste tak daleko od pravdy. Veřit v člověka – respektive důvěřovat přesně tomu, co dokonce i u “moderních pohanů” a dokonce i v Klausovi občas zavolá: “Hola, jsem tady. Jsem tu – tušení morálky a mravnosti”. To by byla taky pěkná pěkná, v rámci evolucí vyvinuté přírodniny, jíž se chceme cítit být. Ale co když je to volání, spolu s puzením konat a tvořit právě tím “obrazem božím” v tom uctívaném člověku? Nezmění to maličko optiku a pohled. Jak na člověka, tak dokonce i na pámbíčka – který pochopitelně nění nikde jinde než ve veškerenstvu – tedy i v nás :O))

  0
  0

Zanechat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *


Můžete používat následující HTML značky a atributy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Předchozí článek

Interview s Klárou Samkovou

Další článek

Binjan bejt ha-bchira (Pokyn zbudovat chrám)