Zdroj: zena-in.cz

Vzhledem k tomu, že poslední dobou začíná s korupcí policie snad konečně i něco dělat, podívejme se na důsledky.

Tak především začíná znechucení lidí z politiky. Budeme zde mít opět nové politické subjekty, které slíbí, že zatočí se vším a všemi. Kolik jich již bylo? Vzpomeňme na senátora Fischera (raketový nástup, nakonec totální propadák), ODA, Unie Svobody (oba subjekty nakonec vládly do posledního okamžiku s kýmkoliv jen proto aby se co nejdéle udržely u koryt), v poslední době “antikorupční” Věci veřejné, což snad ani netřeba komentovat.

Opak by měl být pravdou. Důsledná činnost policie povede k očištění zavedených stran, protože všichni si začnou dávat pozor, lépe řečeno začnou se bát. A u tradičních stran aspoň víme, co od nich lze politicky očekávat. To se u nových subjektů říci nedá. Ti mají jen populistická hesla, která jsou většinou nesplnitelná. Ale hlavně si nedělám iluze o jejich morálce.

Vezměme si například momentální stoupající hvězdu a kandidáta do senátu Tomia Okamuru. Vydělal peníze v cestovním ruchu na Japoncích bažících po našich památkách. Pan Okamura nesnáší české průvodce. Proto stojí za tím, že naočkoval poslance, aby prošel zákon, kdy průvodcování je naprosto volnou činností, bohužel jen u nás. A tak o pražských památkách mohou vyprávět lidé až z dalekého Japonska, či třeba Ugandy. Občas je velice směšné, nebo spíše smutné, co se tak na ulicích o Praze dozvíte, když se občas zaposloucháte do “odborného” výkladu. Ale zkuste si vy něco povyprávět skupině českých turistů ve Vídni. Okamžitě budete jako průvodce bez specielní licence pro Vídeň na místě pokutováni. A tak je to i v Itálii, Španělsku, Francii, prostě skoro všude. Jen ne u nás.

Od budoucího politika bych očekával větší zájem o ochranu pracovních příležitostí českých občanů. Ale o tom pan Okamura taktně mlčí. A co mu vlastně čeští průvodci udělali tak špatného? Vadilo mu, že si semtam vzali nějakou provizi.

Při prohlídce Prahy prostě znavení turisté zatoužili po nějakém obědě a hospodští ve snaze získat pro sebe skupinu na stravování průvodci vypláceli provizi. Ostatně to se děje do dnes. Turista zaplatil to, co bylo napsáno na jídelním lístku a hospodský se ze svého zisku podělil s průvodcem. To pan Okamura skousnout nemohl.

Prodává tedy obědy svým turistům již dopředu. S hospodou má domluvené ceny nižší, než jsou na jídelním lístku, turistům to prodává dráž. Má na tom zisk. Odhadl bych, že ten turista ale nakonec zaplatí více, než kdyby platil přímo v hospodě. Protože kromě pana Okamury a hospodského musí vydělat ještě i Japonský zprostředkovatel.

Tak kdo je větší gauner? V prvním případě vydělá průvodce, ale je to nemravné, je to provize do ručky. Ale pokud tu provizi přizná a zdaní, je to legální.

V druhém případě je vše legální podnikání, ale zákazník zaplatí víc. Podnikání je podnikání. Nemíním tady rozsuzovat, co je správné, co ne, případně co je lichva a co nikoliv. Ale vztah pana Okamury k českým lidem z jeho oboru je více než nepřátelský. Máme jistotu že se v případě, že bude zvolen prezidentem, bude k českým politickým subjektům, organizacím, institucím, firmám, lidem, chovat jinak? A takové politiky opravdu nepotřebujeme.

Autor: Tomáš Flaška (pracuje jako soukromý průvodce Prahou)

Přečtěte si také: Interview s Tomio Okamurou

3 Komentářů

 1. astorc
  11.7.2012 – 21 Tammuz 5772 v 21:21 — Odpovědět

  upřímný dík za základní informace, štorc.

  0
  0
 2. Antonín Blažek
  12.7.2012 – 22 Tammuz 5772 v 08:45 — Odpovědět

  Je nepochybné, že se najdou lidé, kteří na současné společenské zřízení v České republice nedají dopustit. Mezi tyto jedince nebo skupinu obyvatel nepatřím. Na rozdíl od nich si nemyslím, že popřevratový satanův režim přinesl něco positivního do života většiny obyvatel naší vlasti.
  Na přáni vedení CCCP byl do čela ČSFR dosazen člověk o kterém nemohu, z důvodu piety, nic psát. Všelidový majetek byl rozkraden, zašantročen nebo se neznámo kam vypařil. Ekonomiku ovládli různé pochybné individua, vexláci a v neposlední řadě bývalí členové KSČ.
  Zákony přijaté po roce 1989 jsou šité na míru plánované devastaci naši ekonomiky a hlavně zbaveni soběstačnosti ve výrobě potravin.
  Na zmíněném příkladu Tomia Okamury je docela dobře vidět kam nás zavedli “hospodáři” utvářející právní prostředí v našich končinách.
  Troufnu si tvrdit, že jsme na tom hůře než Německo po skončení Druhé světové války. Na první pohled se může jevit naše zem jako “rajský kraj”, Při bližším zkoumání zadlužena končina, obývána zadluženými a vyděšenými otroky lopotícími se ve dvanáctihodinových směnách za pár šupů, které jim sotva stačí na spláceni úvěru.
  PF 2012 přejí Mayové

  0
  0
 3. Petr Jano
  17.7.2012 – 27 Tammuz 5772 v 08:52 — Odpovědět

  Vážení,
  je především moc důležité to, že si musíme uvědomit, že pan Okamura je velice chytrý a rafinovaný českojaponský člověk.
  Jeho koncepce politiky v některých oblastech veřejného života, je docela přijatelná pro mnoho voličů.
  Myslím však, že každy schopný a skušený člověk rozpoznal, že je to další českojaponský politik, který má schováno za “bukem” mnoho super fint a skrytých tunelů, přesně podle jeho předchozích kolegu z ODS a jiných skrytých hochštaplerů a jasných podvodníku. Typu Patrik Oulický a mnoho jiných super lumpů ze stejné svorky…
  Pan Okamura vychytal mnoho českých charakterových slabin, a hendikepů jsou pro něho hračkou.
  Je mu úplně jasné co je v současné době v kurzu, na to aby mu pomohl v jeho obchodní a politické úspěšnosti !!! Obchodní schopnost, kterou má danou do vínku jasně uplatňuje, neboť také vyrostl v české kotlině.

  Kde ti co chtějí něco znamenat pokud nemažou, tak nejedou. Co tím vším naznačuji.
  Policie jistě dostala od někoho velice mocného začít jednat. Pokud by to nedostala tak nekoná.
  To, že se začla zajímat o “super politiky”, kteří již 23 let jsou skorumpováni a sami korumpují, tak je ukázka toho, že Policie v minulých 23 letech nedělala svojí práci podle své kompetence.
  To znamená, že nynější vedení Policie, které je ve službách státu, tak dlouhý čas, v podstatě ze strachu a spolupráce na korupci, jak politické tak i ekonomické, neplnilo své povinnosti tak jak mělo.
  Proto je v celé výkonné moci takový obrovský nepořádek, neboť vše bylo zanedbáno do takové strašné úrovně, v které se nachází nyní…
  V Evropě je mnoho podobných politicko korupčních situací, myslím a jsem o tom přesvědčen, že v ČR je to nejhorší.
  Skoro 23 roků politici si dělali co chtěli, a policisté a jiné represní orgány to nezajímalo, neboť nikdo po nich nepožadoval spravedlnost!!!
  Závěr zní tedy takto. Ještě dvacet let nyní to bude trvat.Než ti co jím bude dokazována jejich zločinná spolupráce, se budou zodpovídat za své obrovské zbohatnutí a zneužívání své politické moci a stanou před soudem.
  Svou moc a příležitosti využívali a využívají pouze pro sebe a své partnery…

  0
  0

Zanechat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *


Můžete používat následující HTML značky a atributy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Předchozí článek

Průzkum: Češi mají povědomí o romském holokaustu

Další článek

Vlak Lustig navštíví s Kateřinou Horovitzovou 14 měst