Zdroj: ihned.cz

Divadelní inscenace Lustigovy novely Modlitba pro Kateřinu Horovitzovou byla na jevišti pražského Divadla pod Palmovkou pod vedením Petra Kracika poprvé uvedena letos v červnu. Nyní ji diváci mají možnost shlédnout v autentickém prostředí „dobytčích vagónů“ vlaku Lustig, který jako symbolická připomínka nacistických transportů navštíví mezi 14. a 26. červencem celkem 14 nádraží v krajských městech.

Projekt Vlak Lustig aneb Vlak do nenávratna vznikl v rámci třináctého ročníku mezinárodního festivalu Devět bran ve spolupráci s Českými drahami, ČD Telemantika,  ČD CARGO a SŽDC jako živoucí připomenutí holocaustu.

V hlavních rolích příběhu skupinky bohatých židů a Kateřiny Horoviztové,  kteří dostanou možnost vykoupit se z transportu a odjet do Ameriky mohou diváci dnes večer na nádraží Praha-Bubny vidět Annu Stropnickou a Denisu Pfauserovou.

První představení se ve speciálně upraveném vlaku odehraje dnes večer na nádraží Praha – Bubny.

Autor: redakce Shekel.cz

Žádný komentář

Zanechat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *


Můžete používat následující HTML značky a atributy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Předchozí článek

Provize, nebo úplatek?

Další článek

Marocký ministr požaduje povinnou výuku arabštiny v Evropě