Zdroj: Shekel

V České republice vznikla nová Muslimská obec a to v Karlových Varech. V Karlovarskem kraji již delší dobu funguje jedna mešita v obci Kolová a jedna modlitebna v samotných Karlových Varech.
Podle informací Ministerstva kultury ČR byla Muslimská obec v Karlových Varech zaregistrovaná na konci června tohoto roku a jejím předsedou byl ustanoven občan Ruské federace Akhmedbek Akhmedbekov. Tato muslimská obec spadá pod zatím jedinou registrovanou muslimskou náboženskou církev Ústředí muslimských náboženských obcí v ČR vedenou Muneebem Hasanem Alrawim.

Sama Muslimská obec v Karlových Varech nemá nic společného s komunitou kazašských muslimů sdružených kolem mešity al-Medina v obcí Kolová. Provozuje pouze modlitebnu v Karlových Varech na ulici I. P. Pavlova 11 v objektu hotelu Thermal. Vznik této Muslimské obce může být předzvěstí toho, že se po Hradci Králové i v dalším městě České republiky plánuje vybudováni mešity.

V současné době již v České republice existují Muslimské obce v Praze, Teplicích, Hradci Králové a Brně a ve všech těchto městech jsou i mešity. V nejbližší době se očekává i vznik Muslimské obce v Plzni.

Autor: Lukáš Lhoťan

3 Komentářů

 1. Antonín Blažek
  15.7.2012 – 25 Tammuz 5772 v 20:11 — Odpovědět

  Kostely zejí prázdnotou. Na údržbu nejsou finance tak proč by se do nich nemohli nastěhovat muslimové. Vatikán je považuje za zbloudilé křesťany tak se vlastně nic tak hrozného neděje. No a, pokud se nemýlím, je předpovězeno, že vládce Světa přijde z východu. Černý muž bude vládnou Zemi z města deseti pahorku.
  PF 2012 přejí Mayové

  0
  0
 2. Jaroslav
  25.7.2012 – 6 Av 5772 v 21:00 — Odpovědět

  …Thermal je státní podnik, takže vlastně se muslimové modlí určitě i za náš stát

  0
  0
 3. Paramah
  9.12.2015 – 27 Kislev 5776 v 17:31 — Odpovědět

  Islám přeci vznikl z Křesťanství, tak to vůbec nikoho nemusí znepokojovat :-) Stejně tak jako nikoho nikdy neznepokojovalo křesťanství, které ač tu je tisíc let, tak je pro nás stejně cizí jako ti turbani. Mohli jsme uctívat Radegasta a Peruna a jezdit na poutní místo na Radhošť, ale díky tomu, že to tu křesťané vymlátili, tak musíme do Nazareta a uctívat žida, kterého kdyby teď žil by stejně lidé považovali za blázna, jako každého kdo vyčnívá za stáda…

  2
  0

Zanechat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *


Můžete používat následující HTML značky a atributy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Předchozí článek

Židovská federace vnímá nynější podobu restitucí jako kompromis

Další článek

Průměrný Arab prý přečte za rok šest stránek