Zdroj: ceskatelevize.cz

Před několika měsíci se Muslimská obec v Praze pochlubila, že si v pražské mešitě zřídili islámskou komisi, která má dohlížet na řešení problému  v rodinách dle zásad islámského práva šaria. Podobné komise si zakládají v Německu i temnější muslimové.

Není tajemstvím, že u počátku Islámské nadace v Praze stáli lidé napojení na muslimskou komunitu v Německu a hlavně na město Mnichov. V tomto městě již existuje nejen mešita, ale i dle německého práva nezákonný islámský soud, který řeší v mešitě věci jenž se nedostávají před německou justici, nebo nejsou dle německých zákonu ani trestné.

Horší je, že některé věci jenž jsou dle německých zákonu trestné jsou dle islámu a práva šaria dovoleny. Patří k nim například psychický teror či nátlak ze stran manžela na neposlušnou manželku, kterou může muž i fyzicky trestat.

Předsedající islámského soudu v Mnichově, jistý Abu Adam, byl dokonce vyšetřován za fyzické násilí proti jedné ze svých tři manželek. Samozřejmě manželek dle islámského práva šaria neboť nebude přece jako muslim uznávat německé zákony, že?

Jenže problémem pro nás v České republice je fakt, že použiti fyzického násilí proti neposlušné manželce obhajuji i lidé z pražské mešity. Mám k dispozici kopii dokumentu v němž zveřejnili překlad fatwy (islámského náboženského ediktu), že dle islámského práva šaria je v pořádku, když muž donutí ženu k poslušnosti nejen psychickým týráním, ale i za použití násilí. A zde již přestává legrace.

Jenže podle české kontrarozvědky Bezpečnostní informační služby (BIS) je vše v pořádku a v pražské mešitě se nic divného a nezdravého neděje. Ono se nic nedělo a vše bylo v pořádku i v brněnské mešitě a BIS psala o tom, že je bezproblémové a nejsou v ni projevy extremismu dokud nebyly zveřejněný nahrávky tři radikálních kázáni …

Když tak nad tím přemýšlím začíná mně znepokojovat možnost, že ruské media a tajná služba FSB nelžou, když obviňují Českou republiku a tajné služby z využíváni radikálních muslimů pro své zájmy výměnou za tolerováni jejich působení na území Čech, Moravy a Slezska?

Autor: Lukáš Lhoťan

192 Komentářů

 1. Kamil Pikal
  6.9.2012 – 19 Elul 5772 v 15:14 — Odpovědět

  Ten článek je velmi zajímavý, ale myslím, že pár věcí by chtělo mírně rozvést:
  1) lze doložit, že existence šarí’atského soudu je dle německého práva nezákonná? Je obdobně nezákonná existence bejt dinu? Pokud ne, v čem je mezi oběma institucemi rozdíl?

  2) Co znamená, že někdo “byl pro něco vyšetřován”? To šetření nadále pokračuje? Nebo byl odsouzen? Nebo byl zproštěn viny? Takhle by to někomu mohlo vyznít, e se velmi slizkým způsobem snažíte někoho očernit; jestli byl odsouzen, napište bez okolků, že byl odsouzen. Jestli byl shledán nevinným, položte si otázku: “Jsem seriozní publicista nebo bulvární škrabal?” a sám se rozhodněte, jestli tam ta informace patří.

  3) Když si někdo vezme více žen podle šarí’atu, je z pohledu německého práva bigamista, nebo německé právo tento sňatek jako sňatek neuznává? Pokud totiž ne, pak se podle německého práva dopustil maximálně neexistujícího TČ cizoložství :))) A jestli jeho (z hlediska civilního práva) milenky mají papír z mešity nebo ne, může být německým orgánům srdečně jedno.

  4) Proč je více než polovina vašeho článku směsicí divokých spekulací, a skutečně závažný a doložitelný problém (nabádání k domácímu násilí) zmiňujete jen tak na okraj?

  5) Proč k článku, kde se JEDNOU VĚTOU zmiňujete o BIS, máte její kancelář jako ilustrační fotografii?

  Fakt máte, Lukáši, tohle zapotřebí? Vždyť toho článku je vyloženě škoda. Takové zajímavé téma, a vy to totálně zničíte. Prosím vás, nepokládejte příště čtenáře za blby, kteří všechno spolknou i s navijákem. Zkuste jít trochu do sebe, a třeba se přihlašte na nějaký kurz psaní nebo žurnalistiky. Máte o čem psát, ale v tuto chvíli to fakt neumíte, a je to škoda.

  0
  0
 2. Lukáš Lhoťan
  6.9.2012 – 19 Elul 5772 v 17:00 — Odpovědět

  Děkuji za recenzi a připomínky. Sice je pravda, že jsem to psal v rychlosti, ale to co je por mně podstatné je, proč BIS chrání islamisty? Přesněji řečeno při připravě jednoho rozhovoru mi novinář řekl: A víte, že jste udělal z Bizonu idioty? Oni tvrdíte, že radikálové nejsou a vy jste prokázal, že jsou …. a mně napadlo, proč? Proč je chrání?

  0
  0
 3. Kamil Pikal
  6.9.2012 – 19 Elul 5772 v 17:07 — Odpovědět

  Lukáš: to je dobrá otázka, proč je chrání (jinak abych doplnil, lidé vedoucí obě nadace podle mě islamisté jsou). Možná si myslí, že když budou pod kontrolou, budou méně nebezpeční. Možná prostě z nějakých (např. reprezentačních) důvodů potřebují fungující (ale zároveň dostatečně malou) muslimskou komunitu, a nemají nikoho lepšího.
  Opravdu nevím proč, ale nějaký důvod tam bude. A možná taky prostě jenom proto, že je nepokládají za nebezpečné. Ono je pravda, že ČR dnes musí řešit podstatně závažnější bezpečnostní rizika (např. pronikání ruského OZ), než je nepatrná partička lidí, kteří mají sice spoustu drsných řečí, ale vlastně nic zásadně nebezpečného nedělají.

  0
  0
 4. Lukáš Lhoťan
  6.9.2012 – 19 Elul 5772 v 17:43 — Odpovědět

  Kamile, tohle je nebezpečnější než Rusové … a hlavně je sebevražedné podporovat islamisty výměnou za to, že škodi Rusku. To se doprdele ti naši strategove nepoučili z chyb v Afganu? Jinak myslím si, že když takový Sáňka nebo Šehadeha horují pro terorismus a porušováni lidských práv, tak nebezepční jsou byť k tomu nevbyzývaji ještě v ČR …

  0
  0
 5. Jaroslav Formánek
  6.9.2012 – 19 Elul 5772 v 17:56 — Odpovědět

  Nebezpečná je i akademická obec okolo FF a OÚ, která si vytýčila za úkol předstírat, že má v něčem přehled a je ochotná sbírat body na 2 stranách (…vlastně dávno konfliktu)-

  0
  0
 6. Kamil Pikal
  6.9.2012 – 19 Elul 5772 v 18:22 — Odpovědět

  Lukáš: pokud můžete doložit, že něco takového opravdu dělají, podejte TO (nebo raději pokud máte nějakého známého právníka, jděte za ním, ať to sepíše pořádně), a neváhejte o tom informovat (ale prosím důsledně, pokud vám to smetou ze stolu, tak to taky přiznejte).
  Jinak pokud jde o ten Afghán, to fakt nevidíte rozdíl, mezi zemí, kde máte 99,99 % muslimů, a ti radikálové mezi nimi sbírají stále větší popularitu, a mezi zemí, kde muslimy spočítáte na prstech ruky, a kde je většině obyvatel nějakej islamismus úplně volnej?
  Ostatně právě proto jsou třeba někteří lidé, kteří brojí proti islámu bez ohledu na následky, nebezpečnější, než islamisti. Islamofašisti (to není totéž, co muslim) své členy rekrutují ze zanedbatelné menšiny, islamofobofašisti z většinové populace. Pokud by hrozilo, že jedna z těchto dvou skupin sežene dost přívrženců, aby tu zavedla nějakou příšernou diktaturu, tak islamisti to v našich podmínkách nejspíš nebudou, že…
  A vůbec si nemyslím, že by BIS chtěla použít islamisty proti Rusku. Myslím, že ty dvě věci spolu prostě nesouvisí. AKorát bizoni trochu víc řeší lidi, který tady aktuálně obchodujou s bílym masem, vraždí lidi a snaží se získat politický vliv, než mormony, jehoisty, hare krišna nebo hlouček radikálních muslimů. To je všechno.
  Jaroslav: čím konkrétně a především KOMU (jste nějak zapomněl zmínit) jsou akademické obce vámi zmíněných institucí nebezpečné? Můžete to nějak přesněji postihnout, nebo ideálně třeba i kvantifikovat? Jsou nebezpečné ty ak. obce en bloc, nebo někteří jejich členové? Můžete uvést, kteří? Děkuji za odpověď.

  0
  0
 7. Martin Konvička
  6.9.2012 – 19 Elul 5772 v 18:33 — Odpovědět

  Pikale, a vy si říkáte “badatel”, neřkuli ve vědách (přibližně) historických?

  Kontraargument prvý: V zemích jako Nizozemí či Švédsko před pouhými 30 lety též “islámofašisti” měli k dispozici “zanedbatelnou menšinu populace”. Třicet let není mnoho … tobě se to může zdát mnoho, ale zeptej se nějakéh padesátníka.

  Kontraargument druhý: I velmi nepatrná menšina muslimů (přesněji: jeden) znamená fyzické ohrožení pro kritiky islámu, badatele na poli islámu, nemluvě o exmulimech a exmulimkách. Van Gogha zabil JEDEN muslim, atentát ve Fort Hood udělal JEDEN muslim, Stockholmský atentát a atentát v Lyonu též udělal vžda jeden, osamělý muslim.

  Kontraargument třetí: hážeš “islámofoby” do jednoho pytle – opravdu nejsou monolitičtí. Přitom k tomu házení nemáš pražádné podklady, až na šmírování debat na IvČRN. Nikdy jsi s žádným inteligentním antiislámistou nemluvil, nemáš načteno, a kdybys měl promluvit s někým, jako je Ayaan Hirsi Ali nebo Phyllis Chesler, začal by ses potit a koktat.

  0
  0
 8. Kamil Pikal
  6.9.2012 – 19 Elul 5772 v 19:08 — Odpovědět

  Martin Konvička: Ad 1: Třicet let mi opravdu jako dlouhá doba nepřijde, na druhou stranu ČR má podstatně přísnější azylovou politiku než Nizozemí či Švédsko, a pro masivní migraci muslimů z jiných zemí Schengenu nejsme příliš atraktivní (to by mohl případně změnit vstup Bulharska do Schengenu, ale zrovna z BG muslimů bych příliš strach neměl). Takže skutečně se neobávám, že by při zachování současných trendů tady něco za 30 let v tomto ohledu hrozilo. Jestli se ty vývojové trendy změní (jako že pravděpodobně ano) a jakým směrem, nevíme ani jeden z nás.

  Ad 2: Ano, máte pravdu, i jeden násilník může zmařit jeden či více životů. I jeden řidič může zabít několik chodců, zakážeme kvůli tomu automobily?

  Ad 3: a odkud víte, že islamo(fobo/klasto)fašisté jsou všichni islamo(fob/klast)ové? Znám i takové ano, i osobně), které pokládám za celkem slušné lidi. A třeba s paní Hirsi Ali bych si někdy popovídal moc rád. A myslím, že by to ani zdaleka nebylo tak horké, jak si myslíte. Nejspíš bychom vypili trochu kávy, přátelsky si vyměnili názory, shodli se na tom, že se neshodneme, poděkovali si za věci, které jsme se jeden od ruhého dozvěděli, a šli domů.

  Víte pane docente, já tady s nikým neválčím, já jen občas (vlastně docela často) nesouhlasím. Možná vás to překvapí, ale dokonce i lituji, že tady nějaká kloudná a slušná islamoskeptická skupina neexistuje (ne, ta vaše to fakt není). Ne, že bych si hned podával přihlášku, ale myslím, že k výměně názorů (která je v demokratickém prostředí žádoucí) je vždy zapotřebí (alespoň) dvou stran.

  0
  0
 9. Martin Konvička
  6.9.2012 – 19 Elul 5772 v 19:30 — Odpovědět

  Inu ano, Pikale – malé české poměry, a tak máme, místo Hirsi Ali, Beu Radosovic či Pavlu Bitarovic. Je zajímavé, že od takových, jako jsi Ty, slýcají ty dvě dámy stejné “derrogative comments”, o jakých v Rebelce píše Hirsi; to, že Hirsi to měla od vůdčích světových feministek či sociologů, a naše dámy jen od různých libicherů či smigles-kavkových, bude holt dáno těmi malými poměry.

  jinak ad ad 1) – Tvůj postoj “nic se neděje” je přinejmenším nezodpovědný. Pokud se shodneme, že expanze islámu představuje riziko velkého rozsahu, tak prostá odpovědnost velí dělat vše pro to, aby se ta expanze zastavila – ne tedy spoléhat, že to “nebude tak horké”. Kdyby totiž to riziko nakonec neexistovatlo, tak poslechnout alarmisty společnost neohrozí, zato poslechnout kvientisty způsobí značný průšvih – z neodpovědnosti, nedbalosti.
  Jistě, můžeš mi tady vykládat, že nic nehrozí, že pro to máš “důkazy”, ale ty nemáš, zato důkazů pro alarmismus vyjmenoval jen v tomto vláknu kolega Lhoťan dostatek.

  ad ad 2) – Trapný relativismus. Automobily jsou riskatní, ale na druhé straně nesou užitek; stejně tak třeba sport, průmysl, zemědělství nebo jídlo. Islám je riskantní, ale žádný užitek nenese; podobně třeba pouliční prodej heroinu, nebo jízda automobilem v protisměru.

  a ad ad 3) – Lao’C ne nadarmo radil, abychom nenaslouchali radám soupeřů, byť “dobře míněným”. Kdo jsou podle tebe ti “kultivovaní islámofobové” třeba v zahraničí?
  Pipes? Spencer? Wilders? Dawkins? Cheslerová?
  Těžko někoho z nich obviníš z “nekultivovanosti” – a přesto různí mezinárodní pikalové právě těmto lidem nadávají do belzebubů a xenofobů.

  0
  0
 10. Kamil Pikal
  6.9.2012 – 19 Elul 5772 v 20:01 — Odpovědět

  Vezmu to od konce: 3) k Dawkinsovi mám značné výhrady, ale rozhodně bych jej neoznačoval za fašistu. Pipes podle mne taky patří k těm slušnějším (v našem malém rybníčku třeba Kuras). U posledních dvou zmíněných si zejména cením toho, že navzdory velmi tvrdým postojům nesklouzávají k nenávisti a fanatismu. Jinak žádní mezinárodní pikalové nejsou a já sotva mohu nést odpovědnost za činy někoho dalšího (a samozřejmě vím, že vy taky ne). LaoC’ měl rozhodně pravdu, ale zase jedna stará diplomatická moudrost (asi by se dal i dohledat autor) říká, že když vás nepřítel objímá, nemůže na vás mířit. Ale na druhou stranu, já osobně Hirsi ALi za nepřítelkyni nepokládám, nikdy mi nic neprovedla. Myslíte, že ona mne ano? (já mám takový dojem, že ona mne nejspíš ani nezná…)

  2) nezlobte se na mne, ale prodej heroinu a vyznávání náboženství jsou nebe a dudy. A mám za to, že spoustě lidem islám užitek přináší.

  1) Tady se dostáváme k zásadnímu hodnotovému sporu (který se ale vůbec netýká islámu). Vy (silně zjednodušeně) tvrdíte, že jelikož jsou někteří muslimové nebezpeční (a jelikož podle vás je příčinou jejich nebezpečnosti islám), mělo by se proti islámu a jeho vyznavačům (či těm z nich, kteří se ho ani poté nechtějí vzdát) rázně zakročit, i za cenu, že by se to dotklo muslimů, kteří absolutně žádné riziko nepředstavují (možná nad některými zamáčknete slzu, ale vlak deportovaných pojede dál…). Tedy: “radši potrestat jednoho nevinného, než nechat jediného viníka bez trestu.” Ale základem trestního práva všech zemí, které pokládáme za demokratické a praktikující vládu práva je právě naopak: “radši nechat jednoho viníka uniknout trestu, než aby byl jediný nevinný potrestán.”

  A právě to je důvod, proč se s vámi nikdy neshodnu, a to navzdory faktu, že se sám domnívám, že některým jevům, které přítomnost početnějších muslimských komunit v Evropě doprovází, není věnována dostatečná pozornost. A vůbec, často by stačilo, kdyby státní orgány neměly strach a dostatečně vymáhaly stávající zákony vůči opravdu všem.

  0
  0
 11. Lukáš Lhoťan
  6.9.2012 – 19 Elul 5772 v 20:28 — Odpovědět

  Kamil P. Napsal jste: A vůbec, často by stačilo, kdyby státní orgány neměly strach a dostatečně vymáhaly stávající zákony vůči opravdu všem.

  A proč maji strach, Že by z Evropanů? Nebo spíše z toho co by následovalo od muslimů a jejich vůdců?

  0
  0
 12. Martin Konvička
  6.9.2012 – 19 Elul 5772 v 20:32 — Odpovědět

  Inu, když se neshodneme, nemá cenu s tebou trávit čas; ostatně demagog jsi schopný (to bude tím humanitním vzděláním), ale tím to tak zhruba končí, na méstě starosty, šéfa firmy či hlavy rodiny si tě opravdu nedovedu představit (dtto.).

  Jsi totiž dalším z prefabrikovaných produktů současné hodnotové relativizace. Například: Prodej heroinu a vyznávání islámu může být něco jiného, ale prodej heroinu a šíření islámu (a relativizace je též šíření, mladý muži) jsou fakticky totéž. Ta Blairova setřenice ostatně nazvala islám “spiritual morphine”, a islám – ale to i ten heroin nebo morfin – sice utišuje a konější, ale též vede k závislosti, a ztrátě soudnosti, a amorálnímu chování, a občas zabíjí. Ovšem, ne každý heroinista na svou drogu zemře, a ne každý kvůli ní spáchá zločin. Ale stává se to … častěji než v případě třeba kofeinistů (či třeba křesťanů).

  Stejně hloupý je tvůj třetí argument – ten o “jediném nevinném”. Nejspíš by pokračovaly pindy o kolektivní vině (a ano, jsem přesvědčen a ochoten argumentovat, že muslimové žijící mimo isl. země kolektivně vinni – jsou), a jednom pytli, a …
  Jenže to jsou fajn argumenty, když filosofuješ v kavárně.
  Horší už, když jsi v pozici starosty svých lidí, či správce své země. Cíle islámu jsou jasné, jeho metody taky, doslova algoritmická účinnost a rozkladnost těch metod taky. Budeš v budoucnu ochoten riskovat ohrožení (řekněme) 9 900 000 svých spoluobčanů, aby mezi (řekněme, mluvím o bucdoucnosti) 100 000 “deportovaných” (tvá slova) muslimů nebyli jeden, deset, nebo sto nevinných? Opravdu? To je, musím uznat, velice morální postoj – jenže to je ta morálka z kavárny.

  Ty to vlastně prozrazuješ tou poslední větou – když hážeš odpovědnost na policii, která má podle tebe “strach”. Inu, není to příliš občanské, házet odpovědnost na druhé, a současně to naznačuje, že policie má z čeho ten strach mít.
  Takže mi vlastně dáváš za pravdu, v plném rozsahu, jenom se strašně bojíš.

  0
  0
 13. Kamil Pikal
  6.9.2012 – 19 Elul 5772 v 20:44 — Odpovědět

  Dávám vám za pravdu v tom, že orgány ne vždy konají tak, jak mají, a že to může být zčásti obavami nejrůznějšího druhu. Osobně si myslím, že řešením by bylo přijmout více členů daných menšin do policejních sborů, klidně ze začátku jen jako konzultanti (tito lidé dobře znají strukturu a normy té které komunity, ví, jak se v ní pohybovat, co si mohou dovolit). Zčásti by pomohla i některá školení.
  Pokud jde o deportace, v civilizovaných zemích jsou deportováni jednotlivci, vždy po řádném procesu (a klidně i ve velkém množství, pokud se u nich prokáže že ten a ten konkrétní člověk je tu nelegálně, nebo je třeba cizím občanem a spáchal zločin). Deportování celých skupin obyvatel (jak se tuším ve vaší skupině párkrát navrhovalo) se děje nejčastěji v autoritativních režimech, je to v přímém rozporu s principy právního státu.
  A nezlobte se na mne, ale v debatě o tom, které náboženství je heroin a které kofein, pokračovat nehodlám. Přijde mi od počátku zcestná.
  A jinak já si vás jako starostu představit dovedu. A dokonce i jako diktátora. Jen doufám, že nikdy nebudu muset žít v obci/státu, který vy řídíte.

  0
  0
 14. Kamil Pikal
  6.9.2012 – 19 Elul 5772 v 20:56 — Odpovědět

  Lukáš: osobně si myslím, že mají zčásti strach ze svých nadřízených, třeba z toho, že budou nařčeni z rasismu. A možná úplně nejvíc se obávají toho, že půjde o zbytečnou práci (protože svědkové nebudou vypovídat, nikdo nic neviděl a o ničem neví), což je obecně problém semknutých a uzavřených komunit. Ale ani ten strach z reakce takové komunity bych nepodceňoval.

  Ale podotýkám, že to jsou mé domněnky, žádný průzkum k této věci po ruce nemám (a dodávám, že pokud ještě neexistuje, tak by rozhodně stálo za to jej provést).

  0
  0
 15. Martin Konvička
  6.9.2012 – 19 Elul 5772 v 21:02 — Odpovědět

  Kamile, proBoha – to, co radíš, je přesně to, co chtějí mohamadánští předáci! A co – možná – přispívá k paralýze policejních sborů ve městech jako Malmö, Marseilles…
  Kdybys něco o tom islámu věděl – ok, Ty víš, ale kdybys tomu islámu věnoval aspoň tolik r-e-s-p-e-k-u, abys vzal jeho svaté knihy a kazatele trochu vážně – věděl bys, že dobrý muslim nikdy nebude k nějakému káfirskému policejnímu šéfovi tak loajální, jako ke svým bratřím. (A špatnej muslim je na tom postu k ničemu). (Že oni respekt rádi, to snad víš).

  Debata heroin x kofein zcestná není. Jako jsou více a méně škodlivé či prospěšné “drogy”, jsou více a méně škodlivá či prospěšná náboženství. Sám jsi tvrdil, že “prospěch” přinášejí; s každým prospěchem vždy jde i škoda, protože rovnováha světa zůstává zachována.

  ad Právní stát: Muslimská umma si v určité fázi růstu vytvoří nezávislé soudnictví. Pokládá své “boží” právo za nadřazené tomu státnímu. To je, milý kolego, automaticky v-y-ř-a-z-u-j-e z nároků na ochranu právem toho daného státu. Právní stát totiž implicitně předpokládá shodu občanů na tom, že budou státní právo ctít.

  Respektujte ty muslimy trochu….

  0
  0
 16. Stepan
  6.9.2012 – 19 Elul 5772 v 21:02 — Odpovědět

  Zdravím všechny učastníky,pan Lhotan na pražské muslimy už trestní oznámení podal byly vyštřovaný kriminální policií ale nic nenašli a panem Lhotanem se celkem baví. Když přijede vzdělanej muslim z Británie volá na něj p.Lhotan policii která nic neudělá jelikož tento je obyčejnej člověk a NENI terorista a krom toho je poradce britský vlády pro otázky muslimské. Jinak ve vedení Pražské obce i nadace stěží najdete nějakýho extremistu islamistu. Krom toho jakej je rozdíl mezi islamistou a obyčejnym muslimem? Je směšný že si myslíte že tady jsou nějaký teroristi čeští muslimové jsou spíše počeštění nebo poevropštělí.

  0
  0
 17. Martin Konvička
  6.9.2012 – 19 Elul 5772 v 21:15 — Odpovědět

  Stepan:

  “Krom toho jakej je rozdíl mezi islamistou a obyčejnym muslimem?”
  No práže žádný.

  “…směšný že si myslíte že tady jsou nějaký teroristi čeští muslimové jsou spíše počeštění nebo poevropštělí”
  Ale o “terroristy” přece vůbec nejde!
  Terror je jedna z metod, užívaných islámem. Všechny ty metody (lhaní, vytáčení, malé podrazy, lakování na růžovo, zastrašování, hlídání si holek, pruzení cizích holek…) lze shrnout jako Cílevědomé Nedžentlmenství, páchané s pochybným cílem.
  “Přinést islám” – ten cíl ať si strčí v místo alláhovi nejmilejší, a přestanou pěstovat mohamedánskou “morálku”, a pak – Voillá, budeme SPOLEČNĚ kalit na Ibize a v Mekce.

  0
  0
 18. Kamil Pikal
  6.9.2012 – 19 Elul 5772 v 21:18 — Odpovědět

  Tak jinak: to, co radím je, aby bylo mezi policisty více Turků, Arabů, Albánců, Pákistánců (pole dané lokality). A jo, asi takoví, kteří budou policii k něčemu, nebudou vždy pokládáni za nejlepší členy své komunity, a možná ani nebudou nejlepší muslimové, ale pořád budou vědět koho a jak se ptát, budou znát zvyky a jazyk…

  Pokud s každým prospěchem jde i škoda, aby byla zachována rovnováha, a křesťanství je kofein, znamená to, že křesťanství podle vás přináší málo užitku (ale na druhou stranu páše málo škod)? Já si nejsem jist, jestli vždy úplně platí, že “kolik třešní, tolik višní”. Avšak každá, i sebelepší, věc má své mouchy, to dá rozum. Bavme se tedy o tom, jak ty mouchy co nejvíc eliminovat, ale také o tom, které mouchy má smysl vymýcet a se kterými je nakonec jednodušší a méně nákladné (ve všech smyslech toho slova) se prostě smířit. Asi se shodneme, že nošení poněkud podivných oděvů je o několik řádů – pokud vůbec – méně nebezpečným jevem, než třeba vraždy ze cti.

  Neznám jediný právní stát, který by znal kategorii automatického vyřazení z nároků na ochranu právem daného státu. Vlastně se dá říct, že demokracie je v jistém smyslu absolutistickým a dost žárlivým systémem, nárokuje si ochranu (ale i poslušnost zákonů) i od těch, kteří o to osobně vlastně ani nestojí. Kdyby existovala shoda, o které píšete, trestní právo by bylo prakticky nadbytečné (leč, máme ho tu, a zdaleka ne jenom kvůli muslimům).

  Obecně uznávám, že cesta, kterou navrhuji, je dlouhá, namáhavá a s nejistým výsledkem. Ovšem to je docela terno ve srovnání s téměř 100% jistotou prohry, pokud bychom dali na vaše rady (protože v takové případě ztratíme sami sebe bez ohledu na to, jestli uspějeme nebo ne).

  0
  0
 19. Martin Konvička
  6.9.2012 – 19 Elul 5772 v 21:25 — Odpovědět

  Kamil,
  Ale pochop už jedno – já nechci nikoho deportovat jen tak.
  Já je chci deislamizovat – udělat z nich prostě ex-muslimy, což jsou vesměs skvělí lidé (opravdu milují dar svobody, a je to na nich vidět).

  Jen, zcela vážně, tvrdím, že k té deislamizaci musí být podníceni tlakem zvnějšku, “samo” to nepůjde, a ten tlak má vykonávat společnost tím, že islm odmítne… No a až ti, kteří nabídku deislamizace odmítnou (a doufám, že takových nebude mnoho), až s těmi se bude muset společnost rozloučit.

  Ta posloupnost oděv – vražda ze cti.
  Jasněže. Ale zase – uč se islám. Ono v něm má všechno své místo, je to staletími tuněná “memetická skládačka”. Pokud myslíš ženský oděv, symbolizuje míru ztotožnění se, či možná “vymytí”; pokud mužský, dává najevo příslušnost k Pravověrným… My víme, který bod je tam úhelným kamenem – Mohammed. Ale ten oděv zrovna, ten může být nástrojem tlaku, pod kterým nakonec i Mohammed praskne.

  0
  0
 20. Martin Konvička
  6.9.2012 – 19 Elul 5772 v 21:29 — Odpovědět

  jo, Právní stát atd.:
  Jsme v historicky bezprecedentní situaci. Evropské právní vědomí na ni nemyslelo. Státy, které se v minulosti dostaly takto pod tlak islámu (… teď extenduju z Česka: mysli na západní Evropu), byly buď islamizovány – od Moluk po Maghreb – nebo, pokud se ubránily, musely použít dost extrémní prostředky – a opět, od starého Siamu či Indie přes jižní Ukrajinu po Španělsko…
  Hledejme řešení funkční, a pokud možno spravedlivá, ne “právně čistá”.
  Mluvíme o budoucnosti.

  0
  0
 21. Stepan
  6.9.2012 – 19 Elul 5772 v 21:46 — Odpovědět

  Vrždy ze cti nejsou v soulad islámem stejně jako spousta dalších věcí. Souhlasim se stíháním muslimů co se nechovaj podle zákona dané země nebo dokonce mešita v praze chtěla sama předat policii muslima kterej dělá věci který nejsou v souladu s islámem ani se zákonem. Taky mě štve když muslim pokřikuje na cizí holky atd. ale to jsou muslimové z arabských zemí kteří víru zdědily a jsou asi jako křestani v čechách co pijou cizoloží atd. A s deislamizací zevnitř to nepujde jelikož lidi maj o náboženství i o Islám zájem protože nechtěj chlastat na Ibize a nechtěj Václavák plnej šlapek a hospod a chápou že pravé hodnoty jako rodina mír bratrství pomoc všem okolo bez rozdílu vychází z náboženství. Kdybych neměl víru proč bych neměl jít prodávat fet a vydělat a jít chlastat na Ibizu

  0
  0
 22. Martin Konvička
  6.9.2012 – 19 Elul 5772 v 22:02 — Odpovědět

  Stepane,
  vidíš – a Kamil, který je islámu celkem přítel, ví, že ta vražda ze cti se islámcům občas děje. (Já to vím taky, ale tomu se nediv- když to ví i Kamil, znamená to, že musíš zkusit lepší triky).

  “lidi maj o náboženství i o Islám zájem protože nechtěj chlastat na Ibize a nechtěj Václavák plnej šlapek a hospod…”
  Náboženství OK, náboženství hlásající ne-úctu až nepřátelství k lidem, kteří kašlou na náboženství – Ne.

  “hodnoty jako rodina mír bratrství pomoc všem okolo bez rozdílu vychazi z nabozenství”
  Najdeš i v jiných náboženstvích, než je islám, a lépe. Ale to by bylo na moc dlouho. Příště.

  “Kdybych neměl víru proč bych neměl jít prodávat fet a vydělat a jít chlastat na Ibizu”
  Protože i bez víry bys v sobě měl “mravní zákon”. Znáš Matoušovo evangelium? to pravidlo, “v němž je celý zákon i Proroci?” Je to Mat 7:12, a představ si, že to je i nejstabilnější “herní strategie” pro soužití velkého množství navzájem neznámých lidí.

  Přes

  0
  0
 23. Stepan
  6.9.2012 – 19 Elul 5772 v 22:04 — Odpovědět

  Dal bych jako povinnost vzdělávat všechny muslimy v islámu a trestat je pokud by nechodily do této školy a pokud by nedodržovali zákony islámské. Spoustu věcí co dělaj muslimové špatně je kvuli tomu že jsou nevzdělaný.
  V Rakousku byl Islám hned někdy v roce 1910 kvuli dobrému chovaní muslimů

  0
  0
 24. Kamil Pikal
  6.9.2012 – 19 Elul 5772 v 22:07 — Odpovědět

  Ale já vím, že nikoho nechcete deportovat jen tak, a taky jsem to i o pár příspěvků výše psal. Pokud si založíte nějakou soukromou skupinu, která bude deislamizovat, je to zcela v pořádku. Úplně stejně v pořádku, jako když tady někdo dělá dawá (v posledku jde o totéž). A stejně tak si myslím, že třeba stát musí udělat maximum pro ochranu těch ex-muslimů, jimž něco hrozí, pokud si chce nárokovat postavení entity, jenž na daném území vymáhá právo.
  Ta situace zase až tak bezprecedentní není. Vlastně to docela připomíná situaci v meziválečné Evropě s komunisty A i tehdy ty společnosti, které kvůli boji s ním zahodily své vlastní principy, na to velmi tvrdě doplatily, zpravidla nějakou fašistickou diktaturou, někdy – Španělsko a Řecko – i občanskou válkou.
  V případě komunistů sehrál klíčovou roli SSSR: nejrůznějšími cestami podporoval místní evropské organizace, jejich členy učil “zakroutit krkem” jejich oponentům, a nakonec si se západními mocnostmi vyhandloval volné ruce k násilné bolševizaci půlky Evropy. A myslím, že toto je nejcennější lekcí, kterou si z tohoto období můžeme vzít: snažit se co možná nejvíce komplikovat příliv těch peněz, které s sebou vyžadují striktní následování určité ideologie (oba víme, kterou zemi především mám na mysli), co nejvíc komplikovat působení lidí z těchto zemí v evropských komunitách.
  V zemích, kde se kontakt místních komunistů s centrem přerušil, se tamní organizace většinou přetransformovaly v diskusní spolky, z nichž některé si ponechaly původní jméno (nepodceňujme sílu značky, a zároveň ji nezaměňujme s jejím obsahem, jde o dvě odlišné věci), a některé ne, ale nebezpečí pro své země nepředstavovaly ani náhodou.

  0
  0
 25. Martin Konvička
  6.9.2012 – 19 Elul 5772 v 22:17 — Odpovědět

  KP: Dobrý!
  Ale pozor – já bych šel do ani-dawá s holýma rukama, a ini do dawá s mocnými (státními!) prostředky za zády! Už tam je asymetrie, tudíž by antidawá měl dělat stát – skrze školy, noviny, kulturní grantovou politiku – kór když se shodneme, že (radikální?) islám není státním zájmem.

  OK, teď ta paralela s komumisty.
  Opravdu dobrá, ale isl. se přecejen odlišuje, minimálně ve dvou věcech.
  1. nemá centrum, je to síťová struktura (… i to jejich bankovnictví etc.), takže “přerušit tok peněz” není moc realistické, a
  2. nese v sobě demografický aspekt – jednak se do značné míry “dědí” výchovou v rodině, a jednak mají jeho nositelé vyšší fertilitu. Ani jedno komunismus moc neuměl. Takže situace je fakt jiná, některé metody z dob bojů s komunismem mohou být inspirativní, ale některé jsou “zbraněmi” minulé války – tedy k ničemu.

  0
  0
 26. Martin Konvička
  6.9.2012 – 19 Elul 5772 v 22:17 — Odpovědět

  anti … oni … je pozdě, dělám hrozné překlepy, sorry.

  0
  0
 27. Martin Konvička
  6.9.2012 – 19 Elul 5772 v 22:19 — Odpovědět

  KP: a máš tady muslima, předpokládám že mladého kluka (1. zde rozená generace?). Můžeš si zkusit férový mezináboženský dialog, ne tu kašírku, kterou nám předvádějí Halíci.
  Hodně štěstí.

  0
  0
 28. Kamil Pikal
  6.9.2012 – 19 Elul 5772 v 22:50 — Odpovědět

  Stepan: takové islámské školy, jaké byly v Rakousku-Uhersku, bych podporoval po celé Evropě (pro muslimské studenty), a klidně za státní nebo unijní peníze. Vůbec v Bosně udělali spoustu dobré práce pro alespoň elementární sladění islámských a evropských norem a myšlení. Je hodně velká škoda, že na je dnešní muslimské komunity v západní Evropě tak okázale ignorují, a s velkou námahou podruhé vynalézají kolo.

  Martin: to demografické hledisko bylo i u komunistů, v některých společnostech se stranická příslušnost prostě dědí.
  Pokud se shodnem, že problémem č. 1 je radikální islám (o tom ostatním se bavme, až bude tento vyřešen, myslím, že pak už zdaleka nebude tak horký, aby se vůbec musel řešit), tak ten centrum, resp. několik center má. A finanční centrum má prakticky pouze jedno. A třeba právě v tomhle je ten hlavní rozdíl od “minulé války”, tehdy nešlo tolik o finance, ale spíše vyloženě o přenos informací, dnes jsme v situaci, kdy radikálové ty peníze mají, a v některých regionech si věřící doslova kupují – třeba platí rentu ženám, které nosí hidžáb apod., s tímhle se něco musí dělat.
  Jinak pokud jste ještě nečetl, velmi doporučuji “dvojí tvář islámské charity” (Beránek, Ťupek). Asi vám to nebude připadat dost kritické (já bych řekl, že na arabistické poměry je to tak v půli cesty, rozhodně ta kniha není servilní, vůči nikomu). Jednak zjistíte něco o tom, jak ty penězovody fungují, a jednak vedle pana Ostřanského poznáte i dva další arabisty, kteří jsou právě ve věku a v postavení, že možná v (nikoliv vzdáleném) budoucnu převezmou křesla některých doyenů oboru (tedy doyenů v našem měřítku).

  0
  0
 29. Martin Konvička
  6.9.2012 – 19 Elul 5772 v 23:07 — Odpovědět

  Kamile – ty triky s rentami apod. znám, bez obav.
  Knížku už mi doporučovali i jiní.
  Ten demografický efekt vyloženě podceňujete – komunismus se dědil “v některých rodinách”, islám se “v některých rodinách” nedědí. Navíc ta natalita (soudružky fakt nerodily každá 4-6 soudruhů), polygamie (i u nás, v záp. Evropě běžně) a zpětné provdávání potomků dalším krajanům. Zcela jiná liga, navíc právě tyhle věci se zpětnovazebně posílují.

  0
  0
 30. Kamil Pikal
  6.9.2012 – 19 Elul 5772 v 23:24 — Odpovědět

  Nepodceňuji, jen si dovoluji nepokládat za problém přítomnost nějakých lidí, ale maximálně nějakých idejí, a ty se nedědí ani zdaleka s takovou pravidelností (dnešní radikálové jsou dětmi sekularistů, kteří byli dětmi tradicionalistů v mnoha ohledech ne nepodobných radikálům).
  Navíc ani ta natalita není stabilní, postupně se snižuje (existují na to studie, ale v tuhle pokročilou hodinu je už nebudu vyhledávat). V tomhle ohledu může hrát roli to dovážení nevěst, které jsou opět 1. generací a přivážejí si některé mezi exulanty již pozapomenuté vzorce chování, včetně vysoké natality (nakonec je to vždycky víc rozhodnutí ženy), a včetně metod výchovy dětí a jim předávaných hodnot. Tedy v každé generaci přistěhovalců máte jisté procento první generace. Přiznám se, že nevím, jak tomu v dnešním právním řádu efektivně zabránit, zčásti by se dalo přesvědčovat.
  Zvláště, pokud by se dala vyčlenit nějaká početně výrazná skupina neprovdaných muslimek (ohrožovaných při stejném poměru pohlaví ve věkové kohortě nejen dovozem nevěst, ale i sňatky muslimských mužů s nemuslimkami), mohl by se z toho udělat sociální problém, a ten nějak řešit.
  Vyčlenily by se nějaké prostředky, a třeba by se nějak podporovali muslimové, kteří si vezmou domácí muslimku na úkor těch, které nevěsty dovážejí (je třeba si zvyknout na to, že u chování, které není nezákonné, byť je nežádoucí, nelze toho člověka otevřeně znevýhodňovat. Ale lze zvýhodňovat ty, kdo se chovají žádoucím způsobem).
  No ale taky zde samozřejmě existuje možnost, že to nějaký byrokrat ex catedra vyřeší dovozem i ženichů (nebo třeba podporou těch, kdo konvertují a ožení se s nimi). Prvnímu může zabránit vhodné nastavení imigarční politiky, druhé by trochu šikovný právník (pořiďte si nějakého, vyplatí se víc než pouliční bojůvky) rozmetal u ÚS (protože v důsledku by vyvodil, že stát tak nepřímo provozuje náboženskou misii).

  0
  0
 31. Kamil Pikal
  6.9.2012 – 19 Elul 5772 v 23:26 — Odpovědět

  Jo a samozřejmě nucené sňatky (zvlášť u nezletilých) jsou snad ve všech zemích EU nelegální, takže tady to chce bombardovat sociálku dotazy, jak těmto věcem předcházejí, a jestli vůbec něco dělají.

  0
  0
 32. Martin Konvička
  6.9.2012 – 19 Elul 5772 v 23:36 — Odpovědět

  Kamile, pořád nechceš chápat prostou věc –
  že ten islám je algoritmický. Existuje sunna, jak se chovat, a existují relativně předvídatelné dopady takového chování na lidského jedince. A nápady podobné těm tvým má islám dávno “zmáknuté” – zase ho nerespektuješ, zase se ho snažíš “přečůrat”.

  Třeba ta představa “neprovdaných muslimek”: Blbneš? Těm ty ženichy přece vozí oni sami, případně skončí v bigamních svazcích s konvertitkami, proč by je nechávali neprovdané, zvlášťě když sociální stát hradí výdaje?

  Zajímavá je ta poznámka o “dětech sekularistů”. Ano – ale islám se nesekularizoval sám od sebe, byl k tomu poměrně tvrdě tlačen. Vzpomínáš na všechny ty nedávno ještě mocné diktátory? To oni…

  0
  0
 33. Kamil Pikal
  7.9.2012 – 20 Elul 5772 v 00:11 — Odpovědět

  To s těmi diktátory v některých případech platí, a v některých ne. Ostatně i ti diktátoři někde k tomu sekularismu museli přijít. Mrzí mě, že většina z nich tak sveřepě lpěla na vlastním postavení, že tím ve svých zemích sekularismus nejméně na jednu generaci spolehlivě pohřbila (islamisté byli často jedinou organizovanou opozicí, přidali se k nim i lidé, kteří by je za jiných okolností nepodpořili).

  Islám se nesnažím “přečůrat”, jen vycházím vedle znalosti islámských věd (které vznikaly na katedrách, dost odtrženě od reálného života) také ze znalosti každodenní praxe skutečných islámských států, kde se při každodenní aplikaci islámské právo rutinně ohýbalo o 90° i více, a pokud se tak dělo na příkaz obecně uznávané vlády/panovníka a prokazatelně to vedlo k prosperitě dané společnosti, nikdo nenamítal, ani ulema. (Ano, občas bylo třeba jednotlivé namítající álimy hodně silně majznout přes prsty).

  A vládci, kteří toto dělali dostatečně šikovně, se dodnes ve svých zemích těší úctě (a přitom – to by pro nás mohlo být celkem zajímavé – se to netýká jen muslimských panovníků, stejné postavení má u polských Tatarů litevský kníže Vytautas). Představte si, že celkem vzdělaný (ale moderním věcem otevřený) učenec Aláma Iqbál vychvaloval Atatürka (toho Atatürka, jehož nelichotivé poznámky o prorokovi tak rádi citujete) coby dokonalé naplnění ideálu islámského vládce ve své době. A pokud člověk zná dějiny islámských států, včetně jejich tradic konfliktů s duchovními (kde logicky vyhrávali spíše ti panovníci), tak pochopí, že to zcela dokonale zapadá do ustáleného vzorce.

  Samozřejmě je otázkou, jestli chceme, aby evropské vlády vystupovaly jako sekulární oponenti vůči muslimským duchovním, jestli chceme, aby přímo zasahovaly do náboženských záležitostí. Ve Francii je to velmi silný problém, vzhledem k jejich dlouhé a pro národní identitu důležité tradici laïcité. Oproti tomu Rakousko (ale i všechny protestantské země se státními církvemi) mají v tomto druhu politiky dlouhou, a v jistém smyslu pozitivní, zkušenost (ona ani u nás ta odluka církve od státu nespadla z nebe…).

  A specielně v tom Rakousku to tehdy velmi dobře fungovalo i s islámem, a to v době, kdy se už jednalo o celkem vyspělou demokracii. Pokud jde o další možné zdroje inspirace, myslím, že zajímavá je třeba i zkušenost meziválečné Albánie, nebo třeba dlouhodobá zkušenost Číny se svou muslimskou menšinou (myslím teď především národnost Chuej). Obecně se pro mě nepochopitelně málo mluví třeba o polských Tatarech, coby mimořádně pozitivním příkladu dlouhodobé integrace muslimské menšiny do katolické společnosti, a to způsobem oboustranně přínosným. Stali se občany natolik loajálními, že neváhali za Polsko bojovat i proti svým osmanským souvěrcům a téměř i soukmenovcům.

  Vy byste o takové muslimy nestál? Pokud ano, tak se přestaňme bavit o nějakých zákazech a perzekucích, a podívejme se, co ti Poláci tenkrát dělali, a my dneska ne…

  0
  0
 34. Viola
  7.9.2012 – 20 Elul 5772 v 08:21 — Odpovědět

  Sú schopní moslimovia v Európe oddeliť mešitu od politiky? pochybujem. islam je kompletný spôsob života, od utierania zadku až po politikum. zatiaľ žiadna tolerantná verzia islamu neprejavila životaschopnosť – vždy ju tí skutoční moslimovia udusili. položili ste si niekedy otázku prečo? prečo tá mýtická tolerantná väčšina nemá proti tej fanatickej menšine šancu?

  0
  0
 35. Martin Konvička
  7.9.2012 – 20 Elul 5772 v 09:04 — Odpovědět

  Mě baví, jak vytahuješ dávné příklady z periférie muslimského světa, případně z doby, kdy byl islám skutečně “na kolenou” a jeho lokální šéfstva doslova zachraňovala, co se dalo.

  Ono to zase(!) zapadá do islámského modu operandi, který jsem výše nazval “cílevědomé negentlemanství”, a které dotyčným velí – vzpomeň si na nikým neoblíbené křivácké zmrdíky ze základky – shrbit se pod tlakem a vyskočit, když tlak pomine.

  Tohle zmátlo třeba chudáky kolonialisty: v Indii měli v 19. století (sira) Syed Ahmed Khana, jehož texty o prospěšnosti britské vlády pro tamní muslimy si v ničem nezadají s texty V. Bilaka o užitečnosti sovětské vlády pro Čechoslováky. Důvod? Díky Britům jsou muslimové chráněni před primitivní hindu většinou. Nepochybně měli podobné dárečky i jinde – v tom Polsku (opravdu daleko od přímého kontaktu s jinými islámci, a navíc alternativou byli Rusové, pravděpodobně drsnější), v té Bosně (v tu dobu byla Osmánská říše skutečně v rozkladu, a Vídeň mohla být vnímána jako ochrana před pravoslavnými sousedy), v té Číně.

  Jenže se zeptej klucek z našich mešit. Oni opravdu nemíní nic ohýbat, ničemu se přizpůsobovat – oni naopak hlásají, že islám v Evropě není znečištěn starými tradicemi, ani etnickými rozmíškami, a proto může být “ten pravý”. Nepotřebují vládce, kteří by ten jejich islám chránili před nepřejícími sousedy. Respektive je mají (všechny ty “toleranční” vyjádření ze strany EU), sousedi si na ně netroufnou, no a sponzoři nejsou vzdáleni 45 dní koňmo, ale 4 zastávky tramvají (myslím příslušné ambasády, kam si chodí pro instrukce).

  0
  0
 36. Jiří Čížek
  7.9.2012 – 20 Elul 5772 v 09:07 — Odpovědět

  Pane Pikale, když jsem se task začetl do Vašich komentářů, šel jsem z těch Vašich myšlenkových pochodů do kolen. Je Vám zapotřebí psát takovéto demagogie?
  Do Německa přicházejí imigranti “jenom s nějakými idejemi”?, nerespektování stávajícího právního systému a vytváření si práva vlastního není podle Vás nic protiprávního?…
  A argumentovat o tak závažných věcech tím, že nějaký islámský učenec vychvaloval sekularistu Atatürka a snažit se tím “dokázat”, že “islám bude vlastně fajn” – tak to promiňte, ale to je přemýšlení dítěte z mateřské školky.
  …nevím jestli má vůbec smysl se Vámi a Vašimi úchylným myšlením zabývat.

  0
  0
 37. Martin Konvička
  7.9.2012 – 20 Elul 5772 v 09:11 — Odpovědět

  No ale nejšílenější je, Kamile, ten odstavec, kde se ptáš, zda se stát má vůbec do “náboženských záležitostí”.

  Ty sis snad vůbec nevšiml, že ummah se snaží vytvořit paralelní společnost s vlastním soudnictvím, rodinným právem, výchovnými institucemi… v míře, na kterou si třeba katolíci troufli naposled někdy v 17. století. A taky odmítáš vidět, že v islámu skutečně jsou “občané druhé kategorie” (= ženy) a že omezování jejich svobody se tam neděje náhodně, ale je integrální součástí toho systému.

  A popírat tento “dženderový apartheid” je, milý mladý muži, normální Osvětimská lež. Pfujtajbl.

  0
  0
 38. Jaroslav Formánek
  7.9.2012 – 20 Elul 5772 v 09:36 — Odpovědět

  Bez nároku na vojenskou, policejní a politickou moc je islám jako vánoční stromeček v půli února. Nechápu, proč ho tu akademici s falešnými tituly tak urputně brání. Asi studovali famu a damu a ten herecký výkon jim za to stojí, neb se tím zbavili konkurence ostatních herců. Islám se musí logicky pokusit registrovat jako politická strana a se svým programem neprojde a bude zakázán.

  Poslouchat řeči o 5,5 Tatarech v Polsku je fakt úsměvné.I bez svých mocenských ambicí je islám totální marasmus a pakárna a je třeba jim to říkat a ne je udržovat už asi 50 let jak na jednotce intenzivní péče. Oni za to budou vděční.

  Používání absurdních termínů jako islamofob či islamista je dostatečný důvod k odebrání titulů. “Muslimové” zažívají denodenně hrůzu z islámu, netuším jak to, blábolící intošstvo, talking heads, terminologicky pojmete. Přeci se stačí napíchnout na ryze turecké apod. komenty lidí a máte tam diskuze “Jak se šíří “islamofobie” islámským světem. K čemu vás máme, když se učíte ty jazyky a nic zásadního nepře(d)kládáte?????

  0
  0
 39. Jaroslav Formánek
  7.9.2012 – 20 Elul 5772 v 09:57 — Odpovědět

  Akademici mají za úkol zahrnovat nás detaily z učebnic ve stylu dobrýho vojáka švejka. Těch historek jsou statisíce, je to fakt zábavné, ale dobré pouze jen pro odpoutání pozornosti a oslňování úplně neznalých. Po vykecání se má akademik pocit, že už do toho odborna nemá kdo
  co kecat.

  0
  0
 40. Bronislav Ostřanský
  7.9.2012 – 20 Elul 5772 v 10:05 — Odpovědět

  Vážený pane Formánku,
  nebudu Vám vymlouvat, že akademici, jak píšete, urputně brání muslimy. To Vám patrně nevymluvím. Jenom k islamofobii, poněvadž to slýchám pořád dokola: Přestože stále opakuji, že nelze zaměňovat kritiku islámu s islamofobií, je to asi málo. Termín “islamofob” vůbec není absurdní, jen by se s ním nemělo zacházet bez rozmyslu. Podrobněji jsem to vysvětloval v závěrečném díle seriálu Deset procházek mezi minarety – bohužel se tam nevešlo vše, co jsem zamýšlel. Odkaz Vám níže přikládám:

  http://www.rozhlas.cz/leonardo/svet/_zprava/mezi-minarety-kritika-islamu-a-islamofobie–1106562

  Zdraví
  Bronislav Ostřanský

  0
  0
 41. Jaroslav Formánek
  7.9.2012 – 20 Elul 5772 v 10:08 — Odpovědět

  A tady nám radí akademik Pikal, abychom své instituce nechali infiltrovat lidmi, kteří pokud jsou muslimy, mají loajalitu k nám přísně zakázanou. Navíc jsou předmětem neustálého tlaku, takže i úplný muslim-ateista z toho vyjde velmi nesnadno.

  Monopol moci v islámu má totiž pouze alláh a i muslimský ateista je ke svému etniku loajální. Něco jiného je ex-muslim. Ten definoval s námi islám jako zlo a nesvobodu a stojí dávno proti své komunitě. Chápete ten rozdíl???

  “Tak jinak: to, co radím je, aby bylo mezi policisty více Turků, Arabů, Albánců, Pákistánců (pole dané lokality). A jo, asi takoví, kteří budou policii k něčemu, nebudou vždy pokládáni za nejlepší členy své komunity, a možná ani nebudou nejlepší muslimové, ale pořád budou vědět koho a jak se ptát, budou znát zvyky a jazyk…”

  0
  0
 42. Jaroslav Formánek
  7.9.2012 – 20 Elul 5772 v 10:36 — Odpovědět

  Milý pane denunciante Ostřanský,

  Pokud chcete aplikovat infantilní komerčně-politrucký termín “islamofobie”,

  budete muset domodelovat podoma na koleně pár tisíc dalších absurdních termínů na -fob. Jen v ČR máme tisíce “nenávistných” (či snad kritických?) ods-fobů, čssd-fobů,křesťano-fobů, ateisto-fobů”, sz-fobů…………..prostě tu svou akademickou absurditu aspoň dotáhněte do konce a důsledně ji aplikujte k větší slávě akademické komedie.

  Rovněž budete muset domodelovat křesťanisty, buddhististy a další -isty a – ististy, aby podobná terminologie dávala smysl. Pak povedete nekonečné debaty, kdo je křesťan a kdo křesťanista s tím, že křesťan, muslim apod. jsou quasi andělé, neb jsme tu závadnou skupinu verbálně/virtuálně vydělili k pobavení publika, že? Dnes už se lepí v mentálních fabrikách na pásu další absurdity, máme tu najednou “umírněné islámisty”.

  0
  0
 43. Jaroslav Formánek
  7.9.2012 – 20 Elul 5772 v 10:38 — Odpovědět

  Takže zbývá podoma dolepit umírněného neofašistu a umírněného stalinistu. Těch bude asi většina…

  0
  0
 44. Martin Konvička
  7.9.2012 – 20 Elul 5772 v 11:06 — Odpovědět

  Ad denunciant amatérský, neúspěšný

  “Přestože stále opakuji, že nelze zaměňovat kritiku islámu s islamofobií, je to asi málo.”

  Tak to zkuste rozpracovat. Třeba vymezit, která kritika islámu ještě není “islámofobie”, a která už ano. Smím kritizovat tvrdé “hudud” tresty, a nesmím kritizovat jejich pramen (sunnu), nebo smím kritizovat sunnu a nesmím jejího hlavního hrdinu (Mohammeda), nebo kde přesně je ta hranice?

  Chce to nějaké závazné intertní pokyny pro islámo-skeptiky, aby náhodou nepřekročili práh islámo-fobie.

  Nebo, jak se říká, exempla trahunt – nějakého kritika islámu (současného – tak posledních 20 let), který ten tanec mezi vejci zvládl, a nikdy to na “islámofoba” nedotáh. Hoďte sem ta jména – vsadím brejle, že obratem najdu nějaký ten článe z Guardianu, kde i z těch nejumírnějších kritiků ty “islámofoby” dělají.

  0
  0
 45. Jaroslav Formánek
  7.9.2012 – 20 Elul 5772 v 11:17 — Odpovědět

  Komunisti měli přeci “antisovětskou nevraživost” a domnělé či skutečné odpůrce bolševismu zavírali do vězení, KZ a na psychatrii. S islamofobií se to tlačí přímo na tu psychiatrii, protože věznice a KZ zatím nejsou.

  Z šaríi mají miliony muslimů hrůzu, ač je šaría islám pure. Tedy kondenzované dobro a gist of islam. Takže nám naši akademici dluží krásné vyvážené články o islámské islamofobii. Mnoho islámských islamofobů je taky po smrti a nezemřeli na svou chorobu, příčina smrti je ten islám pure.

  0
  0
 46. 7.9.2012 – 20 Elul 5772 v 11:39 — Odpovědět

  Mě by také celkem zajímala ta hranice mezi tím, co je přijatelná kritika islámu a islamofobie?

  0
  0
 47. Jaroslav Formánek
  7.9.2012 – 20 Elul 5772 v 12:09 — Odpovědět

  Je to čistě citová záležitost, nesmíte urazit city muslimů, kteří jsou citově vázáni na vše islámské, na každou položku zvlášť a extra. Slovo kritika islám nezná a kritiku považuje za útok, můžete snadno spustit vlnu “obrannýho džihádu”. Islám zná slovo ghibáa – a to obsahuje ještě tužší limity, pomluvou může být i mluvení pravdy o někom.

  Současně musíte radostně uznávat jakoukoliv kritiku ze strany muslimů, protože kritika a sebekritika jsou součástí vaší kultury, jste též součástí multikultury, takže vysoké nároky na vás taktéž bezvýhradně akceptujete bez možnosti jakékoliv reakce.

  0
  0
 48. Martin Konvička
  7.9.2012 – 20 Elul 5772 v 12:12 — Odpovědět

  Tak poslouchám ten denunciantův rádiopořad.

  Navedená redaktorka klade návodné otázky, na které navedený “akademik” návodně odpovídá.

  Například: Islámofobové se prý rekrutují zejména z řad lidí, kteří mají o islámu nedostatečné informace, neznají problematiku…

  Namátkou mě napadá:
  Phyllis Chesler, Ibn Warraq, Nonie Darwish, Walid Shoebat, Salman Rushdie, Ali Sina, Waffa Sultan, Ayaan Hirsi Ali, Walid Shoebat, Sabatina James, Robert Spencer, otec Zakharia,
  … vesměs bývalí muslimové, nebo ex-manželky muslimů, nebo blízkovýchodní křesťané, dokonce bývalí činovníci Musl.bratrstva

  A v našich luzích:
  Pavlína Bitarová (bývalá hyper-aktivní aktivistka z Brna), a Lukáš Lhoťan (svého času poturčenecký “korunní princ”) a Beatrice Radosa (procestovala, bez muže po boku, Alžírsko a Mali)

  Jeden neznalec vedle druhého, vskutku.
  Jak je, sakra, možné, že na tom Orientálním ústavů pracují taková ulhaná hovada?

  0
  0
 49. Viola
  7.9.2012 – 20 Elul 5772 v 12:12 — Odpovědět

  tak Kyblíčkovi Rúžovému sa podaril vtip roka – definujme kritiku islamu, ktorá ešte nie je islamofóbiou :D a východiskom bude čo, Islamská deklarácia ľudských práv?

  0
  0
 50. Martin Konvička
  7.9.2012 – 20 Elul 5772 v 12:26 — Odpovědět

  Východiskem, Violo, prý bude jakýchsi “osm bodů”, definovaných už roku 97 jakýmsi britským multikulturním brain-trustem.
  Má to v tom rozhlasovém pořadu.
  Poznaj se prý podle toho, jak jsou islámům otevření.

  Takže Robert Spencer, Lukáš Lhoťan nebo Tom Robbinson, kteří islámcům neustále nabízejí diskusi, budou asi ti “islámofobové otevření”. Naopak skrývající se Salaman Rusdie či Sabatina James budou ti “islámofobové uzavření”, a tedy fůj.
  Úplně nejhorší “islámofobové uzavření” ale jsou Pim Fortuyn a Theo Van Gogh. Ti se tak bránili diskusi, syčáci, že se raději nechali zabít, aby se islámcům a islámofilům nemuseli “otevírat”.

  0
  0
 51. Martin Konvička
  7.9.2012 – 20 Elul 5772 v 12:43 — Odpovědět

  Tak prý ještě jsou ti islámofobové ještě “rasisti”, sděluje nám rachitický blonďáček z Nového Jičína.

  Blonďáku – tohle JE na pár facek (pevně věřím, že toto mé suché konstatování rychle přepošleš vedení mé university, jakož i ministrerstvu školství, presidentům několika zemí, Spojeným národům a Policii ČR).

  Phyllis Chesler – židovka
  Ibn Warraq – Pákistánec
  Nonie Darwish – Egypťanka
  Walid Shoebat – Palestínec
  Salman Rushdie – Ind
  Ali Sina – Peršan
  Waffa Sultan – Syřanka
  Ayaan Hirsi Ali – Somálka
  Sabatina James – Pákistánka
  Robert Spencer – (polo)Libanonec
  otec Zakharia – Egypťan
  Pavlína Bitarová – (polo)Syřanka

  … tak kdo je tady rasista, prolhaný blonďáku?

  0
  0
 52. Martin Konvička
  7.9.2012 – 20 Elul 5772 v 12:58 — Odpovědět

  Pan doktor pokračuje skrze antisemitismus – prý “když dosadíme místo slova muslim slovo Žid”.

  Tak nevím. To by možná spíš věděli lidé ze Shekelu, dám jen pár návodných otázek.
  x kolik Židů ve 30. letech běhalo po Německu s tranparenty “Jahve zvítězí?”
  x kolik z nich se veřejně hlásilo k Protokolům sionských mudrců, obsahově lepší paralele Koránu, než Thora?
  x kolik z nich bylo placeno z nějakých mezinárodních ústředí (jako dnešní alláhovci prokazatelně jsou, viz Kamil Pikal)?
  x kolik gójim-holčiček skutečně skončilo v macesech, a jak ta statistika vypadá ve srovnání s islám-holčičkami zamordovanými “ze cti”?
  … možno pokračovat donekonečna, už mě to nebaví.

  Je-li zde někdo antisemita, je to doktor Ostřanský, protože jeho by byla platná jen tehdy, kdyby ti Židé ve 30. letech všechny ty věci (aspoň občas) páchali, jako je dnešní alláhovci (aspoň občas) páchají.

  0
  0
 53. S.B.
  7.9.2012 – 20 Elul 5772 v 13:34 — Odpovědět

  Pikantním zůstává, že islámování samostných muslimů naše velmi ostré vědecké kapacity nezpochybňují.

  Tedy pravověrným muslimem se člověk (či žena:) stává snadno a rychle.. ale pro kritiku Islámu musíme mít vystudovanou orientalistiku a procestovánu minimálně třetinu Mléčné dráhy.

  Pánové Ostřanští a Plkalové se jen poněkud neobratně snaží umlčet jakýkoliv nesouhlas s Islámem nebo svojí prací. Klasika.

  0
  0
 54. Arina
  7.9.2012 – 20 Elul 5772 v 13:51 — Odpovědět

  Dobrý den, tvrdíte,že máte k dispozici dokument, který dovoluje fyzické a psychické násilí na ženách. Proč jste s tím už dávno nešel na policii ČR? Mluvíte o fatwě ,co přesně fatwa znamená pro muslimy, kdo jí vydává a kdo se podle ní musí řídit? Zajímalo by mně čistě teoreticky ,jestli fatwa může být prohlášena za neplatnou ,kdo by takové prohlášení vydal a jak se fatwa rozšíří do světa. Poslední dobou sleduji události v arabském světě a v Tunisku nedávno proběhla ženská manifestace na podporu ženských práv. Nedává mi to smysl v souvislosti s ‘Vaší’ fatwou. Když ženy za sebe bojují a dostanou se do ulic jak by mohly snést něco tak ponižujícího? A ještě jedno vysvětlení,proč by šli muslimové v ČR zcela účelně proti zákonům České republiky a ještě s něčím tak deshonestujícím? 

  0
  0
 55. Martin Konvička
  7.9.2012 – 20 Elul 5772 v 14:01 — Odpovědět

  Arino

  Nevím, na koho reagujete, ale takových dokumentů je spousta.
  Ten asi nejdůležitější si můžete přečíst zde:

  http://www.islamweb.cz/koran/index.php

  A pak samozřejmě zde

  http://www.muslimaccess.com/sunnah.asp

  Co se týká fatew, tam je situace vskutku složitá, třeba by nás poučil Dr. Denunciant, škoda, že slovo opakovaně usvědčeného lháře nemá přílišnou váhu … Neb: konečně by mohl být užitečný.

  Perlička je ale tohle – kázání pražského imáma, kterak se západní žena pohybuje v “bažině svobody”.

  http://www.muslimaccess.com/sunnah.asp

  A prosím – nezpochybňujte mnou poskytnuté prameny. Bylo by to, vůči islámu, “disrespectful”, což je průvodní znak YSLÁMOFOBYJÉ.

  0
  0
 56. Martin Konvička
  7.9.2012 – 20 Elul 5772 v 14:02 — Odpovědět

  Pardon, Arino – poslední odkaz je špatně, správný je tady

  http://al-islam.cz/prednasky/zapadni-zena-a-bazina-svobody.html

  0
  0
 57. Jaroslav Formánek
  7.9.2012 – 20 Elul 5772 v 14:06 — Odpovědět

  Trik s židy se zamítá.

  Židem se člověk narodí, muslimem se dosud nikdo nenarodil. Václav Bělohradský ve své vzácné světlé chvilce kdysi napsal celý esej o těchto zavádějících srovnávačkách.

  Muslimové v Evropě už dávno překonali parametry nacistického Německa, kdy onen stát mnoho či většinu (??) faktů o KZ před svými poddanými – Němci – úzkostlivě skrýval.

  Němci se začali naplno divit až po válce. Naši muslimové se ovšem k “odkazu” holocaustu hrdě hlásí a chystají zatím verbálně pro nás totéž.

  0
  0
 58. Viola
  7.9.2012 – 20 Elul 5772 v 14:09 — Odpovědět

  Klasická otázka: je citovanie antisemitského hadísu dôkazom antisemitizmu Prokvoka Mohomeda (sex s židovkami sa neráta, aj nacisti sexovali s židovkami a boli antisemiti jak delo), alebo je to dôkazom antisemitizmu samotného imáma?
  hm? keď sa už naši odborníci chcú cítiť odborními, nech sa nám na základe ich znalostí vyjadria.

  0
  0
 59. Arina
  7.9.2012 – 20 Elul 5772 v 14:15 — Odpovědět

  Moje otázky směřovaly na autora,ale ďíky za linky. Otevřel se mi Korán , bohužel nevím co tam hledat. Já neznám islám , znám jenom muslimky a muslimy a s těmi žádný problém nemám. Naposled mě pozvali na večeři ,když končili púst. Překvapuje mě proto vyjádření o schválení násilí na ženách. Kdo tu fatwu vydal a na základě čeho? Nedokážu si upřímně představit,že by jakýkoliv rozumný,empatický člověk ( a to i muž) něco takového schvaloval.

  0
  0
 60. Martin Konvička
  7.9.2012 – 20 Elul 5772 v 14:17 — Odpovědět

  Jaroslav Formánek:

  Trik se Židy se denunciantovi zamítá, ale na své dedukci, že PhDr. Bronislav Ostřanský, PhD. je s pravděpodobností limitně se blížící jistotě

  – antisemita,
  – rasista, a
  – misogynní sexista

  si dovoluji trvat, navzdory blonďákově snaze tyto své perzverzní sklony skrývat. Nebude asi problém v něm odhalit i popírače holokaustu a nacistu, ale k tomu se potřebuji dále zaposlouchat do jeho rozhlasových exhibicí. V každém případě je na místě zvážit, zda má takovýto zakuklenec co dělat v řadách zaměstnanců AV ČR (byť i v subalterní pozici).
  Je na čase otočit důkazní břímě – nechť nám dotyčný zkusí dokázat, že cokoli z vyřčeného není.

  0
  0
 61. Martin Konvička
  7.9.2012 – 20 Elul 5772 v 14:19 — Odpovědět

  čtete anglicky, Arino?
  Pokud ano, najdu vám pár obzvl. vypečených hádisů, z koránu, který máte česky, stačí verš 4:34.

  Anebo víte co – koukněte zatím sem
  http://pravdaoislamu.cz/index.php/category/zeny-v-islamu/

  … a na ty muslimské přátelé si dejte pozor. Pamatujte, že nejen v islámu platí, “Když ptáčka lapají, pěkně mu zpívají”.

  0
  0
 62. Viola
  7.9.2012 – 20 Elul 5772 v 14:27 — Odpovědět

  Fatwa – o fatwu môže požiadať imáma veriaci z akéhokoľvek dôvodu. Obvykle sa predpokladá, že sa podľa tej fatwy bude aj riadiť.
  Vezmime si to násilie na ženách: manžel sa háda s manželkou. V mešite v piatok započul, že podľa 4:34 je možné papuľnatú manželku zbiť. Ak majú spolu vážnejšie problémy, že mu odmietne sex, dupľom.
  Tak si ten svoj problém nejako sformuluje a zájde za imámom.
  Imám kukne do koránu, do hadísov, do tafsírov a vyplodí mu čosi také že áno, Alah dovolil manželovi manželku biť ale najprv jej musí dohovoriť, potom má právo, pokiaľ s ním nespáva, nedávať jej peniaze na jedlo a ošatenie a samozrejme až potom má právo ju preplesknúť. pokiaľ viete anglicky, tak je viacero serverov, kde sa fatwy zverejňujú – tak si môžete porovnať, nakoľko sa fatwy líšia.

  0
  0
 63. Arina
  7.9.2012 – 20 Elul 5772 v 14:32 — Odpovědět

  Nevěděla jsem,že je v Koránu povoleno ženu udeřit. To se mi nelíbí. Nechápu,ale pořád jak je to prolnuto do soukromého života, jak se řeší domácí násilí třeba? Přece muž nemůže ženu umlátit. Jestli je islám tak nefér k ženám proč ho tolik muslimek oslavuje a několi žen přijme? Není to bití zakázaný? A na co potom ta fatwa, když má muž z Koránu povoleno ženu bít? Ta fatwa je teda co přesně, kdo jí vydává a kdo se jí musí řídit ? Jak se o ní dozví a kdo jí může zrušit? 

  0
  0
 64. Arina
  7.9.2012 – 20 Elul 5772 v 14:42 — Odpovědět

  Fatwa je teda soukromá?  Imám je asi kněz, takže ten dokument ,který autor cituje je nějaký kus papíru,který nějaký kněz někomu na žádost vydal? Jak to potom souvisí s islámem jako celkem? Někdo zbije ženu a tenhle cár mu poslouží jako aliby? A co když jiný kněz vydá fatwu,že ženy se bít nesmí?

  0
  0
 65. Lenka Martínková
  7.9.2012 – 20 Elul 5772 v 14:45 — Odpovědět

  Pane docente Konvičko, že vám ty interpretace Ostřanského nejsou trapné. Zvlášt, když se vaši nohsledi tak vztekají, když vás opozice podezřívá z toho, že celý svůj boj proti islámu vedete jen proto, že vám v minulosti vaše frajerka utekla s muslimem a vaše ego utrpělo nezahojitelnou ránu.

  A už vůbec bych nemluvila o nacistech, když vám na IvČRN píšou lidé, kteří považují holocaust za nutnou obranu němců proti židům – nedávno rozebíráno na Nevadí mi české mešity.

  0
  0
 66. Martin Konvička
  7.9.2012 – 20 Elul 5772 v 14:46 — Odpovědět

  Arinko … budu k Tobě naprosto úpřimný, protože je to třeba.

  V islámu není povoleno jen “udeřit” – v islámu “natvrdo” je žena de facto nesvéprávná, např. ji provdává otec či bratr, děti jdou po rozvodu automaticky k otci, její svědectví má u soudu menší cenu, v případě znásilnění je automaticky vinna ona, muž se smí rozvést kdykoli a žena jen po dlouhých obštrukcích …

  Přesto to (některé) dívky a ženy láká, a přiznej si, že i Tebe. … a přesto na muslimkách nic nepoznáš a vypadají spokojeně, šťastně.

  Příčina té lákavosti je prostá – vidíš jen to, co ti ukáží, dokud nekonvertuješ, nevidíš pod povrch.
  Jakmile žena konvertuje, nastává pomaličký brain-wash jako v každé sektě – napomínání a vyhrůžky (“to nesmíš, to bys neměla, alláh tě vidí, pozor! ) ale i “cukříček” (tobě to sestřičko sluší, ten tvůj manžel je skvělý, ten tvůj synáček krásně roste, máme tě rádi sestřičko, inšalláha mašalláh…). Ty metody jsou promyšlené, a fungují, a jakmile je taková konvertitka provdána, a má dítě nebo dvě, a zpřetrhá vztahy k bývalým přátelům a rodině, tak je většinou pozdě – cesta ven je těžká, zvlášť když ji uvnitř islámu drží strach z alláha, strach o dítě a vědomí, že za odchod od islámu je – smrt.

  Ale to pořád nevysvětluje, co evropskou dívku na islámu láká. Arin, já vím, co Tě láká, ono to není tak složité, a když už jsem začal být drsně upřímný, budu pokračovat. ;)

  0
  0
 67. Jaroslav Formánek
  7.9.2012 – 20 Elul 5772 v 14:51 — Odpovědět

  Arina,

  těch kulturních šoků zažijete ještě tisíce, pánové akademici nám to totiž nesmí říct, protože by vznikala ta “NENÁVIST A ISLAMOFOBIE”. Multikulturalisti a feministky jedou podle úplně stejného mustru.

  No a pak tu máme tisíce žen, které i v Evropě možná islám nezabil, ale prožili si pravé peklo. Taktéž děti.

  0
  0
 68. Arina
  7.9.2012 – 20 Elul 5772 v 14:59 — Odpovědět

  Pane Konvičko, nerozumím Vašemu poslednímu příspěvku ,ale nemusíte se mnou jednat jako s blbcem. Do této diskuze jsem se zařadila,protože jsem byla 14 let obětí surového domácího násilí, Vaše pichlavý komenty o tom co mě láká si laskavě nechte, jsou nemistný.

  0
  0
 69. Martin Konvička
  7.9.2012 – 20 Elul 5772 v 15:03 — Odpovědět

  Tedy Arin,

  Islám navenek (“když ptáčka lákají”) přitahuje dívky a ženy souborem hodnot, které jsme v této společnosti, připouštím, poněkud potlačili, aspoň v tom smyslu, že nejsou moc vidět.
  Sama je znáš, já některé vyjmenuju

  – jistota, že ti manžel nepláchne
  – velká rodina a společenství, kde se lidé k sobě chovají hezky, které ti poskytne ochranu
  – zahalování: nejde o vnější, ale o vnitřní krásu…
  – úctu k mateřství
  – muž se stará o vnější svět, žena nemusí, má na starosti Domov
  – osvobození od shonu kolem kariéry, od nejistot
  – pevné místo ve společnosti a životě
  – mužskou dominanci; neříkej, že tě ta pravidla a tresty tajně nelákají
  … atd.

  No, v čem je problém? Problém je, Ari, v tom, že všechny ty věci, které možná nemůžeš najít u českých či evropských chlapů, v tom islámu též nejsou, je to jen vnější lesk a “reklama”.

  – manžel možná nepláchne, ale bude se flákat po barech (ty doma), a až zestárneš, třeba si přivede jinou
  – hezky se chovají navenek, protože musí; není ale někdy lepší se upřímně zhádat, než neúpřímně bratřit?
  – na tvou vnitřní krásu každý nakonec kašle; jsi pro ně kořist, nová dušička, kterou si vymodelují k obrazu svému
  – mateřství, ale děti nejsou tvé – jsou manželovy/alláhovy, žena do jejich výchovy nemá co mluvit
  – to odloučení z vnějšího světa, a “osvobození” od starostí, je snad jedině pravda, k tomu hned víc
  – no a ta mužská dominance – zamysli se, upřímně, zda to cti frajeři náhodou jen nepředstírají, protože jim to velí alláh

  Ale možná Ti to ještě pořád vyhovuje, možná jsi ochotná i “riskonout” to bití a tresty, ten tvůj přece bude jiný, než ti ostatní… Hodně, hodně muslimských konvertitek to tak mělo. Mám psát dál?

  0
  0
 70. Martin Konvička
  7.9.2012 – 20 Elul 5772 v 15:05 — Odpovědět

  Arino

  Jsem drsně upřímný, varoval jsem Tě.
  Pokud jsi měla v dosavadním životě na muže smůlu, tak to je mi opravdu líto, a ty komenty nebyly pichlavé.

  Instinktivně si hledáš muže, který (nebo “kteří”) nad Tebou budou mít navrch. To je, Ari, naprosto v pořádku, hodně žen to tak má, a proč se tomu bránit? Ale pak je právě třeba si dát pozor, abys nevstoupila z bláta do louže.

  Čemu přesně nerozumíte?

  0
  0
 71. Arina
  7.9.2012 – 20 Elul 5772 v 15:13 — Odpovědět

  Vaše arogance nezná mezí milý pane. Jak si dovolujete soudit týrané ženy a tvrdit,že si hledají muže,kteří mají navrch? Vy jste nikdy nic o ženách nepochopil,tím mín víte o ženách,které se dostaly tam kam dostaly. Stát se to ,milý pane, může  každé, i Vaší matce nebo sestře.

  0
  0
 72. Martin Konvička
  7.9.2012 – 20 Elul 5772 v 15:18 — Odpovědět

  Ari safra – tohle nemá smysl.

  Jak jsem asi měl dopředu vědět, jak jste stará, a co jste zažila?
  A soudil jsem Vás snad? Kde?

  Víte, ublížila jste mi: trávím tady docela dost času, abych Vám napsal o islámu, co jsem se – a ne četbou, ale od jiných žen, mně velice blízkých – dozvěděl, a pro Vás to je “arogance”.

  Ou kéj, lejdy, běžte si poplakat za svými islámskými přáteli.
  Jistě vám nabídnou nový, lepší život, bez rizik tohhle hnusného světa.

  Bože … skutečný přítel někdy může být arogantní. Všimněte si, že snatkoví podvodníci a prodejci předraženého zboží nejsou arogantní nikdy.

  0
  0
 73. Arina
  7.9.2012 – 20 Elul 5772 v 15:27 — Odpovědět

  A já Vám opakuju,že o islámu nic nevím,zaujala mě ta fatwa, rada bych,aby to autor dovysvetlil. To Vaše psaní je jak od nějakého blázna. Jestli se mi snažíte namluvit,že mě přitahují fyzické tresty pak bych Vám ráda pozvracela klávesnici, možná by se Vám rozsvítilo.

  0
  0
 74. Viola
  7.9.2012 – 20 Elul 5772 v 15:28 — Odpovědět

  Arinka, žiadna fatwa nesmie odporovať koránu. A Alah v Koráne dovolil – nájdite si prosím súru 4, verš 34, kde sa to píše:

  Muži zaujímají postavení nad ženami proto, že Bůh dal přednost jedněm z vás před druhými, a proto, že muži dávají z majetků svých (ženám). A ctnostné ženy jsou pokorně oddány a střeží skryté kvůli tomu, co Bůh nařídil střežit. A ty, jejichž neposlušnosti se obáváte, varujte a vykažte jim místa na spaní a bijte je! Jestliže vás jsou však poslušny, nevyhledávejte proti nim důvody! A Bůh věru je vznešený, veliký.

  Takže žiadny imám nemôže povedať, že bitie žien je zakázané, lebo nikto, žiadny imám na celom svete nemôže zakázať niečo, čo Alah dovolil.
  Všimnite si formuláciu vety – tie, ktorých neposlušnosti sa obávate -to jest bitka môže byť aj “preventívna”. stačí, keď sa manžel “obáva neposlušnosti”.

  A dovolím si tvrdiť, že je niečo úplne iné, keď manželovi poradí preplesknúť manželku miestny ochmelka/podivín, ako keď si to nájde v svätej knižke a potvrdí mu to imám.

  Preľnutie do súkromného života – islam je “complete way of life” existuje správny islamský spôsob na všetko – dokonca aj na to, ako si správne vytierať zadok.

  Preto musím poopraviť vašu predstavu o tom, že čo jeden imám povolil, druhý môže zakázať.

  Výhovorkou mu nie je fatwa, výhovorku má v samotnom koráne.

  Žiadna moslimka nemoslimke nepovie, že ju manžel bije – znamenalo by to verejné priznanie, že islam je nedokonalý.

  0
  0
 75. Arina
  7.9.2012 – 20 Elul 5772 v 15:44 — Odpovědět

  Děkuji Violo,ale já nechápu ,jestli to je tak jak tvrdíte, jak by nějaká žena mohla chtít pro svou dceru něco takového? Víte v rodinách kde probíhá domácí teror odnášejí nejvíc děti a to je potom ta největší životní vina,že nebyla síla to zastavit. Jak může nějaké náboženství povolit bít ženu a být následováno? To mi rozum nebere a potom proč ta fatwa,když je to platný.

  0
  0
 76. Martin Konvička
  7.9.2012 – 20 Elul 5772 v 15:51 — Odpovědět

  Ari,
  Snažil jsem se Vám to vysvětlit.

  Sama víte, že konverze se dějí. Sama se s nimi přátelíte, tak tam c-o-s-i vidět musíte. Sama víte, jak je těžké se odpoutat z nepříjemného svazku.

  Zkusím to ještě jednou.

  Žena, která se dá k islámu, tam hledá něco, co nemůže nebo neumí najít jinde (nejčastěji: mateřství, ochranu, spolehlivé nebo chlapácké).
  Jakmile je uvnitř, dolehnou na ni desítky a stovky příkazů, a strašení, a občasné bití, a je držena přes děti.
  A tak si raději namlouvá, že je vše v pořádku, a namlouvá to i dalším, jen aby si nemusela přiznat, že udělala chybu.

  Někdo by řekl, její problém, ale on to není jen její problém: To násilí na ženách v islámu totiž není náhodné, a na rozdíl od “náhodného” rodinách má nějaký účel.
  Vím, že je to pro Vás citlivé téma, tak už toho necháme, koukněte do těch odkazů, které jsem vám poslal. Když byste chtěla pokračovat v konverzaci, snadno mě najdete přes google…. Zatím se mějte se krásně.

  0
  0
 77. Arina
  7.9.2012 – 20 Elul 5772 v 16:28 — Odpovědět

  Možná to už nebudete číst,ale co jste popsal je znak opravdového domácího násilí. Nedokážu pochopit jak nějaká fatwa může ovlivnit ‘ normálního muže’ , dá aliby psychopatovi to ano.Ne,Martine já o tom potřebuju mluvit, můj bývalý muž nikdy nečetl žádnou fatwu,naopak věděl moc dobře ,že jedná za hranicí zákona,ale svoje jednání omlouval. Musel byste vidět ten výraz,oči, to přece neudělá žádná fatwa,to je v člověku. Normální otec by nikdy nedovolil,aby se tohle dělo jeho dceři . Asi si nerozumíme,ale já nedokážu pochopit proč by v tom kdokoliv zůstávál ? Ne kvůli sobě,ale kvůli dětem? Autor udává několik alarmujících zpráv ,proč ,jestli to je pravda, nepodá trestní oznámení na tu mešitu? Nebo ať mi přepošle dokument a udělám to já. 

  0
  0
 78. Jaroslav Formánek
  7.9.2012 – 20 Elul 5772 v 16:29 — Odpovědět

  Arina,

  proto důsledně tvrdíme, že islám NENÍ náboženství. Zkuste tak chvíli uvažovat a obligátní balast nesmyslých představ odpadne. Zůstane jen ten balast obětí islámu a absurdní řev imámů “čehý”!

  0
  0
 79. Arina
  7.9.2012 – 20 Elul 5772 v 16:31 — Odpovědět

  Znám jednu rodinu kde jsem byla na večeři a ničeho jsem si nevšimla. A to já často poznám,jen když se na mě žena podívá. 

  0
  0
 80. Martin Konvička
  7.9.2012 – 20 Elul 5772 v 16:33 — Odpovědět

  Ari:

  Ptáte se, “…ale já nedokážu pochopit proč by v tom kdokoliv zůstávál?”

  Zůstávají v tom, protože když od islámu odejdou, hrozí jim únosem dítěte, nebo zabitím. Samozřejmě nikdy ne “písemně”, ale nědy se to stává… to stačí.

  0
  0
 81. Kamil Pikal
  7.9.2012 – 20 Elul 5772 v 16:53 — Odpovědět

  Arino,
  to, co tady pan Konvička s Violou píšou, je dost zkreslené a zjednodušující.
  Existuje mnoho různých fatew a často si i protiřečí. Je pak věcí každého věřícího, kterému učenci bude v které otázce více důvěřovat. Tady třeba mohu dát odkaz na jednu fatwu, která jasně říká, že “bití manželky nemůže mít žádnou oporu v islámu, a pro zneužití manželky nemůže existovat žádné náboženské povolení.” Zkrátka různí učenci mají různé názory, mimo jiné také proto, že ten samý Korán a tu samou sunnu čtou se svou vlastní životní zkušenností a se svým vlastních chápáním, které je jedinečné a neopakovatelné. Vykládají je v podmínkách různých kultur, a v odpovědi na různé dotazy. Neexistuje žádný fatwamat, do kterého vypíšete dotaz, a vypadne vám z něj nezpochybnitelná a dokonale islámská odpověď.
  Ti dva velmi rádi (a obávám se, že schválně) zapomínají, že muslimové jsou lidé jako vy nebo já (nebo i oni), kteří myslí, cítí, milují, nenávidí, jednají impulzivně… a ano, někdy taky chybují.
  Tady je odkaz na tu fatwu, upozorňuju, je to skoro 40 stran textu (ten učenec to rozebírá hodně zeširoka). http://www.worde.org/wp-content/uploads/2011/09/DV-Fatwa-Online-Version.pdf
  A pokud máte muslimské přátele, které znáte a důvěřujete jim, bavte se o islámu hlavně s nimi. A nebojte se ani nakousnout nepříjemná témata, pokud jsou to slušní lidé, hlavu vám neutrhnou. Třeba to nebudou dokonalí učenci, a budou si ten islám dělat tak trochu po svém, ale pořád to budou lidé lidé, kteří v islámu žijí. Ne nějací od reality odtržení outsideři, kteří nakukují oknem, a ješitně si myslí, že chápou, co se v té místnosti uvnitř odehrává (a popravdě, tohle platí i o mně, i já se jen dívám).

  0
  0
 82. Martin Konvička
  7.9.2012 – 20 Elul 5772 v 17:06 — Odpovědět

  Kamile — nebudu ti sahat do svědomí, protože žádné nemáš.

  Naštěstí Arina, věřím, pochopila, oč jde – navzdory tomu trapnému nedorozumění mezi jí a mnou.

  Přečti si tohle, Ari.
  Blog dívky, která byla “zavilou” muslimkou, a pak od islámu odešla. Měla, má, obrovské štěstí, že její muslimský manžel je moc hodný člověk.

  A s těmi muslimskými přáteli samozřejmě komunikuj, ale na to “Když ptáčka lapají…” nezapomínej.

  http://radosa.blog.idnes.cz/c/247587/Jak-plyne-cas.html

  0
  0
 83. Jaroslav Formánek
  7.9.2012 – 20 Elul 5772 v 17:15 — Odpovědět

  Ale no tak Pikal,
  takhle zamazat do neurčita zločiny islámu nelze.

  Normální muslim je irelevantní. Jestli si vybere mírnějšího imáma, může dostat sám kdykoliv na budku “od správně praktikujících” verbálně či jinak. To se děje dnes a denně a umírají i ti imámové nebo spíš preventivně “sekaj dobrotu”. Toto nefunguje ani v pražské a brněnské mešitě. Tam máme dávno ty správné muslimy u vesla. Víme? Takže ten muslim prý sympaťák nemá ani v Brně či Praze………..kam jít. A pak nám píše Hadždž Islamovič jak se v Praze vedle radikálních muslimů modlí za tu neradikálnost a jak je snem každého muslima jet do Sýrie bojovat. Máte tohoto Bosňáka na FF.

  Takže třeba i v tom sympatickém Libanonu bude v podstatě muslim tupící Izrael a židy klidně něco jako sympatizant Izraele, protože tak činí méně než ostatní a s mírným nadšením. Ale to našinci nedojde. Nežijeme tu pod tlakem islámu, který se úspěšně rozjíždí a strhává sebou i váhavé.

  0
  0
 84. Jaroslav Formánek
  7.9.2012 – 20 Elul 5772 v 17:27 — Odpovědět

  Už skutečnost, že si někdo chodí pro fatwy jak na houby svědčí o naprosté mentální vystrašenosti a nesamostatnosti muslima. I naprosto dobré “rady” by byly tímto úplná tragédie.

  Je to psychologie pomalého zpracovávání oběti a platí pravidlo, že muslim je omluven, když to pravidlo ještě nezná, po poučení už jen “hřeší”. To je eroze člověka. Po kvalitním školení je jak moucha obmotaná pavučinou.

  0
  0
 85. S.B.
  7.9.2012 – 20 Elul 5772 v 17:32 — Odpovědět

  Pikal zapomína na jednu podstatnou featuru Islámu – a to, že pro musulmana je závazné, JEN TO, CO ZNÁ. Je to tedy obrácená koncepce než naše “neznalost zákona neomlouvá”.

  Takže se dá docela hezky softislámovat… do okamžiku, než se dostane do kontaktu s ostřejšíma sůrama/hadísama.

  dále – žádný podstatný spor mezi mainstream vykladači v mnoha kritických otázkách:

  – např. svatba muslimky s nemuslimem (tedy nutnost pro opravdovou integraci na Západ)
  – možnost vynechání dětí musl. páru z indoktrinace islámem už od peřinky – tedy vychovávat nemuslima a dát mu pokoj než dospěje
  – možnost propagace konkurenčních vír v isl. prostředí

  NENÍ.

  Takže ano… šejchové jsou ve při jestli žena může řídit, ale v mnoha, naprosto zásadních otázkách, příliš sporu není.

  Takže p. Pikal zřetelně manipuluje.

  0
  0
 86. Martin Konvička
  7.9.2012 – 20 Elul 5772 v 17:35 — Odpovědět

  Mě by totiž – a týká se Pikala i doktora přes Denunciace – zajímala jedna věc.

  Jestli vůbec někdy milovali ženu.
  A teď nezáleží, zda spirituálně, nebo fyzicky, nebo obojí.
  Totiž pánové – ona to není žádná ostuda, pokud ne, to se intelektuálům stává že se pomalu chytaj (sám jsem byl mlád, mohl bych vyprávět) … ale vám ty ženy musely strašně moc ublížit, když nevidíte ten trefrně pojmenovaný (P.Chesler) “džendrový apartheid”.
  Vy se jim mstíte? To zrovna nesvědčí o velkodušnosti.

  Nebo je tu možnost, že jste měli smůlu, a potkávali samé nepravé ženy.
  Chce to vystrčit rypák z temných chodem arabistik-balkanistik.
  Nějkou tělocvikářku nebo stavařku – co vy na to?

  0
  0
 87. S.B.
  7.9.2012 – 20 Elul 5772 v 17:42 — Odpovědět

  Martine nevím, jestli mají naši vzdělanci vůbec jasno, zdali je samice aladeen nebo aladeen :D

  0
  0
 88. Martin Konvička
  7.9.2012 – 20 Elul 5772 v 17:44 — Odpovědět

  ad S.B.

  No, manipuluje … v drsnější společnosti by se řeklo, “sprostě lže”, jakož i kluzce uhýbá a slizounuje.
  Co jiného čekat od chlapa, který NĚCO TAJÍ.

  Mě by ale zajímalo, co ho k tomu vede – Cui bono?

  0
  0
 89. Jaroslav Formánek
  7.9.2012 – 20 Elul 5772 v 17:49 — Odpovědět

  Tady je rovněž zarážející, že o kvalitách islámu u nás mají rozhodovat miniskupinky “vzdělanců”. To v případě nacismu a komunismu jsme tu aspoň měli zástupy germanistů a rusistů. V případě germanistů je dokonce kontrolovaly miliony lidí znalých němčiny dobře či dokonale.

  Tahle miniskupinka made in FF nemůže ovlivňovat nikoho.Na to nemá a nesmí mít mandát, nikdo je nekontroluje…………..a sami se vlastně dost bojí.

  0
  0
 90. S.B.
  7.9.2012 – 20 Elul 5772 v 17:52 — Odpovědět

  Oni pořád argumentují dokola příčetnému člověku zřetelným nesmyslem, že URČITÁ pluralita ve výkladu Islámu stačí a automaticky jej dělá přijatelným.

  Podle mně, nestačí. Ideologie, co má ambice řídit celý lidský život přece nemůže být založena na mnohoznačném braku, jako je Korán. NEMŮŽE být tak snadno zneužitelná pro genocidní výklady. Musí být prostě alespoň trochu perfektní.

  To, že p. Pikal najde v Bosně rozumného imáma s celkem evropským mindsetem nic extra neznamená.

  Problém jsou zlí lidé a zlí vykladači, které ovšem Islámem NEJDE snadno zastavit.

  0
  0
 91. Jaroslav Formánek
  7.9.2012 – 20 Elul 5772 v 17:53 — Odpovědět

  Taky se vzájemně podporují jako malé děti. Nějaká ostrá debata a výměna názorů ve stylu skutečné polemiky nepřipadá v úvahu….v tomto žabinci.

  Trochu jako muslimové, nemyslíte? Proto se tak zoufale potřebují vymezit proti “islamofobům” a schovávat se za odbornost. Ta je na úrovni normálních slohových prací. Nic nového nepřináší…………a že by šlo nakousnou hafo témat a věcí dosud neprobraných ……..vůbec. Žabinec.

  0
  0
 92. Martin Konvička
  7.9.2012 – 20 Elul 5772 v 17:53 — Odpovědět

  S.B. – nevěřím, že Kamil je vrozeně zlý, ostantě ani Bronislav Bonzáček zlý nebude. Jen to holt měli těžký. A nepoznaj přítele, a tak raději sní na osamělých výpravách … pouští a Zemí Škipetárů.

  0
  0
 93. Martin Konvička
  7.9.2012 – 20 Elul 5772 v 17:55 — Odpovědět

  JF: no mě by zajímala jeho odpověď na mé vážně míněné obvínění z “židofobie”, “jinorasofobie” a “gynekofobie”.
  Vše lze dohledat a dokázat už z téhle patafyzické debaty, v tom rozhlasovém pořadu toho je přehršel.

  0
  0
 94. Jaroslav Formánek
  7.9.2012 – 20 Elul 5772 v 17:59 — Odpovědět

  J.S. Jojo, “islám není monolithický”. Takže bude asi polylithický. A co jako dál s tímto v podstatě nevědeckým termínem? Nic. Ticho po pěšině jako obvykle.

  0
  0
 95. Martin Konvička
  7.9.2012 – 20 Elul 5772 v 18:05 — Odpovědět

  S.B., J.F. – takže se možná shodneme, že Dr. Ostřanský a bejby-Dr. Pikal jsou předpokakaní pitomečkové, kteří svou islámofilií zakrývají spíš tu předpokakanost, než nějaké hlubší motivy.
  Jsou skvrnou na jinak jinak spíš bělostně prázdném blankytu humánno-akademickém, a jenom kamarádčoft s těmi Velkými snědými kluky jim umožňuje, teda donedávna umožňoval, dělat ramena.

  A dost, snad mají Dr. i bejby-Dr. dost materiálu pro své budoucí nejapné denunciace … a snad na nás tady madam Arina nezanevřela.

  Jdu kalit, neb víno, ženy + elektronická hudba přijdou mi lepší naplní na páteční večer.

  0
  0
 96. Viola
  7.9.2012 – 20 Elul 5772 v 18:21 — Odpovědět

  Otázka na odborníka Pikala: ktorý imám a ako môže zrušiť verš koránu?
  Vo väčšine európskych krajín je polygamia zakázaná – napriek tomu imám nemá sebemenší problém sobášiť už ženatého muža s ďalšou manželkou – samozrejme neoficiálne, len v mešite.
  týmto samozrejme nadraďujú zákon Alahov zákonom ČR.
  čím to je? no preto, lebo žiadny človek nemôže zakázať to, čo Alah dovolil.

  Prečo to ženy trpia? lebo keby sa pokúsili rozviesť, mohol by ich aj zabiť.

  Takže radšej živá a bitá, ako nebitá a mŕtva.

  Plus, podmienky rozvodu v islame sú pre ženu totálne nevýhodné.
  Pokiaľ sa muž nechce rozviesť, tak v podstate nemá šancu sa rozviesť. Alebo ju donúti vzdať sa vena, ktoré jej pri svadbe dal. Deti – zostávajú v jej opatere, pokiaľ sa znovu nevydá, alebo nedaj boh islam neopustí.

  To, že nie každý moslim ženu bije, je druhá vec. To je tak, ako keby ste povedali – máte legálny alkohol, potom každý musí byť alkoholik.
  Lenže to je asi taký argument, ako dobrý nacista -však nie každý nacista slúžil v lágri.

  Ďalšou vecou je, že pokiaľ sa moslimské deti od veku 7 rokov poriadne nemodlia, rodičia ich môžu aj zbiť.

  ďalšou vecou je, a platí to v Umdat al Salik až doteraz, že rodič môže zabiť vzpurného potomka a nie je to vražda.

  Muž môže biť ženu, pokiaľ napríklad odmieta nosiť závoj – koľko krát nie preto, žeby bol násilník, ale práve preto, že je zbožný moslim. Alah ich skrze proroka straší, že muž, ktorého jeho ženy neposlúchajú sa do raja nedostane. takže preto každá jedna, ktorá ohrozuje svojmu mužovi miestečko v raji dostane preplesk.

  – v prípade záujmu môžem citovať sahih hadís – to jest výrok prorokov, ktorý to potvrdzuje.

  odísť od islamu – jo, ľahšie sa povie ako urobí. nie je to sranda ani v CZ/SK, čo už v islamskej krajine.

  http://mokova.blog.sme.sk/c/305658/Arabska-zena-pred-a-po-cast-2.html tu je blog slovenskej ex-moslimky. podľa mňa to rozobrala veľmi presne a veľmi dobre.

  0
  0
 97. Arina
  7.9.2012 – 20 Elul 5772 v 19:01 — Odpovědět

  Děkuji za odpověd Kamile. Jak jsem už psala já islám moc neznám a nevím co je přikázáno nebo zakázáno,ale co vím je,že by nikdy žádný, rozumný člověk nezůstával v systému,který ponižuje jeho matku, sestru,dceru, ženu.  Viděla jsem demonstraci tuniských žen ,které bojovaly za svoje práva, žádná týraná žena nepůjde bojovat,protože ta se musí starat o to,aby vydržela další den. 
  Jestli je,ale pravda ,že v Koránu je povoleno bití jak na to muslimové reagují a co muslimky? Vždyt,která matka a otec by nechali vyrůst dceru v systému kde ji bude ublíženo? Pořád se opakuju,ale tohle bych potřebovala objasnit od nějaké muslimky. Chybí mi tady názor muslimek a muslimů a jestli se bojí přiznat ,že je vlastní systém požírá ať vystoupí pod nickem.
  Ta fatwa je urážející a kdokoliv jí vydal by měl mít problémy s českými zákony. Jak si někdo může dovolit něco takovýho udělat? 
  Já četla ten úsek od Violy z Koranu, nerozumím tomu, jen jsem pochopila,že neposlušná žena se má trestat bitím. Nelíbí se mi to a chtěla bych vědět co na to muslimky? Co znamená neposlušná
  To vydání fatwy,ale zase ukazuje,že to snad není něco zažitého,nevím, sama v tom mám zmatek. 
  Já si myslím,že zlo v člověku buď je nebo není . Co, ale společnost,která týrání netrestá? Taková společnost je shnilá Kamile.

  0
  0
 98. Jaroslav Formánek
  7.9.2012 – 20 Elul 5772 v 19:48 — Odpovědět

  Arino, jak vnímáte toto?

  1.S 15:3 | Nyní jdi a pobij Amáleka; jako klaté zničíte vše, co mu patří. Nebudeš ho šetřit, ale usmrtíš muže i ženu, pachole i kojence, býka i ovci, velblouda i osla!“

  D 2:34 | V oné době jsme dobyli všechna jeho města, vyhubili jsme každé jeho město jako klaté, muže, ženy i děti; nenechali jsme nikoho vyváznout.

  D 3:6 | Vyhubili jsme je jako klatá, jako jsme učinili chešbónskému králi Síchonovi; vyhubili jsme každé město jako klaté, muže, ženy i děti.

  D 13:16 | úplně vybiješ obyvatele toho města ostřím meče, zničíš je ostřím meče jako klaté, i všechno, co je v něm, i jeho dobytek.

  J 6:21 | Všechno, co bylo v městě, vyhubili ostřím meče jako klaté, muže i ženy, mladíky i starce, též skot a brav i osly.

  J 10:28 | Onoho dne dobyl Makedu a vybil ji ostřím meče i s jejím králem. Vyhubil obyvatele jako klaté i vše živé v ní; nenechal nikoho vyváznout. Naložil s králem Makedy, jako naložil s králem jerišským.

  J 10:35 | Dobyli jej onoho dne a vybili jej ostřím meče; vše živé v něm onoho dne vyhubil jako klaté, stejně jako naložil s Lakíšem.

  J 10:37 | Dobyli jej a vybili ostřím meče, jeho krále, všechna jeho města i vše živé v něm; nenechal nikoho vyváznout, stejně jako naložil s Eglónem. Město a vše živé v něm vyhubil jako klaté.

  J 10:39 | Dobyl jej a vybil jej ostřím meče, jeho krále i všechna jeho města, a vyhubili jako klaté vše živé v něm; nenechal nikoho vyváznout. Jako naložil s Chebrónem, tak naložil s Debírem a jeho králem, stejně jako naložil s Libnou a jejím králem.

  J 10:40 | Tak vybil celou zemi, pohoří i Negeb, Přímořskou nížinu i srázy, a všechny jejich krále. Nikoho nenechal vyváznout, vše, co dýchalo, vyhubil jako klaté, jak přikázal Elohim.

  J 11:11 | Všechno živé v něm vybili ostřím meče a vyhubili jako klaté. Nic, co dýchalo, nezůstalo naživu. A Chasór vypálil ohněm.

  J 11:12 | Dobyl i všechna města těchto králů; všechny jejich krále zajal a pobil ostřím meče. Vyhubil je jako klaté, jak přikázal služebník Boha jediného.

  J 11:21 | Toho času přitáhl a vyhladil Anákovce z pohoří, z Chebrónu, z Debíru, z Anabu a z celého pohoří vyhubil je i jejich města jako klaté.

  J 50:21 | „Proti zemi meratajimské! Táhni proti ní i na obyvatele Pekódu! Znič, zahlaď jako klaté jejich potomstvo, je výrok Boha jediného, vykonej všechno, co jsem ti přikázal!

  0
  0
 99. Viola
  7.9.2012 – 20 Elul 5772 v 20:10 — Odpovědět

  Arina,
  http://www.islamweb.cz/koran/index.php – tu máte český preklad koránu – môžete si to nájsť sama, je to verš 34 kapitoly 4.
  A v koráne sú iné pikošky – korán povoľuje aj sex s manželkou, ktorá je tak mladá že ešte nemenštruuje -však príkladom je Proroko Mohamedo, ktorý mal so svojou manželkou Ajšou sex, keď mala 9 rokov.
  V Jemene sa to stáva bežne – viď Nojoud Ali (Tá sa rozvádzala ako 10 ročná, jej rodina jej v ničom nebola oporou – skôr ju tlačili, aby rodine nerobila hanbu a s mužom sa “zmierila”).

  Prečo? no lebo žena je v islame menej než muž.
  divné, ale je to tak.

  Oni vám síce budú tvrdiť, že v islame je žena kráľovná, že je chránená a neviem čo všetko – isto, kým bude robiť/nerobiť to, čo od nej chcú.

  Prečo to tí rodičia robia? často vyrástli v podobnom. takže koľko krát nevedia, že sa dá žiť aj inak.
  Plus koncepcia “cti” – to znamená, že ženino/dcérino správanie poškvrní rodinnú česť, ktorá ju musí zabiť, aby s nimi susedia neprestali komunikovať. surové, ale je to tak.
  Prípad spred pár rokov – matka zabila vlastnú dcéru, znásilnenú vlastným bratom…
  Čo sa týka moslimov-moslimiek – sú ľudia, ktorým taký systém vyhovuje, čo si budeme nahovárať.

  Boli ľudia, ktorým aj totalitný systém vyhovoval, tak prečo nie aj tento druh totality?

  Neposlušná – odmietla sex, pokiaľ nemala menštruáciu, prípadne nebola vážne chorá. niečo také ako dnes sa mi nechce v islame neexistuje.
  Inak môže byť neposlušnosť čokoľvek – nenavarenie obľúbeného jedla, večera/Obed nie je na stole presne v danú hodinu/minútu, prípadne manžel je omrzelý, chce sa znovu oženiť, ale nechce sa rozvádzať a platiť veno, tak ju bude obtĺkať dovtedy, kým sa jej to nezunuje a na mahr sa nevykašle.

  Teoreticky sa žena s manželom pre impotenciu rozviesť môže, otázne je, či sa toho rozvodu vôbec dožije.

  Ak sa o islam skutočne zaujímate, zájdite na Facebook.

  0
  0
 100. Viola
  7.9.2012 – 20 Elul 5772 v 20:12 — Odpovědět

  “rozumný člověk nezůstával v systému,který ponižuje jeho matku, sestru,dceru, ženu.” – isto, pokiaľ nie je vychovaný v názore, že toto je normálne zaobchádzanie so ženami. čo vyrastie z chlapca, ktorý vidí, ako otec bije matku a sestry? pravdepodobne to isté. a keď vidí, že to isté sa deje aj u susedov.. no čo sa divíme pravda.

  0
  0
 101. Arina
  7.9.2012 – 20 Elul 5772 v 21:01 — Odpovědět

  Jaroslave, připadá mi to jako ze staré ,bitevní kroniky.

  0
  0
 102. Arina
  7.9.2012 – 20 Elul 5772 v 21:28 — Odpovědět

  Violo, to je hrozný co píšete. Tím víc by mně zajímala reakce nějaké muslimky, proč třebas v České republice vyznává islám ? Já mám pocit,že píšete o nejhorších případech,které vysvobodí jen smrt.
   Můžu hodnotit jen podle svých sousedů a to jsou slušní lidi. Nikdy jsem v žádné muslimské zemi nebyla , nevím jak se chovají k ženám ,znám jen sousedku a ta má hezký vztah se svým manželem i s dětmi. Neizolují se, přišli na pálení čarodějnic ,stavěli s klukama Májku ,chodí na slavnosti. Holčičky jsou vždy nažehlený, chodí do klavíru. Paní nosí šátek ,jinak je po evropsku. Nedokážu si představit,že by vzývali vědomě tak strašný kult. 
  Tím netvrdím,že nemáte pravdu, ale asi záleží na výchově,na finančních podmínkách,zaostalosti země. Lidi si dokážou vybrat ze všeho na světe jen to co se jim hodí nebo co považují za vyhovující.
  Kdyby tuhle fatwu četl můj soused co by na ni říkal? A jeho paní? 

  0
  0
 103. Jaroslav Formánek
  7.9.2012 – 20 Elul 5772 v 22:47 — Odpovědět

  Koukám, že si tu nějaký snaživec výše přebral 1x mé jméno. Admin by to měl ověřit přes mail.

  0
  0
 104. Jaroslav Formánek
  7.9.2012 – 20 Elul 5772 v 23:04 — Odpovědět

  Oni s tím vyrůstají a nic jiného neznají. Též záleží z jaké jsou země.

  0
  0
 105. Jaroslav Formánek
  7.9.2012 – 20 Elul 5772 v 23:08 — Odpovědět

  Např. Peršani pohrdají araby i turky jako primitivy, ale když opustí Írán tak si ponižující šátky sundavají už v letadle. Samozřejmě ne všichni, ale naprostá většina. Též tam mají x národností, takže Pikal by přispěchal s velkým objevem “že je to složitější”.

  Např. ženy íránských fízlů si šátky zajisté nechaj taky.

  0
  0
 106. Lenka Martínková
  8.9.2012 – 21 Elul 5772 v 01:36 — Odpovědět

  Arina: nenechte si zdejším kolektivem nic nakukat. Budou se vás snažit zmást tím, že budou účelově vybírat, co otřesného se kde stalo, co kde který muslim – nyní nebo v minulosti – provedl. Pro ty lidi (Konvička, Briatková, Formánek a další z IvČRN) je to terapeutická pomůcka, jak se zbavit viny za vlastní hříchy, hříchy své rasy, svého vyznání či země. Někteří prostě tolik špatností, co jsme v minulosti napáchali a děláme stále, nejsou schopnosti racionálně zpracovat, proto je popřou a zaměří se na něco cizího a to tyto špatnosti si do této cizí skupiny projektují. Nemají dost odvahy si přiznat, co se děje za dveřmi té spořádané západní civilizace.

  Prostě se bojí si zjistit, kolik denně volá českých dívek i chlapců na linku bezpečí, že je sexuální obtěžuje jejich český ateistický otec, že je mlátí a týrá manžel/otec/přítel atd. To vše se děje dnes a deně. Možná i u vašich sousedů. Jenže kdyby se tito islámofobové začali zajímat o tyto věci, tak by to zmanelo, že by snad museli začít něco dělat, aktivně pomáhat. Jenže to se jim už zase moc nechce. Oni si jen rádi povídají na internetu o tom, jak kdo trpí div ne na druhé straně zeměkoule a pozor – aniž by někomu skutečně pomohli nebo dokonce alespon takovou snahu předstírali.

  0
  0
 107. Viola
  8.9.2012 – 21 Elul 5772 v 06:31 — Odpovědět

  Arina –
  vaši moslimskí susedia – predpokladám že je to len jedna rodina, nie je to celá skupina.

  a v tom je ten pes zakopaný. tato-moslim na islam zrejme dlabe – či už z vlastných zlých skúseností, alebo preto,že mu to nič nehovorí. možno má doma pár receptov na zvláštne cukrovinky na íd, manželka nosí šatku, aby manžela potešila.

  poviete si no super, on ten bicí verš ignoruje a furt sa cíti moslim.
  deti sa zrejme zintegrujú do spoločnosti bez nejakých väčších problémov.
  Problémy by začali v prípade, keby tých rodín bolo viac pokope.
  Všade sa nájde nejaký ten horlivec – a už by to začalo. prečo nezapíšete deti na koránsky tábor? prečo im dovolíte toto alebo hentamto?

  Podobne ako v prípade rómskej komunity – jedna, dve rodiny ok – tlak okolia je taký silný, že sa jednoducho správajú tak, ako väčšina. Pokiaľ skupina dostatočne narastie, bude sa správať “podľa seba”. – tí neintegrovaní akosi “prevážia”.

  Preto je argument – ale ja poznám jednu rodinu nie celkom správny.

  Lebo – potom by bol správny aj tento argument – Hans je veľmi milý mladý muž. Pomáha starenkám cez cestu, chodí čistý, upravený, má pekného psa. Hans je člen NSDAP – keď je Hans milý a dobrý človek, aj NSDAP musí byť niečo dobré, inak by odtiaľ odišiel.

  Váš sused pravdepodobne čítal korán raz, možno ani to nie. Pravdepodobne si vytvoril vlastný pseudoislam (to robí aj kopu konvertitov) a bol by úprimne šokovaný tým, čo sa v koráne skutočne nachádza – zrejme aj kvôli tomu odišiel do európskej krajiny – kde sa na praktizovanie islamu môže vykašľať a nikto sa mu nebude starať do toho, či sa modlí 5 x denne, či sa postí v ramadáne, či chodí do mešity a podobne.

  Lebo keby takto flinkal islam vo svojej rodnej krajine, tam by to ani rodina, ani susedia len tak ľahko nenechali.

  podobne ako za “blahých” komunistických čias – na schôdze sa chodiť muselo, čí sa chcelo, lebo nie.

  0
  0
 108. Jaroslav Formánek
  8.9.2012 – 21 Elul 5772 v 07:00 — Odpovědět

  Soudružka Martínková tu o našich soukromých aktivitách nic neví, ale káže jak farář. V podstatě zakazuje druhé osobě řešit morální dilema, které je zásadní.

  Je to zlý moralizující čert.

  Pikal se ptal na svou nebezpečnost, tady ji máme. Dělá takovýmto projevům křoví přímo z té FF.

  0
  0
 109. Jaroslav Formánek
  8.9.2012 – 21 Elul 5772 v 08:09 — Odpovědět

  Tady historik medicíny Prof Armin Geus v Německu publikoval studii “Nemoc proroka” a má na krku žalobu.

  Z medicínského hlediska trpěl mohamed paranoidně halucinační schizofrenií a prof. Geus si to ještě odskáče.

  56 států světa podle toho vypadá, Pikalovi, Ostřanskému a Martínkové to ovšem vůbec nevadí.

  “Die Krankheit des Propheten” (ISBN 978-3-941365-15-5), in der er zu dem Ergebnis kommt, dass Mohammed an einer paranoid-halluzinatorischen Schizophrenie

  http://www.pi-news.net/2012/09/ermittlungsverfahren-gegen-medizinhistoriker/

  0
  0
 110. Michal Martisko
  8.9.2012 – 21 Elul 5772 v 08:46 — Odpovědět

  Soudružko Martínková, co muslimům provedla Thajská kultura? že je v jejich zemi převážně malajští islámové zabíjejí po tisících? Včetně dětí a žen?

  0
  0
 111. Michal Martisko
  8.9.2012 – 21 Elul 5772 v 08:54 — Odpovědět

  Arino, nenechte si od zdejších islámofilů nic nakukat, oni by vás jen rádi zatahli do víru sebenenávisti, do pocitu viny za naší civilizaci a zatím co budete zpytovat svědomí, nastolí v klidu svůj nový systém, pocházející od schizofrenického masového vraha a pedofila

  0
  0
 112. Jaroslav Formánek
  8.9.2012 – 21 Elul 5772 v 09:12 — Odpovědět

  Tady, milá Martínková, historik medicíny Prof Armin Geus v Německu publikoval studii “Nemoc proroka” a má na krku žalobu.

  Z medicínského hlediska trpěl mohamed paranoidně halucinační schizofrenií a prof. Geus si to ještě odskáče. Královská akademie krále Fahda působí v mnoha městech Evropy, další staví např. ve Vídni.

  56 států světa podle toho vypadá, Pikalovi, Ostřanskému a Martínkové to ovšem vůbec nevadí.

  “Die Krankheit des Propheten” (ISBN 978-3-941365-15-5), in der er zu dem Ergebnis kommt, dass Mohammed an einer paranoid-halluzinatorischen Schizophrenie

  http://www.pi-news.net/2012/09/ermittlungsverfahren-gegen-medizinhistoriker/

  0
  0
 113. Lenka Martínková
  8.9.2012 – 21 Elul 5772 v 10:09 — Odpovědět

  No tak se pochlubte, pane Formánku, koho jste osobně vytáhl ze srabu. Jinak vaše poznámky o společenské nezodpovědnosti, intošení a talking heads na stranu oponentů znějí minimálně směšně.

  0
  0
 114. Jaroslav Formánek
  8.9.2012 – 21 Elul 5772 v 10:24 — Odpovědět

  Martínková,

  tento web není určen k diskuzím mimo téma. Nic o vás nevím, nijak jste se neprezentovala, nevím, co děláte a kdo jste. Diskutujeme tu islám. Jestli se chcete zapojit do diskuze, tak projevte znalosti tématu nebo se za běhu doučujte.

  To by bylo jak pohádka o kohoutkovi a slepičce. Já bych vám zodpovídal irelevantní dotazy a téma islám by úplně odpadlo. Což je vaším cílem. To je zcela slabomyslný přístup. Musel by tu totiž rozmazlené Martínkové každý vysvětlovat svou činnost jako u kádrováka za vlády ksč. Tu pozici naštěstí nemáte, takže se vrátíte k tématu a nebudete kádrovat, když tu vlastně ani nijak k diskuzi věcně nepřispíváte. Diskuzi úspěšně a infantilně bouráte.

  0
  0
 115. Lenka Martínková
  8.9.2012 – 21 Elul 5772 v 10:32 — Odpovědět

  Arin: všimla jsem si, že jste psala, že jste byla několik let obětí domácího násilí. V tom případě bych vás měla před lidmi z IvČRN varovat dvojnásob. Jeden z jejich kamarádů, Ondřej Špitálský (snadno ho najdete na FB stránce, na kterou vás zde odkazovali), je totiž popírač domácího násilí. Domnívá se, že případy týraných žen jsou výmysly feministek, které mají za úkol sedřít nevinné české muže z kůže. Přikládám zde vyjádření tohoto člověka, ale předem upozornuji, že to pro vás může být opravdu nepříjemný čtené. Doufám, že v tomto kontextu již pochopíte aktivitu těchto lidí. A její pravý důvod. Případně vám ráda zodpovím další dotazy.

  http://i46.tinypic.com/2eprs5j.png

  0
  0
 116. Lenka Martínková
  8.9.2012 – 21 Elul 5772 v 10:54 — Odpovědět

  Michal Martisko: a co provedla irácká a afghánská kultura USA, VB a dalším spojencům, že je v jejich zemi Američané a další spojenci zabíjejí po tisících? Včetně žen a dětí?

  0
  0
 117. Viola
  8.9.2012 – 21 Elul 5772 v 11:10 — Odpovědět

  Arina, čo si myslíte že je “trestný čin opustenia domácnosti” -taký paragraf majú totiž v afganskom trestnom zákonníku – a určite sa zhodneme na tom, že kultúra sa do zákonníkov určite premieta.

  Skúste sa opýtať pani Martínkovej, ona je očividne veľmi dobre informovaná o prejavoch afganskej kultúry, nech vám podstatu tohto hrozného trestného činu vysvetlí.

  prípadne vám veľmi rada vysvetlí, že afgánska kultúra je taká nadradená, že útulky pre týrané ženy nepotrebuje :)

  0
  0
 118. Michal Martisko
  8.9.2012 – 21 Elul 5772 v 11:18 — Odpovědět

  Kterou afghánskou a iráckou kulturu máte na mysli alkaidu?

  0
  0
 119. Michal Martisko
  8.9.2012 – 21 Elul 5772 v 11:23 — Odpovědět

  popírač domácího násilí… četl jsem to a OŠ tam mluví o případech že se stává, že si ho některá jen vymyslí a ne že se neděje domácí násilí. už to neber

  0
  0
 120. Viola
  8.9.2012 – 21 Elul 5772 v 11:29 — Odpovědět

  http://www.guardian.co.uk/world/2012/sep/06/afghanistan-attack-female-actors No napríklad tuto máme krásny príklad afgánskej kultúry – ochrancovia afgánskej kultúry dobodali herečku, ktorá nenosila na sebe čosi podobné pytlu na smeti.
  vraj bola “necudná” či čo – ale zrejme podľa madame Martínkovej toto je kultúra, ktorú si treba ctiť a vážiť. akurát nevysvetlí za čo.

  0
  0
 121. Lenka Martínková
  8.9.2012 – 21 Elul 5772 v 11:41 — Odpovědět

  Viola: aha, takže podle vás je asi řešení, jak pomoci afgháským ženám takové, že tam pošleme vojáky, kteří je znásilní a zabijí, občas vybombradují nějakou svatbu, občas loví s klukama lidi jen tak pro zábavu, často někoho znásilní a pak pozabíjí a zapálí zbytek rodiny. To je vlastně taková západní pomoc od útlaku a utrpení podle Briatkové, už to chápu!

  0
  0
 122. Viola
  8.9.2012 – 21 Elul 5772 v 11:51 — Odpovědět

  škoda že radšej nevysvetlíte, čo je trestný čin opustenia domácnosti – veď ste predsa znalec afgánskej kultúry. ktorú treba chrániť a rešpektovať.

  0
  0
 123. Lenka Martínková
  8.9.2012 – 21 Elul 5772 v 11:54 — Odpovědět

  Viola: no a tady máte aktuální případ z civilizovaného západu: “A man who killed six people in Jersey, including his wife and children, has been found not guilty of murder.” http://www.bbc.co.uk/news/world-europe-jersey-19361618

  Ale před tím raději zavíráte oči.

  0
  0
 124. Lenka Martínková
  8.9.2012 – 21 Elul 5772 v 12:02 — Odpovědět

  A pár zpráv z ČR:

  Muž ubodal manželku, pak se chtěl oběsit.

  Žárlivec ubodal manželku, zapálil dům a pověsil se!

  Manželku ubodal kvůli penězům, dostal 14 let!

  Nedala mu na pivo, tak manželku ubodal

  Muž na ulici ubodal manželku.

  Muž ubodal manželku v supermarketu, dostal 13,5 roku

  Senior ubodal manželku, pak se na půdě oběsil

  Podle Briatkové možná důvod, aby sem vtrhla nějaká invazní armáda a pobila nás, než se pobijeme sami.

  0
  0
 125. Jaroslav Formánek
  8.9.2012 – 21 Elul 5772 v 12:07 — Odpovědět

  Martínková je úplně debilní.

  Žádná afghánská a irácká kultura neexistuje. Musíte jít po každém etniku zvlášť a přihlížet k zásadní okolnosti, že Irák neboli Urúk nebyl původně islámský, ale zhruba zoroastriánský, židovský a křesťanský.

  Afghánistán byl buddhistický a tamní etnika nikdy nedávají dohronmady něco jako stát ani náhodou. Nejzajímavější jsou Tádžikové (bez Tálibánů) a x malých etnik jako je Núristán ještě v 19. st. Kafíristán…tedy země nevěřících….nebo podstatně lidštější Hazárové (dnes šíiti). To jsou ti, co koukají na obnovu obřích Buddhů v režii německých restaurátorů a vůbec jim to nevadí.

  0
  0
 126. Jaroslav Formánek
  8.9.2012 – 21 Elul 5772 v 12:12 — Odpovědět

  Prostě arabští dobyvatelé a kolonizátoři ty země sami či prostřednictvím jiných etnik znásilnili komplet a martínková tu bude vyhlašovat nějaké fámy, že snad někdo někde někoho znásilnil.

  Znásilňování je v islámu/džihádu naprostá banalita, u západních armád je to trestný čin. Takže jestli má Martínková se znásilňováním nějaký problám, tak ho bude mít s islámem na 1 001%.

  0
  0
 127. Jaroslav Formánek
  8.9.2012 – 21 Elul 5772 v 12:16 — Odpovědět

  A proč není znásilňování v islámu žádný problém???

  Víte to, martínková??? Nebo nemáte potřebné znalosti, abyste tu citovala korán a hadíthy, které masové znásilňování zajatkyň umožňují bez nejmenšího uzardění?

  Máte ty znalosti? Tak citujte!

  0
  0
 128. Lenka Martínková
  8.9.2012 – 21 Elul 5772 v 12:17 — Odpovědět

  Fámy? Aha, takže ted už tu máme i popírání zločinů proti lidskosti. Výborně. Co přijde dál?

  0
  0
 129. Lenka Martínková
  8.9.2012 – 21 Elul 5772 v 12:22 — Odpovědět

  Trestný čin? Vy naivko. Jen na oko. Většinou se všechno ututlá. Na světlo se dostane je pár exemplárních případů, aby to vypadalo, jakože se proti takovým věcem bojuje, jinak se před tím zavírají oči. Jak víme díky wikileaks. Ale to už islamofobé vědět nechtějí. Mohlo by to poškodit jejich imperialistickou rozpínavost a vyvážení demokracie na bombách do světa.

  0
  0
 130. Viola
  8.9.2012 – 21 Elul 5772 v 12:23 — Odpovědět

  Takže odborníčka na rešpekt voči cudzím kultúram ani nevie kto, kedy a ako povolil znásilnenie v islame :) jj, hlavne že rešpektuje.

  0
  0
 131. Jaroslav Formánek
  8.9.2012 – 21 Elul 5772 v 13:04 — Odpovědět

  Chceme od vás znalosti. Ne pink-ponk.

  Mailněte nám své IQ. Pokud vím, ženy chodí v ČR ven v kteroukoliv noční/denní dobu. V islámských zemích to je problém i v pravé poledne. Může vás znásilnit dav i na hlavním náměstí (Tahrír) v hlavním městě (Káhira). Nebo prostě obtěžovat někdo v přítomnosti policie.

  Jestli v tomto nevidíte rozdíl, tak máte nižší IQ než myš vytopená po delším dešti a jste adeptka na invalidní důchod. Víme? Víme? Víme? Samozřejmě nevíme a půjdeme do kurzu k té vytopené myši.

  0
  0
 132. S.B.
  8.9.2012 – 21 Elul 5772 v 13:14 — Odpovědět

  Vytahovat znásilnění v kontextu obhajoby Islámu může jen naprostý diletant… v Islamu je nucený sex (pro nás znásilnění) tak nějak samozřejmostí. Vtipné je, že mnoho muslimů vůbec ten skutek “znásilnění” nechápe :) pro ně je prostě přirozené, jak podle Islámské, tak často i kulturní tradice, že JE jim žena po vůli.

  http://wikiislam.net/wiki/Rape_in_Islam

  There is no equivalent term for ‘rape’ in the Qur’an. Likewise, there is not a single verse in the Qur’an which even remotely discourages forced sex. In contrast, there are several verses in this book which give the green light to rape and other sexual crimes against women.

  4:24 + další.

  0
  0
 133. Jaroslav Formánek
  8.9.2012 – 21 Elul 5772 v 13:20 — Odpovědět

  A zde se vracím ke své základní myšlence. Extrémismus nejsou jen různé zvrácené ideologie, jak nám tvrdí média a politologové.

  Extrémismem je i úplná blbnost. Extrémismem je zbabělost.A extrémismem je i osobní zištnost, kdy se na úkor jiných může náhodně obohatit i úplný neschopa. Oportunista.

  Primární motivaci martínkové neznám. Ale málokdo se tak vehementně rve za bezpráví islámských žen jako ona a potažmo i za bezpráví dalších žen, které se ocitnou v hledáčku islámu. Těch případů je stále víc a víc.

  0
  0
 134. Arina
  8.9.2012 – 21 Elul 5772 v 13:27 — Odpovědět

  Mně nikdo neodpověděl na tu fatwu. Proč tu nediskutuje autor a nedovysvělí? Kdo tu fatwu vydal, pro koho a co přesně říká? Do mešit snad chodí i ženy a ty se neohradily?  Autor mluví o komisi pro rodinu, co to znamená, jaké problémy řeší a kdo je v té komisi? Přece nemůže existovat někdo kdo na základě cáru papíru bude ospravedlňovat hrubé zacházení? Je to proti lidskosti i proti zákonům ČR.

  Ten trest za opuštění domácnosti je hrozný. Nevím proč ho v Afgánistánu vydali,ale je to hřebík do rakve těm,které měly sílu odejít z pekla. 

  Mluvíte o náboženství ,tradicich ,o zákonech platných v určitých státech. Podle mně musí zákony chránit ty,kterým je ubližováno . Myšlení lidí,ale nezmění. Příběhy týraných žen  dokazují jak lidi radši nevidí, nebo vidí,ale sami nevi jak reagovat. Jedné paní z vesnice sousedka a matka doporučily,že to musí vydržet, protože kam by šla a jak by to utáhla.

  Já nevěřím tomu,že slušný člověk se začne k ženě chovat násilně jenom kvůli nějaké fatwě,ale to co mě děsí je myšlenka,že něco takovýho může omluvit násilníky a dát jim neomezenou moc. Chtěla bych se zeptat jak se řeší v těhle státech domácí násilí ,jestli existuje nějaký zákon,spolky,sdružení a jestli je takováhle fatwa nadřazena světskému právu. Děkuju

  0
  0
 135. Arina
  8.9.2012 – 21 Elul 5772 v 13:36 — Odpovědět

  Nedokážu pořád pochopit proč se tolik lidí k islámu hlásí, když je tak brutální. Znám jen tu jednu rodinu, proto hodnotím islám podle nich. 

  Jestli islám přikazuje tak špatné zacházení s ženami na co ty fatwy a zákony o zákazu odchodu z domu? 

  Chybí mi tady vyjádření muslimek , proč v tom žijí,když je to v teorii tak ponižuje? A nebo je praxe jiná? 

  0
  0
 136. Viola
  8.9.2012 – 21 Elul 5772 v 14:01 — Odpovědět

  Arina,
  to nie je jedna fatwa, tých fatiew je tona.
  Súhlasím s vami, že slušný a dobrý chlap ženu nebude biť, aj keď mu to fatwa umožňuje.
  Autorom fatwy býva väčšinou človek, ktorý islam celoživotne študoval, nie je to teda nejaký “nedouk”, ktorý o islame nevie nič.
  Ale, ako všetci a všetky vieme, nie všetci chlapi sú slušní a dobrí.
  A nikdy sa zlo nepácha lepšie, keď je ochránené “zhora”.
  Pre takých je fatwa len ďalšou palicou.
  Fatwa a zákony ČR. Isto, moslimka, aj keď je v ČR, nemusí sa dať týrať, ak nechce. ale vezmime si pomerne častú situáciu. Manžel ju pravidelne mláti – rodina jej samozrejme vravela, že sa to stane, čiže si pripadá ako blbec. vďaka komunite prerušila styky so svojou “nemoslimskou/neveriacou” rodinou, prípadne ich výrazne obmedzila.
  Komunita jej nepomôže, lebo -keby to presiaklo von, znamenalo by to, že islam nie je okej hokej a o týchto stránkach islamu sa na verejnosti a pred prípadnou novou ovečkou nehovorí.
  Manželke sa vysvetlí, že musí byť trpezlivá, že inak sa nedostane do raja, keď s ňou manžel nebude spokojný. Ak je už to bitie ozaj veľké, potom mu imám dohovorí asi takto: Ja nevravím, že nemáš právo ju umravniť, ale rob to tak, aby sa o tom nehovorilo.” takže od komunity pomoc čakať nemôže, mimo sa ísť hanbí, lebo by vyzerala ako blbka. tak pre svoju hlúpu pýchu radšej trpí. A teraz buďme všetci múdri, ako jej proti jej vlastnej vôli pomôcť..
  “Ale môj Mohamed je inýýýý, on by nikdy nič takého nespravil”. Príklad jednej známej z Poľska. Žila s Pakistancom 2 roky v Británii – milý, zlatý, samozrejme on potreboval manželku s občianskym preukazom z EU. všetci ju varovali, nikoho nepočúvala. Kamarátke, ktorá jej povedala, čo ju čaká, vynadala do rasistov a neviem čoho. Samozrejme ju ukecal aj do islamu, hneď pred svadbou, aby bola svadba pekne v mešite, sevšímvšudy.
  Prvá facka padla 3 dni po svadbe, kým sa rozviedla po cca 3 rokoch ich bolo nepočítane. Pre ňu to bol totálny šok, že tie 2 roky, keď spolu “iba” žili a kým on potreboval aby si ho vzala boli iba pretvárka. Pritom, on sa zrejme správal iba tak, ako to videl doma.
  Mrzuté je na tom to, že je istý nejaký taký psychotyp žien/dievčat, ktoré toto tušené násilie ako keby priťahovalo – inak si to vysvetliť neviem.

  0
  0
 137. Jaroslav Formánek
  8.9.2012 – 21 Elul 5772 v 14:04 — Odpovědět

  Muslimky v tom žijí, protože korán a imám praví, že jejich jedinou ctností na zemi je “sabr” – trpělivost a dostane se jim odměny až po smrti.

  Občas si nějaká muslimka stěžuje třeba i v Brně v mešitě a imám ji odkáže na tu SABR a problém je vyřešen.

  Naopak neposlušnost muži alláh tvrdě trestá a muž má i fyzicky i právně navrch.

  I v mešitě jsou ovšem muslimky odděleny a islám na jejich docházce nijak zvlášť netrvá. Ideální je přeci trčet doma a rodit a ne se potloukat venku a koukat na cizí muže či šířit drby o domácí diktatuře.

  0
  0
 138. Viola
  8.9.2012 – 21 Elul 5772 v 14:06 — Odpovědět

  Ešte raz o fatwe – fatwa je niečo také ako právny posudok alebo vyjadrenie k nejakému problému podľa islamu – kde môže byť čokoľvek, od toho, či sa smie recitovať verš koránu v toalete až po správny islamský sex.
  takže ak svätá kniha islamu bitie manželky povoľuje, nikto, nijaký imám, nijaký moslim to nemôže zakázať – lebo to dovolil všemohúci a vševedúci Alah.
  pokiaľ by to chcel, znamená to, že Alah urobil islam nedokonalý a islam je predsa naj, naj, naj.
  ďalšou otázkou je polygamia. podľa zákonov ČR muž môže mať iba jednu manželku, pokiaľ by sa oženil s ďalšou ženou, dopustil by sa trestného činu.
  Ale, pre moslima je záväzné to, čo povedal Alah, nie nejaké zákony ČR, ktoré si vytvorili ľudia. a sme tam, kde sme nechceli byť.

  0
  0
 139. Lenka Martínková
  8.9.2012 – 21 Elul 5772 v 14:15 — Odpovědět

  Já od vás taky něco chtěla, pane Formánku, ale zbaběle a alibisticky jste vycouval z odpovědi. Jste normální pokrytec, což je pro islámofoby normální. Kážete o zbabělosti a intošení na netu, ale sám nemáte koule na to řešit skutečné aktuální problémy, nemáte koule na to zašpinit si ruce a tak se raději realizujete v odvracení neexistují hrozby. Což spočívá v tom sedět od rána do noci u FB, tlachat a hrát si na odboj.

  Vy jste opravdu vtipálek, pane Formánku. Zatímco vy se rvete za práva islámských žen tím, že ospravedlnujete jejich vraždění, znásilnování a upalování americkými vojáky. No to je teda gól. Gratuluju. Jste rozený ochránce práv.

  0
  0
 140. Viola
  8.9.2012 – 21 Elul 5772 v 15:32 — Odpovědět

  Jé, rádio jerevan aka Martínková:
  Otázka Rádiu Jerevan:
  Aký má plat sovietsky inžinier?
  ticho.
  Aký má plat sovietsky inžinier?
  ticho
  Opakujeme otázku, aký má plat sovietsky inžinier?
  A to že u váš černochov vešajú, to je nič?

  0
  0
 141. Viola
  8.9.2012 – 21 Elul 5772 v 15:43 — Odpovědět

  http://novotnyjiri.blog.idnes.cz/c/193779/Navod-jak-bit-zeny-bez-modrin-a-zlomenin.html tak, arina, toto som hľadala – tu máte bitie žien od imáma priamo od zdroja.

  0
  0
 142. Jaroslav Formánek
  8.9.2012 – 21 Elul 5772 v 15:43 — Odpovědět

  A co to je islamofob? Kdo vám to debilní slovo nakukal, babičko nešťastná, že to musíte používat jak flašinet či rozhlad po drátě?

  Islám se nesrovnává s naší Ústavou. Už jste se pokusila tu islamofobní Ústavu napravit???

  Víte, že musíte nejdřív změnit islamofobní Ústavu ČR a začlenit do ní krá-korán, aby zde kdokoliv mohl být nazýván neologismem-idiotismem “islamofob”??

  Není vám vůbec divné, že to trvalo 1 300 let, než byl islamofob objeven, a že před tím byl každý nadšen kriminální činnosti islámu??

  0
  0
 143. Martin Tomáček
  8.9.2012 – 21 Elul 5772 v 15:48 — Odpovědět

  Lenka Martínková: Můžete upřesnit, jaký imperialismus máte konkrétně na myslí? Jesli jde o imperialismus USA, Ruska, Francie, Číny, Německa, Iránu, Velké Británie, Turecka, Saudské arabie, či nějaký jiný imperialismus? Děkuji.

  0
  0
 144. Michal Martisko
  8.9.2012 – 21 Elul 5772 v 15:48 — Odpovědět

  Martínková, nebylo by něco k věci? to hysterické, osobní oftopic napadání oponentů vypovídá o tom kdo jsi ty, ne islamofobové

  0
  0
 145. Michal Martisko
  8.9.2012 – 21 Elul 5772 v 16:02 — Odpovědět

  žádnej americkej voják nemá v popisu práce někoho znásilňovat, upalovat atd. pokud to udělá, porušil pravidla a pokud se na to přijde, jde před soud. Naopak uřezávání hlav dětem a vraždění všeho živého ve jménu šíření islámu má hadrohlavec posvěcené od své pedofilní modly

  0
  0
 146. Lenka Martínková
  8.9.2012 – 21 Elul 5772 v 17:18 — Odpovědět

  Osobní napadání oponentů? Vy jste ale vtipálek. Osobní napadání a urážky tady rozjíždí od samého začátku Formánek a Konvička. Proto bylo třeba zjednat pořádek a pro nové příchozí vysvětlit, kdo je kdo a co jsou někteří islamofobové ve skutečnosti zač.

  Jo, máte pravdu, to nemá. Oni to dělaj z vlastní iniciativy. Snaživky. Nebo se jen nuděj nebo se jim to prostě líbí, kdoví.

  0
  0
 147. Viola
  8.9.2012 – 21 Elul 5772 v 18:18 — Odpovědět

  Takže expanzia islamu a následné zotročovanie neveriacich nebol imperializmus.
  Dobre vedieť:) to bolo čo, normálne dobýjanie teritórií s následným ničením domácej kultúry?
  prípadne je definícia imperialistu že musí byť biely a ateista/kresťan? len potom sa to počíta ako imperializmus?

  0
  0
 148. Jiří Čížek
  8.9.2012 – 21 Elul 5772 v 18:30 — Odpovědět

  Arino – nenechejte si nic nakukat od nikoho ani od paní Martínkové. Doporučuju Vám přečíst si něco z islámských svatých knih. Korán je plný výzev k boji, ubližování, bití, ponižování a zabíjení. Potom jsou tu hadísy, ve kterých je popsán život Mohameda, vše co kdy řekl a co kdy dělal. V hadísech se dočtete, že Mohamed nechal zabíjet lidi i třeba jen za urážku jiným názorem. Také například, že zmlátil svoji dětskou manželku Aišu, jen proto, že jej chtěla následovat při odchodu z domu bez toho, aby od něj k tomu dostala povolení. Mohamed vůbec považoval ženy za nesvéprávné a prohlásil o nich, že mají poloviční inteligenci než mají muži, přičemž se také nehezky vyjádřil o jejich menstruaci. Mohamed a jeho styl chování je vzorcem chování pro každého správného muslima – a to nejen z logiky věci, ale už proto, že právě takto o Mohamedovi hovoří v súře 33 verše Koránu.

  0
  0
 149. Jaroslav Formánek
  8.9.2012 – 21 Elul 5772 v 19:36 — Odpovědět

  Připomíná mi to výrok Camuse, cca že “komunisti nejdřív vstoupí do strany a pak zjišťují, o čem to je”, ale tady je situace o dost bědnější. Slečna nezjišťuje vůbec nic. Jen opakuje do zkomatění jedno slovo a není to kafírofobie.

  0
  0
 150. Jiří Čížek
  8.9.2012 – 21 Elul 5772 v 19:44 — Odpovědět

  Neříká se tomu prostě lidská hloupost?

  0
  0
 151. Arina
  8.9.2012 – 21 Elul 5772 v 20:07 — Odpovědět

  Já se Vám přiznám,že Vám moc nerozumím, vedete boj , ke kterýmu se já nemůžu vyjádřit,protože mi chybí znalosti. Nikdy jsem Korán nečetla,nejsem znalá jako Vy,nikdy jsem nebyla v žádné muslimské zemi, znám jen moje sousedy a to jsou hodní lidi.

  Co si odnesu z tohodle života je pochopeni,že všechno na světe je  o lidech , i kdyby  slušnyho človeka nabádal nadřízeny ke svinstvům  ,tak to neuděla z principu. Zato i ti,kterým je od narození vštěpováno jak se mají chovat slušně k ženám,starým lidem ,zvířatům nepomůže nic jestli to jsou zákeřní,sobečtí jedinci.
  To,ale neznamená,že se má spolýhat na rozum druhých, na ten se musí člověk spolíhat doma tak jako tak,ale druhá věc je zákon a odsouzení týrání společnosti. Jestli tohle nefunguje ta společnost je zlá a diskriminující,pak  je jediná naděje utéct.Proto se Vás Violo chci zeptat, podle Vašich zkušeností, kolik mužů týrá své ženy kvůli jedné větě z Koránu a kolik z důvodů vlastní zbabělosti? 

  Ten kněz co napsal tu knížku je surovec a zbabělec,je mi z jeho řečí špatně. To nikdy nikdo z muslimů nepovstal a neřekl,že nasilí je začátek konce? žádný kněz nenapsal opak? 
  Viděla jsem manifestaci tuniských žen ,ony se bránily diskriminaci,to je naděje.

  0
  0
 152. Viola
  8.9.2012 – 21 Elul 5772 v 20:24 — Odpovědět

  Práveže tie demonštrácie tuniských žien sú takým posledným zábleskom. Demonštrujú, kým ešte môžu – ani to nebude dlho.

  “To nikdy nikdo z muslimů nepovstal a neřekl,že nasilí je začátek konce? ” a prečo by mal? islam sa násilím šíril dobre, prinášal prosperitu na úkor nemoslimov, lacných otrokov.. nemali dôvod čokoľvek kritizovať. Otroci, aby mohli byť prepustení, skôr či neskôr museli konvertovať na islam.

  “Violo chci zeptat, podle Vašich zkušeností, kolik mužů týrá své ženy kvůli jedné větě z Koránu a kolik z důvodů vlastní zbabělosti? ” hah, tak toto keby niekto vedel, tak by bolo na svete omnoho ľahšie.

  Takých imámov ako ten z toho videa sú státisíce, tipnite si, koľko ľudí dokážu ovplyvniť.

  ” ta společnost je zlá a diskriminující,pak je jediná naděje utéct” – to urobila skvelá ženská Ayaan Hirsi Ali – jej knihu Infidel odporúčam. Prípadne Imámovu dceru. nevravím že je to príjemné čítanie, ale poučné.

  Prajem vám dobrých moslimských susedov – pokiaľ ich nebude viac, bude to super.

  Ste veľmi inteligentná osoba a chápete základný a podstatný rozdiel, že nie je jedno, či o bití manželky hovorí nejaký bulvárny plátok a nejaký podivín niekde v podniku 4 cenovej, ale keď to hovorí znalec dotyčnej relígie a cituje to zo svätej knižky dotyčnej relígie. Podľa tohto vidíte, že nie všetky kultúry/relígie sú si rovné. A napodiv, netreba na to študovať ani religionistiku.

  Prečo je takýto prístup škodlivý? – lebo potom sa nedá pomôcť týraným moslimským ženám – nie je ako.

  Aj v Európe sa nájdu multikulturalizmom domýlení ľudia, napríklad aj sudcovia, ktorí potom týranej žene na súde povedia – je to súčasť vašej kultúry, tak sa s tým zmierte.

  (Aj to sa stalo, v Nemecku).

  Je to súčasne aj rasizmus – prečo by mala Pakistanka napríklad v Británii znášať bitie, ale Češka/Slovenka požívať ochranu zákonov? lebo ochrana kultúry?

  Príkladom nech je nám Taliban, mimovládky a OSN. OSN sa snažilo zabrániť hladu v Afganistane pod Talibanom – Taliban všetky mimovládky zakázal. Rezolúcia OSN ale spomínala niečo o rešpektovaní ich kultúry -a to im nakoniec zviazalo ruky.

  Talibanci povedali – my vieme lepšie, aká je naša kultúra a vás nepotrebujeme. Že umierajú ľudia? Dobrým moslimom Alah pomôže. Ak nepomohol, tak to predsa nie je Jeho chyba.

  A celé milé multikultúrne OSN sa mohlo pekne dívať, ako hazarské a balúčske deti umierajú od hladu. lebo – rešpektovanie kultúry.

  0
  0
 153. Jiří Čížek
  8.9.2012 – 21 Elul 5772 v 20:38 — Odpovědět

  Paní Arino – to že se Vaši sousedi chovají hezky vůbec nemá vliv na to, že je islám nebezpečná ideologie. Vaši sousedi jsou jistě hodní, ale potom to nejsou skuteční muslimové, kteří přijali Mohamedův styl chování za svůj způsob života. Nebezpečí “hodných muslimů” je ale v tom, že dělají křoví těm, kteří si na ony “hodné” zatím jenom hrají.
  Za těch několik desetiletí, kdy muslimové přicházeli do západní Evropy byl postupně odpozorován jev, kdy při malém procentu muslimů se muslimové chovali velice přátelsky a slušně, teprve po překročení několika procent si muslimové začali vynucovat požadavky velmi nevybíravými způsoby, mezi lidi přišel strach, nejistota, obavy z terorismu, omezení svobody slova…..
  Určitě jsou a budou muslimové, kteří budou i nadále přátelští, ale když Vás jeden jediný po vzoru Mohameda zabije, oni přátelští muslimové Vám život nevrátí.

  0
  0
 154. Lenka Martinková
  8.9.2012 – 21 Elul 5772 v 21:07 — Odpovědět

  Viola: a kam se podělo vaše vysvětlení, že dobyvačné výpravy jsou normální, protože je tehdy podnikal každý? Neustálé vedení válek a expanze byl ostatně důležitým zdrojem příjmů, včetně českého knížectví. Jen různé útvary byly ve svých výbojích úspěšnější než jiné.

  Podstatná otázka tedy je, kdo vojensky dobývá cizí země na základě vymyšlených důvodů dnes?

  0
  0
 155. Jiří Čížek
  8.9.2012 – 21 Elul 5772 v 21:50 — Odpovědět

  @Lenka Martínková – O čem, jakých expanzích a zdrojích příjmů to mluvíte? Máte snad na mysli muslimskou imigraci a následné přijímání sociálních dávek?

  Pokud máte na mysli něco jiného, tak nám ukažte kdo kdy kde jakou zemi a s jakými vymyšlenými důvody dobyl.

  0
  0
 156. Lenka Martínková
  8.9.2012 – 21 Elul 5772 v 22:37 — Odpovědět

  Jiří Čížek:

  “O čem, jakých expanzích a zdrojích příjmů to mluvíte?” o funkci války a válečných výbojů/výprav ve středověku.

  “kdy kde jakou zemi a s jakými vymyšlenými důvody dobyl” Rok 2003, USA Irák, vymyšlený důvod – přítomnost ZHN.

  0
  0
 157. Viola
  9.9.2012 – 22 Elul 5772 v 08:21 — Odpovědět

  Výborne, takže sme sa konečne dopracovali k tomu, že na to, aby bol imperialista imperialistom :D :D musí byť biely kresťan/ateista a ešte Američan.

  Saddám napadnuvší Kuvajt predsa imperialistom byť v žiadnom prípade nemohol:) kdeže, to boli len také lokálne ťahanice.

  0
  0
 158. Jaroslav Formánek
  9.9.2012 – 22 Elul 5772 v 08:58 — Odpovědět

  Tady máme video, jak skvěle probíhá mezináboženský dialog mezi staršími Dány a mladými muslimy v místě jejich bydliště.

  Je tam i ta islámská charita a nezištná pomoc muslimské mládeže starším lidem, z jejichž celoživotního přínosu tato islámská mláďata dnes v Dánsku svobodně žijí a tak prokazují starším lidem islámskou vděčnost a lásku, neb jsou strašně šťastní, že nemusí žít v rodných diktaturách, mohou se po libosti vzdělávat a získávat tak obdiv domorodého obyvatelstva.

  http://gatesofvienna.blogspot.cz/2012/09/the-youths-of-vallensbk.html#more

  0
  0
 159. Jaroslav Formánek
  9.9.2012 – 22 Elul 5772 v 09:03 — Odpovědět

  Mně se na tom videu líbí, s jakou grácií to tito mladí lidé činí. Je z toho vidět, že pánové Pikal a Ostřanský se od islámu a islámské mládeže mají co učit, aby nadchli stejně i nás pro krásy onoho dosud nedoceněného nemonolitického 5-sloupého náboženství.

  Kéž bychom měli my Evropani aspoň jeden ten sloupek, když už nmentálně a duchovně nemáme na všech 5!!!

  0
  0
 160. Lenka Martínková
  9.9.2012 – 22 Elul 5772 v 09:29 — Odpovědět

  Viola: víceméně, zde vás odkazuji na relevantní literaturu:

  Michael Hudson, Super Imperialism: The Origin and Fundamentals of U.S. World Dominance
  E. J. Hobsbawm, On Empire: America, War, and Global Supremacy

  0
  0
 161. Lenka Martínková
  9.9.2012 – 22 Elul 5772 v 09:42 — Odpovědět

  Formánek: a vy se učíte zřejmě od té nemuslimské mládeže, že? Např. od těchto.

  Alyssa Bustamante, 15, killed Elizabeth Olten, 9, just to see what it felt like
  http://www.trutv.com/library/crime/notorious_murders/young/alyssa_bustamante/1.html

  “Gang dětských zabijáků zavraždil až 27 lidí. (…) Mladíci se podle vyšetřovatelů posléze nadchli pro nacionalistickou ideologii, možná pod vlivem nového člena, fotbalového fanouška, či překupníka, který odebíral mobilní telefony, hodinky a šperky ukradené obětem, anebo pod vlivem extrémistických webů. Každopádně si banda za oběti začala vybírat přistěhovalce z Kavkazu a Střední Asie, přepadení si po vzoru skinheadů nahrávala na mobilní telefony a zveřejňovala na internetu, včetně záznamu, jak si oběť nejprve musela v parku vykopat vlastní hrob.” = produkt vaší štvavé kampaně.
  http://www.lidovky.cz/gang-detskych-zabijaku-zavrazdil-az-27-lidi-fi6-/ln_zahranici.asp?c=A120214_092538_ln_zahranici_mtr

  0
  0
 162. Lenka Martínková
  9.9.2012 – 22 Elul 5772 v 09:51 — Odpovědět

  Jaroslav Formánek: a vy se učíte od koho? Od nemuslimské mládeže? Např. od těchto?

  Alyssa Bustamante, 15, killed Elizabeth Olten, 9, just to see what it felt like
  http://www.trutv.com/library/crime/notorious_murders/young/alyssa_bustamante/1.html

  A toto snad byli nějací vaši svěřenci, ne? “Gang dětských zabijáků zavraždil až 27 lidí. Mladíci se podle vyšetřovatelů posléze nadchli pro nacionalistickou ideologii, možná pod vlivem nového člena, fotbalového fanouška, či překupníka, který odebíral mobilní telefony, hodinky a šperky ukradené obětem, anebo pod vlivem extrémistických webů. Každopádně si banda za oběti začala vybírat přistěhovalce z Kavkazu a Střední Asie, přepadení si po vzoru skinheadů nahrávala na mobilní telefony a zveřejňovala na internetu, včetně záznamu, jak si oběť nejprve musela v parku vykopat vlastní hrob.”
  http://www.lidovky.cz/gang-detskych-zabijaku-zavrazdil-az-27-lidi-fi6-/ln_zahranici.asp?c=A120214_092538_ln_zahranici_mtr

  0
  0
 163. Lenka Martínková
  9.9.2012 – 22 Elul 5772 v 10:23 — Odpovědět

  Jaroslav Formánek: a vy se učíte od koho? Od těchto dětí?

  “Alyssa Bustamante, 15, killed Elizabeth Olten, 9, just to see what it felt like.” http://www.trutv.com/library/crime/notorious_murders/young/alyssa_bustamante/1.html

  Toto jsou snad nějací vaši svěřenci, ne? “Gang dětských zabijáků zavraždil až 27 lidí. Mladíci se podle vyšetřovatelů posléze nadchli pro nacionalistickou ideologii, možná pod vlivem nového člena, fotbalového fanouška, či překupníka, který odebíral mobilní telefony, hodinky a šperky ukradené obětem, anebo pod vlivem extrémistických webů. Každopádně si banda za oběti začala vybírat přistěhovalce z Kavkazu a Střední Asie, přepadení si po vzoru skinheadů nahrávala na mobilní telefony a zveřejňovala na internetu, včetně záznamu, jak si oběť nejprve musela v parku vykopat vlastní hrob.” http://www.lidovky.cz/gang-detskych-zabijaku-zavrazdil-az-27-lidi-fi6-/ln_zahranici.asp?c=A120214_092538_ln_zahranici_mtr

  0
  0
 164. Jaroslav Formánek
  9.9.2012 – 22 Elul 5772 v 10:27 — Odpovědět

  Islámský imperialismus:

  Měl mnoho tváří, byl polylitický! Např. nomádští primitivové z Arábie zdevastovali a rozvrátili rozsáhlá irigační zařízení v severní Africe. Na pole zimperializovaných křesťanů pouštěli svá stáda. Vyráběli tak poušť. Totéž platí pro Sýrii, Persii apod. V Persii helfli kolegové muslimů – Mongolové.

  Severní Afrika byla dokonale zemědělsky a obchodně zorganizovaná už za Římanů.

  Dnes si martínková nekoupí rohlík z bohaté úrody v Severní Africe. A samotní lidé tam ve velkém obilí dovážejí, protože obilnice Evropy dávno neexistuje.

  Tady máte přednášku o nepřetržité destrukci civilizovaného světa včetně Persie, imperialismus je pořád ještě hezké slovo, vyšší kultura může posunout něco někam dál (vysoká porodnost díky 100x vyšší úrovni lékařské péče).

  Neislamizovaný svět rovněž degeneroval, Středozemní moře už nebylo bezpečné pro obchod a výměnu informacií a myšlenek.

  Hobby dhimmi martínková to nepochopí, podobně jako muslim má zásadní problém vidět přičinu a následek.

  0
  0
 165. Jiří Čížek
  9.9.2012 – 22 Elul 5772 v 10:51 — Odpovědět

  Paní (fake) Lenko Martínková, možná jste si neráčila všimnout, že Američané podle předem avizovaného plánu přijeli do Iráku udělat pořádek se Saddámem Husainem, odstranit hrozbu pro blízkovýchodní region, vycvičit irácké bezpečnostní pořádkové síly a pak se zase odporoučet. Nebo snad máte dojem, že například shazování Saddámových oponentů se svázanýma rukama na dlažbu z pátého patra budovy nebo v lepším případě hromadné mlácení “namítačů” na dvorku policejních zařízení bylo fajn? A co takhle Halabdža? – vyplynování celého kurdského města, kde zahynula většina obyvatel, včetně žen a malých dětí…?

  0
  0
 166. Jaroslav Formánek
  9.9.2012 – 22 Elul 5772 v 11:17 — Odpovědět

  Těch zločinů Saddáma jsou tisíce. To se tu nedá ani vypsat. Klasický politruk jako martínková nám přijde s tvrzením, že USA Irák podporovala. Nejtěsnější vazby s ním měla ovšem Francie a Rusko, ale to je argumentačně příliš velká nuda. S tím už politruk pracovat neumí a nehodlá.

  Celá rošáda je podstatně složitější a jako obvykle vlastně neřešitelná s ohledem na zájmy Íránu a KSA v regionu. Momentálně poprvé v historii šíitský Irák umožňuje Íránu podporovat Sýrii.

  0
  0
 167. Viola
  9.9.2012 – 22 Elul 5772 v 12:11 — Odpovědět

  Ale no, nejaké trávenie chemickými zbraňami nejakých Kurdov, to povznesenú madame Martínkovú nejako netrápi – zrejme šíti nie sú dosť moslimsky ehm, ako by som to vyjadrila, pluralitní. alebo bolo trávenie šítov iba výrazom islamského pluralizmu:) podobne ako sunniský Taliban nechal umierať hladom šítskych Hazarov, zrejme tiež v rámci pluralizmu.

  0
  0
 168. Jaroslav Formánek
  9.9.2012 – 22 Elul 5772 v 13:19 — Odpovědět

  Nejenom to, v různých částech islámského světa jsou Kurdové definováni jako podlidi. Z nedostatku křesťanů, hinduistů, alevitů a židů tu roli přeci někdo musí hrát. Islám je šikana.

  0
  0
 169. Lenka Martínková
  9.9.2012 – 22 Elul 5772 v 14:05 — Odpovědět

  Koukám, že se nám tu sešla pěkná skupinka humanitárních bombardérů a zastánců “world police”.

  Fakt bych ráda viděla, jak Formánek a Briatková vysvětlují rodině, jejichž děti pobili USA vojáci, že jim nesou demokracii, kapitalismus a svobodu. To by ale nesměli jen sedět doma, ale taky do těch zemí osobně vyrazit a začít vysvětlovat, že tu jsou aby všechny zachránili od útlaku. No, třeba se toho jednou dočkáme, ale moc tomu nevěřím.

  Nebo třeba vysvětlit pozůstalým těchto lidí, že je USA chtěli osvobodit. Protože přece zcela běžnou součástí zajištování bezpečnosti v regionu a odplaty ze zločiny nějakého režimu je pobíjejí nevinných novinářů a dětí, které se snaží pomoc raněným. http://www.youtube.com/watch?v=5rXPrfnU3G0

  0
  0
 170. Martin Konvička
  9.9.2012 – 22 Elul 5772 v 14:37 — Odpovědět

  Když US vojáci “pobijí nějakou rodinu”, je to zajisté strašný průšvih.
  Spousta se jich stala koncem 90. let v Srbsku.

  Když ovšem při bombardování někde v Libyji zahyne muslimská rodina, nemají s tím US vojáci pranic společného – “vy jste je nezabili, to alláj je zabil” stojí v Koránu, a je tím řečeno vše.
  Naučte se, Lenko, islám, a zjistíte, že muslima nejde zabít … ani kdyby se Američané opravdu snažili. Vždy je zabije alláh.

  0
  0
 171. Jaroslav Formánek
  9.9.2012 – 22 Elul 5772 v 15:41 — Odpovědět

  Takhle přesně argumetovali lidi na Západě ve věci íránského šáha. Šáh odmítl vraždit a odešel za blaženého hýkání human right aktivistů.

  Následný režim vraždil skutečně a ve velkém a dodnes to nemá konce.

  Jste jedna z těch jednoduchých alibistických bestií, která toto umožnila.

  Íránská levice pomohla ajatolláhovi k moci a pak šla sama na nůž. Jsou jich dnes plná města Záp. Evropy, USA a Kanady a názor na islám mají úplně stejný jako já či Konvička či Viola. Čím to.

  No a evropská levice dělá úplně totéž, jde na ruku muslimům, aby jednou mohla jít na nůž. Vykládá stejné absurdní pohádky jako martínková.

  Tihle lidi mají možná vysoké školy, ale platí, že jsou absolutně nepoučitelní. Teď půjdou na nůž podobní lidé v Egyptě, Sýrii, v Iráku a Líbyi na noži už jsou. A NIKOMU TO V PODSTATĚ NEBUDE ZÁSADNĚ VADIT, protože jsou všichni zvyklí přičíst cokoliv na vrub USA a Izraeli.

  0
  0
 172. Jaroslav Formánek
  9.9.2012 – 22 Elul 5772 v 15:45 — Odpovědět

  A my s Konvičkou tvrdíme, že je toto obyčejný bílý rasismus PC MC, kdy se záp. zemím a Izraeli měří tím nejpřísnějším možným metrem a těmto “prastarým civilizacím” se neměří prakticky vůbec.

  0
  0
 173. Martin Tomáček
  9.9.2012 – 22 Elul 5772 v 16:05 — Odpovědět

  A stejně to je i s tím “kapitalismem.” Ten totiž muslimům též přináší Alláh. USA jsou Alláhův trest za to, že ho muslimové dost neposlouchaj. Vlastně se dá říct, že všichni, co bojujou proti “kapitalismu” budou alláhem za toto potrestáni. Alespoň, co se islámské ideologie týká.

  0
  0
 174. Jaroslav Formánek
  9.9.2012 – 22 Elul 5772 v 16:34 — Odpovědět

  Taky chudí v islámu jsou spravedlivě trestáni alláhem z koránu za to, že dost dobře nepraktikují islám. Je to absolutně vyvážený. Ale do těchto morálních výšin asi martínková nikdy nedoletí.

  0
  0
 175. Michal Martisko
  9.9.2012 – 22 Elul 5772 v 18:00 — Odpovědět

  http://www.novinky.cz/zahranicni/blizky-a-stredni-vychod/278201-pri-bombovych-utocich-zemrely-v-iraku-desitky-lidi.html

  Ale martínková tvrdila, že tam zabíjejí amíci:P

  0
  0
 176. Jaroslav Formánek
  9.9.2012 – 22 Elul 5772 v 18:07 — Odpovědět

  Martínková je rasistka, když zabíjejí místní, je to OK. Maj na to “doma” nějaký právo jako nacisti, ne?

  0
  0
 177. Lenka Martínková
  9.9.2012 – 22 Elul 5772 v 21:33 — Odpovědět

  Michal Martisko:

  a čeho si myslíte, že jsou útoky na stávající režim důsledkem? Kolik bylo v Iráku sebevražedných útoků ročně před invazí USA, hmm?

  Pokud chcete něco vědět, můžete se začíst do zpráv zde: http://wikileaks.org/irq/

  Formánku, od tebe to sedí. Pěkně jste si dneska s Fišerem na FB stejskali, proč neonacisti nezatočej z muslimákama.

  Tohle jsou zase vaši dětský kamarádi? http://www.lidovky.cz/gang-detskych-zabijaku-zavrazdil-az-27-lidi-fi6-/ln_zahranici.asp?c=A120214_092538_ln_zahranici_mtr

  Nebo tohle? http://navratdoreality.cz/index.php?p=view&id=6370

  Ale zatím jsi nám, Formánku, nevysvětlil, v čem spočívá genialita osvobozování lidí od útlaku a tyranie jejich zabíjením. Víš, že přes 60% těch, kteří byli US army v Iráku zabiti, byli civilisti? Máš ty znalosti, Formánku?

  0
  0
 178. Jaroslav Formánek
  10.9.2012 – 23 Elul 5772 v 02:47 — Odpovědět

  Obávám se, že “neřízená střela” je odsudkem neonacistů. Má to martínková ale problém se čtením.

  Byl Usáma bin Ládin voják nebo civilista? Je martínková podporující terorismus voják nebo civilista?

  Vymyslela US army islámský terorismus? Jaký měla US army důvod zabíjet ty “civilisty”??

  Vymyslela US army spor mezi šíity a sunnity? Je muslim “civilista”, když má za úkol vést ozbrojený džihád proti “nevěřícím” a jiným sektám?

  0
  0
 179. Jaroslav Formánek
  10.9.2012 – 23 Elul 5772 v 02:52 — Odpovědět

  Kolik bojuje v současné Sýrii zahraničních civilistů? Bojuje v Sýrii nějaký zahraniční voják s pověření svého vojenského velení? Vyhlásil nějaký stát Sýrii válku? Kolik zemřelo v Sýrii ozbrojených civilistů tento rok?

  0
  0
 180. Jaroslav Formánek
  10.9.2012 – 23 Elul 5772 v 03:05 — Odpovědět

  Je imám velící z mešity k ozbrojeným akcím a skladující v mešitě zbraně a výbušniny voják nebo civilista?

  Byl prorok mohamed voják nebo civilista? Působili na území Iráku ozbrojení občani jiných států bez povolení irácké vlády? Financovaly tyto občany jiné státy?

  0
  0
 181. Jiří Čížek
  10.9.2012 – 23 Elul 5772 v 06:18 — Odpovědět

  “Gang dětských zabíjáků”? Paní Martínková, proč nám tady předhazujete nějaký jeden vyjímečný případ o zabíjení nevinných lidí, když mučení a zabíjení nemuslimů ve světě islámu je běžnou realitou?
  Navíc – Vy si opravdu myslíte, že Saddám měl i se svými sadistickými syny zůstat u vlády?

  0
  0
 182. Viola
  10.9.2012 – 23 Elul 5772 v 18:30 — Odpovědět

  Podľa nej zrejme áno, a mali mu nechať aj Kuvajt.

  0
  0
 183. San
  13.9.2012 – 26 Elul 5772 v 12:36 — Odpovědět

  salafisti a stupenci sunnitskeho islamizmu vcera aj dnes utocia na americke ambasady. Ale pre Americanov je stale nepriatelom siitsky Iran.

  To vsak neprekvapuje, ak si uvedomime, komu prekaza Iran – imperialistickemu USA, wahhabistickej SA a sionistickemu Izraelu – veru podivna koalicia :)

  0
  0
 184. woodoo
  13.9.2012 – 26 Elul 5772 v 18:45 — Odpovědět

  Ad all Martin Konvička: Víte v čem je Váš problém? Snažíte se o kritické myšlení, to se tedy neodpouští. Z celého Vámi uvedeného a následných reakcí, rádoby erudovaných, mám pocit zraněného lva, který je již stár a napaden příchozími, a je za živa požírán, notabene, tím nejhorším způsobem, žádné slitování.

  0
  0
 185. Jiří Čížek
  13.9.2012 – 26 Elul 5772 v 22:06 — Odpovědět

  Tak hele kámo, tyhle manipulativní triky jakože někdo na působí jako zraněný lev nebo třeba starý unavený tygr jsou už dost otřepané, než aby na ně někdo skočil. Pokud nám tady chceš předvést svoji erudovanost v problematice islámu a zapůsobit na nás jako mrštný, životaschopný hřebec, tak teda do toho! ;)

  0
  0
 186. woodoo
  14.9.2012 – 27 Elul 5772 v 07:46 — Odpovědět

  Ad 184) Čížku, Čížku! Pokud vím, tak do jednoho nočníku jsme spolu tedy nechodili, to jen tak na okraj. Doporučil bych řádně umět číst text, snad pomůže doučování. Argumentum ad hominem, to zde předvádíte celkem často. Ale jak sám jistě dobře víte, jedná se v diskusi o faul. Předně, kritické myšlení, to jest z definice toto: Kritické myšlení, kritický postoj nebo také kritičnost (z řeckého krinein, rozlišovat, posuzovat) znamená schopnost nepodléhat prvnímu dojmu, obecnému mínění nebo naléhavosti nějakého sdělení, nepřebírat naivně tradované názory, nýbrž dokázat zaujmout odstup a vytvořit si vlastní názor na základě vědomostí a zkušeností jak vlastních, tak jiných důvěryhodných osob (zdroj: Wikipedie). Pokud jsem v předešlém příspěvku směrem k Martinu Konvičkovi uvedl jeho problém, spočívající ve snaze mít kritické myšlení, tak z výše uvedeného vyplývá, že v mnohém s ním souhlasím, to jen tak pro pořádek. Mnou uvedený příměr se lvy, tak ten jsem měl možnost shlédnout, opravdu dost brutální záležitost. Čtyři proti jednomu, kterého zaživa požírali, celé to trvalo kolem 6 hodin. Rozhodně jsem tím nechtěl manipulovat. Všimněte si, pokud by byl jen jeden lev oproti jednomu, tak by to z nevětší pravděpodobností dopadlo, že by přežili oba, takhle ale těch mladších bylo celkem čtyři kousky. Stále se vraceje, zpola ho požrali a posléze zlomily i páteř, to pro jistotu. A teď ad rem, mám podobnou zkušenost. Arabů bylo celkem pět, oni v kruhu, já uprostřed. Před tím klavírovali do našich holek, asi jsem se jich nějak dotknul, prostě se mi to nelíbilo, a tak jim to dal najevo. Dokud jsme byli uvnitř hotelu, tak nic. Sotva jsme ale z něj vyšli, tak mne obstoupili a jednu nebo dvě jsem koupil. Pravda, ta druhá přilétla zezadu. Nepřipomíná Vám to něco? Jistě, nemůžu paušalizovat. Nicméně, tohle je jejich způsob uvažování. Naše holky byly a dodnes také pro ně jsou jen děvky, které si mohou brát dle libosti. Sice nejsou jejich, ale to neva, protože jsou u jinověrců, oni z exluzivního klubu. Přeji hezký den. :O)

  0
  0
 187. Jiří Čížek
  14.9.2012 – 27 Elul 5772 v 10:03 — Odpovědět

  Ad 185) Na nočník spolu opravdu ne – ten bych Vám nepůjčil ;)
  Pro příště doporučuju psát jasněji. Nemám ten pocit, že by se tady Martin Konvička prezentoval jako zraněný lev. – Spíš jako tygr odhánějící smečku zmatených hyen.

  0
  0
 188. Karel79
  19.9.2012 – 3 Tishri 5773 v 13:34 — Odpovědět

  Diskuse pánů Pikala a Konvičky jen dokládá moje názory: prvotní spor se nekonečnou salonní debatou rozplizne v jednotlivostech a ideologicky “vyhraje” ten, kdo takovou debatu déle vydrží.A muslimové dále jako rakovina metastazují po světě, jejich ideologie nadále otravuje společenskou atmosféru. Podpora užitečných idiotů je pak k nezaplacení.

  0
  0
 189. woodoo
  24.9.2012 – 8 Tishri 5773 v 15:24 — Odpovědět

  Ad 188) Snad ani není co dodat. Islám se ponejvíce zdá býti jen ideologií. Pro nevnímání sporných aktů je zapotřebí silné indokrinace. :O)

  0
  0
 190. Santos
  16.10.2012 – 30 Tishri 5773 v 19:37 — Odpovědět

  Väčšina z Vás z Vás vie o islame veľké guľové.
  Myslia si že saláfizmus a wahábizmus je islam.
  Tieto dve sekty robia zlé meno celému islamu:
  Nehnevaj sa Lukáš ale o islame vieš veľké guľové.
  PREČO propaguješ názory wahábistickej sekty a vydávaš ich za islam?
  Wahhabistický kult byl odsouzen jako kacířství muslimskými zeměmi více než 60krát.
  „Všichni si myslí, že islám je toto fanatické náboženství, ale není,“ pokračuje Loftus. „Myslí si, že islám – saudská verze islámu – je typický, ale není.
  Ale když Saudové zbohatli, koupili si spoustu mlčení. Je to velmi krutý kult. Wahhabismus byl praktikován pouze Talibanem a v Saudské Arábii – tak extrémní je. Skutečně nemá nic společného s islámem. Islám je velmi mírumilovné a tolerantní náboženství. Vždy měl dobré vztahy s židy v prvních tisíci letech své existence.“
  Mystický islámský proud súfismu a jeho snaha dostat se do blízkosti boha nebo s ním splynout je v ostrém kontrastu s džihádistickým salafistickým či wahhabistickým proudem, který je vyzbrojen smrtícími zbraněmi, káže podvodnou doktrínu džihádu a perverzní snímání mučednictví, za páchání bezpočtu násilných činů. Není divu, že oběti salafistických džihádistů tvoří většinou lidé z řad ostatních pacifistických forem islámu, včetně především súfistů.
  Zatímco sofisté uctívají svaté a k jejich praxi patří teatrální obřadné modlitby, salafisté to odsuzují modlářství jakékoliv netradiční formy uctívání. Vyzývají také k vytvoření islámské politické vlády a nastolení přísného zákona sharia. Súfismus je domovem velkého spirituálního a hudebního dědictví islámu, o kterém islámští učenci říkají, že je vnitřní, mystickou či psycho-spirituální dimenzí islámu, starou stovky let.

  Jeden súfijský učenec popsal podstatu súfismu takto: „Zatímco všichni muslimové věří, že jsou na cestě k bohu a dostanou se blízko k bohu v ráji – po smrti a „posledním soudu“ – súfisté věří rovněž, že je možné dostat se k bohu a zažít tuto blízkost – za života. Navíc získání znalostí, které s takovou blízkostí boha přichází, je samotným účelem stvoření. Zde zmiňují hadith qudsi, ve kterém bůh uvádí „byl jsem skrytým pokladem a miloval jsem, že budu známý, takže jsem vytvořil stvoření, abych byl poznán“. Tudíž pro súfisty již existuje hybná síla, nepřetržitá přitažlivost v jejich srdci vyvolávaná bohem, která je táhne, v lásce, směrem k bohu.“

  Mystický islámský proud súfismu a jeho snaha dostat se do blízkosti boha nebo s ním splynout je v ostrém kontrastu s džihádistickým salafistickým či wahhabistickým proudem, který je vyzbrojen smrtícími zbraněmi, káže podvodnou doktrínu džihádu a perverzní snímání mučednictví, za páchání bezpočtu násilných činů. Není divu, že oběti salafistických džihádistů tvoří většinou lidé z řad ostatních pacifistických forem islámu, včetně především súfistů.

  0
  0
 191. Jiří Čížek
  17.10.2012 – 1 Heshvan 5773 v 15:12 — Odpovědět

  Takže vážený, vážená nebo co jste:
  Pro islám žádné abrakadabrakasúfismus neplatí. To, jak pojímat islám a jak se nechat vést po životní cestě ve jménu Alláha je celkem zřetelně popsáno v Koránu a hadísech.
  Súfisté oslavují svaté, což je v naprostém rozporu s učením Koránu, které naprosto jasně vystupuje proti “přidružování k Alláhu”.
  Mimochodem – Saúdská Arábie se svým národem “vyvolených” (psáno v Koránu) je právě tím vzorem a “hybnou” pákou toho, jak má vypadat islám.
  Možná jste tím kdo dobře rozumí súfismu, islámu však nikoliv.

  0
  0
 192. Martin Konvička
  25.10.2012 – 9 Heshvan 5773 v 19:35 — Odpovědět

  Jakýsi Santos říká

  “Nehnevaj sa Lukáš ale o islame vieš veľké guľové.”

  … a to prosím říká příteli Lhoťanovi, který byl muslimem 15 let, dělal Korunní Podržtašku místním imámům, jako “odborníka” si jej s oblibou zvala média, absolvoval hádž a dokonce mu, jako tehdy už umírněnému …

  Potřásl Rukou Emír Obama

  Ach jo.

  0
  0

Zanechat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *


Můžete používat následující HTML značky a atributy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Předchozí článek

Chybu nevidím, ale něco mi tu smrdí

Další článek

Nový rok zahanbuje