Zdroj: Shekel

Bylo to těsně po šábesu, alespoň u nás doma, kde také nejsme žádní obdivuhodí šabat šomerim, žádná hvězda na obloze ještě nebyla, měsíc vůbec ne, dva měsíce také ne a já měl nepřijatý hovor od pana Aarona Gunsbergera a zprávu na Facebooku, zda se mě něčím dotknul.

Pravděpodobně narážel na rozhovor s Amirem Segerem, kde se Amir vyjadřuje nelichotivě ke “košernosti” King Solomon.

Rád bych mu touto cestou odpověděl: Ničím, jste se mě nedotkl!

Nicméně jeho otázka má dvě hodnoty, jako samozřejmě všechno:

1)      Že  pokud vedle militantního Eretzu čte také i všechny příspěvky na Shekelu, věděl by, že prostor vyjádřit se k danému tématu dáváme každému. Pokud má konstruktivní připomínku, sem  s ní. Pokud má zájem jenom někoho urážet slovy “dement tlustej” (jak vidno v komentu pod článkem) – mimochodem Amir za poslední dobu hodně zhubl a řekl bych, že co se týká poměru váhy a výšky, tak je nyní na index BMI štíhlejší než pan Aaron Gunsberger – to jenom na upřesnění vstupních a výstupních dat. Jenom chci říct, že Shekel je dítě, protože i ředitel je velké dítě a děti – alespoň ty moje dvě – věří v ušlechtilé cíle a věří, že by se mělo diskutovat, a že když se mi něco nelíbí a raději to smažu  ze skupiny na Facebooku – i přesto, že skupina se nazývá “NEZÁVISLÁ” – tak já tvrdím, že je závislá na tom, že chce být nezávislá. Ale pravda je někde jinde – pravda je ta, že nikoliv monolog nebo dialog, ale naslouchání vede k porozumění.

2)      Když Amir Seger řekne, že něco není KOŠER, je ihned nazván dementem , i přestože podnik už má jisté reference z minulosti, aniž by se dále hledaly argumenty – to příliš košer není! Podobně, jako když  Hana Mayer nazve jako neKOŠER něco, co  existuje ani né tři měsíce (a ona se narodila jako KOŠER?), že fanoušci na Facebook stránky Shekel jsou fašisti, protože je jich je tolik (oproti Eretzu), mohu sem nasdílet PRINT SCREEN ze Skypu, ale myslím že to nebude nutné.  Možná že málo košer bylo, že jsem Amira hned během rozhovoru nepožádal o argumenty pro to, co o King Salomon tvrdí. Ale to lze napravit rozhodně lépe než komentem o dementech.

Tak se pozastavuji nad tím, co vlastně židé jsou zač? Stejní lidé, nadaní od Boha svými geny, se kterými by se však nemělo zacházet jinak, než s ostatními lidmi.  Učit a vyvíjet se můžeme všichni. Dokonce i košernější argumentací. Rád bych se k tomu časem dopracoval.

Autor: David Fábry

5 Komentářů

 1. a.g
  10.12.2012 – 26 Kislev 5773 v 15:47 — Odpovědět

  Bylo to přesne 20.33 ale to je uplně jedno.

  0
  0
 2. Antonín Blažek
  11.12.2012 – 27 Kislev 5773 v 02:20 — Odpovědět

  Tak mě napadá jestli oni ti židé to s tím košerováním tročinku nepřehánějí. Jsem vepřožrout od nepaměti. Řekl bych, že je vepřové maso dnes zdravější než to toxické hovězí. Měl jsem tu čest setkat se s lidma co vepřové nejedí. No teda oni jsou přesvědčeni, že ho nejí. Kupují různé masné výrobky a domnívají se, že hovězí salám je jen z hovězího masa atd. S takovýma se dá ještě vyjít když je v jejich bludu necháte žít. Jsou ale takoví co jdou dál a maso nejí vůbec. Tak od těch šupem pryč. Prolezou vám lednici a to aby člověk před jejich návštěvou schoval i mléko “pro” kočky.
  No a když jste přesvědčení, že maso ani v hrnci kde se mléko vařilo tak si to dělejte podle sebe a nechť Vám chutná co si uvaříte podle vašich pravidel.
  PF 2012 přejí Mayové

  0
  0
 3. Antonín Blažek
  13.12.2012 – 29 Kislev 5773 v 17:34 — Odpovědět

  No upřímně myšleno, čekal jsem na https://www.shekel.cz/ k předeslanému tématu “košer” zajímavou a smysluplnou diskusi. Ve svých kristových letech jsem se dozvěděl o sobotě a zdravotním zákoně. Ale až tady jsem se dozvěděl proč se vepřové maso jíst nemá. Myslím, že o tom zasvěceně psal nebo povídal Achab.
  PF 2012 přejí Mayové

  0
  0
 4. danny
  14.12.2012 – 1 Tevet 5773 v 05:18 — Odpovědět

  A Antonine treba,,vnimat”smile.Skrze profalesne ,,kopytko”prasatka som sa dostal k versu Z133,1,,jake dobro,jake blaho…kdyz bratia ziju v jednote..”smile.

  0
  0
 5. Pavla
  5.10.2021 – 29 Tishri 5782 v 16:31 — Odpovědět

  On se nám pan Gunsberger hezky vybarvil. Teď yyplavaly na povrch jeho podvody s respirátory, pomlouváním a lhaním: https://www.youtube.com/watch?v=qw-1qRvjpow

  0
  0

Zanechat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *


Můžete používat následující HTML značky a atributy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Předchozí článek

Dozvuky pogromu v Jedwabném

Další článek

Diskuze o islámu a českých muslimech Valašské Meziříčí