Zdroj: Shekel

Vážení a milí čtenáři Shekel,

vzpomínky Chanana Bachricha ještě neskončily, a rád bych se tímto omluvil všem čtenářům, hlavně Chananu Bachrichovi a paní Bartoňové, že jsme vzpomínky, kde zbývají k uveřejnění do konce ještě 3 kapitoly, zatím nedokončili. Redakce, která má na starosti Vzpomínky Chanana Bachricha (Klára Fábry), má nyní hodně starostí a péče především o děti :-)

Vše se pokusíme napravit v nejbližších týdnech.

Mezitím bych prázdnou mezeru rád vyplnil Vzpomínkami svého dědečka Pavla Fábryho, který je pro mě před svou smrtí napsal.

Úvodem: Pavel Fenyvesi Fábry (narozen 25. 9. 1906 v Budapešti; zemřel v roce 1998 v Praze) pocházel ze tří bratrů (Valér a Tibor). Vystudoval Ekonomii v Zurychu, nicméně vzhledem k místním poměrům se musel živit jako účetní či zámečník v ČKD. Mluvil česky, slovensky (dokonce lépe než česky), německy, anglicky, francouzsky a samozřejmě maďarsky. Jistě by byl velmi šťastný, pokud by jeho Vzpomínky četlo co možná nejvíce lidí.

Rád bych vás tímto požádal, pokud byste věděli o někom, kdo by rád publikoval své vzpomínky (na válečné, poválečné či jiné historické období), abyste nám či dotyčnému dali vědět – rádi jeho materiál otiskneme.

Děkuji všem za pochopení, podporu a pomoc.

Autor: David Fábry

Korektor: Jaroslav Kysilko4 Komentářů

 1. Gvurele
  28.9.2010 – 20 Tishri 5771 v 17:51 — Odpovědět

  Je to moc pěkný. Já se snažím léta mojí matku přemluvit, aby napsala vzpomínky. Nejsou židovský, ale válečný a poválečný (kulacký), tou krásnou češtinou, co už ubývá, ale zatím se nedaří. Gabriela.

  0
  0
 2. 28.9.2010 – 20 Tishri 5771 v 18:02 — Odpovědět

  Gabrielo, kdyby se Vám podařilo maminku přesvědčit, bylo by to super a naše redakce je rozhodně PRO :-)
  Děkujeme za přízeň.

  0
  0
 3. 29.9.2010 – 21 Tishri 5771 v 15:28 — Odpovědět

  Velice s Davidem souhlasím – zachovat příběh !! To je velký cíl a velká zásluha … -acb-

  0
  0
 4. Bartonova
  13.10.2010 – 5 Heshvan 5771 v 22:33 — Odpovědět

  Děkuji za článek. Vzpomínky Vašeho dědečka jsou moc zajímavé.

  0
  0

Zanechat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *


Můžete používat následující HTML značky a atributy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Předchozí článek

Izrael kvůli realitnímu trhu zvýšil základní úrok na dvě procenta

Další článek

Vzpomínky I. – Pavel Fenyvesi Fábry