Zdroj: huffingtonpost.co.uk

Muslimky se obětmi nábožensky motivovaného násilí v Británii stávají častěji než muslimové, tvrdí studie birminghamské univerzity.

Zpráva, vypracovaná pod vedením dr. Chrise Allena uvádí, že 58% islamofobních útoků na britských ostrovech je namířeno proti ženám. V osmdesáti procentech případů se náboženská identita napadených dala rozeznat podle oblečení.

Respondentky se setkávaly s příležitostným verbálním napadením na ulici, zastrašováním a výhružkami na veřejných místech; jednu z žen ve vysokém stupni těhotenství řidič po výhružkách schválně přejel autem. Věk napadených žen se pohyboval ve věku od -náctiletých po padesátnice z různých etnik.
Shodují se v tom, jaký vliv na ně otevřené projevování nenávisti mělo: staly se úzkostnějšími na veřejných místech nebo i doma, pokud napadení proběhlo v jejich bytě nebo v místě bydliště. Některé se svěřují s pocity hněvu a šoku. Jejich zkušenost nevyhnutelně vedla k pocitům vyloučení a separace. Jak řekla jedna z respondentek: “Začala jsem zkoumat svou identitu: jsem britská, nebo bangladéšská muslimka?”
Autorka: Karíma Sadio

15 Komentářů

 1. Martin Konvička
  8.12.2013 – 5 Tevet 5774 v 21:21 — Odpovědět

  Chuděrky nebohé, až se mi srdce usedá !

  A chce se ptát – jsou oběťmi islámských pedoprzničských (“grooming”) gangů britští nemulimští chlapečci, nebo holčičky? Ty tváře muslimek a konvertitek polité kyselinou se týkají mladých mužů, nebo mladých žen? Manželky muslimů zašantročené do ciziny jsou častěji káfirské ženy, nebo káfirští muži?

  Začali jste válku, Karímo – a nedodržujete ženevské konvence.
  Nedivte se. Sorry.

  0
  0
 2. J.Formánek
  8.12.2013 – 5 Tevet 5774 v 21:25 — Odpovědět

  Bangladéšská muslimka, jo? Východní Bengálsko nebylo tak movité, aby si mohlo dovolit placení ponižující diskriminující džizji muslimským ýbrmenšům a gestapákům. A tak přestoupilo pod tlakem zahraničních vydřiduchů na “islám”.

  Movitější Západní Bengálsko si udrželo podstatně veselejší a vzdělanější hinduismus. Nicméně se tam po tom islámském totalitním šoku ujal i bolševismus.

  Islám je totalita vynucená okolnostmi. Je na čase ji poslat zpět dom do Arábie a obnovit vitálnější a šťastnější tradice vlastního domova.

  Džej hind, islam go to hell!

  0
  0
 3. ice
  8.12.2013 – 5 Tevet 5774 v 21:49 — Odpovědět

  Větší blábol jsem nečetl … ošklivé pohledy vadí, ale mlácení, mrzačení, ženské obřízky a podobná svinstva jsou v pořádku? Když se jim v Británii (potažmo v Evropě) nelíbí můžou táhnout domů.

  0
  0
 4. Izak
  8.12.2013 – 5 Tevet 5774 v 22:00 — Odpovědět

  Ni kdyz islam hlasa smrt jinoverum, tak se neni co divit, ze na ne lide pokrikuji …. treba se ti lide boji, ze maji schovanou vybusninu a hodlaji si hrat na lemmingy ;-)

  0
  0
 5. J.Formánek
  8.12.2013 – 5 Tevet 5774 v 22:46 — Odpovědět

  KS, nacismus a bolševismus nám bohatě stačil. Chceme pauzu. Jestli vás baví islám, vycestujte do nějaké vzdálen či blízké islámské destinace. Ač hodní, jsme zcela “islamofobní”. Příště budeme též totálně zlí. Máme na to právo, po nacismu a bolševismu….fuck islam, fuck snobs, establishment and huyers.

  0
  0
 6. dada
  8.12.2013 – 5 Tevet 5774 v 23:35 — Odpovědět

  Je fakt, Karimo, že jsem trochu čekala, že aktuálně rozeberete situaci ve Středoafrické republice, to by mě docela zajímalo z Vašeho pohledu.

  0
  0
 7. Petr Pospíšil
  9.12.2013 – 6 Tevet 5774 v 09:02 — Odpovědět

  Jeden nevraživý pohled islámofoba na zapytlovanou muslimku vydá za tisíc uřezaných klitosisů. To je jasné…

  0
  0
 8. Petr Pospíšil
  9.12.2013 – 6 Tevet 5774 v 09:26 — Odpovědět

  Mimochodem, když ta parazitní muslimská organizace “Pověz Mamince” (..že musulmánkům zase ubližují), vydala seznam cca 200 strašlivých islamofobních útoků v UK po rituální islámské vraždě L.Rigbyho, tak z toho vylezlo 99% nadávek na internetu a nejhrůzostrašnější byl útok jedné 80 leté britské babičky, co před mešitou vykřikovala, ať táhnou domu.
  Nemuslimové jsou v Britanistánu rituálně podřezáváni, nemuslimské děti cíleně zotročovány a znásilňovány, fyzicky napadáni v samozvaných šaria zónách atd. Nakonec i ty muslimky jsou nejvíce ohroženy ze strany islámských fašistů. Obřízkou, bitím, nucenými sňatky, zavlečením do ciziny atd. Ale česká muslimka nám bude tlačit, jak je musulmánkům ubližováno. Nicméně dá se očekávat, že členka klanu tohle přeci nevidí, neslyší a bude raději šířit lživou propagandu. Ostatně jmenuje se to džihád a jest poviností každého muslima…

  0
  0
 9. Ferda
  9.12.2013 – 6 Tevet 5774 v 09:36 — Odpovědět

  “Jejich zkušenost nevyhnutelně vedla k pocitům vyloučení a separace.” – Co to melete za hovadiny??? Islám je ULTRATOTALITNÍ FAŠISTICKÉ PERVERZNÍ ANTIHUMÁNNÍ SVINSTVO, které mimo jiné dává svým obřezaným ovečkám status nadřazenosti nad “dhimi”!!! Ale co se divím – to co předvádíte je klasické ublíženecké kňourání musláčů, zcela běžné po celém světě!!! Pokud to máte v kebuli v pořádku (o čemž silně pochybuju), tak se příště zaměříte na MUČENÍ muslimek “vlastníma” lidma – bití, obřezávání, nucené sňatky, zákazy všeho druhu,vyhrožování všeho druhu – pokud budete důsledná a k sobě upřímná zjistíte, že klíčovým VINÍKEM JE ISLÁM!!!

  0
  0
 10. Erich
  9.12.2013 – 6 Tevet 5774 v 12:00 — Odpovědět

  Ad 8. Pro upřesnění:

  Nejdříve byl ubodán kmet před mešitou a pár nepovedených výbuchú a? A ticho po pěšině – informace o tomto až v říjnu, v netu zasuté.

  http://www.novinky.cz/zahranicni/evropa/316873-ukrajinsky-student-priznal-vrazdu-muslima-i-atentaty-na-mesity.html

  A také jak koukám, debata pod článkem smazána – bylo jen pár komentů většinou ještě schvalovacích.

  Ovšem o tom co následovalo posléze, víme z mnoha článků a nespočítaně soucitných komentářů.

  http://www.google.cz/search?q=voj%C3%A1k+rigby&btnG=Hledat&oe=utf-8&rls=org.mozilla%3Acs%3Aofficial&client=firefox-a&gws_rd=cr

  Tolik k procentům.

  K podstatě článku informujícího o tom, že se člověk může stát cílem pruzení zpruzených prudentů právě na základě svého oblečení, tak zde je k tomu pregnantní komentář. Zde tedy píší, že kdo se nevhodně chová k ženě kvůli jejímu oblečení, měl by být vykopán a já s tím tentokrát kupodivu souhlasím:

  http://eportal.parlamentnilisty.cz/Articles/5007-muslimove-v-bruselu-jsou-zvirata-zena-v-letnich-satech-je-pro-ne-duvod-pro-oplzle-urazky-vyzenme-je-dokud-je-cas-.aspx

  Nebo máme jeden metr pro milenku a druhý pro manželku????

  0
  0
 11. woodoo
  9.12.2013 – 6 Tevet 5774 v 12:16 — Odpovědět

  Už je to tu zase, selektivní slepota. “O)

  0
  0
 12. Petr Pospíšil
  9.12.2013 – 6 Tevet 5774 v 12:41 — Odpovědět

  Ne, jen islám, ale to je vlastně to samé. Ty méně zaslepené konvertitky si to občas i uvědomí, ale okamžitě si to omluví tím, že vyvažují tu islámofobii…

  0
  0
 13. Martin Konvička
  9.12.2013 – 6 Tevet 5774 v 18:10 — Odpovědět

  Erichu, vy popleto, jeden metr pro manželku a jiný pro milenku má většina záletníků – jinak by nebyl důvod k záletům, žéano.

  Jinak ale – ad “ukrajinský student atd. – vám zase, zase a ještě jednou zase uniká prostinká otázka: “Kdo začal?”

  Mohamedáni vybili židovskou osadu Chajbar někdy kolem (jsem línej to hledat) toku 640. Na Ukrajině řádili, a občas dokonce “vládli” prakticky non-stop někdy od 14. do 18. století. Londýnské metro, tuším, bouchlo roku 2004. Antverpské Židy úspěšně mlátí od 90. let.

  Líbí? Chcete být na potkání mlácenej, abyste zústal “spravedlivej”?
  Vaše volba, ale NETAHEJTE DO TOHO OSTATNÍ LIDI.

  0
  0
 14. Erich
  10.12.2013 – 7 Tevet 5774 v 09:49 — Odpovědět

  Ad 13 Martine, pokud používaná měřidla neměří stejně, končí to průšvihem. Věř mi, že když jsem viděl ty militantní islamisty, docela jsem pěnil. Jenže stejně tak odmítám plesat nad dalšími, stejně se chovajícími idioty – těmi našimi, jenom proto, že chodí do mého klubu. Je to principielní záležitost, s vírou či nevírou to nemá nic společného.

  Martine, ty jsi mentálně “Íčkovec” – tak rád používáš hesla jako “Kdo nejde s námi, jde proti nám”, buď a nebo že? Víš, ono ale platí i toto “Kdo nejde s námi, jde prostě jinam.”

  0
  0
 15. Martin Konvička
  10.12.2013 – 7 Tevet 5774 v 13:18 — Odpovědět

  “Kdo nejde s námi, jde prostě jinam.” — jistě.

  Například: kdo se nezastane slabších proti útlaku, toho kola dějin semelou prostě proto, že časem na něj přijde řada.

  Studuj dějiny holokaustu, ale studuj je pořádně. Ti rabínové a šéfové žid. obcí prostě šli taky, sice až poslední (neb nejdřív vyzývali ke “klidu a kázni”), no ale šli.

  Tož si, děti, choďte “jinam”.

  0
  0

Zanechat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *


Můžete používat následující HTML značky a atributy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Předchozí článek

Důvody ČNB

Další článek

Progresivní paranoia