Zdroj: idnes.cz

Důvodů hned několik. Je důležité, když se zvednou úrokové sazby, kdo z toho bude těžit a kdo prodělávat. Samozřejmě, tím, že Petr Kellner dostane své peníze v EURECH (za O2), ale budou nám tiskové zprávy předkládat dolary, aby zisk nebyl tak okatý (i spolupráce s ČNB), přesto platba proběhne v EURECH, což samozřejmě vychází v potaz, zda nekontrovatelní pánové z ČNB nebyli jako skoro všichni politici podplaceni?!

Je jednodušší v tolik politicky nepřehledném ovzduší, kdy i vlastní politici pokud neví, že jsou nahráváni, pomlouvají za zády v přítomnosti ostatních politiků a tzv. vypnutých kamer, na z první republiky posvátném území parlamentu a tolik nedoceněné demokracie, presidenta který je do fce zvolil, podplatit guvernéry ČNB, než Vláda.cz.

Musíme se také zamyslet, proč takové úrokové sazby zaplatí? Samozřejmě, hádáte správně, Vy občané, že Vám za 3 až 4 měsíce zvedneme úrokovou sazbu (aby se zase zaplnily banky, které teď vyprázdníme) a všichni naši byznysmeni, kteří dováží v EURECH, ti hlavně, aby si zase o něco snížili marže.

Ale náš stát, by tu měl být hlavně pro ty ostatní a ne jednotlivce, jako to mu je od války stále, 89 nezměněno, jenom jediný rozdíl je ten, že můžu vydat tenhle článek, zatím, a koupit si banán bez fronty (taky zatím). To, že nás necháte mluvit, ale rozkrádáte naši zemi, si ale už líbit nenecháme!

Podstatné však je, že stát by měl dát lidem rovné příležitosti a ne příležitosti jenom tzv. rovným.

Když už konečně peníze začnou být až to druhý a Ti druzí začnou býti prvními?

Autor: David Fábry

6 Komentářů

 1. Michal Foršt
  8.12.2013 – 5 Tevet 5774 v 14:37 — Odpovědět

  “The world is governed by very different personages from what is imagined by those who are not behind the scenes.” Benjamin Disraeli

  0
  0
 2. Michal Foršt
  8.12.2013 – 5 Tevet 5774 v 14:37 — Odpovědět

  Tož tak.

  0
  0
 3. woodoo
  10.12.2013 – 7 Tevet 5774 v 20:12 — Odpovědět

  Původně jsem reagovat nechtěl (to snad ani za komentář nestojí), ale co je moc to je moc. O úrokové sazby, primárně, zcela jistě nejde. Jen o manipulaci s měnovým kurzem. Úrokové sazby jsou na minimu, tak s nimi již není jak hýbat, to bychom se taky mohli dostat až do mínusu. Jediné, co z hlediska cílování na inflaci zbývá, tak je umělé oslabení koruny. To je to, co ČNB spáchala. Ach jo!!! “O)

  0
  0
 4. 10.12.2013 – 7 Tevet 5774 v 22:49 — Odpovědět

  @Woodoo: Nemáte tak zcela pravdu, ale já jsem se špatně vyjádřil. Koruna oslabila, ale rezervy abychom reálně navýšily, nejenom tiskem dalších bankovek, je potřeba, občany donutit aby peníze vracely zpět bankám – tzn. pokud Kellner vydělal na oslabení koruny a k tomu vydělalo pár spekulantů v čele s radou ČNB (která zase tak nespekulovala) je dalším krokem k návratu peněz do bank, zvýšení úrokových sazeb. Podle Vás to nesouvisí? Uvidíte že se v horizontu cca 4 měsíců zvýší!?! Protože lidé v ČR jsou zadlužení (převážně hypotéky) a potřebujeme z nich vyždímat co nejvíc! Pokud totiž oslabí koruna, nemohu dlouhodobě držet úrokové sazby na 0%!

  0
  0
 5. Michal Foršt
  10.12.2013 – 7 Tevet 5774 v 23:18 — Odpovědět

  Sice chápu, že problém zvaný slangově “gender” je sice v českých zemích stále v určitých (bílých) kruzích populární, i když už to tak netáhne, jako před 7 roky.

  Že by ale aspoň v hovorové mluvě došlo k přepólování maskulin na feminina při zachování původních tvarů substantiv, o tom podle všeho neví ani podnikatelské sufražetky z ROSY.

  0
  0
 6. Michal Foršt
  10.12.2013 – 7 Tevet 5774 v 23:19 — Odpovědět

  A nebo je to ta občana?

  0
  0

Zanechat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *


Můžete používat následující HTML značky a atributy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Předchozí článek

Žena za oponou...

Další článek

Muslimky v Británii ohroženější než muslimové