Zdroj: Shekel

Víme všichni, že tarifní džungle mobilních operátorů je jen úmysl, aby zákazník ztratil orientaci a platil a platil a …

Ovšem to co s daty v zahraničí předvádí Vodafone v posledních týdnech ve mně už probouzí úvahu, že snad ztratili přehled i samotní manažeři tohoto operátora. Vodafone měl sympatickou službu nazývanou Vodafone data passport která vám za poplatek asi 350 Kč umožňovala po Evropě používat data za stejných podmínek jako doma po dobu jednoho měsíce. Na dovolenou naprosto dostatečné. Takže když jste doma měli balíček např. 600 MB dat, před dovolenou jste vyčerpali 100 MB, pak jste si koupili Vodafone data passport, tak jste v zahraničí mohli vesele bez jakýchkoliv restrikcí pokračovat a když jste dosáhli 600 MB, tak došlo jen ke snížení rychlosti a data jela dál, bez jakéhokoliv příplatku. Pro mě to byl velmi dobrý argument, abych již nepoužíval karty místních operátorů a rád jsem Vodafonu tu službu zaplatil. Ale tyto časy skončily.

Nejdřív Vodafone omezil tuto službu pouze na staré tarify, takže noví zákazníci měli smůlu. A pak ji v půlce července (tedy uprostřed turistické sezony!) náhle zcela zrušil, nejdříve bez náhrady. Teprve po několika dnech přišel s náhradou zvanou Připojení ze zahraničí, kdy si na měsíc můžete koupit pro zahraničí 300MB dat za 369 Kč. Po vyčerpání pak nedochází k žádnému snížení rychlosti, ale buď si to zakoupíte znovu, nebo si budete připlácet za každý MB 5Kč. Prostě zdražení jako hrom, ale bohužel jsou pořád levnější než ostatní žraloci na našem trhu.

Vodafone vám taky nabídne Připojení na den za 89 Kč, kde máte 50MB. Myšleno na krátké cesty. Ale nějak mi uniká smysl, když Vodafone za 69 Kč nabízí Roaming za den, v rámci kterého přijímáte v zahraničí hovory zdarma, odchozí hovory se řídí vaším domácím tarifem a k dispozici máte 100 MB dat, tedy dvojnásobek. A po jeho vyčerpání nic nepřiplácíte, ale jen se sníží rychlost.

Připadá mi to prostě, že v té společnosti neví levá ruka co dělá ta pravá.

Autor: Tomáš Flaška

Žádný komentář

Zanechat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *


Můžete používat následující HTML značky a atributy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Předchozí článek

Proč pláčeme a pro co ?

Další článek

Proč neexistuje vlna soucitu s námi židy?