Zdroj: Shekel

Sociální demokraté na začátku února uvedli, že budou v předvolební kampani šetřit. A nyní si půjčili 180 milionů korun v kampeličce.

Patrně tuto půjčku přidají k těm již dříve avizovaným 160 milionům Kč, které chtěli původně za kampaň utratit. Celkem to tedy bude slušných 340 milionů korun, které padnou na vytoužené, byť zatím nejisté vítězství ve volbách.

Pravdou je, že sociální demokraté zase tolik neriskují, neboť příjmy ze státní pokladny po proběhnutých volbách, ať už to pro ČSSD dopadne jakkoliv, z větší části jistě pokryjí tuto půjčku. Navíc není pochyb o tom, že se nejedná v rámci kampeličky o klasický finanční produkt, tím spíše, že se dotyčná kampelička primárně zaměřuje na drobné klienty, a je možné předpokládat, že podmínky půjčky budou pro obě strany více než výhodné.

Kromě toho, že se jedná o relativně velký balík peněz na předvolební kampaň, je však na celé sumě velmi zajímavá ještě jedna okolnost. Tou je právě samotný podíl vlastních a půjčených peněz na „podnik“, který může, ale nemusí přinést kýžený zisk. Za povšimnutí jistě stojí fakt, že si ČSSD prostě uspořádá předvolební rejdy za peníze, z nichž více než polovinu tvoří půjčka. A to je celé jádro věci. Samozřejmě by bylo možné předvolební kampaň uspořádat za peníze, které mají sociální demokraté k dispozici na účtech, ale proč si nepůjčit a neudělat si mnohem větší párty.

Z plánovaných kroků v oblasti české ekonomiky, které ČSSD chystá v případě svého volebního triumfu, také není zcela jasné, kde na všechny ty sliby chce sociální demokracie vzít finanční prostředky. A způsob financování její předvolební kampaně nám dává vcelku jasnou odpověď. Sociální demokraté si klidně půjčí a budou tak nadále zadlužovat naši zemi. Ještě výstižněji by se dalo říci, že již po uši zadlužená Česká republika s varovným schodkem státního rozpočtu se může pod vedením ČSSD pouze propadnout ještě mnohem hlouběji. A to do hloubek tak propastných, že bychom při svém sestupu níže a níže mohli klidně natrefit na tonoucí Řecko.

Autor: Jaroslav Kysilko

Přečtěte si také od autora: Mzdy klesají, dluhy rostou a ČSSD slibuje

1 Komentář

  1. boban
    21.3.2010 – 6 Nisan 5770 v 09:50 — Odpovědět

    Používám FIO jako svou banku. A to pro to, že má všechny běžné transakce zadarmo. Ale tímhle mě naštvali. Budu je nadále používat na běžný platební styk, ale vše, co jsem měl jaksi bokem odložené na FIO kontu a trochu lépe úročené, tedy jsou to i větší sumy, tímto okamžikem přesouvám jinam.

    0
    0

Zanechat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *


Můžete používat následující HTML značky a atributy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Předchozí článek

Čtěte smlouvy

Další článek

Jak se z Petry Linhové stala Oranit Machluf