Zdroj: Shekel

Nedávno jsem slyšela názor, že je velká škoda, že se čeští muslimové nějak neorganizují. Oni se organizují, ale v naší zemi je několik skupin. Pořádají se výstavy, sezení a diskusní večery. Lidé, kteří se chtějí setkávat, se setkávají.

Víra v Boha nepotřebuje žádnou organizaci. Věřící si zorganizuje svůj vztah s Bohem sám v duši  a v srdci.

Každé sdružování sebou nese vždy povinnosti. Člověk by měl žít tak, aby se za sebe nemusel stydět.

Za muslimy v České republice vystupuje Islámská nadace, která je za to placená. Pozorným sledování této organizace zjistíte, že vlastně nic nezjistíte. Činnost je veškerá žádná. Lidé by se měli setkávat s chutí někoho potkat a někomu pomoci.

Já jsem měla při několika návštěvách vždy pocit, že je tam někdo nový vždy navíc. Jelikož nenosím “hijáb” neboli pokrývku hlavy, jsem nežádoucí. Možná, že díky tomuto doplňku oblečení jsem nebyla posuzovaná jako řádná muslimka.

Při první návštěvě mešity na Černém mostě jsem zažila šok, neboť během modlení ke mě přiskočila jakási “asistentka” a začala mne “štelovat” jak se mám správně modlit. Podotýkám, že jsem se mockrát modlila v mešitě v Sharjah ve Spojených arabských emirátech a mojí nejlepší kamarádkou je asistentka imáma v Dubaji. Nikdy mi neřekla, že bych snad “špatně” stála. Připadá mi úsměvné, že se dbá na vnější dojem a nikoliv na chování člověka. Budeme si tedy v naší zemi hrát na islám jen tím, že budeme předpisově oblečeni? Nebo se budeme chovat jako muslimové a pomáhat si.

Muslimové se nepotřebují sdružovat, muslimové potřebují normálně žít a mít pocit, že jsou rádi spolu. Proč je v naší zemi tolik muslimských organizací? Proč vzniká tolik soukromých modliteben? Zamyslete se. Asi něco nefunguje. Otázka: “Proč?”

Nechci, aby si lidé mysleli, že trpím stihomamem, ale delší dobu mám pocit, že mě někteří lidé sledují, co dělám, jak se chovám a co píšu. Já žiji pro islám a ne pro odbory.

Islám není nebezpečný, jen s ním někteří lidé neumí nakládat a potom se ho ostatní bojí. Nedivím se lidem, že se ho bojí, když lidé, kteří jsou placení za to, aby zastupovali muslimy v ČR, mlčí a lidem nic nevysvětlí.

Zkuste někdy žít islám v některé islámské zemi, jako jsem ho žila já ve Spojených arabských emirátech, poznáte, že je to denní součást života a nikoliv smrtelná nemoc nebo vězení.

Autorka: Soňa Diartová

4 Komentářů

 1. Tom
  19.4.2010 – 5 Iyyar 5770 v 11:36 — Odpovědět

  Islám to je cesta do pekel, k barbarstvý a bídě pro všechny (větší než s ČSSD)

  Krásný článek o islámu:

  http://www.eurabia.cz/Articles/4321-zlaty-vek-islamske-vzdelanosti-fantom-neskutecny.aspx

  0
  0
 2. 21.4.2010 – 7 Iyyar 5770 v 18:49 — Odpovědět

  Tome, promiňte, ale nejvíce démonů bývá vždycky tam, kde je prázdno…

  0
  0
 3. Shalom Aleichem
  22.4.2010 – 8 Iyyar 5770 v 03:58 — Odpovědět

  …nejvíce démonů bývá vždycky tam, kde je prázdno…to jste napsal hezky, čili v hlavě té muslimky je hodně démonů?
  Zajímavé, pro údajně judaistický portál píše muslimka, která je ták strášně populární mešuge na idnes:))

  0
  0
 4. danielu
  22.4.2010 – 8 Iyyar 5770 v 18:25 — Odpovědět

  Sona Diartova? Jezu mane holka :-D tebe se nezbavime :-D
  islam si zesmesnila na idnes tak, by se dneska ani jeden z tvejch ctenaru muslimem nestal, ani kdyby k tomu sebevic tihnul :-) udelala si z tematu takovej narez, ze i me si donutila obcas smichem k placi :-D
  zasade: kazdymu jeho vina plnou cisi – pokud chces islam ala UAE nevim, proc do Sharjy proste neemigrujes a proAllaha, nezustanes tam do konce tvejch dni?! pobejvat v dar al harb se nedoporucuje ;-) jinak to malo, co vyplyva z tvyho clanku je – islam neorganizovane, osobne – coz sice trosku oponuje jeho uceni, budiz, ale aspon neco z evropskyho mysleni sis v hlave nechala ;-)

  0
  1

Zanechat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *


Můžete používat následující HTML značky a atributy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Předchozí článek

Regulace mobilních tarifů ze strany EU

Další článek

Tiché nebe dnes tlačí akcie dolů. Zítra pro ně může být šancí.