Zdroj: Shekel

Seznámila se s ním na party. Vzal si její telefonní číslo, nějakou dobu si dopisovali na skypu a bylo jim dobře.

Ona měla ráda hudbu a on se přesně trefil do jejího vkusu. Trávili spolu mnoho večerů a někdy až do rána na internetu.

Přesto věděla, že se s ním nikdy nesejde. Domluvili si několik termínů, ale ona je vždycky zrušila, neboť jí několikrát řekl, že nesnáší muslimy.

Jana byla podnikatelka, člověk, který je ve vysoké pozici. Hodně cestovala a měla mnoho aktivit. Byla velice atraktivní, ale měla jeden problém pro tuto společnost – byla muslimka.

Ve středu měla velice náročný den a potřebovala si s někým promluvit. Napsala mu smsku, aby ten den přišel na Václavské náměstí.

Jmenoval se José, byl to pohledný učitel. Vzal jí to kavárny Lucerna. Najednou zjistila, že je jí s ním dobře. Ještě ten den šli spolu do kina a strávili spolu do pozdních hodin.

Nesnášel muslimy, neboť pocházel z evropského města, kde žilo mnoho Arabů. Jeho argumenty byly zvláštní. Nesnášel například muslimy, protože bylo zakázáno v této zemi pracovat v neděli a oni v neděli pracovali.

Nesnášel muslimy, protože měli hodně dětí. Nesnášel muslimy, protože on byl přece “evropský”:

On byl cizinec v naší zemi. Myslel někdy na to, jestli Češi mají rádi jeho národnost? Byl to Španěl a ona mnohokrát slyšela názor, že jsou to vlastně evropští “cikáni”.

Přesto ho milovala.

Jednoho dne na ní čekal a ona se opozdila. Byla navštívit sestru.  Sestra měla manžela z Pakistánu. On vedl několika hodinový monolog o tom, jak jsou hrozní.

Znovu opakuji, že to byl učitel, učitel na české střední škole. Učitel, který ovlivňoval českou mládež.

Každou schůzku začínal monologem o muslimech. Například … kolegyně je vdaná za muslima….. muslimové jsou hrozní…. ty se přátelíš s muslimy atd.

Přesto ho milovala.

Jak říká české přísloví: “Tak dlouho se chodí se džbánem pro vodu, až se ucho utrhne. ”

Jednoho dne to brala jako diskriminaci a nedostatek úcty k ní. Jednoho dne se ucho utrhlo. Už jí nebavilo argumentovat, že jsou muslimové lidé z masa a kostí, že jsou to lidé, kteří jsou vzdělaní a pracují.

Problém tohoto člověka nebylo to, že nesnášel muslimy, on nesnášel sám sebe. Nevážil si sám sebe a neuměl najít své místo ve společnosti. Necítil se ani jako Španěl, ani jako Čech, ačkoliv měl český pas. Tento člověk nikam nepatřil. Nepatřil mezi českou společnost, nepatřil na střední školu, na které pracoval.

Neuměl si najít své místo ve společnosti. Žil několik let v Anglii, potom několik let v České republice a chtěl odejít do Německa.

Jak říká slavná kniha “Secret” – pokud něco nechceš, potom to dostaneš. On nesnášel muslimy a lidé nesnášeli jeho.

Jana se s ním po několika měsících rozešla. Pořád ho milovala, ale vedle něho se cítila jako poloviční člověk. Musela si vybrat mezi Bohem a “Bohem”.

Vybrala si Boha a rozešla se se  španělským “Bohem”. Kdo mu dal právo třídit lidi podle víry?

Všichni jsme jen lidé. Jsme Češi, Španělé, ateisté, Židé a nebo i muslimové.

Autorka: Soňa Diartová

Přečtěte si také od autorky: Nemáte rádi co neznáte?

23 Komentářů

 1. Černý kocour
  25.1.2011 – 20 Shevat 5771 v 21:26 — Odpovědět

  Nemám nic proti muslimscké víře, i když je to trochu naboženský plagiat, podobně jako všechna náboženství které se cití jako jediné ve své vyvolenosti. Je to jako s tím realním dříve existujicím socialismem který je zavrhován dnešní levicí a věři na to stále. Nemám tedy rád ten reálně existujcí ismalimus ve své netorelatní podobě. Existují miliadry mírumilovných muslimu, ale skoro každý terorista je musil. Proč se s tím neumí vypořádat? Proč neudělí Fatwu na teroristy? Vždyť je to tak jednoduché, když jsem pro dobro a cnostný. Nebo ne?

  0
  0
 2. Černý kocour
  25.1.2011 – 20 Shevat 5771 v 21:28 — Odpovědět

  Omlouvám se za překlepy, jinak vyvolenost židovského národa je forma zopodvědnosti vůči Bohu a lidem a nikoliv vyvyšování na ostatními národy

  0
  0
 3. Martin
  25.1.2011 – 20 Shevat 5771 v 22:07 — Odpovědět

  Vážená paní Diartová.Mne o tom,že je skvělé být muslimem,nepřesvědčíte,ať ty své bláboly balíte do jakékoliv skořápky.Všechny ty skořápky jsou průhledné a je mi líto,že inteligentní žena jako vy se snižuje k takové propagandě.Vy dobře víte,že je-li váš příběh pravdivý,pak je to vyjímka.Jak jsou na tom děvčata žijící s muslimy?Jestli řeknete,že ženy muslimů se mají lépe,než běžně žijící ženy západního světa,pak jste zralá na psychiatrickou léčbu,nebo sama sebe usvědčíte ze lži.

  4
  0
 4. Soňa D. (Amamri)
  26.1.2011 – 21 Shevat 5771 v 11:30 — Odpovědět

  Vážený Martine,
  já nic nepropaguji. Vyjadřuji jen své pocity. Myslím, že je to otázkou vzdělanosti. Pokud mu doporučujete léčbu, svědčí to o Vaší nevzdělanosti o náboženství jedné pětiny populace světa.
  Nevím, jak jsou na tom děvčata žijící s muslimy, ale je to jejich cesta. Lidé si často slučují islám s Araby a to je chybné. Arabové nemusí vždy být muslimy.

  0
  0
 5. Karel79
  26.1.2011 – 21 Shevat 5771 v 13:24 — Odpovědět

  Není autorka onou přecitlivělou muslimkou, vyžadující omluvy za urážky islámu, ke kterým nikdy nedošlo ? Není fanatickou konvertitkou k prolhanému nehumánnímu náboženství plném úskoků a vražd ? JE ! Proto by na stránkách SHEKELU neměla mít možnost produkovat svojí propagandu !

  0
  0
 6. Soňa D. (Amamri)
  26.1.2011 – 21 Shevat 5771 v 17:52 — Odpovědět

  Karle, zřejmě máte špatné informace. Nevím, kdo Vám nahustil do hlavy takové kraviny.

  0
  0
 7. Helena
  26.1.2011 – 21 Shevat 5771 v 23:02 — Odpovědět

  Vazeny Martine , ja jsem zena zijici s muslimem ,(je to me druhe manzelstvi , prvne jsem byla vdana za bezneho muze ze zapadniho sveta , (jak Vy sam nazyvate evropany ), takze mohu presne popsat rozdil mezi zapadni svetobeznik ?? nebo Muslim ??…vlastne , nemohu popsat rozdil , je tak obrovsky , ze sto popsat ani neda .. a domnivam se ,ze stejne byjste mi to budto neveril a nebo nepochopil , ale jedno Vam reknu , zapado-svetobeznika uz bych nechtela ….

  0
  0
 8. Helena
  26.1.2011 – 21 Shevat 5771 v 23:10 — Odpovědět

  PRO PANA KARLA , rozhodne bych netvrdila ze İslam je prolhane a nehumanni nabozenstvi , je mi uz davno pres 30let , neco jsem v zivote dokazala zkusila a ozkousela , byla jsem menestastna , vicestastna , ale nejstastnejsi jsem ted par let , od doby kdy jsem se provdala za Muslima a ziji v jeho zemi , kde jsou jen Muslimove … dokonce se citim tak spokıjene a stastne , ze jsem i ja sama ze sveho !!!rozhodnuti presla na İslam .

  0
  0
 9. Helena
  26.1.2011 – 21 Shevat 5771 v 23:27 — Odpovědět

  PRO CERNEHO KOCOURA .. mohl by jste mi vysvetlit presneji pojem -TERORİSMUS ? ..kdyz se podivame zpet do dejin , nebyl to take nahodou teroristicky utok spojeny s teroristickym natlakem to, co delali kdysi belosi (ve velke mire krestane ) , napriklad s İndiany ?? , vzali jim jejich pudu , znasilnili jejich zeny , vyvrazdili jejich muze , otce , bratry , co vice i deti , a nakonec je nacpali do reservatumu …neni toto podobne terorismu ??

  0
  0
 10. Hynek
  27.1.2011 – 22 Shevat 5771 v 07:30 — Odpovědět

  Dobrý den paní Diartová.

  Napište prosím něco hezkého o Islámu. Jejich svátky, zvyky, něco z historie, poučné příběhy, pohádky nebo tak něco. Rád bych nahlídnul za oponu. Moc o tomto náboženství nevím.

  Děkuji:)

  Hynek

  1
  0
 11. Karel79
  27.1.2011 – 22 Shevat 5771 v 08:27 — Odpovědět

  Další prolhaná muslimka.

  0
  0
 12. Soňa Diartová
  27.1.2011 – 22 Shevat 5771 v 23:26 — Odpovědět

  Vážený pane Hynku,
  o islámu jsem již napsala stovky článků a nechci se opakovat. Ani už mě nebaví Čechů vysvětlovat, o čem to je, stejně to nepochopí.
  Přesvědčování blbců mě stálo hodně energie a vlastně i vztah, který byl pro mne hodně důležitý.
  Podrobnosti na : http://diartova.blog.idnes.cz/

  0
  0
 13. 28.1.2011 – 23 Shevat 5771 v 14:54 — Odpovědět

  Soňo, plně chápu, že věčné útoky zraňují každou lidskou bytost a do jisté míry kontaminují soudnost. Znám to, podobné stavy podrážděnosti jsem prožíval, když jsem příliš zaníceně zkoušel přesvědčit nějaké neonky, že je pravda někde uprostřed. Vaše reakce na Karel79 je tedy pochopitelná. A omluvitelná. (Jeho ale také – neboť sice provokuje, ale provokuje právem, protože jste mu dodud nikdy jasně, zřetelně a neideologicky nedpověděla na jeho otázky). Nicméně pokud Vás skutečně nebaví vysvětlovat Čechům to, co žijete a milujete, položte si otázku, proč sem tedy přispíváte? Děkuji předem, pokud se s námi o odpověď na ni podělíte. -acb-

  0
  0
 14. Jiří Blažek
  28.1.2011 – 23 Shevat 5771 v 16:14 — Odpovědět

  Jak jsem už napsal u jejího minulého článku: články a příspěvky paní Diartové jsou pro islám a muslimy skutečně medvědí službou. Jalové, přeslazené, nic neříkající, neustále o tom samém dokola a dokola. Taková latinskoamerická telenovela, jen je místo cubana v rytmu maqámu. :)

  P.S. Příspěvek č. 12 by se dal rovněž považovat za určitý druh národnostní nesnášenlivosti. :))

  0
  0
 15. Helena
  29.1.2011 – 24 Shevat 5771 v 23:43 — Odpovědět

  …. PREJİ HEZKY VECER VSEM , muslimum i nemuslimum , nikdy jsem nemerila lidi podle mabozenstvi ,ALE podle toho jaky maji charakter a inteligenci … proste podle toho jaci jsou . A rozhodne se domnivam , ze muj postokj je spravny !!!. kdekoliv na svete , v jakekoliv vire najdeme takovy i makovy , akorat me donucuje k premysleni , proc zrovna Cesi (v nejvetsi mire 9, osocuji nekoho kdo ma jine mysleni a nazory nez oni ??!!, Ja sama jsem taky Ceska , ikdyz ziju uplne nekde jinde a dokonce s muslimem . Proc ti lide z ceska se tak napadaji ?? kdyz procitam webove stranky u jinych statu tam se rozhodne hovori v klidu , ale u Cechu zvlast a taky trochu u Nemcu to smrdi kyselinou sirovou , …proc ??

  0
  0
 16. Helena
  30.1.2011 – 25 Shevat 5771 v 00:13 — Odpovědět

  PRO HYNKA , muslimove maji svatek napriklad RAMAZAN , kdy 30 dnu od vychodu slunce az do zapadu slunce neji , nepiji , nesexuji :)), nekouri , nelibaji se .. nejdou do more …., tento svatek nemusi drzet napriklad lide, kteri maji vaznejsi nemoc cukrovku a nebo kdo musi brat leky vicekrat denne , nedrzi ji male deti do urciteho veku ..atd , atd , teda jsou v dodrzovani tohot svatku vyjimky . Kazdy se zhrozi , a rika si to se neda vydrzet 30 dnu nejsit a nepit … da se to vydrzet !, akorat je prevraceny program dne na toto obdobi , jsem neaktivni pres den , ale o to jsme aktivnejsi po zapadu slunce a kdyz chceme az do vychodu slunce muzem delat vsechno :)))naprosto vsechno :D:D, vetsinou kdo nemuze z nejakeho duvodu Ramazan dodrzet , dava penezni dary chudym (mimochodem muslimove pri kazdem svem svatem svatku mysleji na chude lidi , zrovna treba pri KURBAN (OPETUJİCİ ) svatku , kdy porazeji zver (koza , ovce , krava ) zvire muze byt obetovano v dobe svych 2 let , mladata se nesmi obetovat , , svatek probiha ruzne , kdo samostatne , kdo s rodinou , kdo s prateli spolecne koupi zver a pdelaji ceky receno zabijacku , maso se zpracuje a pojida , vzorny muslim by podle sve viry , mohla pojist jednu tretinu masa , druhou rozda pratelum , rodine a tretı tu da opet chudym , jsou to velice hezke svatky , kdy se sejdou rodiny , pratele se navstevuji , a mysli se na kazdeho , dokonce i koste odhazuji psum , kteri nemaji nikoho … (toulavym ). Jeste jsem zapomela dodat , ze po Ramazanu zacina CUKORKOVY svatek , coz znamena , ze tyden se hoduje , a dohani se to co behem tech 30 dnu nestacili pojist a popit . Opet se v te dobe navstevuji rodiny , lide si berou dovolenou , deti chodi ke starym rodicum , polibi jim ruku a babicky a dedeckovaji jim davaji dary , pratele se navstevuji a kazde navsteve se na mise nabizi ruzne cukratka , deti chodi k domum (neco jako koledovat ) a u kazdeho domu popreji kazdemu prijemne to svatky a pan nebo pani domu jim take samozrejme donese cukratka , nebo je pozve dal a pohosti je . Muslimove se jeste stale drzi toho prislovi : host do domu Buh do domu , maji hosty radi a radi pohostuji…ikdyz by nemeli treba co nabidnout , tak aspon poharek caje nebo kavu , ……. tak asi takto pane Hynek … doufam , ze jsem vasi zvedavost trochu utisila , a ze se Vam ty svatky zdaji zrovna tak sympaticke jako me osobne … preji hezky zbytek dne

  0
  0
 17. Helena
  30.1.2011 – 25 Shevat 5771 v 00:19 — Odpovědět

  ….JO a JESTE DODATEK , neslysite po zadnem svatku zadne narikani : konecne , ze je uz po svatkach , to nas to teda vycerpalo , jsem bez penez , …tak jak to slysim napriklad v Cechach po vanocich , Muslimove sve svatky drzi s respektem , zrovna tak , jaky respekt maji pred svym Panem …. (samozrejme i mezi nimy najdeme neznabohy , kteri svou viru jen pretvaruji a napriklad jeden z nejdulezitejsich svatku -RAMAZAN , nedodrzuji poctive ), ale to uz jsem psala , vsude na svete v kazde vire najdeme lidi takovy i makovy ,,,

  0
  2
 18. liber prohibiti
  8.2.2011 – 4 Adar A 5771 v 12:21 — Odpovědět

  Více takových paní Diartových a islám upadne na vaginy. Takže do toho. Držím palečky.
  Apropo paní Diartová, myslíte si, že když je někdo jedinečný, že se bude opravovat prostřednictvím archanděla? Chudák malej ulítanej, ale možná už se připravuje nebeská reedice, oprava překlepů.

  0
  0
 19. Helena
  17.2.2011 – 13 Adar A 5771 v 21:38 — Odpovědět

  PRO LİBER PROHİBİTİ … co to tady placate za nesmysly , prosim Vas kde berete tu odvahu psat na verejne stranky , napred naberte nekde trocha inteligence a pak se pokuste nekde neco psat …

  0
  0
 20. manička
  8.7.2012 – 18 Tammuz 5772 v 08:57 — Odpovědět

  Dobrý den,je mi špatně tady s těch urážek.Myslím že všude jsou lidi dobrý i zlý,bez ohledu na Víru.Měli byjste se zamyslet nad tím co dělala církev.A v čem je to rozdilné.Proč hned každého odsoudit….Myslím že vše co se děje je v lidech.Ne ve víře.At je to muslim nebo křestan.

  0
  0
 21. azziza
  9.9.2012 – 22 Elul 5772 v 11:14 — Odpovědět

  manička: Způsobem, jakým se tady lidé urážejí svědčí o jejich inteligenci. Absolutně nechápu, proč lidé mají tendenci někoho odsuzovat podle náboženství. Jak již jste řekla, všude na světě jsou dobří a špatní lidé, ať se jedná o muslima nebo křesťana. Problém je v lidech! A pro Paní Helenu, jedná se o postní měsíc RAMADÁN.

  0
  0
 22. Sele
  31.1.2013 – 20 Shevat 5773 v 20:22 — Odpovědět

  Dobré deň Soňo!
  Meslim ,že ten problémek néni ani tak náboženské :-)
  Já osobně so katolik a s mojó sme se dohadovale o náboženstvich a vlastně o všeckym co nám přešlo do řeči e do ževota.Tož neboď smotná ono to ož tak meze mužskyma a ženskéma bévá.Máme takové jiné pohled na svět e na věce kolem nás me chlapi ,ať sme Muslim ,Žed ,Protestant ,Budhista ,Hinduista nebo Křesťan če co ,pořáď sme ti chlapi…..

  0
  0
 23. Brody
  17.1.2014 – 16 Shevat 5774 v 22:43 — Odpovědět

  Mě nevadí muslimové, ale co se hnutí talibanu a alkajdy týče, vystřílel bych je do jednoho. To co dělají svým vlastním lidem a i ostatním, sice je to jejich věc, jejich země, ale taková moderní křižácká výprava by se hodila, ne v zájmu katolictvi, ale v zájmu humanity.

  0
  0

Zanechat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *


Můžete používat následující HTML značky a atributy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Předchozí článek

Cyklus přednášek a diskusí má pomoci v boji s antisemitismem

Další článek

Největší soubor dokumentů o holokaustu bude zpřístupněn online