Zdroj: Shekel

www.shekel.cz je moje všechno, nic jiného nemám.

Někdo z Vás rád hraje tenis, někdo si jde zaplavat, jiní z Vás se modlí. Já dělám Shekel, ať se Vám to líbí nebo ne a moje žena z toho taky není vždy nadšená.

Někdo mi píše, Shekel by měl být zaměřen více na Ekonomii, někdo z Vás mi píše, že ČTK by se mělo zrušit, někteří z Vás zase mají jiné výhrady i někteří z Vás mě povzbudí.

Není možné se zavděčit všem.

Ale na jednom se všichni shodneme, věřím v to. Že Achab je hlavní tváří Náboženství. Jeho články jsou nejčtenější a nejdiskutovanější. Mám ho rád, jako většina z Vás.

Kritika, ať je jakákoliv, oprávněná nebo neoprávněná, vede vždy ke zlepšení. Nebýt lidí jako je Achab, kterým okolí a tím míním hlavně veřejnou správu, není lhostejná, bez nich bychom se tak neproměňovali.

Miluji židovství (vedla mě k němu babička a dědeček), miluji ekonomii (obchodování mám v krvi, cítím a miluji obchod), ale ani o jednom toho příliš nevím. Zmůžu se jenom na interview, a stále stejné a podobné otázky, ani psát neumím. Skáču z tématu na témata, jako teď.

Prostě jsem chtěl říct. Umíte si představit, že by řediteloval v divadle v Ústí jiný ředitel než Achab? Ano? Pak si umíte i představit, že by pro Shekel psal třeba Fábry do rubriky náboženství :-)

Oboje je nemožné. Prosím podpořte Achaba, podpořte vzdušné znamení Váhu, kterou máme rádi, a která nás o pomoc nežádá, ale která je taková, že pokud budou neprůhledné veřejné zakázky v Ústí – bude to kritizovat, i přesto, že dotace na divadlo dostává právě od magistrátu.

Pomozte mu prosím a zapojte se do debaty: zde

Autor: David Fábry

Přečtete si: Interview s Jaroslavem Achabem Haidlerem

10 Komentářů

 1. Jarmila
  30.3.2011 – 24 Adar B 5771 v 16:32 — Odpovědět

  BÝT či NEBÝT? – PŘEŽÍT! (A NEdat se!)
  Každý má svou roli ve hře všehomíra
  v tragikomedii osudu je absolutní šmíra.
  Kdybysme tak měli nápovědní budku,
  to by se to hrálo, ó jé, můj ty smutku!
  Kulisy se hroutí? A mění se role?
  Výsledek si každý přečte v protokole.
  Co se děje, není vůbec věcí náhody:
  ACHAB JEDINEJ vlastně VYHRÁL NA BODY!
  ————————————–

  0
  0
 2. Eva
  30.3.2011 – 24 Adar B 5771 v 17:27 — Odpovědět

  Achaba já osobně podpořím vždycky ráda, ale máte nějaký konkrétní nápad, aby to bylo účinné ?

  0
  0
 3. ELF
  30.3.2011 – 24 Adar B 5771 v 19:43 — Odpovědět

  Achabovi lze pomoci jedině tím, že budeme jednat jako on.

  1
  0
 4. 31.3.2011 – 25 Adar B 5771 v 15:59 — Odpovědět

  Pro ty co nesledují pravidelně blog Achaba:
  http://haidler.blog.idnes.cz/c/184456/Do-ruky-se-nekouse.html

  0
  0
 5. marta
  1.4.2011 – 26 Adar B 5771 v 13:23 — Odpovědět

  podporuji achaba

  0
  0
 6. Karnits
  2.4.2011 – 27 Adar B 5771 v 08:38 — Odpovědět

  Velké sympatie za váš článek…..jen posílám reflexi…..myslím si, že ho ” jeho sladký požehnaný” chce jen jinde mít a v podstatě mu ulevit…

  0
  0
 7. gvurele
  2.4.2011 – 27 Adar B 5771 v 12:44 — Odpovědět

  Davide, je krásné, že jste se zastal Achaba, jako člověka, kterého nesmírně obdivujete, ale omlouvám se, musím to napsat, mám to v hlavě od počátku, co jsem Vaší výzvu četla. Osobně bych Vám nasekala zadek za první větu. Nemám nic než šekel, šekel je moje všechno. Davide! Máte dvě nádherné děti, krásnou ženu…..

  0
  0
 8. gvurele
  2.4.2011 – 27 Adar B 5771 v 14:42 — Odpovědět

  Achab bude jako přední český herec zachvilku známý i mezinárodně: z pirátských listů

  Postrilet ty svine!!!!!!!!!!!!!!!!!
  (Michal, 1. 4. 2011 – 09:33:39) Odpovědět

  trans
  (Kalanis, 1. 4. 2011 – 01:26:44) Odpovědět
  Do fóra už nějakou dobu nemohu přispívat a prý chtěli překlad, takže základ tady a šiřte – Copyleft…

  Achab Haider ends as director – he candidate for Pirate party and criticize corruption in municipal policy

  (Ústí nad Labem – Aussig bein Elbe) Jaroslav Achab Haider, prominent czech actor and since 1994 director of famous Činoherní studio in Ústí nad Labem, was withdraw from directoring because his candidation as ledaer of czech Pirate party in municipal election in Ústí and criticize corruption and clientelism in municipality.

  Achab Haider was withdraw by council of Činoherní studio because of improving press from City council which divide moneys to culture in Ústí. City council has stopped communication with director of Činohernní studio a few months ago for his anti-corruption activities.
  Achab Haider begins his public activity in summer 2010 with cooperation with Pirate party in Ústí. He also sent a criminal complaint to unknown person for tunneling grant for reconstruction of Městské sady (City park) in Ústí. Politically, reconstruction has under control of Zuzana Kajlova (ČSSD – Social democracy), deputy of mayor for culture.
  Achab Haider also highlight on corruption and clientelism with assigning grants by Regionální rada soudržnosti Severozápad (Regional council of coherence Northwest) for a long time. Last week it was a raid in residence of this council by czech Police (Útvar pro odhalování organizovaného zločinu – The Unit for Combating Organized Crime). In this raid it was taken into custody five peoples, director of council included.
  Činoherní studio under director Achab Haider resurrect after 2002 floods and got the most prestige theatre award in Czech Republic – Alfred Radok award: Theatre of the year.
  Achab Haider is also winner of readers survey (2010) from Mladá Fronta publishing house for the most famous citizen of Ústecký kraj.

  (Upravte ještě toho Barta na “Cannot criticize corruption.”)

  0
  0
 9. 6.4.2011 – 2 Nisan 5771 v 10:34 — Odpovědět

  Karnits@: :)
  Gvurele@: rozhodně jsem neměl v úmyslu, aby to vyznělo, tak jak píšete..

  0
  0
 10. gvurele
  6.4.2011 – 2 Nisan 5771 v 15:51 — Odpovědět

  Vím, resp. věřím, že jste to tak nemyslel, Davide, a že jste chtěl vyjádřit, že jinak svojí podporu vřejně v daném okamžiku neumíte deklarovat. Ale někdy je vážně lepší volit jiná slova a výrazy. Omluva, za toho “bůra”, co jsem Vám uštědřila, ono slovo ….važ svých slov. Nedávno jsem četla jeden text o tom, že když se člověk dostane do takové situace, kdy se mu něco nelíbí, cití něco špatného a uvažuje o tom, zda má na to upozornit, tak si má sám sebe zeptat, zda se ho to týká a pokud ne, tak to nechat být, protože každý má svou cestu. A to jsem měla udělat a ne Vám vytýkat ta slova. Poučení pro mě. Já jsem ten poslední, kdo má právo moralizovat.

  0
  0

Zanechat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *


Můžete používat následující HTML značky a atributy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Předchozí článek

Knihy nalezené v Jordánsku asi starší než svitky od Mrtvého moře

Další článek

Už i kyslík se začíná pochlapovat