Zdroj: O2.cz

O novém datovém roamingu Vodafonu jsem na těchto stránkách psal již zde.

Krátké shrnutí. Vodafone za příplatek již od 177 Kč vám zajistí používání datových služeb v roamingu za stejných podmínek jako doma. Tedy po vyčerpání datového limitu 150 MB za měsíc nastoupí FUP (= Fair user policy), tedy snížení přístupové rychlosti, ale žádné poplatky navíc. Vzhledem k dřívějším i tisícovým účtům toto považuji za průlom.

O2 nechtěl asi zůstat pozadu a zavedl od 1. dubna nový roamingový tarif – 250 MB za 480 Kč, včetně DPH. Tady ale nastává otázka, co se stane po vyčerpání datového limitu. V ceníku datových balíčků O2 o tomto novém tarifu ještě není ani zmínka. Tedy je tam uveden, ale za starou cenu 2388 Kč. A dále je zde uvedeno, že za každý další MB se platí 9,55 Kč. Pokud by to tak bylo i nadále, tak je zde riziko, že se člověk nedoplatí.

Nicméně v jednom článku jsem četl, že má být též uplatňována FUP, tedy žádný doplatek, ale pouze snížení rychlosti. Dotaz na informační linku nemá cenu, pokud zavoláte vícekrát, zjistíte, že co operátor, to jiná informace. A jednoduše to v zahraničí zkusit, to by se tedy mohlo pěkně prodražit.

A tak mi nezbývá než konstatovat, že O2 jako nástupce dřívějšího podniku SPT Telecom i nadále setrvává u jeho dřívějších praktik. Mlžit, mlžit, mlžit. Prostě kyslík zůstává stále stejným molochem.

Autor: Tomáš Flaška

Přečtěte si také od autora: Heydrichův syn a oprava zámku, kde bydlel jeho otec?

Žádný komentář

Zanechat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *


Můžete používat následující HTML značky a atributy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Předchozí článek

Podpořte Achaba, prosím

Další článek

Sýrie po Asadově projevu rozdělena, evropský tisk zajedno