Zdroj: domaci.eurozpravy.cz

Ta zpráva byla zaznamenána všude a je zde uvedena i několik řádků pod tímto komentářem. Jistě, každá koruna se hodí, ale  všeho s mírou.

Samozřejmě že děti nemohou za své rodiče. Nic proti panu Heiderovi Heydrichovi, kterému je již téměř osmdesát let. Ale právě vzhledem k svému věku by si měl uvědomit trochu souvislosti. Snaha podpořit opravu zámku, kde sídlil jeho otec, může samozřejmě vyvolat myšlenku, že si vzpomíná na své dětství, a rád by místa, která měl rád, zušlechtil. Řeči o nějakém památníku odboje jsou pak jen zastíracím manévrem. Nepodsunuji mu tuto myšlenku, ale je dle mě první na místě.

Musím se zeptat, když má vliv a moc a může sehnat nějaké finance, proč je nesměruje někam v Německu, kde žije? Proč zrovna k nám? Výčitky svědomí? Když mu za války bylo osm let? To je nesmysl. Že by chtěl nějak ještě napravovat vinu svého otce? To možná, ale pak by bylo lepší zrekonstruovat něco jiného, nebo založit nějaký fond obětem holocaustu, případně na již existující přispět.

Ale pokud je celá věc položena tak, že buď dodá peníze na zámek v Panenských Břežanech, nebo na nic, tak pak je to úkrok vedle. A bylo by bývalo lepší, kdyby vůbec nic nezaznělo a pán zase v klidu odjel.

Autor: Tomáš Flaška

Přečtěte si na stejné téma zprávu od ČTK: zde

Přečtěte si také od autora: Taková drobnost, která potěší

5 Komentářů

 1. achabisko
  27.3.2011 – 21 Adar B 5771 v 16:18 — Odpovědět

  Námět pro redakci. Břežany nejsou tak daleko od Slaného a Prahy. CO takhle reportáž anebho rozhovor přímo se starostou Brežan a anketu mezi místními. Určitě přinese zajímavé názorové spektrum ve smyslu prachy verus etika :O)

  0
  0
 2. 27.3.2011 – 21 Adar B 5771 v 18:50 — Odpovědět

  Popřemýšlím o té anketě :-) Díky za námět Achabe

  0
  0
 3. kelev
  27.3.2011 – 21 Adar B 5771 v 22:16 — Odpovědět

  nevidim jediny duvod proc se od te nabidky odvracet a naprosto nesouhlasim s autorem clanku

  0
  0
 4. achabisko
  27.3.2011 – 21 Adar B 5771 v 22:49 — Odpovědět

  No vida, anketa se už rozjíždí. Já v tom ještě tak jasno nemám. Nicméně vím, že chci-li dělat charitu, mohu ji dělat jakkoli. Třeba poskytnutím prostředků tak, jak uvažuje autor článku. Zároveň souhlasím s kelev(em), nicméně teprve poté, dopočítáme-li se, co to vlastně přinese?
  Kdyby totiž po celých Heydriších zůstal jen ten rodný dům v Břežanech, nedivil bych se panu synovi (a i tak by mne zajímalo, jak se k tátovu působení v Böhmen u. Mähren těch 70 let stavěl, že chce zvelebovat. Jinak si snad a “mládí” může zavzpomínat i jinak. Postaví-li si někdo “vzpomínku” – nemám námitek. Břežany to potřebují, jinak barák spadne, ponese-li ale ta jeho “vzpomínka” nepatřičné konotace, je tu tisíc jiných kont, jak vzpomínku na mládí realizovat. Pochopitelně nelze vyloučit ani méně košerný postup, že se pan syn schová za nějakého bílého koníka – čímž se vlk nažere, koza bude opravena a otazníky zda “vzpomínka něžná” či “nevhodná” budou přetrvávat dál. Pravda zafinancuje-li ml. pan Heydrich rekontrukci b*žích domků v Lidicích a Ležákách, asi to fakt myslí poctivě… těžké rozhodování -acb-

  0
  0
 5. jirka
  3.5.2011 – 29 Nisan 5771 v 22:27 — Odpovědět

  Je to nevkusné a nepochopitelné. Mladý Heidrich (syn katana českého národa) má asi Alzheimera. Pokud starosta Břežan tuto drzou nabídku neodmítl měl by složit funkci.

  0
  0

Zanechat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *


Můžete používat následující HTML značky a atributy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Předchozí článek

To je velice zbožný člověk – (Náhrdelník 13)

Další článek

Blízký východ se bouří: Jemen prý blízko dohodě, Sýrie povstání