Zdroj: lg.simka.cz

Po nějaké době jsem se zase rozhodl obměnit svůj mobilní telefon.

Dlouhé vybírání na internetu, konzultace s přáteli, odborníky, nakonec padl výběr na LG p500 Optimus One. Nebudu zde rozebírat proč, ale další fáze už byla jenom to, kde ho najít nejlevnější.

Známý, který ho má a který mi ho doporučil, mi uvedl, že existují tzv. šediví dovozci. Tedy dovoz ze zahraničí, oni telefon ve své firmě sami „počeští“ a prodávají ho. Jedná se o nový přístroj, akorát se zárukou mohou být problémy. Případná reklamace by šla uplatnit pouze u toho prodejce. A ten už taky nemusí třeba za půl roku existovat. Výhodou je zase, že ceny bývají o dost nižší než v normální prodejní síti. V případě tohoto telefonu byla cena u šedivého dovozce 4777 korun.

Poslal jsem mail, dostal potvrzení  objednávky a natěšeně pro něj vyrazil. V obchodě byl přístroj připraven, žádný problém. Ale problém jsem měl já. Tady stydlivě dodám, že se mi nelíbila barva. Já vím, že barva netelefonuje, že to je kritérium ryze ženské, ale já chtěl jinou barvu a tu neměli. Tak jsem objednávku zrušil.

Zjistil jsem, že prodejny Vodafonu mají stejný telefon a kupodivu pouze o 200 korun dražší a v mé barvě. Tak jsem se rozhodl, že si za tu barvu ty dvě stovky připlatím. Koneckonců i ta záruka od Vodafonu je určitě jistější. Vodafone tu bude i za dva roky. Tak spokojeně nakoupím telefon, platím a vyjeveně koukám, když mi prodavač vrací peníze. Telefon je jen za 4777, tedy za stejnou cenu jako u šedého dovozce. „Asi se šidíte“, říkám poctivě prodavači. „Ne, vy máte slevu 200 Kč jako Business klient“, je mi odpovědí. Takže to vlastně stálo úplně stejně jako u toho šedého dovozce a navíc se nemusím strachovat o záruku.

K tomu dodávám, že máme dva telefony psané na mé s.r.o. a útrata na nich byla díky tarifu mPhone (o tom jsem psal zde) minulý měsíc celkem něco přes 700 Kč pro obě čísla.  A prodavač mě ubezpečil, že tuto firemní slevu mohu čerpat jak chci často, mohu najednou nakoupit třeba 10 telefonů se slevou, bez jakýchkoliv dalších závazků.

Milá pozornost. Tady jsem měl dojem, že si zákazníka váží. Ale především vy všichni, kdo máte u Vodafonu telefon na IČO, nevyhýbejte se těm prodejnám v domnění, že jsou drahé. Asi tam na vás čekají nečekané slevy.

Autor: Tomáš Flaška

Přečtěte si také od autora: Nemyslím si, že naše společnost je rasistická

Žádný komentář

Zanechat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *


Můžete používat následující HTML značky a atributy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Předchozí článek

Izrael: Exprezident Kacav dostal 7 let vězení za sexuální delikty

Další článek

Kniha Talmud a midraš je úplným přehledem rabínské literatury