Zdroj: zpravy.idnes.cz

Tak tady ironicky psal o našem prezidentovi můj kolega.

Ano, jistě, náš prezident je ješitný, sebestředný a má i jiné špatné vlastnosti. Kdo z nás je bez chyb? A kdo z nás se nemýlí? Ale určitě to není důvod pak někoho shazovat ironizujícím článkem o tom, jak je děd vševěd.

Připomeňme si jak Klaus před nějakými již dobrými 12 lety varoval před Eurem. To bylo tenkrát u nás Eurohujerismu a mnoho lidí mu nemohlo přijít na jméno. Přesto, skoro osamělý, na svých myšlenkách trval a čas mu dal za pravdu. Eurozóna je dnes před vážným dilematem. Buď bude nesmyslně financovat zadlužené ekonomiky a bude to stát nepředstavitelné peníze, které by daňový poplatník určitě radši viděl jinde. Nebo připustí krach několika zemí a tím podkope důvěru v Euro. Nebo se některé země vrátí k národním měnám. I u nás podpora Eura klesla pod psychologických 50%. Že by se Klaus tenkrát mýlil?

Pokračujme s teoriemi o globálním oteplování. Mnoho regionů na světě si toho nějak nevšimlo. Ale než se budeme zabývat argumenty, že to tak je nebo není, tak jmenujme jeden jediný: momentálně se oteplují všechny planety sluneční soustavy. Nemám podezření, že by třeba Číňané prováděli potajmu nějaké nekalé pokusy na Jupiteru. Je to jednoduše způsobeno aktivitou slunce. Ale fůra vykuků se na této situaci snaží vydělat, někteří vědci a politici jim to zbaští a zase to my všichni platíme. A začíná to již letos účtem za solární elektřinu. Že by ten Klaus zase neměl pravdu?

To bylo posměšků když v devadesátých letech navrhoval ústavně zakotvit vyrovnanost státního rozpočtu. Jak by nám dnes bylo hej, kdybychom dnes ročně nemuseli platit už skoro 100 miliard korun jenom na úrocích. Opakuji, jen na úrocích, žádné splácení jistiny. Co by vše mohlo být za 100 miliard každý rok pořízeno. Také se tenkrát mýlil?

Myslím, že těch příkladů by se našlo více. Jako kolega nemá rád Václava Klause, já také nemám rád mnohé politiky. A rád je zesměšním a zkritizuji ve svých blozích. Ale když v něčem pravdu mají, tak jim to určitě neupřu.

Autor: Tomáš Flaška

Přečtěte si na jaký článek autor reagoval: zde

11 Komentářů

 1. Neni dulezite
  21.5.2011 – 17 Iyyar 5771 v 14:01 — Odpovědět

  Jeho manzelka je dcera viliama šalgovice http://www.totalita.cz/vysvetlivky/o_salgovicv.php , velke bolsevicke krysy, neni tedy divu ze vystudoval za bolševika v zahranici, neni tedy divu ze je u koryta uz skoro 22 let “noveho rezimu” on uz u nej byl i za rezimu stareho. Tak se ho prosim nezastavejte, nebo si polozte otazku. Zastal by se on mne? Odpoved by pravdepodobne znela, ani by si vas nevsimnul. Bohuzel.

  0
  0
 2. Tomáš Flaška
  21.5.2011 – 17 Iyyar 5771 v 14:44 — Odpovědět

  Obávám se, že se mýlíte. A doufám, že tomu tak skutečně je, že tu nechcete plivat nenávistné lži.

  Lívie Klausová není dcerou Viliama Šalgoviče. Dá se to dohledat na internetu. Některé z mnoha odkazů:
  http://en.wikipedia.org/wiki/Livia_Klausov%C3%A1
  http://kolarova.blog.idnes.cz/c/24093/Livia-Klausova-dcera-zradce-roku-1968-Salgovice-a-fialove-slunicko.html

  A jestli by se mě Klaus zastal nevím a je mi to jedno. V tvrzeních, která jsem zde napsal, má a měl pravdu a je úplně jedno, jaký je to člověk.

  A jentak mimochodem. Já jsem taky vystudoval za bolševika. Co z toho o mně usoudíte?

  0
  0
 3. Pavel Vrátný
  25.5.2011 – 21 Iyyar 5771 v 17:35 — Odpovědět

  Díky za článeček, který tu vyrovnává hladinu od iracionální nenávisti směrem k rozumné úvaze.

  0
  0
 4. 15.9.2011 – 16 Elul 5771 v 16:35 — Odpovědět

  Jedna zajímavá akce : http://blizky-vychod.blogspot.com/2011/09/namet-do-debaty-pro-pana-premiera.html

  0
  0
 5. 13.11.2011 – 16 Heshvan 5772 v 13:25 — Odpovědět

  Čím dál více lidí je “plno nenávisti” zdá se, jen svatý z hradu je furt svatý, svatější až nejsvatější
  http://www.petice.net/upload/j/355_jak_to_vidi_petr_pavlicek.pdf

  0
  0
 6. 11.3.2012 – 17 Adar 5772 v 10:54 — Odpovědět

  Jsem nesmirně vděčna za prezidenta ktery vydržel to co vydržel od svyh ale asi zna slovo ŽE NENI OBLIBEN PROROK DOMA a pořad fandim tomu že ho zastoupi osoba hodna jeho jmena…

  0
  0
 7. 20.3.2012 – 26 Adar 5772 v 19:28 — Odpovědět

  Koluje mezi lidmi. A není to nudné :o))
  ===============oo

  Jiří Menzel: Václavu Klausovi místo blahopřání k narozeninám

  Jsme taková rodina, se kterou sdílí domácnost bílý nosorožec. Není s ním příjemné bydlení. Do všeho vráží, všechno ušpiní, hodně nám toho sežere. Všem je nám to nemilé, mluvíme o tom, jenom hlava rodiny dělá, jakoby bílý nosorožec u nás neexistoval.
  Na začátku byl ten nosorožec menší, spíš legrační, – co to je šest milionů od maďarského nebožtíka. Tenkrát ještě dnešní hlava státu hlavou státu nebyla, ale už tehdy, jak si pamatujeme, náš dnešní president zaujal pozici mrtvého brouka.

  Jak šly roky, čím dál tím častěji propukaly aféry. Za dvacet let tu ten bílý tlustokožec pořádně vyrostl. Z ukradených milionů se stávají ukradené miliardy. Mnozí politikové, kteří přišli do politiky s prázdnými kapsami, odcházejí z politiky jako milionáři. Hlavu státu zajímá, jestli ministr umí anglicky, ale nezajímá ho, jak se může stát, že ministr přes noc zbohatl. Nevadí mu ani, že politické strany nemůžou doložit útraty za své volební kampaně.

  Zajímavé je, k čemu se pan president vyjadřuje. Tu k finanční krizi, tu k oteplování, tu k okurkové nemoci. Je zkrátka ve všech oborech doma a má na ně svůj názor. Je to jeho právo. Zaráží mne okolnost, že zatímco obyčejný občan se pohoršuje nad nekonečnou ságou o korupcích, pro pana presidenta to jsou věci, které jsou mimo oblast jeho zájmů.

  A tak když už po několikáté policisté zabývající se korupcí postupně, i hromadně, opouštějí svůj úřad, nebo jsou, za mlčenlivého souhlasu velkých stran, rozpuštěni, tak pan prezident ani nepozdvihne obočí, natož aby pohrozil svým profesorský ukazováčkem, i když, jako hlava okrádaného státu, by měl pořádně bouchnout pěstí do stolu.

  A když vyhřezne nějaká opravdu ošklivá kausa, jako aféra Drobil, a hrozí, že si politici budou prát své prádlo veřejně, pozve si na Hrad pan prezident příslušné hlavy politických stran a poradí jim: Pánové, pokud nechcete přijít o všechno, nechte kostlivce ve skříni!

  Ke všem těm aférám, o kterých si my denně dozvídáme, kterými se trápíme, Hrad většinou mlčí. Proč asi pana presidenta zajímá okurková nemoc víc, než to, o čem si v Česku cvrlikají vrabci na střeše. Nejspíš proto, že o tom všem ví mnohem víc, než tušíme.

  Jiří Menzel

  0
  0
 8. Jarka
  27.8.2012 – 9 Elul 5772 v 22:40 — Odpovědět

  Díky za férový objektivní článek.

  A k článku, na který je tento reakcí… to se člověku chce skoro zvracet, hlavně z té diskuse tam. Sraz Klausofobů..

  0
  0
 9. EDITA
  28.8.2012 – 10 Elul 5772 v 08:11 — Odpovědět

  KONEČNĚ – DĚKUJI ZA ČLANEK- BOŽI MLYNY MELOU POMALU A JISTĚ- A TO NAŠ PAN PREZIDENT URČITĚ VI-PŘEJI ČR VICE UCTY K TĚM CO NAS VEDOU!!!!

  0
  0
 10. 28.8.2012 – 10 Elul 5772 v 20:18 — Odpovědět

  My děkujeme, že čtete Šekel :o)) Furt “vejš” … pozdravení

  0
  0
 11. Tomas
  28.1.2013 – 17 Shevat 5773 v 11:33 — Odpovědět

  To, že nemáme Euro naás uvrhlo do doby temna. nevím čím tady strašíte, ale Euro je určitě a bude vždy 100x pevnější měnou než koruna. Pokud oslabí Euro, tak max. vůči dolaru, jenu apod. Pro držitele Eura se nic nemění. Pokud oslabí koruna a ta to dělá vždy v závěsu na Euru a klesá ještě více, odnesou to našinci na prakticky všech komoditách. Takže strašák Eura je nesmysl. Konečně máme prezidenta a ministra zahraničí, kteří jsou proevropští a ty Klausovy nesmysly zmizí.

  0
  0

Zanechat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *


Můžete používat následující HTML značky a atributy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Předchozí článek

Čin Nicholase Wintona připomene na Vyšehradě a v Londýně výstava

Další článek

Je dobré mít PÁNA – (Náhrdelník 21)