Zdroj: cdn.ibtimes.com

Podle průzkumu agentury Reuters, která se obrátila na 56 předních světových ekonomů, ..

..by byl nejvhodnějším nástupcem Dominique Strausse-Kahna v čele Mezinárodního měnového fondu (MMF) nynější guvernér Izraelské národní banky Stanley Fischer.

Pro Fischera se vyslovilo 21 z 56 oslovených ekonomů, díky čemuž stanul na prvním místě v rámci dotazu na nejvhodnějšího nástupce na post generálního ředitele MMF. Za nejpravděpodobnějšího nástupce a největšího favorita však označili současnou francouzskou ministryni financí Christine Lagarde. Jako největší favoritku ji označilo 32 z 56 dotázaných, jako nejvhodnější nástupkyni ji však označilo pouze 10 z nich.

Post generálního ředitele MMF se uvolnil poté, co pro sexuání aféru rezignoval francouzský ekonom a politik židovského původu Dominique Strauss-Kahn.

Profesor Stanley Fischer pochází ze Severní Rhodesie (dnešní Zambie) a guvernérem Izraelské národní banky je od roku 2005. Vystudoval London School of Economics a Massachusetts Institute of Technology (MIT) a v 70. a 80. letech přednášel na své alma mater MIT. V letech 1988 až 1990 působil jako viceprezident a hlavní ekonom Světové banky a později zastával post prvního náměstka generálního ředitele MMF (1994-2001). V letech 2002 až 2005 zastával vysoké funkce v bankovní a finanční společnosti Citigroup. V roce 2010 byl vyhlášen nejlepším guvernérem banky roku 2010.

Autor: Ladislav Faigl

Žádný komentář

Zanechat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *


Můžete používat následující HTML značky a atributy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Předchozí článek

Zlatý brouk

Další článek

Experti debatují, jak propojit archivy týkající se holokaustu