Zdroj: Archiv

To není vtip, to je včerejší zpráva Českého rozhlasu. Pak tu máme několik možností jak to je.

Tou první je, že je to v pořádku, že lidé věznění v Izraeli žádnými teroristy nejsou a sedí ve vězení neoprávněně. Pak by tu ale samozřejmě mě být mezinárodní povyk odsuzující Izrael. Tak tomu není, tak tam ti lidé asi pro něco skutečně sedí. Jinak by všichni „intelektuálové“ křičeli něco jiného.

Pak je tu ta druhá možnost, že uvěznění lidé teroristy skutečně jsou a palestinská vláda je finančně podporuje, tedy jinými slovy souhlasí s jejich skutky. Abychom si udělali představu jak moc to s jejich podporou palestinská vláda myslí vážně, tak tady jsou některá čísla: „Palestinská vláda poslala jenom v květnu na účty aktivistů a teroristů vězněných Izraelem v přepočtu 100 miliónů korun. Pachatelé běžné kriminality přitom žádné penze nedostávají. Palestinský terorista odsouzený na 10 až 15 let dostává měsíčně 30 tisíc korun. Vězni odsouzení na 20 let prý mají dvojnásobný příjem.“ Potud citace ze zmiňované zprávy Českého rozhlasu, kterou mimo jiné lze nalézt zde.

Nejpikantnější na tom ale je, že palestinská samospráva je ve finanční krizi a dostává pravidelné dotace od Evropské Unie. Konkrétně jenom v červenci to bylo přepočteno přes půl miliardy korun. A z toho tedy pětina šla na výše zmíněné účely. Dotěrné dotazy na toto téma, tedy jak jsou využívány peníze z Evropské Unie, odbyl mluvčí evropského zastoupení následovně: „Tyto peníze jdou výhradně k učitelům, lékařům a vládním úředníkům, nikoli na bezpečnostní aparát nebo zmíněné vězně“.

Ten chlapec to má v hlavě poněkud pomotané. Jak to chce rozlišit, když se to rozděluje z jedné palestinské kasy? Nebylo by tedy lepší ten příspěvek Evropské Unie snížit o zmíněných 100 milionů a tlačit tak Palestince k tomu, aby příspěvek vězňům nevypláceli?  Nebo, upřímně řečeno, škrtnout jim příspěvky úplně?

To neprojde. V levicové Evropě má Izrael mnoho nepřátel, nebo aspoň nesympatizujících. Akorát se nenosí říkat to nahlas. Tak se pod pláštíkem humanity financují aspoň protivníci. A uvědomme si, že do rozpočtu Evropské Unie přispívá i Česko. Tedy i každý z nás nějakým malým dílkem přispívá na penze palestinských teroristů vězněných v Izraeli, jejichž výše je několikanásobná proti výši penzí průměrných českých důchodců.

Autor: Tomáš Flaška

2 Komentářů

 1. Aleš
  17.8.2011 – 17 Av 5771 v 16:59 — Odpovědět

  Děs, běs, hrůza. Co s tím? Kdybych si i malík ve voveli zalomil, tak s tím nehnu.

  0
  0
 2. petr
  19.8.2011 – 19 Av 5771 v 21:09 — Odpovědět

  www.palestina.is a ministr zahranici Islandu jsou zastanci Hamasu a nenavidi Izrael,roste v nich jen dalsi Hitler postupne!

  0
  0

Zanechat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *


Můžete používat následující HTML značky a atributy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Předchozí článek

Při izraelských náletech v Gaze jeden mrtvý, sedm zraněných

Další článek

Nepřipíjím na zdraví, připíjím na život!