Zdroj: Archiv

V roce 2000 uspořádaly Islámské nadace v České republice sbírku na pomoc pro „Palestinu“ na základě zkoumáni interních dokumentů Islámské nadace v brně se objevilo znepokojující zjištění, že tyto finanční prostředky mohly skončit v rukou palestinských teroristů, možná i samotného Hamasu.

Podle dokumentu, který je součásti oscenovaných kopii korespondence z Islámské nadace v Brně, došlo ke konci roku 2000 ke komunikaci mezi Muneebem Hasanem Alrawim (tehdy ještě používal místo Alrawi Muhammad) a známým muslimským extremistou Jusufem Qaradawim. (Oscenovanou kopii naleznete zde).

Zdroj: Lukáš Lhoťan

Jusuf Qaradawi je podporovatelem a ideologem islamistických hnutí, například Hamasu a Muslimského bratrstva, má zakázány vstup do několika západních zemí a to z důvodu podpory terorismu. Je znám také tím, že veřejně v pořadu televizní stanice al Džazírá propaguje teroristické útoky na izraelské civilisty, americké vojáky a jejich spojence (tedy i Českou republiku) v Iráku a pronáší nábožensky motivované projevy nenávisti a zášti na adresu židů.

Muneeb Hasan Alrawi mu zaslal fax v němž zdůraznil, že jde o neveřejnou záležitost a požádal ho o pomoc zprostředkovat převod financí ze sbírky na pomoc Palestině v České republice na palestinská území a to tak, aby peníze šly mimo kontrolu úřadů a vlád.

Celá táto žádost vyznívá tak, že cílem bylo finance převést mimo kontrolu protiteroristických směrnic a bezpečnostních služeb. Rozhodl jsem se tedy kopii tohoto faxu, s dalšími podklady dokazujícími jeho pravost, předat státnímu zastupitelství a českému ministerstvu financi s upozorněním, aby byla cela záležitost prošetřena. Podle mých znalosti z roku 2000 byla finanční sbírka konána v tehdejších mešitách nejspíše bez povolení ministerstva financí a je možné, že se vybrané finance nenacházejí ani v účetnictví těchto organizací.

V Ostravě dnes 18 ledna 2012 Lukáš Lhoťan, ředitel Česko-muslimského Institutu
Mail: lukaslhotan@seznam.cz
Mobil: 773 871 850

Podrobnosti o Jusufu Qaradawim

Al-Qaradáwí se narodil v roce 1926 v Egyptě jako syn chudého rolníka. V roce 1953 dokončil studium „Základů islámu“ v Káhiře. Již v mládí se stal členem Muslimského bratrstva a v letech 1949, 1954-1956 a 1962 byl vězněn za členství v Muslimském bratrství a za radikální politické aktivity.

Qaradáwí vynesl v roce 1996 náboženský edikt, prohlašuje v něm, že sebevražední atentátníci Hamásu se neúčastní teroristických akcí , ale jsou mučeníci a že všichni izraelští občané (včetně civilistů) by se měli stát terčem takového útoku. Podle bavorského ministerstva vnitra se staví proti integraci muslimů do společnosti. Spolupracuje se zastřešujícími organizacemi a usiluje tak o získání politického vlivu v Německu. Německou centrálou Muslimského bratrstva je Islamische Gemeinschaft in Deutschladn e.V. Její sídlo se nachází v Islámském centru v Mnichově. Ostatní islámská centra jsou Islamische Gemeinschaft in Deutschladn e.V.  podřízena. Opakovaně se v těchto centrech vyzývá k džihádu a ke svržení neislámské arabské vlády.

V češtině vyšla i Qaradawiho kniha „Povolené a zakázané v islámu“, kterou vydala Islámská nadace v Praze na konci roku 2004 pod dohledem odpovědného redaktora Vladimíra Sáňky (místopředsedy Ústředí muslimských obcí v ČR)  jako jednu ze svých stěžejních publikací v oblasti islámského práva, které se v islámské nadaci vyučuje.

Překlad a scénová kopie zmiňovaného faxu

Tento dopis není určený pro účast v programu Šaría a život a je jedinou cestou, kterou se můžeme spojit s doktorem
Júsufem al-Qardáwím

Společnost pro islámskou nadaci v Brně
Mešita Brno
Brno, Česká republika
e-mail: muslim@muslim.cz
fax: +420+5+43243594

Ve jménu boha, slitovného, milosrdného

K rukám vynikajícího šejcha doktora Júsufa a-Qardáwího
Mír s tebou a požehnání boží

Jsme členy výkonného výboru Společnosti pro islámskou nadaci v Brně, Česká republika, se sídlem v mešitě v Brně, která byla založena 2.7.1998 jako první mešita v této republice. Podílela se na financování založení a budování Světového diskuzního fóra islamské mládeže – výbor pro východní Evropu, Světové islámské unie a Společnosti Zájida Bin Sultána ÁL Nahjána pro humanitární a charitativní činnost. Jsme přesvědčeni, že společnost, skutečnost, že existuje a způsob spojení s ní umožňuje navrátit se do Světového diskusního fóra islámské mládeže – výboru pro východní Evropu, pan Abd Alláh al-Muhajdib, předseda výboru.
Obracíme se na vás se žádostí, abyste nás informovali a pomohli nám spojit se s našimi bratry v Palestině, protože chceme předat peníze jejím inspektorům, abychom je posílili. Našemu úsilí bude požehnáno předáním peněžitého daru vším prostřednictvím. Pracujeme na bezpečném kanále pro příspěvek reprezentaci muslimů ve městech České republiky. Všichni hledají bezpečný kanál, který se vyhne oficiální moci a vládním kruhům. Tyto kanály budou pod dohledem rodiny pro bezpečné předání darů rodinám a jejich skutečným reprezentatům.

Kéž vás Alláh odmění dobrem
Kéž vás Alláh ochraňuje, mír s vámi a požehnání boží

Tento dopis byl zaslán elektronickou poštou, ale neodpovídejte na něj

Muníb Hasan Muhammad
Ředitel výkonného výboru Islámské nadace v Brně

Autor: Lukáš Lhoťan

18 Komentářů

 1. králík
  18.1.2012 – 23 Tevet 5772 v 13:09 — Odpovědět

  V roce 2000…… opomenu promlceni, ne vse (prokazane, doplnuji) ma stejnou lhutu a trestni pravo nemam v kralicim mozku ……z hlediska lhuty to vlastne pak muze byt jen jakesi Vase gesto….
  Mam vsak otazku, ktera me a snad I ostatnim rekne hodne, vzhledem na dobu, kterou zde uvadite, jak dlouho Vy osobne o tom vite? Doufam, ze moji otazku zodpovite. Dekuji predem

  0
  0
 2. lenka
  18.1.2012 – 23 Tevet 5772 v 14:42 — Odpovědět

  taky se mi zrovna nelíbí opakované vynášení starých věcí, ale to je věc Lukáše a určitě ví, proč to dělá.
  Jen poznámka k tomu Qaradawimu; podle mě má někdy úlety a konkrétně tuhle zmiňovanoou fatwu o sebevraždených atentátech mu taky mám dost za zlé.
  Co se ale týče knížky Dovolené a zakázané v islámu, pravda, četla jsem ji už před delší dobou, tak mi nepřišla nijak “teroristická” a pro začínající muslimy mi přijde dobrá a jasná.

  0
  0
 3. K.
  18.1.2012 – 23 Tevet 5772 v 14:52 — Odpovědět

  Zase jen dohady a doměnky, v autorově hlavě spojené ve fantastické závěry. Proč tyhle nepodložené nesmysly od Lhoťana publikujete? Nikdy nic nepodloží věrohodnými důkazy, pořád jen jeh doměnky, které poškozují ty, o kterých píše.

  0
  0
 4. králík
  18.1.2012 – 23 Tevet 5772 v 14:55 — Odpovědět

  ja ani tak neresim opakovane vynaseni…..u toho jsem tak nejak u pana Lukase navykla. Zarazi me casova prodleva, v souvislosti s tim si kladu otazku o odpovednosti, zodpovednosti, nasledcich a o pohnutkach…….atd atd. Doufam opet v nejakou histerickou reakci jinych obci ci obcanu (qui pro quo takovy clanek?). A zase si rikam (pac mam bohuzel tohle v sobe, nesnesitelna vlastnost :) ), ze veci se maji resit jsou-li zrale a vcas, nikoli vyhnile (pak to smrdi).
  Omluva, clanek vyvolal v me hlave tema na slohovku, nikolik vsak na tema islamske nadace ……….. a opakovane doufam, ze pan Lukas pravdive zodpovi od kdy o teto kauze vi.

  0
  0
 5. Lukáš Lhoťan
  18.1.2012 – 23 Tevet 5772 v 14:58 — Odpovědět

  Dokument je součásti několik set scenu, které se teď postupně překládají a analyzují, bohužel jsem tehdy o tom nevěděl a myslím si, že o tom nevěděla ani většina muslimů co do mešit chodí. Teď jak to postupně překládáme vidíme mnoho zajímavých věcí, jen to je komplikované vše to je soukromá aktivita a na překlady nejsou žádné peníze, takže kolega v zahraničí to překládá do angličtiny a posílá mi zpět do ČR a tady se to řeší dále. Postupně, ale zveřejním vše co se povedlo oscenovat a co má svou cenu k zveřejnění …

  0
  0
 6. Nezaujatý
  18.1.2012 – 23 Tevet 5772 v 14:58 — Odpovědět

  Nejsem muslim a nemám rád rimitivní islamofoby se kterými si Lhoťan, hlavně na facebooku, docela notuje.
  Jak však sleduji Vaše články a komentáře, tak je z toho vidět pořád jedno a to samé. Velká nenávist a řekl bych až posedlá zaujatost proti osobě pana Alrawiho. Vaše články a asi i knihy se točí pořád jen kolem snahy ubližovat, pomlouvat a vynášet na světlo světa šokující odhalení, avšak až v době kdy se to hodí, že. Což je případ i tohoto článku.
  Jako etnický Čech a nemuslim, který se o islám okrajově zajímá, by mě Vaše články možná zaujali, ovšem kdyby nebyly všechny zcela jasně prokouknutelné a nesršela by z nich snaha o jakousi osobní mstu a dále zejména kdyby jste se nezačal vozit na islamofobní vlně, která je teď v ČR v módě. Ani se mi nechce věřit, že jste muslim a notujete si s tak primitivními rasisty…
  Vy by jste se měl předně zamyslet sám nad sebou a nad svým počínáním a hlavně nad tím jak to počínání vypadá.

  0
  0
 7. králík
  18.1.2012 – 23 Tevet 5772 v 15:02 — Odpovědět

  ale mozna, ze pan Lukas jen opakovane vetra “svoji vlastni 13 komnatu”
  domenky jsou jako pomnenky, takze se radeji nic nedomnivam, uvahy radeji stopnu a pockam na jeho pravdivou odpoved, ta objasni (alespon pro kralici mozek) mnohe

  0
  0
 8. králík
  18.1.2012 – 23 Tevet 5772 v 15:04 — Odpovědět

  kdy jste ten dokument obdrzel? a kdy prelozil?
  dekuji, za jasne (casove) zodpovezeni podotazek, pane Lhotane
  nechci Vam krivdit, ale mam-li nezaujate a objektivne zaujmout stanovisko, potrebuji vice dat do mozecku

  0
  0
 9. králík
  18.1.2012 – 23 Tevet 5772 v 15:09 — Odpovědět

  jinak, se zatim (neni-li pravdiva) omlouvam, za 13 komnatu, v mezicase jsem nepostrehla, ze jste, pro me zatim nafakticky , ale pouze jaksi novinarsky a politicky vseobecne odpovedel (ten cas je pro me osobne dulezity, pro jine mozna ne)

  0
  0
 10. Lukáš Lhoťan
  18.1.2012 – 23 Tevet 5772 v 20:03 — Odpovědět

  Snad takto stačí odpovědi? http://lukaslhotan.blog.idnes.cz/c/241690/Vadi-vice-islamiste-a-extremiste-nebo-ti-co-na-ne-upozornuji.html

  0
  0
 11. kralik
  18.1.2012 – 23 Tevet 5772 v 20:19 — Odpovědět

  No stačí, víte tohle mě napadlo…že jste měl ty dokumenty dávno, ale až teď (resp. v poslední době) Vám došlo si je nechat přeložit……proto píšu o té zodpovědnosti a odpovědnosti i na Vaší straně (to není osočování), jen, že vnitřně cítím, že pokud něčemu nerozumím, nemám se domnívat, ale ptát hned, ne po letech (ten příběh tady nahoře vlastně není o muslimské nadaci, ani o dozrání času na řešení něčeho, co už zatuchle smrádne, ale o dozrání Vás….omluva,pokud se Vás to dotkne, jen to tak cítím). Jako příklad uvedu, když někdo podepíše něco, čemu nerozumí a následně si stěžuje, že dostal přes vlastní prsty (které podepisovaly), omluva ráda používám zjednodušující příklady.

  V pozadí celého tohohle článku a vlastně i jemu podobných je jeden lidský příběh a vývoj. Víceméně je to o Vás a o zamyšlení pro Vás (mám ten dojem), než pro zamyšlení pro mě.

  Máte-li pocit, že Vás osočuji. Další otázka pro zamyšlení :-)

  0
  0
 12. Lukáš Lhoťan
  19.1.2012 – 24 Tevet 5772 v 10:34 — Odpovědět

  Králik ne proč bych si to měl myslet? Je jasné, že nejspíše to vyšumí, ale je důležité na tyto věci upozornit i po takové době. Určitým lidem a hlavně odborníkům to může dát dílek do celkové mozaiky. Hlavně v situaci, kdy se určití muslimové a islamisté přetvařují.

  0
  0
 13. králík
  19.1.2012 – 24 Tevet 5772 v 14:59 — Odpovědět

  to s tim myslenim (ze by jste si to myslel ci ne) neberte vazne , jen dloubnuti, zda kralik neni taky v te dotcene skupince, co se do vas navazi (uprimne, bylo by mi to fuk, kam si me neznama osoba zaradi :) ) ….. viz. jak pisete na blogu idnes

  a na druhou stranu se vlastne do vas svym zpusobem navazim, proc to nepriznat, protoze, I kdyz informujete ostatni a taky vyvolavate (pridavate polinko) do histerie (ne, ze bych ze vseho byla klidna), tohle vse mi proste prijde jako kdyz se ocistujete I ze svych klukovin (jste sam zodpovedny, to ze tak arabsky neumite, me nezajima, pokud jste byl toho ucasten, viz. co pisu vise).
  no a uprimne, me se tahle cesta sebeocistovani naprosto nelibi (to oni jsou bekani, ja nic….., a proto vizte mila verejnosti, co se tady deje…tak nejak mi to prijde, a budte u te viry, ze netrpim naivitou v tom, ze se pod rouskou tmy u nas nic nedeje, a to napric politickym, nabozenskym, ideologickym a hlavne lidskym spektrem :) )

  fuj, moralizuju, nemela bych

  0
  0
 14. kralik
  19.1.2012 – 24 Tevet 5772 v 16:20 — Odpovědět

  pryc s moralizovanim, trocha humoru v tom umirani nezaskodi; no mozna, ze to vtipne nebude, nicmene, jako obraz, me to zrovna napadlo

  vase clanky, a ne jen vase, jsou vodou na mlyn jinym lidem ….asi proste nekteri takhle musi vesmirne existovat

  no a ten obraz (je ze zivota, napadl me primo pri akci takrikajic): ty clanky (a ne jen vase) pusobi na nektere lidi jako kdyz ja hodim svymu kocourovi prerostlou (premyslim jestli to neni zakrslej potkan) mys z kralici kuze…….
  ale at zije rovnovaha vesmiru….. howgh
  jdu aportovat (voni se mu tak rozzari ty oci, tak hladove……..)

  a jeste moralne: prestala bych psat, max. to dala organum (desnej termin) cinnym v trestnim rizeni, vono totiz to, jak jste k tomu prisel …… no proste neni se cim chlubit (sama za sebe, do party lidi se kterymi bych mela pracovat, pokud bych mela pravo rozhodovat, bych vas nechtela)

  howgh howgh (jako, ze koncim s bobkama :))) )

  0
  0
 15. Nezaujatý
  19.1.2012 – 24 Tevet 5772 v 16:30 — Odpovědět

  Lukáš Lhoťan: Ano, odpověď stačila, teď už mám jasno. Vy jste se tím islamofobním primitivem již také stal. Moje omluva, že jsem si toho dřív nevšiml.

  0
  0
 16. kralik
  19.1.2012 – 24 Tevet 5772 v 16:47 — Odpovědět

  to nezaujatý: já jsem ale taky “zdravě islámofobní”…..to jen, že si mě můžete dát taky na seznam :-)
  i když já mám spíš fobii, ze všech “extrémních lidských ismů” a tam může nakonec dojít v něčem každej člověk (s vírou v něco), stačí zúžit optiku na “nízkospektrální”

  0
  0
 17. Lukáš Lhoťan
  19.1.2012 – 24 Tevet 5772 v 23:01 — Odpovědět

  Hodnitit se nezaujatý vypovída samo o sobě … a islamofobní, To je co? Když řeknu, že znám hodné muslimy, ale také muslimy nehodné co mně děsí a že bohužel původní islám je stejny jako bolševizmus tak jsem islamofob? .-)

  0
  0
 18. Naivka
  24.1.2012 – 29 Tevet 5772 v 17:34 — Odpovědět

  Pane Lhoťane, jak je možné, že jsme to zhruba těch deset let, kterých uběhlo mezi napsáním dopisu a jeho zveřejnění, vůbec přežili s tou islámskou hrozbou za zády?

  0
  0

Zanechat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *


Můžete používat následující HTML značky a atributy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Předchozí článek

Plať, zemři a nebo konvertuj

Další článek

Plzeň si připomíná 70. výročí židovských transportů v lednu 1942