Zdroj: lenkaprochazkova.wz.cz

Jsme zajatci mediálních virtuozit, které nám denně připomínají, že v dalekém Rusku budou už za pár dní “putinovsko-prochorovské” prezidentské volby.... (alespoň střetnutím těchto dvou antipodů), že volby budou i v blízké sladké Francii (ovšem bez sexuálního dynama, pana Dominika Strauss-Kahna) i ve spřátelené Americe, kde se republikánské veverky v bubnu (tedy ta, která zůstane) postaví demokratické hrázi Obamově. Jakoby nám mělo unikat, že v této středoevropské zemičce, již zatím vlastníme, budou volby v dohledné době také, a snad (z něčího zájmu), volby přímé. Přímé volby ovšem už dnes přímo lichotí některým osloveným i neosloveným.

Hovoří se o té či oné figuře, která se postaví do záře reflektorů, kamer a s příslušnou naučenou mantrou a zakoupenými hlavními časy v TV se z ní opět udělá budoucí spasitel věcí příštích. Česko vyjíždělo na svou pouť v roce 1993, jako zlatý kočár obtížený cennostmi, aby nejen ony (a váčky spolucestujících) doznaly úhony v hvozdech džungle ekonomicko-transylvánské, jsouce bez oddychu napadány lapky, které ni nákladu ni lidí nešetřili. Kočár kdys, dnes už připomínající spíše kapotované umrlčí máry, cílí na seřadiště eurounijní, které nám přepočte zbylé grošíky v kapsách a naplánuje jejich užití. Leč, v cíli ještě nejsme, a tak tu káru, místo vraníků,  zatím potáhnou i odtlačí vyhublí cestující v omšelých šatech a škorních. Vypráví se, že snad při přepřahání se prý dostavil soudní exekutor, a všechny vraníky pro dluh jednoho vypitého a nezaplaceného žejdlíku, zabavil.

Demokraticky a právně, jak “ještě říkají” ti na voze, ovšem, “jak už mlčí” ti za ním. Kára naše však potřebuje velitele, člověka, který nebyl vláčen ději minulými, a dokáže se postavit i dějům budoucím. Spisovatelka Lenka Procházková této nynější maximě vyhovuje. Jsou ženy političky, které se bojí vychýlit stín stranické politiky a vystoupit ze stínu této politiky. Jsou pak ženy, které se obávat nemusejí, ale žádná z nich nemá odvahu “cestovat do nemilosti mocných”. A že to, co spispvatelka Procházková činí, nemilé mnohým je – i bude. V glose “k prezidentství” netřeba vyjevovat proč ve sporu lid-církev praví pravdu. Odjakživa, co církev institucí je, byla odbornicí na falza a uplatňování těchto falz před cúdy, jejich vkládání, odstraňování.

Církevní skriptoria nečinila téměř nic jiného, a předchůdci dnešních politiků vyrostli s Bočkovými falzy( Fragmenta Monseova). To je termín, při kterém se otřese každý diplomatik a medievista. Cožpak nepadla v Českém časopise historickém slova odborníkova: “Hájek a Balbín lhali, aby rozhojnili církevní prebendu na Hostýně”? Seznam polností, luk i nemovitostí  k darování  zatím  být nemůže. Nikoli pro zanedbání, leč, připravit “pravé” listiny také nějakou dobu trvá, a včlenit je do komplexu listin jiných bývá  -zdlouhavé. Každopádně, listiny by měly být volně přístupné, tak aby s jejich kopiemi mohli pracovat odborníci, a pravost jejich potvrdili, nebo vyvrátili. Zkoumáme-li RKZ, zkoumejme tisíce podobných, z nichž ovšem státu vyplývají povinnosti na generace (sic!) dopředu. Není osoba, která by zatím šla v obecném zájmu s kůží na trh, než Lenka Procházková. Může vadit její minulost (chartistka), může-někomu- vadit její přítomnost (rebelka). Lidí potažmo voličů, kteří by chápali, že současný stav  české “kapotované umrlčí káry” na pohybu do neznáma  je stavem neúnosným,  nezadržitelně přibývá.

Sdružme se alespoň při její podpoře. Procházková je velmi charizmatickou ženou, ale zároveň má rozhodnost hospodyně, která i tou “Putzfrau”, uklízečkou státu může i  být. A že tato společnost úklid potřebuje, vidí každý, kdo vidět chce .”Freiheit ist immer Freiheit der Andersdenkenden”, svoboda je vždy svobodou těch “jinakmyslících”, řekla  kdysi Rosa Luxemburgová. Přemýšlejme, zda si tu svobodu “jinakmyslících” chceme a můžeme konečně dopřát, když nám napoprvé byla odejmuta. A zvažme, zda se raději “nebudeme mýlit v pravdě” s Lenkou Procházkovou., než mít pravdu “o-pravdovskou” s otylými preláty, kteří na nás ve smuteční černi svých hábitů, co předzvěsti osudů našich, lišácky pomrkávají modrosvitem obrazovek televizních.

Autor: Herbert Stavinoha

Oficiální stránky Lenky Procházkové: zde

7 Komentářů

 1. 11.2.2012 – 18 Shevat 5772 v 21:39 — Odpovědět

  Založil jsem na žádost Herberta subfórum pro Lenku: http://forum.shekel.cz/forum/lenka-prochazkova/

  Diskuse může probíhat i tam :)

  0
  0
 2. tamara
  11.2.2012 – 18 Shevat 5772 v 22:09 — Odpovědět

  patrně největší tunel po privatizaci – dosti nechutné

  0
  0
 3. sid
  11.2.2012 – 18 Shevat 5772 v 22:51 — Odpovědět

  rád připomenu papežský interdikt (zákaz pohřbů a mší i dalších akcí), uvalený na Prahu v roce 1412 proto, že tři tovaryši se postavili proti prodeji odpustků. Ve vsích darovaných církvi se po staletí více robotovalo, byly statky, které měly rozpis jak a co dodávat na faru a do kláštera, za každý úkon se hotově platilo (křest, biřmování, zápis do matriky…pohřeb), věřící byli strašeni “nespasením”, když neodkáží církvi alespoň část majetku (v pozůstalostech muselo být vždy pamatováno na církev, neboť i notarius byl z lůna církve -mnich, nezřídka) a věřící měli “praktické problémy”, V zemi české na léně královském bylo běžné občerstvit pocestného. Myslíte, že bylo možné, aby týž poutník přišel na církevní k hospodářce a vyprosil si hrnek mléka? Bylo to možné. Ale hrnek mléka si nesměl odnést, sic faráři varovali, že mléko může kdokoli takto začarovat a způsobit “narušení plynulosti dodávek zásobování objektů církevních”. A za to byla hranice, neb jen mocnosti pekelné si toho přejí či mohou přáti…a tedy hranice i pro hospodářku, která nekontrolovala, zda před ní bylo mléko vypito, nebo odneseno “k očarování”. Jaký průser (s prominutím) byl, když při přijímání bezzubé babce vypadla hostie z úst do prachu země, líčit netřeba…byla to také “poukázka k cestě na hranici”… tož, to je ta osvěta církevní… Že církev věděla, že přestřelila je jasné z toho, že svého likvidátora, Josefa II., neexkomunikovala za činy proti ní samotné. Přitom, ex lege mohla způsobit jeho “acht” (světská obdoba interdiktu) a to zhruba až do r. 1818….

  0
  0
 4. králík
  12.2.2012 – 19 Shevat 5772 v 01:20 — Odpovědět

  je to svinstvo, v duchu si rikam, co by se stalo, kdyz tenhle zakon projde, kdyby se vsichni restituenti dali dohromady a podali zalobu na stat …..
  ty ceny nemovitosti….kradez za bileho dne
  atd.

  0
  0
 5. Antonín Blažek
  12.2.2012 – 19 Shevat 5772 v 16:06 — Odpovědět

  Přímá volba prezidenta po dvaceti ledech fungování DEMOkracie je jen dalším promyšleným krokem na oklamání lidí.
  Co bude mít lidmi zvolený prezident ta pravomoci?
  Může odvolat žoldáky z okupovaných zemí?. Zajistí vystoupení České republiky z NATO? Může odvolat soudce, stání zástupce, policisty, poslance…? Může rozpustit parlament nebo senát. Může zrušit zákony? Může zrušit zlodějny a tunely? Může zavést přímou demokracii? Může vydávat dekrety?…
  Pokud by měl prezident České republiky tyto a další pravomoci tak okamžitě beru případnou kandidaturu na hlavu státu, ne na dva ale rovnou na deset let.
  Antonín Blažek, 6.května 39, Frenštát p.R.
  PF 2012 přejí Mayové

  0
  0
 6. králík
  18.2.2012 – 25 Shevat 5772 v 21:24 — Odpovědět

  kdyz jsem rano na novinkach a vecer na tv videla Duku, tak mi z meho asociativniho mozku vylezla vzpominka na babskej serial Ptaci v trni (dedictvi a povyseni)……v jedno verim, objevit se Kristus ted v tehle dobe, rozdupe svoji cirkev (organizaci) na prach (vite, ja neverim, ze ji vubec chtel, Novy zakon vznikl az po nem)…no uvidime, zda nedojde na jedno stre proroctvi (jeho cas se blizi a ja jsem desne zvedava)

  0
  0
 7. Wolfová
  14.4.2012 – 22 Nisan 5772 v 17:53 — Odpovědět

  Dne 15.června 1768 Marie Terezie vydala zákon o zestátnění majetku církví a faráři se stali státními úředníky.Moravský šlechtic Václav Kounic byl pověřen prováděním tohoto zákona.Když uvážíme ,že v roce 1768 církve neměly žádný majetek(na základě tohoto zákona) a v roce dejme tomu 1950 jim byl další majetek sebrán,což je 182 roků a chtějí po státu majetek v hodnotě 134 miliard a když to rozpočítáme na dny tak denně církev vydělala asi tak 2,000 000 Kč tento výdělek je počítán včetně nedělí a pracovních dní znáte nějakou firmu která nic nedělá a vydělá tolik peněz??????????

  0
  0

Zanechat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *


Můžete používat následující HTML značky a atributy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Předchozí článek

Brno hledá výtvarníky, kteří vytvoří památník obětem holokaustu

Další článek

V Izraeli skončila generální stávka dohodou odborů s vládou