Zdroj: Archiv

Dohodou o platových podmínkách námezdních sil zaměstnaných ve státních službách dnes v Izraeli skončila stávka pracovníků veřejného sektoru, která na několik dní zkomplikovala dopravu, zablokovala fungování vládních úřadů a ochromila fungování burzy a bank. Hlavní odborová organizace Histadrut oznámila, že stávku vyhlášenou ve středu odvolává.

Odboráři požadovali, aby vláda upustila od nárazového najímání asi čtvrtmilionové armády námezdních sil a aby s jednotlivými zaměstnanci uzavřela řádnou pracovní smlouvu. Jde většinou o pracovníky úklidových a bezpečnostních firem a nekvalifikované síly, jejichž pracovní a mzdové podmínky jsou ve srovnání se stálými zaměstnanci ve státních službách výrazně horší.

S námezdními pracovníky, kteří formálně mají smlouvy se zprostředkovatelskými agenturami, sice vláda podle dosažené dohody stálý zaměstnanecký poměr neuzavře, ale zvýší těmto osobám mzdy, přizná jim některé bonusy a zlepší jejich sociální a důchodové zabezpečení.

Původně časově neomezená stávka podle odhadů stála izraelskou ekonomiku denně 500 milionů dolarů (9,5 miliardy korun).

Jeruzalém 12. února (ČTK)

Žádný komentář

Zanechat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *


Můžete používat následující HTML značky a atributy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Předchozí článek

Lenka for President !

Další článek

Přinesl mobil do marketingu nějakou revoluci?