Zdroj: Archiv

Dohodou o platových podmínkách námezdních sil zaměstnaných ve státních službách dnes v Izraeli skončila stávka pracovníků veřejného sektoru, která na několik dní zkomplikovala dopravu, zablokovala fungování vládních úřadů a ochromila fungování burzy a bank. Hlavní odborová organizace Histadrut oznámila, že stávku vyhlášenou ve středu odvolává.

Odboráři požadovali, aby vláda upustila od nárazového najímání asi čtvrtmilionové armády námezdních sil a aby s jednotlivými zaměstnanci uzavřela řádnou pracovní smlouvu. Jde většinou o pracovníky úklidových a bezpečnostních firem a nekvalifikované síly, jejichž pracovní a mzdové podmínky jsou ve srovnání se stálými zaměstnanci ve státních službách výrazně horší.

S námezdními pracovníky, kteří formálně mají smlouvy se zprostředkovatelskými agenturami, sice vláda podle dosažené dohody stálý zaměstnanecký poměr neuzavře, ale zvýší těmto osobám mzdy, přizná jim některé bonusy a zlepší jejich sociální a důchodové zabezpečení.

Původně časově neomezená stávka podle odhadů stála izraelskou ekonomiku denně 500 milionů dolarů (9,5 miliardy korun).

Jeruzalém 12. února (ČTK)

Žádný komentář

Zanechat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *


Můžete používat následující HTML značky a atributy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Předchozí článek

Lenka for President !

Další článek

Přinesl mobil do marketingu nějakou revoluci?