Zdroj: Archiv

Přesněji řečeno, ve škole nás v rámci občanské nauky učili, že svoboda slova je základním kamenem demokratického státu. Některá media nám tvrdí, že původní islám není v rozporu s demokracii a svobodou slova a v Saudské Arábii bude možná popraven člověk jen za to, že měl vyjádřit svůj názor na islámského proroka Mohameda.

Saúdskoarabský novinář Hamza Kašgárí  napsal na sociální síti Twitteru kritiku na islámského proroka a poté co se po něm začaly pídit saúdskoarabské orgány uprchl do Malajsie. Malajsie je údajně vzorem islámské demokracie a svobody, jenže tato propaganda Kašgarimu nepomohla. V situaci kdy mnohé muslimské země mají dlouhé doby s vyšetřováním a stíháním terorismu a násilí proti nemuslimům a umírněným muslimům, včetně oné Malajsie, tak v případě kritika islámského proroka reagovaly úřady expresně a Kašgáriho vydali Saudské Arábii.

Kašgárí se totiž kritikou islámského proroka Mohameda dopustil aktu terorismu! Ano, toto šílené prohlášení o podstatě Kašgáriho činu pronesl ministr vnitra Malajsie.

Saudská Arábie má také problém se stiháním osob a organizací podporujících nenávist vůči židům, křesťanům a liberálním muslimům, to nehovořím ani o problematice saudské upřímnosti v boji proti financováni terorismu, stiháni kritiky islámského proroka má, ale v této zemi přednost. A tak svobodomyslnému Hamzovi Kašgárímu hrozí smrt za jeho svobodny názor.

Podstatné je také to, že islámské právo šaria, podle kterého je za kritiku islámského proroka Mohameda trest smrti, se postupně zavádí s nadšenou podporou některých evropských politiků v Evropě. Tedy i zde jednou mohou být lide popravováni za kritiku islámu. Jak se k případu Kašgáriho postaví čeští politici, novináři a lidsko-právní aktivisté, Budou organizovat demonstraci před Saúdskoarabskou ambasádou v Praze?

Nechci jen tak psát a nic neučinit pro tohoto statečného člověka, proto v rámci svých možnosti jsem napsal těmto organizacím výzvu k aktivitě:
Amnesty international – ředitel Mark Martin, Kampaňová koordinátora Lenka Pitronová,
Ondřej Liška – předseda strany Zelených.
Česká strana sociálně demokratická.
Jakub Kajzler – Občanská demokratická strana.
A další strany a lidsko-právni organizace.

Jsem zvědav jestli se ozvou a zorganizují akci na pomoc člověku, který v Saudské Arábii věří, že svoboda slova je základním lidským právem i na vzdory islámskému náboženskému právu.

Autor: Lukáš Lhoťan

5 Komentářů

 1. Antonín Blažek
  16.2.2012 – 23 Shevat 5772 v 14:53 — Odpovědět

  Svoboda slova je v DEMOkracii nepřípustná. Stačí se porozhlédnout u nás.
  Islám není a nikdy nebude demokracií. Pro Muslimy je nepřípustné aby někdo mohl urážet proroka nebo Alláha. Je pro ně nepřípustné aby se několik jedinců dohodlo na změně Božích zákonů jak se děje v naších zeměpisných šířkách. Například potrat, eutanazie…
  PF 2012 přejí Mayové

  0
  0
 2. fikus
  16.2.2012 – 23 Shevat 5772 v 15:52 — Odpovědět

  i krestani ve stredoveku to brali podobne jako dneska islam.
  ja si myslim, ze az nastane reformace v islamu, pokud nastane,
  tak to nasledne bude podobne jako dneska s krestanstvim.

  0
  0
 3. Lukáš Lhoťan
  17.2.2012 – 24 Shevat 5772 v 00:01 — Odpovědět

  Bohužel islám stejnou cestou jako křesťané nekráčí …

  0
  0
 4. Elina
  17.2.2012 – 24 Shevat 5772 v 15:34 — Odpovědět

  Lukáši, díky a držte se!

  0
  0
 5. Antonín Blažek
  17.2.2012 – 24 Shevat 5772 v 16:49 — Odpovědět

  ad3) Lukáš Lhoťan Naopak, Bohu díky, že Muslimové nepropadli modloslužbě jako mnozí křesťané. Zůstali Alláhovi a jeho přikázáním věrní.
  Tóbit – Tóbijáš 14:6 Všechny národy na celé zemi, všichni lidé se obrátí a budou se bát Boha vpravdě. Všichni opustí své modly, které svými svody svádějí ke lži, a budou dobrořečit věčnému Bohu ve spravedlnosti.
  PF 2012 přejí Mayové

  0
  0

Zanechat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *


Můžete používat následující HTML značky a atributy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Předchozí článek

Izrael se podle izraelských médií chystá zaútočit na Írán

Další článek

Jemenský prezident Sálih odchází po více než ročních protestech