Zdroj: vasevec.cz

Tedy do okamžiku, než mi začne vnucovat spasení, což on ale zpravidla nedělá, protože je to vychovaný židovský kluk a  je zvyklý všechno vyargumentovat zákonem a proroky. Tudíž by neměl  dost  dobře jak a čím argumentovat. A miluji Andersena. Hanse Christiana. A toho celkem bez výhrad.  Protože Hanse nikdo nekáže, ani neinterpretuje, všichni ho čtou a on sám mnohé baví.

Hanse a Ježíše společně mám rád pro to, co řekli na adresu mláďat. Jeden  svým imperativem o pacholátkách , že totiž nebeská demokracie patří především jim. Druhý svou slavnou pohádkou o Císařových šatech. Kde to taky vypadalo všelijak, dokud se nenašlo dítě. On totiž někdy  zmůže hlas  jediného dítěte  mnohem víc, než hlas volajícího na poušti.

Jiné, ublížené dítě – jistý pan  ABB, kterému v katolickém vzdělávacím semináři nějak nestačili vysvětlit, že „samohana“ není jen hra s parůžkem tam dole v klíně, ale také  jakékoli nevyargumentované špinění  kohokoli  (židů a muslimů a tím i  všech slušných neonanujících křesťanů) jen kvůli sledovanosti  vlastního  samožerského a  samohonského web-portálu,  plácne ptákovinu, a pro nás najednou padají vesmíry. Stejně jako když se po Hradních chodbách toulal duch Bátoryčky. A padají ne proto, že je někdo tak zlý a omezeně hloupý, ale proto, že neexistuje páka, která by tuto hodně nebezpečnou formu onanie zarazila.  Vlastně padají především proto, že  už tu nikde není ani stín vůle na již existující páku sáhnout.  Tak trpce nám z toho ty vesmíry padají, až z toho začínají (už jen z čirého  zoufalství) padat dokonce i nutná (ale žel bezzubá) trestní oznámení… A dítě ABB konečně slastně ejakuluje.

Rektorku namočenou do korupce omilostní jiné ješitné dítě jenom proto, že jeho manželka Livie tančí s paní rektorkou na stejném plese. Anebo (Což je ještě démoničtější), aby nám ejakulátem o nic hustším než ten Bartošův (ABB) dokázalo, že milost je dnes naposledy ještě  „jen jeho“ výsadou a logika morálky se na ni nevztahuje.

Toto stále víc a víc hnědnoucí dítě navíc nechává svoje podržtašky, konzultanty, vezíry a poradce hlásat stejné stupidity, jakými se ukájí  pan Adam Bartoš. Jen veřejno-mediálně a  daleko sofistikovaněji. A  tak je amorální šosácké  bláto, jímž se Jelení příkop pomalu plní, omlouváno  žvásty o  jakési politické korektnostni.  A aby si  hnědavý mužíček otestoval, kam až může zajít  (a to už žel není jen trucovité bouchání pěstičkou), najust označí hlupáka za génia…  Některé Bartošovy věty jsou podle pana Klause „geniální“…

Nepláču. Jen konstatuji. Protože politicky korektně vztato – jak  zlý hlupák tak  i fašistický prezident svůj nárok na vzduch a slunce mají. Umravnit bychom je totiž měli my. Každý podle nátury a naturelu. Někdo štítivým despektem, někdo povolením řemenu u kalhot. Protože „pár na zadek dětem“ nikdy neuškodí.  Jiný  třeba tím trestním oznámením.  Jenom neslevovat z toho, co dělá člověka sice nekorektním, ale lidským. Neslevovat z  mravnosti.

Proto miluji ty dva, co mluví o dětské přímočarosti.  A je tu ještě jedno pošetilé dítě. Nádherné. Bez vlastních webovek i bez bezesných nocí, jak dál, až mne vystěhují z Hradu? Bez iluzí o mravnosti národa a bez ambic udělat politiku opět korektní. Dítě, které se odmítáním paradoxu naší nemorální ale korektní justice , tvrdě a jednou provždy šmahem vysměje  nejen paní Íčkové,  ale  i evidentní šikaně, že za pár tykadel musí padnout „exemplární bubnu“ schované ale pod sukně poškozování cizího majetku (billboardů).  Vysměje se všem  politicky pragmatickým  návrhům  na korektní plichtu.

A nejen to. Vysměje se čistým dětským hláskem i mně. „Co řešíš, chlape? Bílá je bílá, černá je černá, hnědá je hnědá a zlo je zlo. Prostě  v klidu půjdu na tři měsíce do chládku, když to jinak nejde. Ale hlavu neskloním. Dokud mi někdo ty císařovy šaty neukáže…“ ( Což dost dobře nejde, protože jsou utkány jako ze smutné pohádky.)

To není kuriozita. Ani samorost. Anebo týpek, co nenese odpovědnost za rodinu a za svou kariéru. To je do značné míry morální imperativ.

A víte dobře, co namítl na dotaz , jestli by ve své kauze přijal případnou prezidentskou milost? Třeba výměnou za  milost pro korupčnici Benešovou Annu? –  Opět to dětské ale osvobozující a tvrdé: Od milost od zloděje, bych ani nestál, ani ji  nepřijal…

Autor: Jaroslav Achab Haidler

9 Komentářů

 1. plan-9
  21.2.2012 – 28 Shevat 5772 v 06:35 — Odpovědět

  jo, politici si tykadla zaslouzi a klaus zvlaste.

  0
  0
 2. Antonín Blažek
  21.2.2012 – 28 Shevat 5772 v 16:05 — Odpovědět

  Článek jsem přečetl. Nepochopil. Byl jsem se projet na kole. Článek přečetl znova. Musím přiznat, že mě zmátl ten Andersena a Ježíš zmíněný v úvodu. Usoudil jsem že pisatel je amorální zločinec. Jinak by jej nikdo do vězení neposílal. Musel udělat něco hroznějšího než okrást člověka, sebrat mu majetek a tak jej zavraždit na ulici, Nemohl ani mít podíl na rozkradení společné vlastnictví. Při druhem čtení koukám jako výr a už to vidím, je to gaunér, nemýlil jsem se, čmárá po billboardech, ulevilo se mi, je to můj člověk. Ono slovo nebo malůvka je někdy mocnější něž celá policejní kavalérie.
  Na ulici 6.května 39 ve Frenštátě p.R. měl pronajaty (nezákonně) společné prostory bratr policajta. Byly tam léta prodávány cigarety a alkohol dětem. Daly se tam sehnat i drogy. Nikomu to nevadilo. Z prodeje profitovalo i Město Frenštát p,R. Prodej se podařiloa ukončit až po té co jsem napsal na panel bez omítky “Neochcávejte okolí našeho domu” a na vybarvenou plochu na břizolitu (budova se připravovala pro zateplen). “ZDE PODÁVAJÍ VAŠÍM DĚTEM LÍH” Dostal jsem za to podmínku. Bylo mi to mála. Na internetu jsem poukázal na práci Policie ČR. Na krytí trestné činnosti. Sluha Satana sedící na OS Nový Jičín mi chce uložit pokutu 15.000 nebo zavřít na tři měsíce do basy. Napsal jsem mu, že žádný trest nepřijmu.
  PF 2012 přejí Mayové

  0
  0
 3. tesha
  22.2.2012 – 29 Shevat 5772 v 09:53 — Odpovědět

  Chlubí se, že následují Krista (ABB a někteří lidé)
  Ale proč? Aby, až ho potkají, křikli: “Ty Žide!”

  0
  0
 4. 22.2.2012 – 29 Shevat 5772 v 14:35 — Odpovědět

  naturalisticke vyjadrovanie dokaze ostrejsie determinovat,budiz.ale posetile dite,zbaviac sa posetility moze Ho kludne,bez kriknutia oslovit Pane.V duchu danej Tradicie.smile.

  0
  0
 5. kralik
  22.2.2012 – 29 Shevat 5772 v 17:18 — Odpovědět

  tyyyyyyy joOOO, jen efekt z diskuse a ja mela za to, ze si jen uzil stejnou slinu (stalo to za to?, uleva? asine, vid :-) )
  ps : mimochodem za to si me nedavno pomuzil :-), kez by achabe, kez by, nekdy by se to hodilo
  te packa, zdravi cerna pracka

  0
  0
 6. kralik
  22.2.2012 – 29 Shevat 5772 v 17:30 — Odpovědět

  taky bych mohla oplacet, ze si me tuhle nazval mrtvolou (dekuju timto za poznani, sem tam nad tim premyslim, ale nepidlam se v tom, nema to cenu, je to otazka optiky) , ale vis co
  a) asi mas pravdu
  b) jeste dupu

  0
  0
 7. hmmmh
  4.4.2012 – 12 Nisan 5772 v 23:46 — Odpovědět

  Některé jinotaje z článku nechápu protože se o politiku až tolik nezajímám, ale když už autor nazval článek jménem Syna člověka (resp. jménem 2. Boží osoby který se stal člověkem aby mohl za lidi zaplatit důsledek jejich ďábelské přirozenosti = sobectví), pak mi dovolte taky trochu moudrosti vztažené k jeho Jménu:
  Co Bible skutečně říká lidem.
  Bible je úžasná zpráva pro ty kdo ji chtějí číst jako dopis od Boha a ne jako kritici: například když Bůh tvořil život na Zemi, tak veškeré stvoření vytvořil energií svého slova (neboli hmotné viditelné věci jsou vlastně speciálně zformovaná energie – a to přesně dnes už subatomová fyzika ví); ale člověka osobně zformoval nikoli slovem, ale jako tvar=obraz sebe sama z “prachu země” = pozemských prvků a vdechl mu vlastním dechem svůj vlastní život (= člověk dostal od Boha dýchání “z úst do úst” :-) ). Takže každý člověk je od Boha určený, aby byl jeho vlastním synem nebo dcerou… Ale krátce po stvoření se člověk rozhodl, že Boha nepotřebuje a že si bude na Zemi dělat co sám chce = přijal nabídku životního principu sobectví od ďábla(padlého archanděla). A tím se stalo první neštěstí: zničil si vztah s Bohem, a zničení vztahu = smrt (dokonce i fyzická smrt je zničení vztahu mezi tělem a duší s duchem). Podobně to je i v manželství: jestliže si ti 2 zničí vztah, tak jejich manželství je mrtvé… Ale Bůh nás nepřestal milovat a hned místo aby s námi skoncoval, tak zabil nevinná zvířata a dal člověku kožený oděv, aby přikryl jejich nahotu(= také hanbu před Bohem). Ale potom dělali lidi tak zlé věci na zemi, že nastal výbuch zemské kůry a globální záplava a když to skončilo tak se změnil čas pozemského života člověka na max. 120 let a celkové bioklimatické podmínky (4 roční období, deště a sníh…) a dále člověk a některá zvířata začala žrát jiné (=predátorství). To všechno je v Bibli popsané. A potom Bůh udělal krevní smlouvu (což je nejzávaznější typ smlouvy který existuje) s Abrahamem a z jeho rodiny udělal svůj národ na kterém ostatním národům ukazoval sám sebe (i když mu dělali obrovské potíže :-) ) A nakonec se jako člověk Bůh sám (tj. Bůh-Syn, což je jeho Slovo Boha Otce, kterým všechno -kromě člověka- stvořil) vtělil do lidského těla aby mohl zaplatit trest lidí za naše žití sobeckým způsobem života = bez lásky (tj. bez Boha) což se nazývá “hřích” (a doslova to v překladu znamená “minout cíl”): a trestem za hřích je smrt, tj. oddělení od Boha = nemít s Bohem žádný vztah, tj. nakonec po fyzické smrti(=oddělení se od těla) jít na místo kde není Bůh tj. není tam nic dobrého (protože “jenom Bůh je dobrý”). Touto jeho vlastní zástupnou smrtí Bůh-Syn uzavřel(doslova rozsekl) krevní smlouvu s Bohem Otcem, jejímž obsahem je záchrana všech lidí, kteří k této jejich smlouvě přistoupí tj. řeknou Bohu že přijímají Ježíšovu oběť jako svoji záchranu a tím obnoví svůj vztah s Bohem jako jeho vlastní děti… Tohle je skutečný obsah Bible – je to zpráva o reálně projevené lásce Boha každému člověku, který o to stojí… vlastně úplně každému, i když někteří o to nestojí a k Bohu se nevrátí…

  1
  0
 8. 5.4.2012 – 13 Nisan 5772 v 03:14 — Odpovědět

  Milé hmmm, to je “neskutečný” obsah bible a její interpretace “jen pro tebe”. S mnohým (resp. se vším, co je biblické) souhlasím, mnohé tvé obrazy jsou trefné a inspirativní – ten drobný zbytek si budeme žít asi každý po svém, souhlasíš ?
  Bez ohledu na aktualizace k naší politice je ale ten článek o tom, že spasení a jeho potřeba (tak jak to servíruje militantní proud v křesťanství) je totální nesmysl. A s tímto názorem, milé hmmm, ani nepolemizuješ ani ho nepotvrzuješ svým (naprosto legitimním) převyprávěním tvého osobního pohledu na bibli.
  Jestlis jen potřebovalo “to” napsat, v pohodě, chceš-li zapřemýšlet i na téma zbytečnosti anebo naopak nezbytnosti “spasení” – vítej mezi námi k další diskuzi. Hezké dny i svátky.

  0
  0
 9. 5.4.2012 – 13 Nisan 5772 v 12:44 — Odpovědět

  ještě pro hmmmm,
  V tomhle bločku píšu vlastně jen, proč je pan ABB neprozíravý až hloupý, a rozhodně nepříjemný a nenávistný, proč je malování tykadýlek Langrovi a jeho partě úsměvné a proč je okolo Jelení příkopu tolik hnědé kaše – je všechno dáno tím, že nežíjeme pro okamžik veřejného soudu a Poslední den, ale někde v prostoru “bez morálky”. Tu chtěl ostatně instalovat i Ježíš … ale právě občasné tvrzení, že bez něj to nejde (ani být spasen, ani být morální a věrný Vznešenému) mne prostě irituje. Připadá mi nestydaté.
  O tom, že se jen těžko dá věřit na roztínání smlouvy s B*hem Otcem, jejímž obsahem je “záchrana” všech lidí si povídáme jinde. Např. pod tímto článkem – https://www.shekel.cz/18877/laska-neni-lina-%E2%80%A6
  Pozdravení

  0
  0

Zanechat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *


Můžete používat následující HTML značky a atributy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Předchozí článek

Lotyšský pláč

Další článek

USA vyvíjejí zvýšený tlak na Izrael, aby nezaútočil na Írán