Zdroj: theconservativetreehouse.com

Na 29 výroční konferenci francouzských muslimů nebylo dovoleno přicestovat několika muslimům známým svým náboženským extremismem. Jiným již s trvalým pobytem v Evropské unii vstup zakázán nemohl být.

Francouzské úřady se rozhodly zpřísnit opatření proti šíření islámského radikalismu po vražedných útocích bojovníka džihádu Mohameda Meraha. Merah se hlásil k ortodoxnímu pojetí islámu, boje proti nevěřícím a nepřátelům islámu. Mezi jeho oběťmi jsou nejen židé, ale i křesťanští Afričané bojující za zájmy Francie v Afganistanu.

Francie se rozhodla zakázat vstup do země těmto lidem:
Akrama Sabri – bývaly muslimský duchovní Jeruzaléma, za podporu antisemitismu a terorismu.
Safwat Hegazi – vydal náboženský edikt vyzývající egyptské muslimy k zabíjení izraelských návštěvníku v Egyptě. Označuje ve veřejných projevech izraelské židy za opice a prasata.
Ajed Bin Abdallah Al-Qarni – podporuje zavedení islámského práva šaria v muslimských komunitách v Evropě, včetně kamenováni, zabíjení odpadlíku od islámu apod.
Abdallah Basfar – saudský duchovní, podporující islamizaci Evropy.
Jusuf Qaradawi – egyptský duchovní a čelní představitel islamistů, znám podporou terorismu a antisemitismu.

Tito lidé měli přicestovat na výroční konferenci víc než 200 organizací sdružující muslimy ve Francii. Čelním představitelem této části muslimské komunity je organizace Federace islámských organizací v Evropě (Federation of Islamic Organisation in Europe – FIOE). Ministr vnitra Francie vyjádřil také zklamáni nad tím, že francouzští muslimové pozvali na konferenci jako řečníka, také známého islamistu Tarika Ramadána ze Švýcarska. Paradoxně Ramadán je sice představitelem umírněných islamistů a byl poradcem i britského premiéra Tonyho Blaira, ale kvůli jeho podpoře islamizace a netolerance mu byl zakázán vstup do USA.

V reakci na rozhodnutí francouzských úřadu FIOE označila tento krok za urážku muslimů ve Francii a ve světě. Podle vyjádření FIOE není hlásáni sebevražedných atentátu na izraelské a americké civilisty z úst Jusufa Qaradawiho náboženským extremismem. Ani jeho slovní útoky na židy FIOE nepovažuje za hlásáni nesnášenlivosti. Podle FIOE naopak Qaradawí je zastáncem multikulturalismu a náboženské snášenlivosti. FIOE dále zdůraznila, že rozhodnutí Francouzského státu poškozuje úsilí FIOE o budováni dialogu a porozumění ve francouzské společnosti.

Člověk se musí sám sebe ptát jestli je opravdu evropská společnost, tak nevzdělaná aby takové propagandě FIOE podlehla? Nebo jde naopak o snahu ovlivnit potencionální muslimské odpůrce islamistů?

Ukázka některých názoru muslimských duchovních, jimž Francie zakázala vstup na svou půdu:
Akrama Sabri : „Každý, kdo studuje Protokoly sionských mudrců a Talmud zjistíte, že jedním z cílů těchto protokolů je způsobit zmatek na světě a podkopat bezpečnost po celém světě.“ (Al-Majd Saudi Arabian )
Ajed Bin Abdallah Al-Qarni  „Islámské právo (šaria) je jediná cesta pro muslimy.“
Qaradawi o sebevražedných atentátech: „…tyto operace jsou nejvyšší formou džihádu podle vůle Alláha, které dovoluje šaría (islámské právo)“ … „Nejsou to žádní sebevrazi, ale mučedníci ve jménu Alláha.“
A když se oběťmi stanou ženy a děti? : “Izraelské ženy nejsou jako ženy v naší společnosti, neboť jsou militarizované. Kromě toho Alláh dal ve své nekonečné moudrosti slabým to, co silní nemají, tj. schopnost použít své tělo jako bombu, tak jako Palestinci.”  (Memri Inquiry Analysis No. 53, Mai 2001 & Daily Alert s.o. BBC)

Autor: Lukáš Lhoťan

4 Komentářů

 1. koroner
  30.4.2012 – 8 Iyyar 5772 v 20:00 — Odpovědět

  tedy ano semitum a neislamistum. nekonecny homosexualni sen tranvestitu

  0
  0
 2. sid
  1.5.2012 – 9 Iyyar 5772 v 14:39 — Odpovědět

  Lukáši, vy jste to na iDnesu dával do souvislosti s Němci v Sudetech. Opravdu si myslíte, že zde byl od 13.-19. století s Němci srovnatelný problém?

  0
  0
 3. Lukáš Lhoťan
  1.5.2012 – 9 Iyyar 5772 v 14:56 — Odpovědět

  Ne, nemyslím si, že byl s Němci až takový problém, dokud nepřišel nacismus a islám ve své ortodoxní podobě hraje u muslimů podobnou roli. Tak jak nacismus dal Němcům pocit nadřazeností a výlučnosti kvůli příslušnosti, tak i islám hlásá nadřazenost muslimů nad nemuslimy …

  0
  0
 4. sid
  1.5.2012 – 9 Iyyar 5772 v 18:47 — Odpovědět

  no, Lukáši, to je floskule, co tvrdíte. Němci, kteří tu byli od toho 13.-14. století byli, na rozdíl od vašich “islámců” dříči. Tkali, stavěli, budovali, a je spíš věcí Habsburského domu, jakou politiku zde zavedl. Svízelí bylo také to, že židé Němcům rozuměli. Proto tam, v chudém pohraničí, něco vznikalo…samozřejmě, Habsburgové se vysílili stejně jako v Madridu i ve Vídni, a Rakousko prošlo v 19, století dvakrát státním bankrotem. Který zatočil s oním “mytickým” židovským kapitálem, který se vypařil.Současně se situací po 1789, a 1848 zde byly myšlenky nacionalismu, jak českého, tak německého…Vznik RČS byl důsledkem něčeho, přehlížení Slováků a Němců pak taktéž (radili Francouzi). Němec v RČS se měl lépe (ekonomicky), než v Říši, a nebýt bojůvek z Německa, Němci by, pokud by byli respektováni, stáli na straně tohoto státu. Neříkám Čechů. Jinak, lidské bestie jsou mezi Němci, Čechy, Araby….prostě všude.

  0
  0

Zanechat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *


Můžete používat následující HTML značky a atributy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Předchozí článek

Vedení Izraele se prý ve věci Íránu řídí „mesiášskými pocity“

Další článek

V Izraeli zemřel renomovaný historik a otec premiéra Netanjahua