Zdroj: zemepis.com

Mnozí češí si spojují muslimskou menšinu ve Francii s arabskou společností. Vlastně pro většinu Čechů ARAB = MUSLIM, ale Arabové nejsou jenom muslimové. Islám představuje jen krátkou epizodu v historii arabské společnosti (mnohem déle jsou například křesťany).

Vzestup ortodoxního islámu ve Francii vede i k jistým paradoxům. Například mnozí Arabové jsou ze vzestupu islámu zděšeni a volí francouzské nacionalisty z Národní fronty Jean Marine Le Penové.

Le Penová a její strana jsou obviňováni v českých medii z rasismu a neonacismu, ale mimo tento mediální mýtus tvoří značnou část jejich voličů a činovníkům, lide nefrancouzského rasového původu. Ve skutečnosti za Le Penovou stojí nejen mnozí Arabové, ale i černoši a další lidé z první a druhé generace přistěhovalců, kteří se do francouzské společnosti integrovali a nestojí o vytváření paralelní společnosti založené například na islámském právu šaria, jako to dělají mnozí muslimové.

Redaktor Aktualně.cz Petr Jemenka také přiznává, že mnozí z těch špatně integrovaných muslimů volí socialistického kandidáta na prezidenta: „Většina francouzských  muslimů volí levici a socialistického kandidáta na prezidenta Francoise Hollanda.,“ píše Jemenka. Paradoxně tak potvrzuje názor mnohých odpůrců islamizace a islámského extremismu, že spojenci islamistů a ortodoxních muslimů jsou právě levicově orientovaní lidé.

Farid Smahih v článku na Aktuálně.cz říká: „Jsem arab, držím ramadán a volím Národní frontu. Nemám rád muslimy, kteří se neumějí přizpůsobit zemi, v níž žijí, a už vůbec nemůžu vystát ženy, které si zakrývají tvář burkou. Francie je krásná země. Jíme tu vepřové maso a pijeme víno. Muslimové by se měli uklidnit a přestat vnucovat většinové společnosti svou víru. To je Francie. Milujte ji, nebo odejděte”.

Francie se tak stává pokusnou laboratoří, kde se ukáže jaká může být budoucnost celé Evropy. Dojde k oslabení islámského radikalismu a přizpůsobení islámu evropské realitě? Nebo naopak bude narůstat konfliktní potencionál až do nějaké podoby občanské války?

Ať již tak, či tak je víc než zřejmé, že konflikt kolem islamizace Evropy není rasovou záležitostí či náboženskou nenávisti, jak se nám snaží vnutili propagandisté Evropské unie a části multikulturní levo-pravice, ale spíše je logickým důsledkem úbytku evropského obyvatelstva a postupné „kolonizace“ Evropy jinou kulturou a sociálně-náboženský odlišnou společností.

Autor: Lukáš Lhoťan

9 Komentářů

 1. sid
  1.5.2012 – 9 Iyyar 5772 v 19:18 — Odpovědět

  Smahih je ovšem berberské jméno, nikoli arabské (Maročan nebo Alžířan původem). Lukáši, byl by tedy nějaký křesťan- Arab, tak 3-6. století?

  0
  0
 2. Michal
  1.5.2012 – 9 Iyyar 5772 v 19:20 — Odpovědět

  Původní název článku, který Lukáš v podstatě převyprávěl, je “Arabové volí krajní pravici. I taková je Francie” odkaz: http://aktualne.centrum.cz/zahranici/evropa/clanek.phtml?id=743085
  Kde ve článku jsi Lukáši četl, že někdo z Arabů, o kterých se tam píše, je proti islámu?

  0
  0
 3. sid
  1.5.2012 – 9 Iyyar 5772 v 21:32 — Odpovědět

  Paříž – Většina francouzských muslimů volí levici a socialistického kandidáta na prezidenta Francoise Hollanda.

  Najdou se ale i výjimky. A pro někoho možná dost překvapivé.

  Reportéři televize France 24 hovořili se třemi Francouzi arabského původu, kteří v prvním kole hlasovali pro kandidátku krajní pravice Marine Le Penovou. A zřejmě nebyli zdaleka jediní.

  Jednou z nich je třiatřicetiletá policistka marockého původu Karima. Do Francie se přistěhovala před patnácti lety, vdala se za rodilého Francouze a porodila mu tři děti.

  O politiku krajně pravicové Národní fronty se podle svých slov zajímá od roku 2002. “Moje volba je vyjádřením postoje k těm muslimům, které osobně označuji jako bandity. Zničili francouzskou společnost,” svěřila se policistka, jež si z pochopitelných důvodů nepřála být jmenovaná.

  Vadí jí prý zejména muslimové, kteří “si nezasouloží francouzskou státní příslušnost.” Stejný názor podle ní sdílí i další kolegové, a to i arabského původu, nahlas o tom ale nikde nemluví.

  O ramadánu víno a vepřovou pečínku

  Bezesporu zajímavý je příběh devětapadesátiletého Farida Smahiho původem z Alžírů. Ten Národní frontu nejen volí, ale léta pro ni i pracoval. Šéfoval její hlavní kanceláři………..mně zaujalo (dámy pardon) jak v textu policistka říká, že si…..nezasouloží francouzskou přítomnost. Máj, lásky čas :-)) Zdroj: aktuálně.cz

  0
  0
 4. sid
  1.5.2012 – 9 Iyyar 5772 v 21:34 — Odpovědět

  příslušnost. Píšu blbiny, leč nikoli úsměvné…

  0
  0
 5. plan-9
  1.5.2012 – 9 Iyyar 5772 v 21:58 — Odpovědět

  priznam se, ze to je problem na levici urcit kdy se prestava jednat o podporu
  minoritni kultury a kdy to zacina prerustat v kulturni problem.

  napriklad levice podporuje minority, aby se emancipovaly ve vetsinove spolecnosti,
  ale kdyz uz se ty minority emancipuji tak levice uz to nedokaze udrzet na uzde.
  jako levicak si myslim, ze by levice mela nabizet a drzet se
  v dnesnim “svete bez pravidel” aspon nejake sve identity humanismus+rovnost,volnost,
  bratrstvi, aby i napriklad muslimove videli, ze levice jim nabizi emancipaci, ale
  zaroven by mela levice rici, ze pravo na existenci a svobodu maji i ateiste
  a dalsi vyznani, tj. ze i muslimove a dalsi zde maji hranice (viz. zlate pravidlo).

  0
  0
 6. Lukas Lhotan
  2.5.2012 – 10 Iyyar 5772 v 07:23 — Odpovědět

  Tak za prvé, ano samozřejmně, že mně nakopl ten článek na Aktuálně což sám píši, ale již před delši dobou o teto kuriozitě psal Týden a najde se dost i v dalších mediïch. Mnoho Arabů ve Francii už sere, že jsou spojováni s problémovým chováním muslimů, ikdyž se k nim neřadí. Dále je absurdní říci, že člověk co říká, že je ok jíst vepřové a je kritický k islámu je nějako muslim …

  0
  0
 7. sid
  2.5.2012 – 10 Iyyar 5772 v 07:43 — Odpovědět

  proč drží Smahi ramadán když není muslim, jen, jak sám říká, Arab?

  0
  0
 8. Cipi
  2.5.2012 – 10 Iyyar 5772 v 08:48 — Odpovědět

  ad Sid: nic o tom nevím, ale proč slaví evropané vánoce, když nejsou křesťani, a proč leckteří Židi drží šábes, když nejsou věřící? Vono nic není černobílý..

  0
  0
 9. Walter
  24.8.2012 – 6 Elul 5772 v 21:26 — Odpovědět

  http://www.facebook.com/IslamOtravujeNaseZivoty
  podpořte stránku která jasně dává skrze Atatürk citát jasně najevo co si o islámu myslí.

  0
  0

Zanechat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *


Můžete používat následující HTML značky a atributy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Předchozí článek

Palestinští vězni pokračují v Izraeli v hladovce

Další článek

Izraelská armáda ukončila šetření smrti 21 Palestinců v roce 2009