Zdroj: Shekel

Přibližně  1450 Palestinců v izraelských věznicích pokračuje v hladovce. Tu zahájili před dvěma týdny. Vězni se pokoušejí upozornit na podmínky věznění. Do žaláře je mnoho z nich uvrhováno na měsíce i roky bez řádného soudu, mnozí jsou drženi na samotkách. Podle palestinských zdrojů se akce zúčastňuje zhruba dva a půl tisíce vězňů.

K hromadné hladovce trestance inspiroval vězeň Chádir Adnan, který začal odmítat jídlo před čtvrt rokem. Po 66 dnech hladovky byl nakonec propuštěn na svobodu.

Adnan byl v prosinci vzat do vazby, aniž mu bylo sděleno jakékoli obvinění. Na osoby podezřelé z terorismu Izrael běžně uvaluje  půlroční vazbu, kterou je možno prodlužovat.

Sivan Weizman z vězeňské správy uvádí, že  mezi Palestinci jsou další dva vězni, kteří odmítají potravu už 63 dní.

Podle Klubu palestinských vězňů se v izraelských věznicích nachází přibližně 4700 Palestinců, mnozí z nich odsouzení na doživotí za terorismus.

V protestu jsou zapojeni především členové radikálních organizací Hamas a Islámský džihád, působících zejména v pásmu Gazy.

 

(Redakce Shekel.cz)

1 Komentář

  1. Karel79
    3.5.2012 – 11 Iyyar 5772 v 06:31 — Odpovědět

    Mělo by jim to vydržet. Uvolnily by se kapacity pro další palestince

    0
    0

Zanechat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *


Můžete používat následující HTML značky a atributy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Předchozí článek

V Izraeli zemřel renomovaný historik a otec premiéra Netanjahua

Další článek

Arabové proti islámu aneb i taková je Francie