Zdroj: Shekel

Neustále jen čtu, kdo je vinný za to či ono. Vláda by podle lidí měla táhnou kamsi apod. Vinni jsme my všichni, neboť jsme volili takové lidi, kteří nám krásně mluvili do ouška. Volili jsme lidi, kteří nám slibovali vzdušné zámky.

Jenže „bez práce nejsou koláče“, to už věděli naši předci. Socialismu naučil mnohé tomu, sedět a čekat, až mne někdo zaměstná. Nikdo ale nepřijde, aby by nabídnul práci. Každý se musí starat sami, abychom na této planetě přežili.

Ti, kteří mají bohatství si ho většinou nenakradli, ale svou pílí na něj vydělali. Potom také na svou pílí v naší zemi doplácejí tím, že musí podporovat ty méně schopné a nebo taky líné.

Nedávno jsem četla, že Úřad práce šikanoval jednoho mladého muže tím, že musel jet do firmy několik stanic autobusem a neměl peníze. Moje generace kdysi chodila kilometry pěšky.

Pokud někdo opravdu pracovat chce, udělá proto cokoliv. Američané se kvůli práci stěhují stovky kilometrů. Mnoho Čechů pracuje v cizině.

Nezáleží na věku, neboť i padesátiletý zdravý český člověk se může starat v cizině o domácnost nebo staré lidi.

Lidé se odvolávají na to, že něco studovali. V porovnání s jinými školami v Evropě vzděláváme lidi jen teoreticky, prakticky po škole neumí nic.

Všichni neseme vinu na tom, jak to dnes v našem státě vypadá. Připustili jsme imigraci statisíců Vietnamců, připustili jsme rozprodání státního majetku atd.

Každý z vás máte svého poslance, tak ho žeňte k zodpovědnosti. Vaši poslanci rozhodují o vašich životech.

Za stav ČR nemůže vláda, ale my všichni, že jsme jen seděli a tupě přihlíželi.

Autorka: Soňa Diartová

3 Komentářů

 1. Antonín Blažek
  13.6.2012 – 23 Sivan 5772 v 16:39 — Odpovědět

  Za všechno může satanův popřevratový režim a jeho sluhové. Po roce 1989 byl rozkraden všelidový majetek. Zašantročen průmyslový a zemědělský potenciál země. Rozbito je školství, zdravotnictví, péče o seniory, děti i mládež. Enormně narostlo zadlužení státu i všech obyvatel. Státu nepatří skoro nic a proto nejsou na nic ani peníze. Výnosy jdou do zahraničí kde mají firmy sídla. Zbohatlíci se u nás povětšinou rekrutovali z vexáků a jiné verběže. Z republiky se stala montážní linka kde otroci pracují v dvanáctihodinových směnách za kus žvance. Stěhovat se za práci? Kde? Náprava je možná jen svržením současného režimu. Žádná jiná cesta není. Mladá generace je bez budoucnosti.
  PF 2012 přejí Mayové

  0
  0
 2. Sona Diartova
  14.6.2012 – 24 Sivan 5772 v 08:35 — Odpovědět

  Nemyslím si, že je mladá generace bez budoucnosti. To jen starší generace mladým leje do hlavy takové nesmysly. Lidé se úmyslně udržují v negativní náladě. I dnes je mnoho mladých, kteří vytváří nové věci, zakládají nové firmy apod. Neschopný člověk zůstane vždy neschopným a bude si jen stěžovat.
  Napadá mě:
  “Hledáš problémy nebo řešení?”

  0
  0
 3. Antonín Blažek
  14.6.2012 – 24 Sivan 5772 v 13:37 — Odpovědět

  ad2)Sona Diartova Za zlatých časů socialismu měl mladý člověk několik možností uplatnění. Mohl se vyučit a nastoupit do podniku pro který šel na učební nebo studijní obor do školy. Novomanželé dostali byt a novomanželskou půjčku. Děti mohli dát do jeslí nebo školky. Nebyly sice banány po celý rok a jen kubánské pomeranče k dostání ale jinak se dalo v pohodě a vesele žít.
  Dnešní maturanti nebo vysokoškoláci se nedostanou ani k tomu pověstnému krompáči o možnosti podnikat muže hovořit akorát neznalý poměru v tomto satanově režimu. Zbývá jim jen otrocká práce za kus žvance ve dvanáctihodinovém pracovním poměru.
  PF 2012 přejí Mayové

  0
  0

Zanechat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *


Můžete používat následující HTML značky a atributy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Předchozí článek

Ojedinělý festival vzpomene na deportaci Židů z Loštic

Další článek

Sousedi „letí“ vzhůru