Zdroj: Archiv

Začnu tím, že udělám vše proto, aby tento článek díky kvalitní úpravě zdrojového kódu, linkbuldingu a textu – vůbec díky kvalitně zpracovanému SEO vybíhal ve fulltextu na Seznamu a  Googlu na předních pozicích, alespoň na první straně, stejně jako se nám to podařilo u Air Bank a to u slova ČTK nebo Česká tisková kancelář

Dne 1. 8. 2012 máme druhé výročí naší smlouvy ČTK a přichází v úvahu reobjednávka na další rok? Dlouho jsem o tom přemýšlel, je pravda to co jsem napsal ČTK, když jsem vyjednával podmínky, zda by nezlevnili, že jejich články nejsou nejčtenější ani nejdiskutovanější. Taky je pravda jejich argument, že to na Shekel patří.

Do té doby než jsem vytáhl smlouvu, ke které jsem měl od začátku důvěru a nečetl jsem ji (špatné pravidlo, smlouvy se mají číst). Do té doby jsem byl stále na vážkách, zda Českou tiskovou kancelář a jejich smlouvu obnovit. Na jedné straně peníze – na druhé straně užitek.

Pak, když jsem si tedy po dvouletém odstupu přečetl smlouvu, jsem se dozvěděl, že pokud někdy v budoucnosti se k takovému kroku uchýlím, budu muset smazat všechny i původní články od ČTK. Smlouva je naprosto neprůstřelná opatřena velkými sankcemi, pokud bych to nesplnil.

Nedovoluji si tvrdit, jako někteří naši čtenáři, že je ČTK zaujatá, pro arabská, či dokonce antisemitská, i když občasné kroky, tomu v minulosti naznačovali, nicméně i tak si myslím, že pokud někdo – v tomto případě naši zákonodárci – dává k dispozici možnost sepsat takto nevýhodné smlouvy, které nepodporují zdravý rozum a oponují nikoliv zákonu, ale spravedlivosti, je něco špatně. Pokud by smlouva byla vedena na mě a ne na kolegu Tomáše Flašku, nechal bych vše dojít až k soudu. A protože to tak není, musím Vám s politování sdělit, že k 1. 8. 2012 všechny články smažu, včetně diskutujících.

Autor: David Fábry

Musím bohužel přiznat, že jsem smlouvu taky pořádně nepročetl. Ale je bohužel neprůstřelná. Já tomu říkám výpalné, slušnější výraz mě nenapadá.

Abych čtenářům přiblížil o co jde: mohli jsme převzít maximálně 44 zpráviček měsíčně od ČTK. To stálo 2400 korun, tedy asi 55 korun za zprávičku, která se stejně později objevila ve všech médiích. Ono to stálo vlastně více, ale za to, že jsme umístili reklamu ČTK na stránky Shekelu, byla poskytnuta sleva. O čtennosti a kvalitě těch zpráv si každý jistě uděláte obrázek sám(a).

My jsme se právě proto rozhodli smlouvu dále neprodlužovat. Ale ouha – staré zprávy musíme smazat. To, za co jsme zaplatili, nám již nebude patřit. Smlouva je prostě postavena tak, že buď budete mít smluvní vztah (a tím platit) pořád donekonečna, nebo musíte všechny staré zprávy smazat.

To je jako byste si koupili Škodovku a buď budete stále platit značkovému servisu, nebo přejdete k levnější konkurenci, ale pak už tu Škodovku nesmíte používat. Buď jí vyhodíte, nebo vrátíte výrobci.

V éře třicátých let v Americe se tomu říkalo výpalné. Buď jste stále platili “ochráncům” své restaurace. Nebo jste se rozhodli jinak a oni vám restauraci zničili, často i s vámi.

Ta analogie je naprosto shodná. Netuším, jestli je ČTK ještě státní firma nebo ne. Ale gauneři jsou to rozhodně.

Autor: Tomáš Flaška

4 Komentářů

 1. ivaf
  24.7.2012 – 5 Av 5772 v 11:45 — Odpovědět

  To jenom potvrzuje moje přesvědčení o krvežíznivosti médií. Ta nás potřebují jen na získání peněz (i když každé patří nějakému zazobanci,který je platí) a s lačností supa se vrhají na katastrofy,jakýkoliv neštěstí nebo náš prohřešek, ale nikoliv na jakoukoliv ctnost. Záslužní lidé získají mediální zájem okamžitě tak akorát po smrti. Pravda a realita jsou zejména pro tištěná média slova,která neznají. Mizivé procento redaktorů hledá pravdu a bojuje za ni a těm ze srdce děkuji.
  Jsem velice dopálená na BBC a jejich komentáře ohledně presentace zemí tzv.Blízkého východu v Londýně. Jejich neznalost v této oblasti nezná mezí.

  0
  0
 2. oskar popolnik
  24.7.2012 – 5 Av 5772 v 12:36 — Odpovědět

  tomas,

  su dve moznosti:

  1 – nas**t! aj bez ctk sa da predsa “prezit”, alebo
  2 – zrus, ako planovane zmluvu s ctk k 1.8. 2012 a ponechaj ich reklamne_logo na shekelu a vykasiruj ctk za to ;o)

  nedaj sa!

  0
  0
 3. Antonín Blažek
  24.7.2012 – 5 Av 5772 v 19:09 — Odpovědět

  Tento popřevratový satanův režim nastolil vícero zdravému rozumu odporujících pravidel. Koupené zprávy od ČTK jsou koupené ne ukradené. Je to jako z vozidlem za které majitel v obchodě zaplatil. Jeho vlastníkem se ale defakto nestal. Nesmí jej v budoucnu použit na náhradní díly. Je mu nakonec státem ukradeno prostřednictvím “ekologické” likvidace. Obdobným způsobem jsou okrádáni lidé na různých státem povolených akcích kde je nabízeno předražené zboží. Hladoví, vystresováni a zmanipulovaní občané České republiky jsou prostřednictvím nevýhodných smluv zadlužen na mnoho let. Někdy i připraveni o střech nad hlavou pomoci exekutorů. To vše s děje “zákonným” způsobem. Nebo je to nezákonné? Co na to orgány činné v trestním řízení. Co na to poslanci, senátoři ministři, vláda co na to prezident Václav Klaus? Pro to to jste lidičkové zvonili klíči na náměstích?
  PF 2012 přejí Mayové

  0
  0
 4. Pavel Kalejů
  30.7.2012 – 11 Av 5772 v 09:16 — Odpovědět

  Dobrý den,

  mocipán to vidí “jednoduše”. Na dotaz, proč? odpoví že je to dle zákona a více se s Vámi nebaví. Podstatu věci a to, že se jedná o špatný zákon s Vámi nikdo neřeší.

  0
  0

Zanechat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *


Můžete používat následující HTML značky a atributy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Předchozí článek

Interview s Jiřím Grygarem

Další článek

Dar Dárci