Zdroj: novinky.cz

Pomiňme teď vinu či nevinu v úplatkářské aféře. Podívejme se na profil člověka, který nemyslí na nic jiného než na sebe.

David Rath začal v ODS. Když zjistil, že mu tam pšenka nepokvete, přehodil výhybku a vyrazil do poměrně bezvýznamné strany SD-LSNS. To již ale byl předsedou Lékařského odborového klubu, kde šlo o jediné – platy lékařů. Tedy hlavně o plat jeho. Známým se stal jeho výrok při chystané stávce na podporu platových požadavků: “Pacienta to musí bolet”.

Poté co opustil post šéfa odborového klubu, stal se Prezidentem České lékařské komory. I zde šlo jen o jedno. Za jeho šéfování se komora změnila spíše v odborový klub s tvrdým bojem za platy lékařů, nikoliv ostatních pracovníků ve zdravotnictví. Za působení v těchto dvou organizacích už vznikla první pochybnost o financování jakéhosi odborného časopisu, kde působilo jeho nejbližší okolí.

Jako skoro všichni nestydatí odboroví předáci i on padl do oka ČSSD, kam vstoupil již jako do své třetí strany. Poplatky u lékaře, které dříve prosazoval, byly najednou největší zlo. Nejde přeci o myšlenky, jde o koryto. A o koryta se ČSSD Davidu Rathovi postarala více než dostatečně. Dotáhl to až na ministra. Následně souběh hejtmanské funkce a poslance parlamentu jistě dostatečně jistil jeho příjem. Již z podstaty věci vyplývá, že ani jedné funkci se nemohl věnovat na 100% svého pracovního času. 2 x 100% platu však inkasoval nepřetržitě.

Sláva stoupá do hlavy a tak jsou známé jeho výstřednosti, kdy například za krajskou několikatisícovou podporu pro jedno malé vesnické hasičské sdružení požadoval, aby toto sdružení všem svým členům připnulo na klopu děkovnou visačku s Rathovou podobenkou. Jako by dával ze svého.

Nakonec došlo k již notoricky známému zatčení. V cele se mu nelíbí. Najednou procitl a kritizuje poměry v českém vězeňství. Proč až teď? Protože teď se to týká jeho osobně. A z vězení vzkazuje, že svými informacemi potopí ČSSD až promluví o financování její volební kampaně. Vděk? Nesmysl. Jde přeci jen o něj a tak sděluje – buď mě odtud dostanete, nebo vás potopím. A je mi jedno, co jste mi umožnili a co jste pro mě udělali. Ale co nám tím chce David Rath vlastně říci? Ví něco, co my nevíme? Jako že je v moci politiků ovlivnit vyšetřovatele a soudce a dostat ho z toho? Z toho mrazí.

Při troše škodolibosti a fantazie by se snad dalo říci, že kde začal, v ODS, tam ho postupně nasadili do ČSSD jako spícího agenta, který teď provede rozkladnou činnost. Ale Davidu Rathovi jde jen a jen o sebe sama. O nic jinému mu nikdy ani nešlo. Proto teď vyhrožuje ČSSD. Cítí to jako jedinou možnost, jak se z toho dostat.

Odborně se tomu říká egoista, česky sobec. A je jedno, jestli je úplatkářstvím vinen nebo ne. Smrdutý charakter je to v každém případě.

Autor: Tomáš Flaška

Žádný komentář

Zanechat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *


Můžete používat následující HTML značky a atributy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Předchozí článek

S klapkami na očích poklusem do hlubokého lesa.

Další článek

Badal zradil